Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Kvečemu nateguješ ti druge z svojim nepravilnim odgovorim. Preprosto drži kar sem napisal.

Glej tole sem našel v eni prometni svetovalnici. Na vprašanje odgovarja:

Primož Tručl

Primož Tručl je bil zaposlen pri zavarovalnici GENERALI d.d. kot direktor neživljenjskih zavarovanj. Nanj ste naslavljali vprašanja s področja avtomobilskih zavarovanj. Od 1.6.2006 področje ni aktivno, saj je g. Tručl zapustil zavarovalnico in prevzel vodenje poslovne enote Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. v Mariboru.

Področje trenutno ni aktivno. Vabimo vas, da si ogledate arhiv vprašanj in odgovorov tega svetovalca.

Vprašanje I 22.03.2005 | Številka vprašanja: 98

Mladi voznik

Lep pozdrav!

Zanima me, če se nek drug voznik zaleti v mladega voznika, ki pa na svojem avtomobilu nima sklenjenega zavarovanja za mlade voznike, ali mora kljub ne lastni krivdi poravnati škodo in ali utrpi še kakšne druge finančne posledice? Se da v tem primeru zadevo kako drugače rešiti?

Že vnaprej hvala za odgovor.

Odgovor

V navedenem primeru, ko mladi voznik ni povzročitelj nesreče in torej za kritje škode ne bo uporabljena AO polica njegovega vozila oz. vozila, ki ga je vozil mladi voznik, temu ni potrebno poravnati nobene škode. Z drugimi besedami: takšen mladi voznik v omenjenem primeru ne utrpi nobenih finančnih posledic zaradi dejstva, da na svoji polici ni imel sklenjenega kritja za mladega voznika.

Gornji odgovor je popolnoma jasen, vendar si ne morem kaj, da z enim stavkom ne komentiram vašega vprašanja, saj iz njega veje, recimo temu špekulativni namen oz. namera, da se izognete doplačilu za mladega voznika. Doplačilu se lastnik vozila, ki ga vozite načeloma lahko izogne, vendar to, ne zanj ne za vas nikakor ni pametno, saj lahko nekaj tisočakov več pri premiji lahko pomeni v najslabšem primeru na drugi strani, nekaj milijonov več ob morebitni težji škodi.

Kdo zej koga tule nateguje??? :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No od danes naprej se mi ni treba več skrivat po cestah- naredil sem A kategorijo :naughty:

Prvo čestitam. Koliko ur si pa imel in kje si delal?

Jaz vozim pri Korelatu v Ljubljani in mi je na žalost že dvakrat odpadla vožnja zaradi dežja.

Vožnja mi je fanj , edino malo me moti to ker sem že vnaprej plačal 12 ur = 460 evrov. Zdaj imam 4 ure in imam občutek, da bi lahko že po šestih šel na glavno. Izkušnji z motorji(kross, tudi težkimi ) imam kar dosti, tako da poligonu nimam problemov. Na cesti pa tudi ne. Ampak tud avtošole morejo živet :)

Kljub temu sem se nekaj novega naučil, predvsem veliko je bilo pametnih nasvetov inštruktorja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si mladi voznik in nimaš plačanih 20% dodatka na zavarovalni polici in če nisi kriv, potem je vse lepo in prav in ne plačaš nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo čestitam. Koliko ur si pa imel in kje si delal?

Jaz vozim pri Korelatu v Ljubljani in mi je na žalost že dvakrat odpadla vožnja zaradi dežja.

Vožnja mi je fanj , edino malo me moti to ker sem že vnaprej plačal 12 ur = 460 evrov. Zdaj imam 4 ure in imam občutek, da bi lahko že po šestih šel na glavno. Izkušnji z motorji(kross, tudi težkimi ) imam kar dosti, tako da poligonu nimam problemov. Na cesti pa tudi ne. Ampak tud avtošole morejo živet :)

Kljub temu sem se nekaj novega naučil, predvsem veliko je bilo pametnih nasvetov inštruktorja.

lp

delal sem v avtošoli AMZS, kupil sem paket 14 ur 533eur vse skup z ccp društvenim itd.. +35eur roška

sicer sem mislil da bo ceneje vse skup ampak kaj češ tko je.

