Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Je nepraktična ali zgolj slabe kvalitete (in če kaj)?

Saj ne bom kupil, vendar ker že omenjš me zanima. ;)

lp

Drugače ni tako neuporabna (sliši in pogovarja se solidno), samo midva z mojo je nisva mogla dolgo uporabljati, ker preveč "žuli" v uho če nimaš res prevelike čelade in nerodna je pri natikanju/snemanju čelade.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še to, če že misliš kupit, so imeli to v Lidlu al pa hoferju začetku sezone za malo več kot 10 €, tako da je v tem oglasu absolutno predraga (na ebay-u s kitajske dobiš za nekaj € vključno s poštnino).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je nepraktična ali zgolj slabe kvalitete (in če kaj)?

Saj ne bom kupil, vendar ker že omenjš me zanima. ;)

lp

Tako kot si napisal je nepraktična(kabli,slušalka tišči...),pogovarjaš se lahko do nekje 70km/h,naprej samo šumi. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ravno takšna mnenja se želel slišat, ker če ne probaš ne veš, zato me je zanimalo, je pa res da so kabli kar moteči ampak če bi se koliko toliko slišalo vzameš to res samo na daljša potovanja.

A ima kdo izkušnje z F3 ali tudi to ni kaj prida zadeva....

hvala za odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ravno takšna mnenja se želel slišat, ker če ne probaš ne veš, zato me je zanimalo, je pa res da so kabli kar moteči ampak če bi se koliko toliko slišalo vzameš to res samo na daljša potovanja.

A ima kdo izkušnje z F3 ali tudi to ni kaj prida zadeva....

hvala za odgovore...

Jo uporabljam sedaj ko vozim v avtošoli(ampak mislim da je f4, bom preveril ko bom naslednjič vozil) za zviševanje kategorije za motor (iz a2 na A neomejeno). Dokler nisva predaleč narazen ali ni kakega drugega vozila med nama se pri 100km/h še vedno normalno slišiva in nimam glasnosti na max. slušalke in mikrofon niso nevem kako veliki tako da v moji nolan n84 (S velikost) me prav nič ne žulijo, kabli so padovolj dolgi da lahko imaš tisti modul tudi v prsnem žepu jakne in ne ovirajo pri obračanju glave.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ravno takšna mnenja se želel slišat, ker če ne probaš ne veš, zato me je zanimalo, je pa res da so kabli kar moteči ampak če bi se koliko toliko slišalo vzameš to res samo na daljša potovanja.

A ima kdo izkušnje z F3 ali tudi to ni kaj prida zadeva....

hvala za odgovore...

F3,F4 celo F5 in veliko več...samo boychov nasvet upoštevaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boysi, že nekej časa mal brskam, pa me pol umes mine, pa pol spet prime, in zdej sm prebral ene par strani te teme nekej sm zvedu, nekej mi bi pa še pomagal z izkušnam pa tk ...

namreč iščem čim cenejšo varianto to je krepko pod 100 eur, namreč rabim za pogovor voznik-sopotnik, mam pa Z750, in nimam namena nekej predelovat čelade ali pač če drgač ne bo šlo, za to komunikacijo.

Tok da samo sopotniku kej povem med turo in ne neko vse splošno nabijanje, nočem pa da mi nekej ful šumi v ušesu da me še od tega začne bolet glava, če ne že zarad izpuha :) je to moje sploh kej izvedljivo :) ?

a je to ves čas prižgan al se samo takrat vklopi ko hočeš kej povedat?

hvala vam

srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25.4.2009 sem kupil navigacijo INTERPHONE Celular Line v TC-ju (uvoznik Norik plus - mogoče da on kaj ugodneje).

Draga kot pes. 300€ za par. Pa mi ni žal.

Dela kot ura. V čeladah Evoline se pogovarjava do ca 135/h, potem šum preveč moti.

Po ca 6 urah začne na ca 3 minute jokat da je lačen, crkne pa po ca 7,5 do 8 urah.

Če sem sam, je vezana na mobi, če sva oba, preklopiš na mobi s pritiskom na gumb, pa po pogovoru spet nazaj.

Moto-moto testirana na ca 500 m po kanjonu. Dela. Menda se da povezat do 8 postaj in čveka cela banda vsevprek, ampak to nisem probal.

Preizkušena v 7 urnem dežju, na +40,5, na potovanjih Lj-Korzika-Lj, Lj-Sofija-Atene-Lj, Lj-Meteora-Vis-Lj, Lj-Sardinija-Lj

da o krajših izletih sploh ne govorim.

Nobenega posega v čelado. Nosilec nalepiš, MIC gre skozi luknjo od paščka v pisker.

To je to.

