Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Pa še to, ali je dovolj, da motor ustreza enemu pogoju (torej 35kw ali 0,2kw/kg), ali mora ustrezat obema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, tema je sicer vmes mal zašla, pa vseeno. Sem vmes spet še enkrat popizdil, ker ima motor, ki ga imam namen vozit (transalp 600) na netu 2 različni specifikaciji.. Ena je 34,7kw, ena pa 36kw. Kar je čisti obol, če drži slednje..

Zanima me še sledeče:

Če po tanovem zakonu sedaj nekdo pri 18h naredi izpit in dobi 35kw, ali se mu po dveh letih odpre na neomejeno? Omogoča ta zakon sploh takšna napredovanja? Kot sem bral po ostalih temah, je povsod pisalo tako, kar je ubistvu čisti nateg, ker oni potem napredujejo, jaz, ko bi moral sedaj met polni A pa obtičim na A2, ne me jebat?

lpj

hahaha, ti pa si faca ja :) seveda se ti odpre po 2 letih za neomejeno, sam prjatu, PLAČAT je treba :) nič ni zaston, tako kot je bilo včasih :)

pogoj za A je 24 let ali pa dve leti kategorija A2

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to, ali je dovolj, da motor ustreza enemu pogoju (torej 35kw ali 0,2kw/kg), ali mora ustrezat obema?

če je "ali" potem mora ustrezati enemu od pogojev. Če je "in", pa obema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE maš vsaj 2 leti A2 boš moral naredit vsaj 10 ur praktično + izpitna za A neomejeno (po novem zakonu, ki bo v veljavi z 1.6 ali 1.7 se ne spomnim točno)

Če nimaš 2 leti A2 pa pred 24 letom nemoreš delat izpita + tega je po novem zakonu vsaj 20 ur če greš na novo vožnje za A kategorijo :)

Katastrofalno so začeli kasirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem 5 ur odvozil pri prehodu iz a2 na A. Motor sem na avtocesti nateral na 130, drugače pa skozi božam gas. Čist isto se bi dalo pelat z 125ko 4 takno. Samo denar mozlejo. Edino kaj mi res nebo škodlo ponovit malo pravila, ker opažam da sem že kakšno pozabil :)

Sploh nisem vedel da je obvezna komplet oprema + želva. Edino če imaš kombinizon z grbo takrat nerabiš želve. Prav sram me je vozit v avtošoli z mojim kombinizonom ki ima čist pobrušene kolečnike :) Vsak me gleda ko da sem nekaj naredo :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino če imaš kombinizon z grbo takrat nerabiš želve.

btw..zakaj že?! Spet ena bedarija....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem 5 ur odvozil pri prehodu iz a2 na A. Motor sem na avtocesti nateral na 130, drugače pa skozi božam gas. Čist isto se bi dalo pelat z 125ko 4 takno. Samo denar mozlejo. Edino kaj mi res nebo škodlo ponovit malo pravila, ker opažam da sem že kakšno pozabil :)

Sploh nisem vedel da je obvezna komplet oprema + želva. Edino če imaš kombinizon z grbo takrat nerabiš želve. Prav sram me je vozit v avtošoli z mojim kombinizonom ki ima čist pobrušene kolečnike :) Vsak me gleda ko da sem nekaj naredo :)

tole mi ni glih najbol jasn...sploh nesmes furat v avtosoli ce nimas kompletne opreme(jakna,hlace,rokavice,skornji,celada-brez tega tk negre+ da bi se mogel imet zelvo??)kaj pa tisti k nimajo kombinezona..majo tekstil...hehe lahk zelvo pod roko nosi :D???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole mi ni glih najbol jasn...sploh nesmes furat v avtosoli ce nimas kompletne opreme(jakna,hlace,rokavice,skornji,celada-brez tega tk negre+ da bi se mogel imet zelvo??)kaj pa tisti k nimajo kombinezona..majo tekstil...hehe lahk zelvo pod roko nosi :D???

Ko sem pred 5 leti za 125 kubikov delal je bila samo jakna in čelada. Želva še gre dosti lepše pod tekstil, tak da tu nebi smelo bit težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem pred 5 leti za 125 kubikov delal je bila samo jakna in čelada. Želva še gre dosti lepše pod tekstil, tak da tu nebi smelo bit težav.

ja to smpa ze jst lamsko leto rabila ko sem delala za a2.

ker sem bla na poligonu invENTAR:P sem gledala velik izpitnih, in je oni iz komisije prou prsou pa potipou ce mas zelvo, ce mas scitnike itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole mi ni glih najbol jasn...sploh nesmes furat v avtosoli ce nimas kompletne opreme(jakna,hlace,rokavice,skornji,celada-brez tega tk negre+ da bi se mogel imet zelvo??)kaj pa tisti k nimajo kombinezona..majo tekstil...hehe lahk zelvo pod roko nosi :D???