saj jaz tudi nisem zvozil vseh ur, ki sem jih plačal ampak itak je glavno da sem naredil- lahko bi šel pa že z drugo uro na izpitno, ker sem itak vse obvladal- mala malca je tale A kategorija če si le malo pozoren morš narest vse iz prve.

se te pa drži smola s tem vremenom ja. kaj a po dežju pa ni izpita zakaj ne insistiraš jaz bi poskusil.

zadnjič sem skoraj po toči peljal avtošoli motor iz Ljubljane v Idrijo,nalivalo je pa celo pot

želim ti srečo pri glavni vožnji

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zj k berem vaše komentarje si ne morem nč da nebi povedu še sam svoje izkušnje.Delam izpit za A in sm se prej pozanimal po avto šolah...In sicer povem za svojo regijo NG in okolica: AMD, in ALMIRA , te sem šou vprašat in ne da bi delal reklamo al karkoli samo je privat stokrat boljši odnos(že v samem uvodnem delu)in še stroškov je dosti manj.Sem končal CPP-je in jih plačal 45€!!!No AMD-jevci kolko so bli testi?! 100€!!!Ok ok jst sm član bi nrdili okol 75 s tem da mi je govoru od nekega zakupa ur za vožnjo itd...Mal pomislte da je ura 35€ in da se vam dve uri poznata kar fajn, sploh pa če vam povejo kolko ur moreš kupit...Halo kej bo on vedu kolk znaš ko prideš vozit in ti da zakupit ure...Pole pa so eni veseli k VAŽN DA SM NAREDU :headbang: :headbang: :headbang: ....Takim bi dal za plačat 30 ur, sej važn da bi naredli :evilgrin: , če bi sami malo pomisnli na konkurenco bi se pri AMD zamisnli malo..

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zj k berem vaše komentarje si ne morem nč da nebi povedu še sam svoje izkušnje.Delam izpit za A in sm se prej pozanimal po avto šolah...In sicer povem za svojo regijo NG in okolica: AMD, in ALMIRA , te sem šou vprašat in ne da bi delal reklamo al karkoli samo je privat stokrat boljši odnos(že v samem uvodnem delu)in še stroškov je dosti manj.Sem končal CPP-je in jih plačal 45€!!!No AMD-jevci kolko so bli testi?! 100€!!!Ok ok jst sm član bi nrdili okol 75 s tem da mi je govoru od nekega zakupa ur za vožnjo itd...Mal pomislte da je ura 35€ in da se vam dve uri poznata kar fajn, sploh pa če vam povejo kolko ur moreš kupit...Halo kej bo on vedu kolk znaš ko prideš vozit in ti da zakupit ure...Pole pa so eni veseli k VAŽN DA SM NAREDU :headbang: :headbang: :headbang: ....Takim bi dal za plačat 30 ur, sej važn da bi naredli :evilgrin: , če bi sami malo pomisnli na konkurenco bi se pri AMD zamisnli malo..

LP

Se strinjam. Jst sem šel zanalašč v AMD, ker sem si dal v glavo idejo, da za izpit za motor bom vzel pa eno "dobro" avtošolo, da bom kaj odnesel. Izpadlo je pa takole, da je njim važno, da si tiste ure nabijejo in napolnijo denarnico. Sploh nimajo odnosa do voznikov, mislim, da sem že enkrat napisal, da sem veliko več odnesel z branjem nasvetov na tem forumu, kot pa v tistih 10 urah vožnje pri njih.

Za 35€ ne voziš niti cele ure, ampak slabo šolsko uro, s tem, da se šteje v čas, ko si natikaš čelado, slušalke, rokavice. Da ne omenjam, da te stalno gonijo čez železniško progo, kjer čakaš tud po 10min, da bi obrnu mu pa tut na pamet ne pade. Si tip rajši čik pali in posluša radio v avtu. Da bi podaljšu za kakšno minutko uro pa nisem doživu, bi si prej cvek v koleno zabili. Po koncu ure, mi nikol niso rekli, kaj sem delal narobe, kaj moram v vožnji izboljšat, na kaj moram pazit.

