Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

Tut ne vem, če je to na teh 50 straneh že napisano, uglavnm, emajlu sem v Avtoplus Koper in jih vprašal, kaj vse rabim za homologacijo. Pa so mi napisali: original prometno, ACI, in račun, poleg tega je potrebno motor pregledati. To lahko storite v torek in četrtek od 8-12 ure, cena je 114€. Za uvoz morate preveriti, če ima prodajalčev motor na prometni napisano emisijsko normo 97/24. Če nima, se ne more homologirat.

Pozabil pa sem jih vprašat, kaj je to ACI :hmm: ? A kdo ve?

ACI pomeni automobile club italia to so kratice.Sluzi pa za kronoloski pregled o lastniki vozil oz v slo primeru mora na njemu pisati , da je vozilo odjavljeno.EXPORTAZIONE.Za samo homologacijo ga ne rabiš potrebuješ ga samo potem na registraciji , da una na salterju vidi , da je motor odjavljen.Lahko so modre barve (tega dobis na ACI uradu v Gorici,takoj za mejnim prehodom Vrtojba cca 1km od meje) oz. so tudi zelenkaste barve z original vodnim zigom(srebrni zig),oba služita istemu namenu.Tega sam ne mores dvignit.Ponavadi ti to ze diler v Italiji pripravi, traja pa cca kar 10 do 14 dni Italia zakoni so klinc, vse gre bolj počas.Lahko ga pa tud sam pri nas oddjaviš, če ti Italaija pusti tablico gor in ti aci in prometno tudi da zraven, tko sem jest Mercedesa iz Rima pripeljal pa sem ga pol na AMZS oddjavu.

lp. :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jih jst spraseval za ACI najprej niso vedeli nic - AČI pa takoj :D .

Ce komu kaj pomaga so tule primerki odjavljenega prometnega in ACI-ja.Ce je tole ok, pa se ne vem cisto 100%- bo treba prej na registracijo :krneki: .Aja, to dvoje in pogodbo o nakupu, sem dobil isti dan v roku ene ure, stroske je kril prodajalec(firma).

[attachmentid=92308][attachmentid=92307][attachmentid=92306][attachmentid=92309]

Lp!

Flight

post-11539-1172138046_thumb.jpg

post-11539-1172138092_thumb.jpg

post-11539-1172138138_thumb.jpg

post-11539-1172138396_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jih jst spraseval za ACI najprej niso vedeli nic - AČI pa takoj :D .

Ce komu kaj pomaga so tule primerki odjavljenega prometnega in ACI-ja.Ce je tole ok, pa se ne vem cisto 100%- bo treba prej na registracijo :krneki: .Aja, to dvoje in pogodbo o nakupu, sem dobil isti dan v roku ene ure, stroske je kril prodajalec(firma).

[attachmentid=92308][attachmentid=92307][attachmentid=92306][attachmentid=92309]

Lp!

Flight

Bravo, da to je ok, na ACI-ju je napisano da je oddjavljen, s tem lahko sedaj registriras pa je, mas vse.

Off topic- cestitke mas isti motor kot jaz Ducati zakon.!!

lp. :)

Popravljeno . Popravil muratti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Muratti - tks za cestitke :)

Manjka mi se homologacija v Kopru - delajo samo v torek in cetrtek, meni je bil pa takrat edino ponedeljek opcija za nakup. Bom poskusil zavarovat, pa se marca s preizkusno tablico dol odpeljat, kot je ze nekdo na forumu predlagal.

Ce pa je se kdo z istimi problemi, naj se javi, se mogoce lahko zmenimo za skupen prevoz in delitev stroskov?

LP!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, da to je ok, na ACI-ju je napisano da je oddjavljen, s tem lahko sedaj registriras pa je, mas vse.

Off topic- cestitke mas isti motor kot jaz Ducati zakon.!!

lp. :)

Bi lahko mal povedala za kkšn link podjetja, ki niso nateguni, in konkretno zrihtajo papirje kot je zgoraj napisano, seveda, če imajo še kkšno izbiro motociklov, da se jih da pogledat (rabljeno zalogo imam v mislih, pa v ITA seveda)?!? Mogoče bi bilo pa kej za najdit! :doze:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi lahko mal povedala za kkšn link podjetja, ki niso nateguni, in konkretno zrihtajo papirje kot je zgoraj napisano, seveda, če imajo še kkšno izbiro motociklov, da se jih da pogledat (rabljeno zalogo imam v mislih, pa v ITA seveda)?!? Mogoče bi bilo pa kej za najdit! :doze:

lp

Glede teh papirjev , da jih zrihtajo tko hiter kot Flightu je bolj težko, ker ponavadi nekim pooblaščenim agencijam dajejo te stvari pa pol to traja cca 10dni tud vcasih vec.Jest sem caku nazadnje za Alfo 21 dni.Lohk se pa potrudjo pa traja to par ur pa je ok.

Glede internetnih strani pa bolj bogo v Italiji, sej ti vsak diler zrihta papirje sam mal traja, lohk pa tud ne.

