Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

ah ... jst sm odgovoru na debate o pretepenem redarju, z katero se je vse skup sploh zacel, ne pa o vasih pregovarjanjih o cenah parkingov.

Pa, ce smo ze tu, men se pa zdi cena cist kul, itq je sam v poletnih mesecih ... prides septembra, oktobra, novembra, pa vse do junija, pa ti ne bo treba cist nic placat .... poleti, ko je sezona je pa tko povsod, ane :)

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah ... nad bohinjskim turizmom in turisticnimi delavci sm jest ze neki cajta nazaj obupov ... ampak dokler majo nabite lokale polet, pa vogu poln pozim, se nav nic spremenil ... mogoc je pa prav, da se bohinj mal sprazn, da bodo vidl, da nimajo pojma.

Kar se pa parkirnin tice, vam pa ne dam prov ... tko je povsod po SLO in pika! Ta dva mesca boste pa ze potrpel .... cene pa tko kot je en reku, ce si ne morte prvoscit parkirnine v Bohinju, pejte pa tja kjer si jo lahk.

Dokler parkiranje ni bil urejen na ta nacin, je bil Bohinj polet zaparkiran do daske, tko, da se pes nisi mogu normalno do jezera pridt, zej je saj priblizno OK.

Bedak si pa ti vecji, kokr sm uspel prebirat tvoje replyje v tem topicu :P

lp

OrlyTM

Popravljeno . Popravil OrlyTM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo, da ni povsod po Slo tako, da moraš plačat oderuške zneske za parkiranje motorja... Recimo da nas je že kar precej parkiralo tudi kje drugje po Slo in izven meja le-te in glej ga zlomka - Bohinjci še vedno prednjačijo kot biser ekonomske logike...

Dejstvo je, da v povprečju motorist porabi precej več denarja na izletu kot avtomobilist, kot je tudi Tadej omenil (če je kdo preskočil omembo) ampak ne....če je glava trda je pač trda...

Najlaže je prepovedovat, določat idiotizme katerih naj bi se potem vsi držali... Pogledat mal čez plot k sosedu pa se sme samo takrat, če ima sosed kaj novega, boljšega ampak potem je na vrsti jok in stok ter kakšna krivica da se godi na lastnem vrtu... Resnica pa je, da je ta vrt omejen z kretenizmom lastnika in dolgoročno obsojen na propad.

Ampak dokler bo žganjekuha in reševanje sveta ob zvarkih, se vam ni treba bati - vse bo šlo lepo mimo vas, otroci pa bodo že zase poskrbeli, ne? Saj ste mogli tudi vi zase pa vam noben ni nič dal, kvečjemu vzel...pa še ta Triglavski narodni park...jojjoj...joj...joj...kakšno smolo imamo...pa noben nas ne mara...

Kalimero sindrom v vsako slovensko vas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da v povprečju motorist porabi precej več denarja na izletu kot avtomobilist, kot je tudi Tadej omenil (če je kdo preskočil omembo) ampak ne....če je glava trda je pač trda...

In s cim lahko podpres to svoje "dejstvo" oziroma trditev? V enem avtu se lahko pripelje tudi pet oseb. Ce se slucajno zgodi, da se jim zahoce tople hrane, je to pet lacnih ust. Na motorju sta samo dve.

In, prosim: "Avstrijci, Nemci, ... hrano nosijo s seboj v hladilnih torbah...". To dejstvo je priblizno tako za lase privleceno, kot trditev, da Nemci in Avstrijci hodijo v Bohinj na enodnevne izlete. Iz najblizjega dela Nemcije je do Bohinja prbl. 4 ure - rad bi videl, koliko se jih na pot odpravi ob 8h zjutraj, potuje 6 ur (ne pozabimo na kolone), se usede ob jezero, poje hladen dunajski zrezek s kosom kruha, se tri ure namaka v ledeni vodi in nato usede v avto ter odpelje domov. Lepo vas prosim, v Avstriji je vsaj 6 takih krajev, kot je Bohinj. Pa se ceneje se tam parkira, kot vi pravite.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem avtu se lahko pripelje tudi pet oseb. Ce se slucajno zgodi, da se jim zahoce tople hrane, je to pet lacnih ust. Na motorju sta samo dve.

O čem ti tukaj sploh govoriš?

Mi govorimo o predragih parkiriščih za motoriste.

O, a ti tudi??? Sem skoraj dobil občutek, da si zašel z teme. Potem pa sem le ugotovil, da je tvoja logika menda sledeča:

Z avtom jih pride lahko 5 --------> 5 kosil....dovolj keša.

Z motorjem lahko prideta samo 2 --------> SAMO 2 kosili. Pizda premalo keša. Bomo zato raje postavili 4 motorje na en parking, pa vseeno računali polno ceno. Naj plačajo parking, če že požrejo ne toliko kot so pojedli oni, ki so prišli z VW Sharanom.