Na poligonu sem bil enih 20 minut, dvakrat obrnil osmico, zanalač brcnil en stožec z nogo, da preverim pozornost inštruktorja, ki je govoril po telefonu in dvakrat ustavil pred namišljeno oviro, ki si jo kar v glavi skiciraš, ker je zmanjkalo stožcev ali pa se jim jih ni dalo postavit. Dobro, da ne bom preveč žleht, je bla celo ena črta narisana.Po ekspresnem postopku končam društveni (okoli 25min, ker so slabo splanirali ali pa ne in me je že en kandidat čakal, še preden sem štartal), se prijavim na občino in zvem, da bom čakal 27 dni na glavno vožnjo. Da bi kaj skombinirali, da bi se bolj kontinuirano vleklo, spet ne.

Na žalost je tako, da je bolj važno, da jim tiste bone pokupiš, pa če ti uturijo kakšno uro več, so tudi vsi veseli. Sem pa prišel do spoznanja, da AMD pa verjetno tudi kakšne druge avtošole ne učijo preživetja na cesti, ampak je glavni cilj množično inkasanstvo. Verjamem, da je kakšen popoln začetnik, ki prvič stoji na cesti z bilokoli vozilom, zadovoljen z njihovimi uslugami in lahko reče, da je nekaj odnesel. Če pa imaš že nekaj izkušenj od prej na cesti (osebno imam že B in H kategorijo), pa spoznaš, da je tako zasnovana avtošola popolnoma brezvezna in še enkrat namenjena le praznenju žepov na eni strani in bogatenju na drugi. V tem primeru pa bi izbral tisto avtošolo v kateri v najhitrejšem času narediš izpit z čim manjšimi stroški !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še to sem pozabil napisat. Glavni očitek. Vsak motorist bi se moral zavedati, da je lahko že ena napaka usodna. Prav zato, bi moralo biti v avtošolah prva skrb in prvo pravilo, da se voznik nauči vsaj za silo obvladovati stresne situacije. To pomeni, da se znaš izogniti oviri na cesti in pravilno zavirati ter usmerjati pozornost v iskanje rešitve v kritičnih situacijah. Problem je, ker niso resni in ker to ni glavni cilj. Na poligonu sem v tistih 20 minutah samo bežno in še nepopolno ustavil pred oviro oz. se izognil oviri. Tako pa danes praktična situacija; grem po stranskih poteh en krog s svojim motorjem, pa mi ena gobarka nespretno počasi obrača sredi ovinka iz enega blatnega kolovoza. Prvo kot prvo niti ne obvladujem motorja in se lahko samo zmerni hitrosti zahvalim, da nisem priletel v njo. Na srečo sem odreagiral pravilno. Na začetku sem malo zavrl, nato pa jo obvozil po levi. Baba je pa sam sredi ceste volan držala kot lovsko puško in ne levo, ne desno z njim. Priznam, ravnal sem instinktivno, lahko bi tudi samo pohodil zavore in čakal ali bo ustavilo pravočasno. Pa verjetno ne bi. In če bi v avtošoli dali znatno več pozornosti takšnim situacijem, bi se marsikatera nesreča končala drugače. Tako pa že vem, kaj bi pisalo v poročilo, če bi priletel vanjo. Baba bi pa v Slovenskih s polno košaro jurčkov zatrjevala, da ni videla ničesar.

Drugi problem je pa ta, da kaj kmalu misliš, da obvladaš vse in da preceniš svpje sposobnosti. Vsaj v avtu je bilo tako. Po enem tednu sem mislil, da sem sam Collim Mcrae. Pa sem šele po enem letu videl, koliko neumnosti sem naredil na cesti. In podobno se mi zdi z motorjem. Najbolj kritično je po mojem prvo leto v katerem se moraš čimprej naučiti obvladovati kritične situacije (izogib oviri, ovinki, mokra cesta, hitrost, prehitevanje, predvidevanje, izkušnje,...). In prav k temu avtošole in predvsem ta v kateri delam izpit, ni doprinesla NIČESAR !!! Pa bi lahko vsaj malenkost, če bi bil malo boljše zastavljen program, bolj resen in profesionalen odnos, ne pa samo iz leto v leto, da se povečuje št. obveznih ur in pa cene le teh.