Verjetno ze poznaš moto.it, motosupermarket.it, ....nevem kaj te zanima kakšen Ducati al kej japonskega.

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mika me, da bi kupil motor v Avstriji (cca 120km od MB). Ali je že kdo nabavljal probne tablice v Avstriji, saj bi se lahko tako enostavno pripeljal domov in potem še v Koper na homologacijo. Zanima me tudi ali se da v Avstriji overit kupoprodajno pogodbo samo pri notarju ali tudi na kakšnih uradih in katerih. Kolikor poznam gnili kapitalizem verjetno v petek popoldne in čez vikend te službe ne delajo kaj dosti. Mene pa mika da bi si jutri za rojstni dan kupil motor in se z njim kar pripeljam domov, vendar imam čas šele po 12 uri.

Druga varianta je s kombijem (s kolegom pogledava motor, ga plačava in pripeljeva, prodajalec pa overi pogodbo in jo pošlje po pošti ali pa jo grem kasneje iskat. Ali je potrebno motor peljati v Koper ali pa zadoščajo le papirji?

Menda pa pridejo iz Kopra tudi v MB, ko se nabere dovolj primerov.

LP Darko

P.S.: Če pridem z gotovino, kaj mislite je to pri pogajanju za ceno prednost ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ze poznaš moto.it, motosupermarket.it, ....nevem kaj te zanima kakšen Ducati al kej japonskega.

lp :)

Aprilia mogoče :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aprilia mogoče :doze:

Zanimovo Aprilia, kakšen Tuono al pa RSV Mille verjetno ne.2 cilindra hudo.A v Lj na commercu nič nimajo, sm tam včasih delu ampak na avto oddelku lohk mal povprašam za kašno ugodno ceno.Mogoče...

lp :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fantje, sam sem videl oglas za mojega na moto.it.

Uglavnem morate imete kot je ze omenjeno original prometno, aci in kupoprodajno pogodbo.

Aci je papir in piše gor CARTA DI EXPORTAZIONE, karta za izvoz iz države, katero je potreboval meni prodajalec 7 dni da jo je dobil. Original prometno pa mi je poslal po pošti kasnje ker je potreboval za neke dokumente.

Fantje zdaj pa pozor dobre preberite. V italiji velja zakon da lahko narediš kupoprodajno pogodbo. To sem tudi sam naredil a v italiji ni nujno da je žig gor, saj spodaj piše da ni nujno potrebno preverjanje z žigom in je isto overjeno, le da so na vrhu podatki o tej določeni pogodbi. Pri nas je bilo tudi tako, sedaj pa ni več, tako da ČE GRESTE KAM PO MOTOR V TUJINO ZAHTEVAJTE ŽIG DA NE BOJO VAM SRALI KO MENI DA KAO NI OVERJENO PA SE MORAŠ JEBAT POTEM da moraš it dol po žig ali skeniraš pa tako..

Ja homologacija je 27,700 prejšnje valute. Kot pa jaz vem dela vsak dan do 12 ure dopoldne.Autoplus Koper.To je pa če greste po autocesti proti Izoli en stolp od cimosa tam boste videli zravn je.

Če so še kaki problemi kar prašajte, namreč sem imel veliko problemov v uvozom in sem jih rešil po dolgem času tako da imam izkušnje kako je s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mika me, da bi kupil motor v Avstriji

LP Darko

P.S.: Če pridem z gotovino, kaj mislite je to pri pogajanju za ceno prednost ali ne?

:eek: Kot tujec na kakšne načine lahko plačaš v tujini? solid cash only :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimovo Aprilia, kakšen Tuono al pa RSV Mille verjetno ne.2 cilindra hudo.A v Lj na commercu nič nimajo, sm tam včasih delu ampak na avto oddelku lohk mal povprašam za kašno ugodno ceno.Mogoče...

lp :?

DA DA :grim :grim :grim

V Lj-Commercu pa žal ni več tistega :grrr :grrr :grrr , kar jaz iščem! :cry: Samo še L. 07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak pri rabljenem mopedu ugotoviš, da je iz uvoza?

Po mojem po prometni.Pogledaš podatke o prvi registraciji, in podatke o prvi registraciji v rep. Sloveniji, takoj vidiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem svojega nasel pri uradnem zastopniku za BMW v Trevisotu .Tip tam mi je dejal, da vse njihove trgovine takoj uredijo dokumente. Je pa problem, ce ne znajo anglesko, ti pa ne italijansko :D .

Nekaj je mutil, da mi bo poslal naknadno originalni racun, zato sem mu zatezil, da naj mi na pogodbo, kjer so tudi vsi podatki o motorju, udari njihovo stempiljko (hvala Gsx600).

Nato nas je odpeljal na nek njihov urad (kjer se je ocitno z vsemi tistimi lubicami poznal - ves cas so ga zmerjale s plejbojem :P ).Res pa je, da so ga nekaj pizdile, ko so se pogovarjali o ACI-ju, da to ne gre kar tako - pa je ocitno slo ?