Skratka iz celotne teme se naučimo sledeče: Ljudje, ne samo motoristi, ki ne zapravijo v Bohinju dovolj keša (koliko to je, je menda interno pravilo) so nezaželjeni in naj raje ostanejo v svojem usranem bloku sredi LJ, MB ali CE.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prides septembra, oktobra, novembra, pa vse do junija, pa ti ne bo treba cist nic placat

lp

OrlyTM

Novembra je voda v Bohinju najbolj topla. Se bom prisel kopat novebra.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... To dejstvo je priblizno tako za lase privleceno, kot trditev, da Nemci in Avstrijci hodijo v Bohinj na enodnevne izlete. ...

Madonca, dobro da imamo ta motosvet. Sploh nisem vedel, da ali imam privide, ali se mi pa po glav nekaj narobe šmelca.

Če me ne bi tu razsvetlili, bi prisegel, da sem še lani v Bohinju preklinjal polne avtobuse penzionistov z nekimi zvezdicami pa čudnimi črkami na tablicah. Pa tako čudn so govoril, ko uni na tankih v filmu o Neretvi, ja eni so pa tako bolj domače se slišal, pa ne čist po naše, pa vrečke so čez okna metal........

Ja res se mi je moral mal blest.... :blink: :blink: :blink:

To je moral bit čudn, ko sem po Bohinju med uglajenimi bohataši in presenečenimi domačini skakal pa nekaj preklinjal...

Še dobr, da me niso kam odpelal...

Jaa, dobr da imam motosvet.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce si ne morte prvoscit parkirnine v Bohinju, pejte pa tja kjer si jo lahk.

Jaz si lahko privoscim se veliko vec, kot je parkirnina v Bohinju, ampak nisem tolk budale, da vam jo bom placeval.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa parkirnin tice, vam pa ne dam prov ... tko je povsod po SLO in pika!

Daj malo bolj natancno preberi ta topic, pa bos ugotovil, da temu ni tako.

A ti spoh mas motor? A si bil mogoce slucajno kdaj z njim na Punti v Piranu, ali pa v Ljubljani na Betovnovi?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa, ce smo ze tu, men se pa zdi cena cist kul, itq je sam v poletnih mesecih ... prides septembra, oktobra, novembra, pa vse do junija, pa ti ne bo treba cist nic placat .... poleti, ko je sezona je pa tko povsod, ane :)

Sine ni, v tem je problem. In ko boste uspeli te svoje trde, kromosomsko zmaličene glave pomoliti ven iz Bohinjskega kota, boste ugotovili, da se recimo od novembra pa do februarja iz preprostega fizikalnega razloga, ležečega na cesti in gibajočega se v obliki zraka motorja praktično ne da pelat in drugič, kar je bistveno za to debato: Ne kasirajo kar tako, kot butasti Bohinjci, še manj pa se izživljajo s popanjem listkov za kazni (in ne parkirnino, da ne bo pomote).

Da ti samo ilustriram: v Italiji obstaja 60 km obale, imenovana Costiera Amalfica. Vsa zadeva je orto pod zaščito Unesca in ne samo italijanske države. Pa imajo povsod poštimana parkirišča za motorje (in skuterje skupaj), pa nobenemu ne pride na kraj pameti, da bi kasirali parkirnino. Štirikolesnikom pa brez milosti. In če parkiraš z motorjem tam, kjer to ni dovoljeno, dobiš listek s kaznijo za 64€. Če pa parkiraš motor na prehodu za pešce, ti ga pa odpeljejo. Fer inaf, se mi zdi.

Ne pa vrli samopomilovalni turistični delavci in prebivalci, ki bi najraje videli, da pridemo do začeka bohinskega kota, plačamo vse in svašta na zalogo in sploh ne gremo noter. Tako približno kot v oštarijah, ko bi oštir najraje vidu, da plačaš, ne da bi jedu. Da ima svoj mir. Take oštarije so že zdavnaj prazne. In tako bo prazen ta vaš naravni biser, za katerega pa sem prepričan, da se ne more preživeti drugače kot od glupih turistov. Razen, če ne boste spet trave s kamni začeli jesti. In glupi turisti, tudi slovenski, ugotavljajo, da na tem svetu obstaja še kaj drugega, kot zatohla in nedojebana Slovenija s svojimi modeli na dveh nogah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en komentar glede zasedanja parkirnih mest (Bohinj, Vrsic, ...). Meni se zdi to imenitna zadeva, samo ...

Vsekakor bi bilo bilo to potrebno izvesti v soboto in nedeljo (vecina ljudi nima sluzbe (tudi mi motoristi) in takrat je res pravi naval).