Se opravičujem za te spise, sam zunaj pada dež pa se nimam kam dat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je res...Bi jim plaču v naprej tiste ure tudi če bi jih blo 100, če bi me 1x rešlo kar so me navčili.Ne morem pa sodit kako navčijo ker sm pri AMD delal samo izpit za H in to je blo dalnega a lepega leta 2000in še to sm meu samo teoretični del praktični je blo 2uri poligona :winkiss: kje so časi :trance_33_sleep: .Ko končam vožnjo za A vam povem svojo izkušnjo v privat avtošoli. :naughty: pri vsakem izpitu še posebno pri A bi moralo bit vključeno tudi se navčit odreagirat v določeni situaciji.Glede tiste BABE dozzi pa samo še to:NA ŽALOST NI EDINI PRIMER zadnjič sem šeu skoz vas Črniče in ko prideš po dolgi ravnini je potem zavoj v desno okol cerkve preglednost ovinka pa je enaka 0 je takoj za ovinkom obračal traktor z nakladalko tako da sem z avtomobilom popolnoma vstavu nekaj metrov od prikolice s tem da sem pripeljal po omejitvah :headbang: .Niti predstavljat si ne morem motorista kako bi tam zaključu...Pisalo pa bi:V naselju Črniče traktorist prekrižal pot motoristu, to je lotošnja že ...smrtna žrtev :alien1: ...itd Grrr hate it... :evilgrin:

P.S.Je videt da je deževno ja :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zj k berem vaše komentarje si ne morem nč da nebi povedu še sam svoje izkušnje.Delam izpit za A in sm se prej pozanimal po avto šolah...In sicer povem za svojo regijo NG in okolica: AMD, in ALMIRA , te sem šou vprašat in ne da bi delal reklamo al karkoli samo je privat stokrat boljši odnos(že v samem uvodnem delu)in še stroškov je dosti manj.Sem končal CPP-je in jih plačal 45€!!!No AMD-jevci kolko so bli testi?! 100€!!!Ok ok jst sm član bi nrdili okol 75 s tem da mi je govoru od nekega zakupa ur za vožnjo itd...Mal pomislte da je ura 35€ in da se vam dve uri poznata kar fajn, sploh pa če vam povejo kolko ur moreš kupit...Halo kej bo on vedu kolk znaš ko prideš vozit in ti da zakupit ure...Pole pa so eni veseli k VAŽN DA SM NAREDU :headbang: :headbang: :headbang: ....Takim bi dal za plačat 30 ur, sej važn da bi naredli :evilgrin: , če bi sami malo pomisnli na konkurenco bi se pri AMD zamisnli malo..

LP

najbrž tole leti name

ampak povem da sem zelo vesel da sem naredil izpit tako hitro, in se strinjam s teboj da je to tumač drago in mene je tudi zmotilo to, da prodajajo pakete ur, ki jih dejansko ne zvoziš. ampak ej to je zdaj za mano in bole me k. :krneki:

želim ti da narediš izpit z čimmanj urami in čimprej. :rolleyes:

varno vožnjo

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrž tole leti name

ampak povem da sem zelo vesel da sem naredil izpit tako hitro, in se strinjam s teboj da je to tumač drago in mene je tudi zmotilo to, da prodajajo pakete ur, ki jih dejansko ne zvoziš. ampak ej to je zdaj za mano in bole me k. :krneki:

želim ti da narediš izpit z čimmanj urami in čimprej. :rolleyes:

varno vožnjo

lp

Hvala in oprosti ni letelo dobesedno nate, sm hotu dat samo primerjavo.Želim ti srečno in varno vožnjo :rolleyes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala in oprosti ni letelo dobesedno nate, sm hotu dat samo primerjavo.Želim ti srečno in varno vožnjo :rolleyes:

LP

ni panike :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maggio, prej sva se malo slabo razumela. Plačal se 12 ur, ampak jih bom tudi odpeljal(sicer šolskih -> 45min). Če je dež, se samo prestavi na naslednjič.

Če naredim vse v prvo me bodo ure prišle 460€(vključno z društveno in glavno) + 50 Cpp + 30 Roška = 540€

Glede na vaše pisanje o AMD- pa morem avtošolo Korelat kar pohvalit. Ful povdarka dajo na poligon, ki ga imajo skupaj z avtošolo Brulc v Btcju.