Vse stroske prepisa je kril BMW.Trajalo je pa za dva cika, priblizno... :grim

Priznam pa, dokler ne bo motor dejansko imel prometno na moje ime, se ne bom mirno spal :hmm:

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah veš v italjanskem prometnem piše njegovo ime, na ACI tud, samo na kupoprodajni piše tvoje ime.

Tako da čim prej na homologacijo ko boš imel ACI, PROMETNO in KUPOPRODAJNO bojo na novo slovensko homologacijo napisali tvoje ime pa boš miren. Stane pa natanko 27 tisoč SIT.

Lep pozdrav pred turco :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bojo na novo slovensko homologacijo napisali tvoje ime pa boš miren. Stane pa natanko 27 tisoč SIT.

Imam pred seboj Slovensko homologacijo in na njem nikjer ne piše mojih podatkov kot lastniku motornega vozila.Homologacija se nanaša na vozilo in ne na lastnika.Edini izkaz, da poseduješ vozilo (dokler nimaš slovenske prometne), je kupoprodajna pogodba ali original račun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozna kdo od vas kakega ki uvaza motorje iz italije in uredi vse papirje?

Uvoza več ni, vsak lahko prpelje moped iz EU v SLO.

Piši na PM, mogoče ti lahko kako pomagamo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Vprašanje za tiste, ki so že uvozili iz Italije.

Vidim, da je veliko več izbire na moto.it, kot pri nas. Cene so ugodnejše.

Ali so to po večini dilerji, ki zbijajo kilometre ali so tudi realni? Kam peljat moped na pregled, če ne znaš italijansko? Zanima me pa CBR 600 F ali RR model.

Hvala, lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz bi pa vpraše če kdo ve kaku je z uvozom iz britanije a je kaka firma ku uvaža in kako je z plačilom če ti motorja pošlje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Vprašanje za tiste, ki so že uvozili iz Italije.

Vidim, da je veliko več izbire na moto.it, kot pri nas. Cene so ugodnejše.

Ali so to po večini dilerji, ki zbijajo kilometre ali so tudi realni? Kam peljat moped na pregled, če ne znaš italijansko? Zanima me pa CBR 600 F ali RR model.

Hvala, lep pozdrav

Ko sem sel mojega iskat sem imel sreco - vse tako kot mi je po telefonu rekel, pa se dokumente mi je takoj zrihtal (razen originalnega racuna, ki je prisel 10 dni pozneje po posti)

Vceraj sva sla pa s kolegom gledat monstra 620 v Trst.Je tip po telefonu trikrat zatrdil, da ni bil sesut, ko sva pa dol prsla, sem pa se jst vajenc takoj videl, da je dalec od napisanih km, rocke(pumpice) od monstra 900, stevc nov, ker je kao voda spuscala, pohvalil se je da je ketno menjal pa vse zivo, na vprasanje zakaj tako kmalu(11000 km), pa kr nekaj... :blink: Glavni biser pa:na vprasanje zakaj se krmilo na desni strani zaletava v tank- da to pac vcasih tko je, da on ne ve cist ziher...

Tko da, ja, moras bit pripravljen it vcasih samo na kafe, pa imet vec ogledanih motorjev in upat, da bo vsaj eden res tak kot je treba.

Je pa tip na zacetku dejal, da ni problema za dokumente, da se je pozanimal pri lokalnem dealerju in mu vse (ACI,odjavo prometnega in pogodbo) zrihta v pol urce.Ce tut to ni blo nakladanje?

V glavnem, za zivcne tipe to ni :grrr

LP!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem u soboto iz Udin pripeljal Aprilio Caponord. Dobil sm ga pri eni posredniški prodaji, tip mi je napisal račun, kopiral prometno, zdej pa samo še čakam, da mi bo poslal ACI, pravi, da traja približno en teden, da mi to zrihta, zaradi počasne birokracije. Sem pa šele doma opazil, da mi na račun ni dal štampiljke od firme, ampak samo ''PLAČANO'' :? . A bo to dost za homologacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z uvozom novega motocikla iz Italije? Kaj vse je všteto poleg našega DMV (davek na motorna vozila 4%, če se ne motim)? Kaj pa njihov davek VAT. koliko znaša in kako je celotno ime?

Sem poslal prošnjo, v neko podjetje preko E-maila, da mi pošljejo ceno ponudbe novega motocikla, pa sem ob odgovoru dobil ceno brez vštetega VAT.-a, pa me zato tudi zanima, ker trenutno je velik razmak v ceni, če primerjam z domačimi ponudbami!

lp

Nofrus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

Imel bi eno vprasanje

ce jaz motor kupim v nemciji oz italiji od dilerja ,prodajalca ki prodaja rabljene in nove motorje

kaj moram se vedno overit njegov podpis ali ni treba?

Kaj je ADAC pogodba za nemcijo se v veljavi ali je bolje da prodajalec

napise na svojo pogodbo?

hvala za inf.

lp

Borut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!