Drugic, kakor vem, ce se pride dovolj zgodi (beri se predno pridejo redarji, ki pobirajo parkirnino), potem ni potrebno placati nic, ker te ni poleg motorja (lahko pa tudi trdis, da ni tvoj - vsaj za tisti cas, ko poleg njega sedis in ga pazis :P ).

Ce se slucajno kje motim, naj me kdo popravi.

No, ce pa zgornji trditvi drzita mislim, da bi bil kar posten udarec za obcinske moze in bi kaj hitro razmislili, kako in kaj glede motoristov. In vsekakor bi bil dobrodosel kak motorist "zamaskiran v avtomobilista" - kakor se je ze nekdo javil in bil tezil in penil naokoli (malo motoristom in velikoooooooooooo ostalim).

B) TNT B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa parkirnin tice, vam pa ne dam prov ... tko je povsod po SLO in pika!

Pa kaj ti lazes, da je tko povsod po Sloveniji. Si ti en hribovc zagamani ali si sploh kdaj zapustil ta vas zakotni Bohinj?

DOBRO JUTRO!!!

Dobro si poglej sliko. Odmisli kombi, ki je za pet minut ustavil! To je Betovnova ulica v stogem srediscu Ljubljane. Parkiranje za avtomobil v stogem srediscu Ljubljane stane 100 sit za eno uro.

To kar vidis, pa so urejena parkirna mesta za motorje. In ta parkirna mesta so BREZPLACNA!!!

A zdej kapiras?

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dj ... folk se bo itq skoz bunil neki .... dejstvo je, da ureditev parkiranja more bit in je, taka kot je. Ce se vam ne zdi OK, jebat ga ... sj niste edini ... polet je v Bohinju itq prevec folka :P pridte kdaj pogledat jesen pa pomlad ... je lusn ... sj ni sam kopanje vse :)

Pa tut ... preprican sem, da ce je en normaln motorist in se mal zna zgovarjat, da se da kr precej zmenit. Ce ste pa tecni in prepotentni, tko kt se kazete tu gor, vam pa ne morem pomagat. :)

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tut ... preprican sem, da ce je en normaln motorist in se mal zna zgovarjat, da se da kr precej zmenit. Ce ste pa tecni in prepotentni, tko kt se kazete tu gor, vam pa ne morem pomagat. :)

lp

OrlyTM

Ko ti dokazem (s sliko) da lazes smo pa tecni in prepotentni?

Jaz se ne mislim nic ment in glihat za parkirnino pri vas. A je tko tezko sprejet, da bi motoristi placevali za parkiranje motorja cetrtinsko ceno parkirnine za avtomobil.

Ne bi rekel, da ce bi imeli narisane bokse za motor in bi parkirali en motor na en boks.

Tko ti pa dobickarski redar, ki kasira na parkiriscu rece: "pa tja bolj v kot h kraju ga postavi".

Da bo slo cim vec avtov gor, da bomo ja cim vec pokasirali.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem avtu se lahko pripelje tudi pet oseb. Ce se slucajno zgodi, da se jim zahoce tople hrane, je to pet lacnih ust. Na motorju sta samo dve.

Andrej.

Ja v en avto placa 1.100 SIT za parkiranje.

Na isti povrsini lahko parkira 5 motorjev. To je pa 5.500 SIT.

Da ne bodo Bohinci dobili Presernove nagrade za dosezke na podrocju ekonomije.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, prosim: "Avstrijci, Nemci, ... hrano nosijo s seboj v hladilnih torbah...". To dejstvo je priblizno tako za lase privleceno, kot trditev, da Nemci in Avstrijci hodijo v Bohinj na enodnevne izlete.

Tega ni nihce rekel, da hodijo na enodnevne izlete. Pac pa vso hrano prinesejo seboj - avto jim kar glisira. Denar, ki ga zapravijo pri vas pa ni zapravljen po gostilnah ampak za parkirnine, za cestnine, za olged slapa Savice, za gondolo z Vogel,..

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ... bedniki bedni :P Ceco, ti men sine, pa trdobucnes, Tadej men hribovc zahojeni ... pol se pa cudis, zakaj mam tako mnenje o vas bedakih, ki mislte, da ste povsod doma in da vse veste :blink: Takihle prepotentnezev jst cist ne rabim srecat nikjer tuki okrog, majo tut mal bolj prijazni in tolerantni in normalni ljudje kak dinar za zapravit, sj ves :) Trenutno je Bohinj nabito poln. Cudn ane, k smo sami zahojeni hribovci! Sploh mi pa ni jasno, kaj takale superiornost od Tadeja zeli pri nas hribovcih zahojenih trdobucnih pocet ... a nismo mal prevec zahojeni zate? Al rabis hodit med tanajvecje zahojence, da se ne vidi, kok si ti sam zahojen, da si mal ego napumpas, ko te v Ljubljani vsi spucavajo? :P :D :D :D :D :D :D

Ti kar parkirej tam v Ljubljani, kjer mas bokse narisane, v Bohinju bos pa parkirnino placu pa pika! Ce jo pa naus, ti bo pa Cuk listk nalimov ... :P

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo slo cim vec avtov gor, da bomo ja cim vec pokasirali.