Vaje so zelo koristne, tud če imaš že od prej izkušnje, inštruktor mi je dal tudi veliko novih informacij glede vožnje, pogleda, tehnike obračanja.

Veliko povdarka da na zaviranje in na izogbanje nenadnim oviram, kjer moreš prosto položit motor, brez panike in zaviranja.

Te izkušnje so sa vse nove voznike veliko vredne.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maggio, prej sva se malo slabo razumela. Plačal se 12 ur, ampak jih bom tudi odpeljal(sicer šolskih -> 45min). Če je dež, se samo prestavi na naslednjič.

Če naredim vse v prvo me bodo ure prišle 460€(vključno z društveno in glavno) + 50 Cpp + 30 Roška = 540€

Glede na vaše pisanje o AMD- pa morem avtošolo Korelat kar pohvalit. Ful povdarka dajo na poligon, ki ga imajo skupaj z avtošolo Brulc v Btcju.

Vaje so zelo koristne, tud če imaš že od prej izkušnje, inštruktor mi je dal tudi veliko novih informacij glede vožnje, pogleda, tehnike obračanja.

Veliko povdarka da na zaviranje in na izogbanje nenadnim oviram, kjer moreš prosto položit motor, brez panike in zaviranja.

Te izkušnje so sa vse nove voznike veliko vredne.

lp

jaz sem pri Brulcu delal C kategorijo tisti inštruktor z brki (bivši policist) od Korelat-a je bil pa zraven ko sem delal društveno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, danes sem se končno spravil do upravne enote po izpit za A neomejeno, pa brez da bi kaj vprašal mi je gospa (sicer je bila zelo prijazna) začela razlagat o novem zakonu, pa da itak ne gre tako naprej, da bi "mularija" že pri 21 letih imela neomejene kategorije, ker je preveč prometnih nesreč itd... skratka neki občutek sem mel, da je najvrjetneje imela s kakim motoristom na cesti precej slabo izkušnjo. no, na koncu mi je vendarle zaželela srečno vožnjo.

plačal sem pa 15,5€, kar se mi zdi zelo veliko, glede na to da sem dobil kos roza kartona, pa gor 5 štampiljk.. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z avgustom 2009(se mi zdi)so rekli da bodo starostno omejitev za neomejeno prestavli iz 21 na 24 let in da bodo povečali število obveznih ur.Še ena motivacija več za tiste ki kolebajo al bi al nebi nrdili izpita. :closedeyes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z avgustom 2009(se mi zdi)so rekli da bodo starostno omejitev za neomejeno prestavli iz 21 na 24 let in da bodo povečali število obveznih ur.Še ena motivacija več za tiste ki kolebajo al bi al nebi nrdili izpita. :closedeyes:

LP

skrajn cajt, da so je kej o tem začel govorit, še psihiatrični pregled bi dau zraven :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z avgustom 2009(se mi zdi)so rekli da bodo starostno omejitev za neomejeno prestavli iz 21 na 24 let in da bodo povečali število obveznih ur.Še ena motivacija več za tiste ki kolebajo al bi al nebi nrdili izpita. :closedeyes:

LP

skrajn cajt, da so je kej o tem začel govorit, še psihiatrični pregled bi dau zraven :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-19912-1213732093_thumb.jpgpost-19912-1213731738_thumb.jpg

A je tukaj govora o takšnih dovoljenjih in takšnih kategorijah? :whistle: :whistle: :whistle:

Malo heca mora biti, ... sicer pa sem tudi sam pred nekaj časa naredil A kategorijo (za motorno kolo) in dal skozi vso kalvarijo. Naredil sem hitro in brez zapletov in moram pohvaliti korektnost in prilagodljivost inštruktorjev.

Želim vam same podobne izkušnje.

LP

Rafael

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! jst mam pa eno vprašanje....zanima me kaj pomeni tista cifra oz. koda na vozniški pod uradnimi zaznamki? jst mam cifro 220...upam d ni nič posebnega :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! jst mam pa eno vprašanje....zanima me kaj pomeni tista cifra oz. koda na vozniški pod uradnimi zaznamki? jst mam cifro 220...upam d ni nič posebnega :mellow:

voznik začetnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!