Ka cordura pa ne šteje kot zaščitna oprema :hmm:in zakaj nebi mogel želve pod cordura (predvidevam da si to mislil z besedo tekstil) jakno nosit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole mi ni glih najbol jasn...sploh nesmes furat v avtosoli ce nimas kompletne opreme(jakna,hlace,rokavice,skornji,celada-brez tega tk negre+ da bi se mogel imet zelvo??)kaj pa tisti k nimajo kombinezona..majo tekstil...hehe lahk zelvo pod roko nosi :D???

valda da ne smeš. pol pač tam dobiš nekaj kar ti je 2 številki premalo ali preveliko.

in verjetno vsepovsod dobiš tekstil, ker je bol praktičen in manj komliciran, želvo pa ravno tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se vsi tako otepate komplet opreme, vam bo mogoče škodila?? Saj se gre za vašo varnost in ne varnost dreves (ali pač)??

razumem da nekateri nimajo keša za polno opremo, samo če se že spuščate v ta špas in da ne veste da košta vse malo več kot si lahko privoščite pol pa res ne vem kaj mate v glavi!

lp in varno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, lansko leto ko sva s kolegom delala izpit za neomejeni A, ni blo treba nobene zelve, niti niso zahtevali polne opreme.. Celado, jakno, rokavice in to dobis tam, ce nimas svojega. Za cevlje so samo zahtevali da so cez gleznje.. O zelvi ni bilo niti pod razno govora, tudi za hlace ni bilo komplikacij. Sej je res, da sva si potem zelo hitro kupila polno opremo (ze tekom ur v avtosoli), ampak tud prej niso cist nc rekl glede tega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, lansko leto ko sva s kolegom delala izpit za neomejeni A, ni blo treba nobene zelve, niti niso zahtevali polne opreme.. Celado, jakno, rokavice in to dobis tam, ce nimas svojega. Za cevlje so samo zahtevali da so cez gleznje.. O zelvi ni bilo niti pod razno govora, tudi za hlace ni bilo komplikacij. Sej je res, da sva si potem zelo hitro kupila polno opremo (ze tekom ur v avtosoli), ampak tud prej niso cist nc rekl glede tega..

zanimivo, pri nas pa celado so ti posodli pa dezno opremo ce je blo treba, drugace pa niti vozit nisi smeu brez lastne popolne opreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želve ne zahtevajo na avtošoli če je primerna jakna ( z izbočenimi ščitniki na hrbtu ) - drugače zna gnjavit. Vem ker sem bil pri podobni zadevi zraven 2 tedna nazaj.

Je pa bilo v MB, mogoče kje nena tak komplicirajo.. Rabis pa moto čevlje, rokavice, jakno, hlače. Seveda moreta jakna in hlače imeti zaščito. Čelada pa tak more vedno bit tipi topi pa če je na avtošoli ali izven :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni Motosvetovke/ci! :)

Star sem 22 let in ni mi še uspelo opravljati izpit A kategorije razen kategorije AM dolga leta nazaj. Ker je želja po turah in uživanju z motorjem vse večja, me zanimajo podatki za opravljanje izpita; kje v Ljubljani so najbolj ugodni, koliko ur je potrebno opraviti, kakšni so stroški..(izpit za B kategorijo imam že od 18. leta)

Če bo imel kdo voljo odgovoriti, se že v naprej lepo zahvaljujem!

Lep pozdrav,

B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni Motosvetovke/ci! :)

Star sem 22 let in ni mi še uspelo opravljati izpit A kategorije razen kategorije AM dolga leta nazaj. Ker je želja po turah in uživanju z motorjem vse večja, me zanimajo podatki za opravljanje izpita; kje v Ljubljani so najbolj ugodni, koliko ur je potrebno opraviti, kakšni so stroški..(izpit za B kategorijo imam že od 18. leta)

Če bo imel kdo voljo odgovoriti, se že v naprej lepo zahvaljujem!

Lep pozdrav,

B.

Pri 22 letih lahko greš delat izpit A2 (35 kW), zato ti priporočam, da počakaš še 2 leti in takrat narediš za neomejeno. Za opravljanje izpita potrebuješ 22 ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 22 letih lahko greš delat izpit A2 (35 kW), zato ti priporočam, da počakaš še 2 leti in takrat narediš za neomejeno. Za opravljanje izpita potrebuješ 22 ur.

Najprej hvala za odgovor! .)

Hja, saj pravim, želja je velika, te dni bom pa ravno imel čas ki ga pri 24. mogoče ravno ne bom imel. :hmm: Sicer se mi pa zdi, da bi imel teh 35 kw čisto dovolj, sem se že nekako umiril od malce živahnejših mladostniških let O:-)

Sem pa že nekaj prebiral po forumu, a ni pri izpitu za A2 minimalno število ur 10? In potem pri višanju do neomejene kategorije zopet 10 ur?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za odgovor! .)

Hja, saj pravim, želja je velika, te dni bom pa ravno imel čas ki ga pri 24. mogoče ravno ne bom imel. :hmm: Sicer se mi pa zdi, da bi imel teh 35 kw čisto dovolj, sem se že nekako umiril od malce živahnejših mladostniških let O:-)

Sem pa že nekaj prebiral po forumu, a ni pri izpitu za A2 minimalno število ur 10? In potem pri višanju do neomejene kategorije zopet 10 ur?