Seveda ... a se ne ves, da vsi bohinjci poleti z parkirnino zasluzmo tolk, da nam pol cez let ni treba delat NIC ... sam se smejemo se vam, k ste nam omogocl lagodno zivljenje, k ste placal predrago parkirnino :P Uh, kok se mamo zahojeni hribovci fajn :D :P

lp

OrlyTM

Popravljeno . Popravil OrlyTM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ti kar parkirej tam v Ljubljani, kjer mas bokse narisane, v Bohinju bos pa parkirnino placu pa pika! Ce jo pa naus, ti bo pa Cuk listk nalimov ... :P

lp

OrlyTM

A si ziher? Kaj pa če ga bo po bohinjski stari navadi rajš na gobec? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsej tej silni debati predlagam eno zadevo:

- v Bohinju naj se zberejo ekipe: redarjev, motoristov in avtomobilistov (tistih ta hudih, najbolj segretih !)

- vsaka ekipa naj šteje isto število članov ( najbolje 10, da se ne boste še tle skregali na smrt !) B)

- vsaka ekipa dobi 10 palic (obezno enako dolge) ;)

- na 3 ... 2 ... 1 se prične pretep - vsi proti vsem

- zmagovalec je tisti, ki zadnji ostane na nogah :ph34r: :blink:

- zmagovalec določi pravila, ki so dokončna in jih ni mogoče spremeniti ;) :P .

Problem rešen :P :P :P :P :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj ... moroni bi se pretepal :) Mi zahojeni hribovci, smo pa ze en cajt nazaj ugotovil, da s silo ne dosezes nic :P

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ... bedniki bedni :P Ceco, ti men sine, pa trdobucnes, Tadej men hribovc zahojeni ... pol se pa cudis, zakaj mam tako mnenje o vas bedakih, ki mislte, da ste povsod doma in da vse veste :blink: Takihle prepotentnezev jst cist ne rabim srecat nikjer tuki okrog, majo tut mal bolj prijazni in tolerantni in normalni ljudje kak dinar za zapravit, sj ves :) Trenutno je Bohinj nabito poln. Cudn ane, k smo sami zahojeni hribovci! Sploh mi pa ni jasno, kaj takale superiornost od Tadeja zeli pri nas hribovcih zahojenih trdobucnih pocet ... a nismo mal prevec zahojeni zate? Al rabis hodit med tanajvecje zahojence, da se ne vidi, kok si ti sam zahojen, da si mal ego napumpas, ko te v Ljubljani vsi spucavajo? :P :D :D :D :D :D :D

Ti kar parkirej tam v Ljubljani, kjer mas bokse narisane, v Bohinju bos pa parkirnino placu pa pika! Ce jo pa naus, ti bo pa Cuk listk nalimov ... :P

lp

OrlyTM

Aja pa v vseh teh postih sem pozabil napisati, da me ze nekih sest let ni bilo v Bohinju.

Me je ze takrat vse minilo, ko sem se pripeljal v Bohinj in sem pred jezerom pred trgovino na levi strani vstavil in hotel kupiti nekaj za spit (bilo je vroce v usnju), pa je en kreten z usnejno torbico priletel do mene in vpit 350 tolrjev, 350 tolarjev. Sorry tako se pa ne dela s turisti, pa magar enodnevnimi.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sj ... moroni bi se pretepal :) Mi zahojeni hribovci, smo pa ze en cajt nazaj ugotovil, da s silo ne dosezes nic :P

lp

OrlyTM

A ste bli tepen??? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsej tej silni debati predlagam eno zadevo:

- v Bohinju naj se zberejo ekipe: redarjev, motoristov in avtomobilistov (tistih ta hudih, najbolj segretih !)

- vsaka ekipa naj šteje isto število članov ( najbolje 10, da se ne boste še tle skregali na smrt !) B)

- vsaka ekipa dobi 10 palic (obezno enako dolge) ;)

- na 3 ... 2 ... 1 se prične pretep - vsi proti vsem

- zmagovalec je tisti, ki zadnji ostane na nogah :ph34r: :blink:

- zmagovalec določi pravila, ki so dokončna in jih ni mogoče spremeniti ;) :P .

Problem rešen :P :P :P :P :P :P :P :P

xyxthumbs.gifxyxthumbs.gifxyxthumbs.gif

To je to ... :) Pa bohinjci lahk izberemo same taprave za jezne, ta trdobucne hribovce, ane :P :P :P :P :P

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!