Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

Kupi DID. Komplet je cca 150 EUR, zelo kvalitetno in najverjetneje ceneje kot original.

Ima pa Motocenter Simčič iz Solkana, Vulkanizerstvo Tone Šega s.p. Cerknica, dobi se pa tudi v Louisu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scottoiler je lansiral novo generacijo mazalnega sistema imenovano "Slipperblock System" :naughty:

Maže, čisti in veselo poskakuje na ketni! Če se pa sname s ceke ali vodila, pa ga ni več! Pa še nevarno bi utegnilo biti? Ali pač ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v scotoilerju en rezervoarček (0.5 dcl) meni drži 2000-3000km, če pa voziš veliko po makadamu in dežju pa lahko tudi bistveno več, saj je treba bolj dozirat

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kako se ta novi mazalni sistem obnaša, če ti greš ti pri obračanju mopeda rikverc :?

pol si gre mater j..... :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden luščite traparije si preberite kako zadeva sploh deluje! Renomirana firma kot je Scottoiler že ne bo poslala na trg zadeve, ki ni bila preizkušena v različnih okoliščinah tudi najtežjih.

Kdo pa vozi nazaj več kot par metrov pa še to zelo požasi :headbang: .

Pri tem načinu mazanja olje pristane točno tam kjer mora - oglejte si tole! http://www.scottoiler.com/slipperblock-system.asp

Še naprej veliko prijetnih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi DID. Komplet je cca 150 EUR, zelo kvalitetno in najverjetneje ceneje kot original.

Ima pa Motocenter Simčič iz Solkana, Vulkanizerstvo Tone Šega s.p. Cerknica, dobi se pa tudi v Louisu.

LP

Naprej poglej Louis. Jst sm dal za komplet za SVja manj k 100EUR. Pa original DID zadeva..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj hudiči niso tega imeli že lani ko sem dual injector kupoval?! :angry:

My thought. Dejmo počakat in slišat kako se stvar obnese, potem pa še vedno lahko prešaltamo. Je pa verjetno dual cenejši na dolgi čas, ker je tole čisti potrošni material. Kaj pa praviš na LubeTube?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz,

lube tube je ok, ker lahko bistveno povečaš velikost rezervoarja za dolga potovanja. Imam eno viška, če želiš ti posodim in potem še prodam, ker je jaz ne potrbujem :-)

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz,

lube tube je ok, ker lahko bistveno povečaš velikost rezervoarja za dolga potovanja. Imam eno viška, če želiš ti posodim in potem še prodam, ker je jaz ne potrbujem :-)

h.

Kje si bil prej :) Pred kratkim kupil in sem zadovoljen, ker sem posodico zadegal na zelo neroden in nedostopen plac. Tako je sicer zaščitena, je pa dotakanje olja precej tečna zadevšna. V osnovi sem bolj Horjota spraševal, če je to videl in kako se mu zdi ideja. Morda bi pa on bil interesent? V vsakem primeru, hvala za ponudbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montaža RLS Oiler-ja na mojega V-Stroma 1000

regulator pretoka

post-16322-1207659366.jpg

elektromagnetni ventil

post-16322-1207659543.jpg

rezervoar olja

post-16322-1207659583.jpg

montaža cevke

post-16322-1207659639.jpg

injektor

post-16322-1207659690.jpg

Deluje odlično, regulator je zelo precizen in ko pravilno nastaviš interval kapljic olja na verigo je vse ok. (veriga namazana, čista in obroč in guma suha).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Tako je sicer zaščitena, je pa dotakanje olja precej tečna zadevšna. V osnovi sem bolj Horjota spraševal, ...

Pri meni je že sedaj dotakanje najbolj zoprna reč. Moram odviti dva vijaka in odstraniti predal pod sedežem, nakar točim. Konec koncev, pa tiste dvakrat do trikrat na leto ni tak problem. Ne predstavljam pa si, kam bi še lube tube zbasal, tako da resno nisem še nikoli razmišljal o tem. Mogoče, če kdaj vidim v živo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tube je iz mehkega materiala in se ga da zvijati in prilagoditi prostoru v katerega ga tiščiš. Meni je že uspelo spustiti kakšno kapljico na plastiko in če tega takoj ne opaziš ne vpliva najbolje na barvni premaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Jaz sem si sam naredil sistem za mazanje ketnice.In sicer uporabljam nasledje olje za menjalnike

INA HIPENOL 90.Kaj menite ali je to olje dobro?Sistem mi pa deluje odlično.

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

tud jest mam sistem za mazanje v samogradnji; deluje super. Za olje ti ne vem rečt, sam pa uporabljam Verigol za motorke.

Najraje vozim bolj bogato; tko da tud kakšna kaplja špricne okrog. Mam občutek, da lepše laufa...

Ej samo tko;

A je kdo za to, da bi se enkrat "mazači" dobil nekje na kšn sok, pa kšno rečemo čez mazače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kje pa si?A se ti verigol dobro obnese?Ker sem slisal,da poskoduje verigo.Kaj menite ostali o tem.

LP

In kaj naj bi poškodoval? O ali X ringe? Olja za motorne žage ne smejo biti agresivna na te stvari (guma), saj je v črpalkah za mazanje verig motornih žag kar nekaj gumi tesnl.

In če je pri žagah namenjen mazanju verige naj bi mazal tudi tu!

Jaz ga veselo uporabljam, strošek minimalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima raza povsem prav.

NE vem zakaj je vedno takšna panika okoli tesnil. O in X ringi v verigi so izdelani iz istih materialov kot vsa ostala gumi tesnila, ki se uporabljajo v strojništvu in so izpostavljena veliko bolj agresivnim medijem kot so mazalna olja.

Zapomnite si, kdor maže ta vozi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Jaz sem si sam naredil sistem za mazanje ketnice.In sicer uporabljam nasledje olje za menjalnike

INA HIPENOL 90.Kaj menite ali je to olje dobro?Sistem mi pa deluje odlično.

Hvala za odgovore.

smrdi pa povsod za tabo...fuj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes sem nabavil Scottoiler universal kit mark 7. V kratkem ga imam namen monitrati na yamaho FZ1S - ali ga je kdo že montiral? Je potrebno biti na kaj posebej pozoren?

Hvala in lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne gre za tako razširjen motorin boš več informacij verjetno dobil v trmi namenjeni FZ1 ali na kakem forumu namenjenem samo temu mopedu.

Tole si verjetno že videl? Yamaha_Fazer.pdf

Tukaj so splošni napotki. Ostalo je pa že napisano na navodilih, ki si jih dobil z izdelkom.

Sam bi ti po večletnih izkušnjah z universal kit-om priporočil nabavo dual injectorja in lube tube-a, čeprav ti bo že osnovni komplet deloval popolnoma zadovoljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz hvala :worship:

Zaenkrat bo osnovni kit kar vredu :naughty: , kasneje pa če bo potreba po nadgradnji pa bomo uredili...sicer zaenkrat še ni kompleta dual injectorja za ta motor.

Montaže pa se bom lotil med tednom, saj upam da bo jutri vreme za kako furo :)

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!