Ker boš šel prvič delat A kategorijo boš moral za A2 narest 22 in potem še 10 za napredovanje v neomejeno. Zato so ti svetoval da še 2 leti počakaš in takrat narediš 22 ur in maš neomejeno. Če pa finance niso problem pa kr korajžno smile.gif Glede 35kw pa ne da nebi bilo dovolj, problem je da ni neke velike izbire motorjev s tok malo moči oz. boš moral rihtat blokado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker boš šel prvič delat A kategorijo boš moral za A2 narest 22 in potem še 10 za napredovanje v neomejeno. Zato so ti svetoval da še 2 leti počakaš in takrat narediš 22 ur in maš neomejeno. Če pa finance niso problem pa kr korajžno smile.gif Glede 35kw pa ne da nebi bilo dovolj, problem je da ni neke velike izbire motorjev s tok malo moči oz. boš moral rihtat blokado.

A to bom neglede na opravljeno kategorijo AM moral opravljati 22 ur? Uh, to pa je že kar velik strošek, če štejem še nakup motorja, in da seveda tudi blokade :?

Ali slučajno veste, koliko znaša cena za uro vožnje, ali pa če bi vozila dva hkrati(eden za drugim)?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to bom neglede na opravljeno kategorijo AM moral opravljati 22 ur? Uh, to pa je že kar velik strošek, če štejem še nakup motorja, in da seveda tudi blokade :?

Ali slučajno veste, koliko znaša cena za uro vožnje, ali pa če bi vozila dva hkrati(eden za drugim)?

Lp

Cene se gibljejo nekje okoli 30-37€, ponekod celo malo več. Cenike si lahko ogledaš na spletnih straneh avtošol, če vozita dva hkrati je cena enaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31.8.2011 gres lahko delat za A, se pravi tocno po dveh letih A2 :)

ker si narediu A2 pred sprejetjem zakona-ti po..mojih informacijah varne voznje NI treba delat.

tisti ki se bo sedaj spravil delat za a2 oz a, bo pa moral narest tudi to.

Zdravo, sam imam podoben primer, Izpit A2 sem podaljšal iz A1 15.06.2009, Ampak meni je bilo rečeno na upravni enoti, da ker sem delal po tastarem zakonu (Saj mimam še vedno izpit A2 do 25Kw in pod 0.16Kw/kg seprav tastar) naj bi pri 21 letih samo prišel ga podaljšati v A1- Tako mi je bilo rečeno... A je bil že kdo v podobni situaciji in kaj se je zgodilo? Aja A1 sem pa opravil 15.6.2007...

A varna vožnja naj bi bil tisti preizkus al kaj?, Ker GangY je napisal da gres lahko delat za A- gres delat kaj? Samo izpit?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, sam imam podoben primer, Izpit A2 sem podaljšal iz A1 15.06.2009, Ampak meni je bilo rečeno na upravni enoti, da ker sem delal po tastarem zakonu (Saj mimam še vedno izpit A2 do 25Kw in pod 0.16Kw/kg seprav tastar) naj bi pri 21 letih samo prišel ga podaljšati v A1- Tako mi je bilo rečeno... A je bil že kdo v podobni situaciji in kaj se je zgodilo? Aja A1 sem pa opravil 15.6.2007...

A varna vožnja naj bi bil tisti preizkus al kaj?, Ker GangY je napisal da gres lahko delat za A- gres delat kaj? Samo izpit?

Lp

to, da se ti "avtomatsko" prepiše je že mimo. to je blo včasih, zdaj ob prehodu moreš še 1x izvest praktičen del, se pravi vožnjo.

če si delal po starem zakonu za A2 ti tudi nič ne pomaga, ker se je zakon enostavno spremenil.

govorim iz osebnih izkušenj, sem se na račun tega sranja v dveh mesecih postaral za 3 leta!

če si pa na tvoji upravni enoti zakon razlagajo kakorkoli drugače (tebi v prid) pa ALELUJA!!! trance_41_w00t2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem opravil izpit a neomejeno iz a2. Od kar sem začel vozit in do včeraj so bili slabi 3je tedni. Odvozil sem 10 ur plus izpitna. Plačal sem 31€ za uro -10% sepravi 279€ + 15€ izpitna 30€ zdravniški in nova vozniška slabih 20. Če potegnem črto je to vse skupaj 335€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem opravil izpit a neomejeno iz a2. Od kar sem začel vozit in do včeraj so bili slabi 3je tedni. Odvozil sem 10 ur plus izpitna. Plačal sem 31€ za uro -10% sepravi 279€ + 15€ izpitna 30€ zdravniški in nova vozniška slabih 20. Če potegnem črto je to vse skupaj 335€.

Katera avtošola pa, če smem vprašat?

-10% je dobra volja ali kako? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!