Sicer pa vsakemu po njegovem okusu

Mislim da so najnovejši modeli na http://interphone.cellularline.com/en/motorcycle/communicazione/interphone-f5-conference-2/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam interphone F4 (3 kose) za 280€

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boysi, že nekej časa mal brskam, pa me pol umes mine, pa pol spet prime, in zdej sm prebral ene par strani te teme nekej sm zvedu, nekej mi bi pa še pomagal z izkušnam pa tk ...

namreč iščem čim cenejšo varianto to je krepko pod 100 eur, namreč rabim za pogovor voznik-sopotnik, mam pa Z750, in nimam namena nekej predelovat čelade ali pač če drgač ne bo šlo, za to komunikacijo.

Tok da samo sopotniku kej povem med turo in ne neko vse splošno nabijanje, nočem pa da mi nekej ful šumi v ušesu da me še od tega začne bolet glava, če ne že zarad izpuha :) je to moje sploh kej izvedljivo :) ?

a je to ves čas prižgan al se samo takrat vklopi ko hočeš kej povedat?

hvala vam

srečno

Jest mam en kompet na zico za prodat za sitnico ce zelis. Ne vem tocno zdele modela, je pa na zice..

Lahko pa pogledam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam en kompet na zico za prodat za sitnico ce zelis. Ne vem tocno zdele modela, je pa na zice..

Lahko pa pogledam...

no dej poglej pa mi sporoči na ZS model pa ceno,pa s kje si.

hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... namreč iščem čim cenejšo varianto to je krepko pod 100 eur, namreč rabim za pogovor voznik-sopotnik, mam pa Z750, in nimam namena nekej predelovat čelade ali pač če drgač ne bo šlo, za to komunikacijo....

hvala vam

srečno

js tud iščem neko najcenejšo varianto za pogovor voznik sopotnik... sam da se da mal pogovarjat... kakšna pomoč prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tud iščem neko najcenejšo varianto za pogovor voznik sopotnik... sam da se da mal pogovarjat... kakšna pomoč prosim

Robo ki zadosti tem kriterijem občasno ponujajo v Lidlu po par evrov,zadeva deluje vendar je šibka zadeva pri teh cenenih izdelkih (pa tudi nekaterih precej dražjih ) slušalka/mikrofon.Super bi bilo zamenjat z kakimi silikonskimi zadevami,vendar je pri teh podvigih nevarnost živčnega zloma.

Menim da je največja težava komunikacij na motorju ravno solidna montaža slušalk/mik. v čeladi.

Zanimiva alternativa šarjenju po čeladi je tudi laringofon z silikonsko cevno slušalko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno sem z Interphone F4 zelo zadovoljen. Baterija drži dolgo, slišnost zelo dobra, do nekje 140km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam: malo sem len (da bi bral celo tempo) in še ne posebno vešč teh zadev. Včeraj sem kopal po navodilih in nič rešil; rad bi (prvič) brezžično povezal Zumo-ta 600 z Interfon-om F2 - menda se jih za prvič "spari" - ampak kako? Zumo mi ponudi modri zob in ga pač aktiviram - tudi ikona pride na ekran - to pa je tudi vse ... potem pa vse tiho je bilo .... Če se komu ga bi prosil za postopek "sparitve" - hvala in :kava: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam: malo sem len (da bi bral celo tempo) in še ne posebno vešč teh zadev. Včeraj sem kopal po navodilih in nič rešil; rad bi (prvič) brezžično povezal Zumo-ta 600 z Interfon-om F2 - menda se jih za prvič "spari" - ampak kako? Zumo mi ponudi modri zob in ga pač aktiviram - tudi ikona pride na ekran - to pa je tudi vse ... potem pa vse tiho je bilo .... Če se komu ga bi prosil za postopek "sparitve" - hvala in :kava: .

LP

Preveri ali ima zumo A2DL protokol ,ki mora emeti če želiš da ga F2 predvaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo-ta 600 z Interfon-om F2 - menda se jih za prvič "spari" - ampak kako?

Evo se že "popravljam" : Zumo je 660; A2DL - bom preveril. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo se že "popravljam" : Zumo je 660; A2DL - bom preveril. Hvala.

Mora delat - vsaj z modelom F4 dela Zumo 660 BP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robo ki zadosti tem kriterijem občasno ponujajo v Lidlu po par evrov,zadeva deluje vendar je šibka zadeva pri teh cenenih izdelkih (pa tudi nekaterih precej dražjih ) slušalka/mikrofon.Super bi bilo zamenjat z kakimi silikonskimi zadevami,vendar je pri teh podvigih nevarnost živčnega zloma.

Menim da je največja težava komunikacij na motorju ravno solidna montaža slušalk/mik. v čeladi.

Zanimiva alternativa šarjenju po čeladi je tudi laringofon z silikonsko cevno slušalko.

Ma kdo za prodat to Lidlovo zadevo, za kakšno "pošteno" ceno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!