Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

Ma meni se sploh ne zdi slaba ideja...

Kaj je pa sploh slaba stran jermenov? Mogoče preskakuje pri močnem pospeševanju? Bi blo to vredu za Supermoto npr.? Sej ima un BMW ki ga Pfeiffer vozi.

2006-BMW-F800SStunta.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. Kolk kilometrov vam po vaših izkušnjah zdrži eno polnjenje dozatorja????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje: Jest mam gor tegale in lani sem ga do konca nafilal, naredu 6000km, pa mi ga je še za dva pljunka ostal notr, sigurno še za ene 1.500 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehm mogoče malo bebasto vprašanje.....Je kakšna razlika med Kettenoeler-jem in Scottoiler-jem ?

predvsem cena. in stevilo OEM dodatkov.

Jaz bom kupil tole: RLS oiler

Cena je 114 €

kettenoeler € 108.-, scott 130.-, mccoi et altera odvisno od znanja sestavljalca.

sicer obstaja se en, katerega cena je € 200+. elektronsko krmiljenje, mozno nastavljanje med voznjo itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem si pa kar enostavno šel verigo namazat.

Tale igla je bila z 3/4 obrata preveč odprta, saj je nekaj malega olja našpricalo okrog, tako da sem ventil priprl na 1/2 obrata. Bilo pa je BISTVENO boljše kakor z pnevmatskim reducirnim ventilom...

Poročam po nekaj km naprej. Pa olje bom moral zamenjat, saj navadno mašinsko olje ne nudi dovolj protikorozijske zaščite. Moped mi je stal zdaj 14dni na mrazu in fajhtu pa verigo hoče rja načenjat...

Samo še to: a je kje slika, na kateri je možno videti kako izgleda pravilno namazana veriga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika ravno prav mastne verige!? Morš prav od blizu pogledat al pa potipat.....

"od viška glava ne boli" bo pa vse okoli in okoli mastno. Če bo pa manjek bo pa problem prevelike in prehitre obrabe verige in verižnikov.

Več strani opisov v tej temi je samo o tem koliko odpreti ventil-dozator pri avtomatskih mazalnikih in kakšno olje ali pač sprej uporabljati.

Skoraj bi lahko rekli, da je mazanje verige umetnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. mene neki zanima... zadnjič sem mal pucal motor, verigo itd. pa me zanima, veriga je mal rjasta, mislm o ringi so že tko....kakšen je že rjav, lahko to kako popravim...??

pa še nekaj...ko vrtim zadnje kolo, je veriga na določenem mestu zategnjena, drugje pa ne... kej narobe...?

hvala za odgovore...

lp, DC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko vrtim zadnje kolo, je veriga na določenem mestu zategnjena, drugje pa ne... kej narobe...?

Ja lokalno je veriga pretegnjena.

Menjati boš moral verigo in verižnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi pa rabil nekdo tako stojalo :rolleyes:

Moj motor ima pac centralno stojalo, ga postavim gor da motor stoji sam od sebe in mazem ketno...

Samo ne mi rect, da takega stojala nimajo vsi motorji?

Menji motor :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom jaz rekel. Ne, takega stojala nimajo vsi motorji! :D

To pa zato, ker ni nobene potrebe, da na športnem motorju sabo voziš odvečen balast, ki ti povrh vsega še drajsa po tleh v ovinkih :) Servisna stojala so zakon, pa ne samo pri mazanju verige :OK:

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lokalno je veriga pretegnjena.

Menjati boš moral verigo in verižnika.

Lani sem naredil 5000 km, pa ni blo nč narobe...je to velik strošek za zamenjat...kaj bi lahko bilo narobe, če se vozim še naprej...

Hvala, DC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. mene neki zanima... zadnjič sem mal pucal motor, verigo itd. pa me zanima, veriga je mal rjasta, mislm o ringi so že tko....kakšen je že rjav, lahko to kako popravim...??

pa še nekaj...ko vrtim zadnje kolo, je veriga na določenem mestu zategnjena, drugje pa ne... kej narobe...?

hvala za odgovore...

lp, DC

menjava bo obvezna

strošek okoli 150-200 evrov najbrž..menjaj tudi zobnike

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom jaz rekel. Ne, takega stojala nimajo vsi motorji! :D

To pa zato, ker ni nobene potrebe, da na športnem motorju sabo voziš odvečen balast, ki ti povrh vsega še drajsa po tleh v ovinkih :) Servisna stojala so zakon, pa ne samo pri mazanju verige :OK:

aaaaaa sem nekako predivdeval kaj takega...

no potem takem pa res pride prav takale zadevscina...

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjava bo obvezna

strošek okoli 150-200 evrov najbrž..menjaj tudi zobnike

zobniki so še čist v redu, sem jih pogledal....morm sam verigo pol zamenjat....raje vprašam, kot pa da naredim kakšno neumnost...kajne?

lp, DC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zobniki so še čist v redu, sem jih pogledal....morm sam verigo pol zamenjat....raje vprašam, kot pa da naredim kakšno neumnost...kajne?

lp, DC

z verigo se menja tudi zobnike..razlika v ceni je minimalna..

tako tudi priporočajo proizvajaci verig: DID itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne boš menjal obojega, boš mogoče sedaj nekaj prišparal...ampak boš menjal verigo 2x na 30k km namesto 1x na 30k km...tako da na dolgi rok se računica niti približno ne izide. Namreč iztrošeni in utegnjeni zobniki ti bojo ketno utegnili vsaj 1x hitreje kot novi zobniki. Ni kej mislt...kup oboje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne boš menjal obojega, boš mogoče sedaj nekaj prišparal...ampak boš menjal verigo 2x na 30k km namesto 1x na 30k km...tako da na dolgi rok se računica niti približno ne izide. Namreč iztrošeni in utegnjeni zobniki ti bojo ketno utegnili vsaj 1x hitreje kot novi zobniki. Ni kej mislt...kup oboje!

potem pravite menjava verige in zadnjih zobnikov? kje se da dobit kšn Evrčk ceneje? al sam original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pravite menjava verige in zadnjih zobnikov? kje se da dobit kšn Evrčk ceneje? al sam original?

obeh zobnikov .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obeh zobnikov .)

sj sm mislu obeh zobnikov, sprednjih in zadnjih :rolleyes: kakšna je pa kej cena, kaj kje priporočate, da ni glih ne vem kok drago, al se dobi sam original :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!