Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

SRQ so mehkejša različica standardnih, CRQ pa so karbonske in namenjene predvsem za na pisto, ker pravilno delujejo šele dobro ogrete, so pa mislim da trše od SRQ

Sem pa danes sprobal AP racing SRR, to pa je poezija od zavor :kva2: sploh na začetku zagrabi ko pes ježa, napram originalnim tokico je razlika kot noč in dan :OK: mi pa pri močnejšem zaviranju spuščajo zvok identičen kot bi z avtom zabremzal na polno, kot bi guma cvilila, tako da ko sem prvič to slišal sem gledal okoli kje se kak avto ustavlja :hmm: bakrena mast, pobrusit robove :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam možnost dobit lucasove zavorne ploščice po ugodni ceni, pa dajte povedat kere so najboljše za športno-dinamičen stil vožnje, tu pa tam tud dirkališče, sicer pa 85% cesta...z originalnimi sem bil zadovoljen, lahko pa tud seveda boljše...kak dolgo držijo ni pomembno samo da vredi grabijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Zaradi pregretja naj bi se zvili, vsaj tako je rekel serviser...

Če ne tresejo pri zaviranju potem niso zviti. Najbolj točno pa vidiš z merilno urico.

Sam sem že velikokrat pregrel diske, pa ni razlike razen v barvi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi pregretja naj bi se zvili, vsaj tako je rekel serviser...

Menjaj serviserja... :whistle: Te bo ceneje prišlo kot menjava diskov.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se z acetonom lahko diske puca?

Hvala

aceton je idealen za razmaščevanje. Moraš pa biti previden ker topi barvo in veliko vrst plastik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aceton je idealen za razmaščevanje. Moraš pa biti previden ker topi barvo in veliko vrst plastik.

Sem očistil z acetonom, sicer sem mislil da bo močnejši ampak za 3.7€/l se je vseeno odrezal odlično

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Hola!

Carbon Lorraine SBK5+, zelo zadovoljen, 70€ za spredaj, pošljejo tudi po pošti (Moto Center Promotor)

SBK5+ je kakšna nova serija? Poznam SBK5, so na yamahi in hondi. Super ploščice, zamerim jim edino slabše prijemanje proti koncu življenjske dobe. In pa dokaj hitro se jih zažge pri stalni SS vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

danes sem se odločil zamenjat prednje zavorne ploščice, ker se mi je zdelo, da ne primejo tako dobro kot bi morale, stare, verjetno še originalne so šle že proti koncu. Kupil sem Lucas ploščice, ki so po katalogu narejene za Hondo Transalp. Ploščice sem zmontiral brez problemov, vendar imam občutek, da ploščice malo preveč "ružijo" po diskih. Po 1km testne vožnje in nežnih zaviranjih se ustavim in pogledam disk, ki je postal hrapav(male brazde), na njem so videti tudi drobni opilki. Obroček pri zavorni ročici sem nastavil na minimalno občutljivost, sicer mi tudi v prostem teku kar precej ruži, ko močneje zabremzam me pa sploh kar srce zaboli :unsure: Zdi se mi tudi, da zavore ob vsem tem ruženju primejo slabše kot stare.

Ali je to normalno, da nove ploščice delujejo tako grobo na disk?, ker nebi rad uničil diskov. Motor ima 27000km. Sicer sem prebral, da naj bi rabil nekaj 100km da se pločice in disk privadijo, vendar me je malo zaskrbelo ko sem videl tiste opilke na disku.

Hvala za vaša mnenja in nasvete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretno ti nebi mogu odgovorit, rabijo pa vsake nove ploščice nekaj kilometrov, da se "uležejo" po diskih. Verjetno so tudi mal bol glasne in grobe. Glede drsanja v prostem teku pa: si prezračil sistem in kako staro olje maš v njem? Jaz sem pri tazadnji menjavi imeu iste težave. Ko sem menjal olje, spucal zavorne čeljusti in prezračil sistem je blo OK. Niso pa niti moje ploščice sprva delale dobro. Po nekaj kilometrih in nekaj grobih zaviranjih so se pa ulaufale...

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 1km testne vožnje in nežnih zaviranjih se ustavim in pogledam disk, ki je postal hrapav(male brazde), na njem so videti tudi drobni opilki

Zavore bi morale prijeti dobro; sicer od začetka nekoliko slabše kakor "uležane" ampak še vedno morjo "normalno" zavirat.

Če so se pojavili risi in opilki je zagotovo nekaj narobe!

Še enkrat podri, preglej pa če ne najdeš napake pelji do mehanika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ti pobira disk, si najverjetneje kupil bolj trde ploščice, ki bodo prijele slabše pa zdržale dlje. Lahko ti celo uničijo disk. Jaz bi jih na tvojem mestu raje zamenjal za original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavore bi morale prijeti dobro; sicer od začetka nekoliko slabše kakor "uležane" ampak še vedno morjo "normalno" zavirat.

Če so se pojavili risi in opilki je zagotovo nekaj narobe!

Še enkrat podri, preglej pa če ne najdeš napake pelji do mehanika!

Moje, pa so Brembo Serie Oro, so na začetku delale zelo slabo. Dokler jih nisem mal ponucal in parkrat fajn segrel. Od takrat delujejo odlično. So pa ble mal glasnejše na začetku, občutek kot da drsa železo/železo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Ali je to normalno, da nove ploščice delujejo tako grobo na disk?, ker nebi rad uničil diskov. Motor ima 27000km. Sicer sem prebral, da naj bi rabil nekaj 100km da se pločice in disk privadijo, vendar me je malo zaskrbelo ko sem videl tiste opilke na disku.

Hvala za vaša mnenja in nasvete!

Će so se ti res pojavili opilki na diskih potem si sigurno NAROBE montiral ploščico-ce ali pa plehnato podloško,ki se nahaja pri določenih diskih med batkom in kovinskim delom ploščice. Preveri sigurno si ga nekaj polomil po vsej verjetnosti,pa te bo ta napaka precej stala ker boš moral vsaj pobrusit disk-e.če ne celo zamenjat.Vsekakor pa daj to nekomu,ki se na stvar spozna pregledat ali pa malo poslikaj in nam poznavalcem pokaži OK!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!