Skoči na vsebino

Referendum (september 2003)


Jason

Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?  

151 članov je glasovalo

  1. 1. Ali naj bodo trgovine ob nedeljah zaprte?

    • ZA
      31
    • PROTI
      99


Priporočene objave

samo ena stver za tiste ki se obotavljajo in ne bojo glasovali:

primer:

to je priblizno tako kot da bi v trgovini narocil neko stvar jo placal vnaprej, in je potem nebi sploh sel prevzet. (se to samo meni zdi neumno, kretensko, pomilovanja vredno,.....)

pa se neki ta referendum je po moje cist zgresen ker ni vprasanje a so trgovine odprte v nedeljo al ne, ampak problemi delovnega kadra........

jst sm definitivno za to da so trgovine v nedeljo odprte in temu primerno obkrozil.....

l.p. vsem in vedite............papez ma vas rad, ne glede na to kako glasujete, sam da glasujete...... :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se neki ta referendum je po moje cist zgresen ker ni vprasanje a so trgovine odprte v nedeljo al ne, ampak problemi delovnega kadra........

jst sm definitivno za to da so trgovine v nedeljo odprte in temu primerno obkrozil.....

...ja resno, kdo normaln bi hotu delat 7 dni v tednu jest sm proti sedemdnevnem delavniku prodajalcev ampak sem proti zaprtju trgovin ob nedelah , ker to sta dve različne zadeve ...če pa komu ni všeč nedeljsko kupovanje pač naj ne hodi v nedelo kupovat bodo mel prdajalci manj dela ane, ampak zakaj bi ti omejeval nas ki nam je koristno, in če mislijo da je nedelja dan za druženje in nevem kaj pač naj se družijin dvigujejo vrednote, mi ljudje brez vrednot bomo šli pa v šoping, per in kino :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dej folk ...kakorkolže pejte volt ...udeležba je na psu, sej vem da se vam morda zdi zamal in brezveze in tole se bo slišal plehko ampak vseen to je vaša pravica in dolžnost :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opravil svoje, upam da bodo tudi ostali. trenutno je 20 % udeležba, mislim bravo, očitno je to res tema, ki slovence krepko gane :xx: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da je bila taka velika udeležba (27%) -- bi se predlagatelji mogoče malo zamislili, država pa tudi. ZA BRUHAT, izzid pa sploh. Mimogrede, Ljubljana, Hrastnik in Ravne na Koroškem so glasovali večinoma PROTI. Vsaj nekje se folku ni čist strgalo. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Udeležba je bila (v kolikor moji press podatki veljajo) 22,6 % - kar je seveda žalostno. Volit so šli po mojem samo trgovci,ki nočejo ob nedeljah delat in pobudniki referenduma. Kakorkoli že - vse kaže po 90% preštetih glasov, da ob nedeljah trgovine BODO zaprte. :BUA:

Bo pa zato zavod za zaposlovanje imel toliko več dela! :yea2:

:ph34r: - !!! Boste vidli kak bo lepo v glavnih turističnih in prazničnih mesecih !!! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem presenečen nad izidom...nisem si mislu da bojo ljudje tako glasovali....joj kaj bomo sedaj če nam v nedeljo zmanjka kruha...lačni bomo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<_<

Evo - sveži podatki: volilna udeležba je bila v nedeljo 22,6%, če dodamo glasove s predhodnega glasovanja čez teden in tiste, ki so glasovali po pošti je glasovalo vsega skup 27,5% volilnih upravičencev!

Rezultat glasovanja pa je pokazal, da BOMO ob nedeljah imeli trgovine zaprte!

<_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udeležba je takšna kakršna pač je. Dajmo še referendum narest ki bo znižal cestnine pa zavarovalnine itd, saj ima slovenska država denarja da kar prosi da naj še kak referendum naredimo.

V 8 letih odkar imam volilno pravico se do sedaj 2 volil. Za vse ostale volitve mi dol visi, in tudi za ta referendum mi je. Če pobudniki ne vejo kaj bi radi zakaj bi se moral jaz odločiti. Čez nekaj let bi mi bilo lahko žal zakaj sem tako volil (in ne pač drugače) tako pa vsaj vem da mi NE BO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, Ljubljana, Hrastnik in Ravne na Koroškem so glasovali večinoma PROTI. Vsaj nekje se folku ni čist strgalo. :SS

Tudi ljudje v Kopru, Izoli, Trbovljah in na Jesenicah so bili v večini PROTI!

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi ljudje v Kopru, Izoli, Trbovljah in na Jesenicah so bili v večini PROTI!

In kje so bili potem ZA? V raznih vukojebinah in jalovcih... Kar njim naj zaprejo štacune :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ampak ta referendum so dobil samo zarad takih :hmm:

Se strinjam... Hanzi, raje se vprašaj, če se ne boš čez par mesecev vprašal "pa zakaj nisem šel tisto nedeljo volit, zdej pa danes ne morem v štacuno" :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ampak ta referendum so dobil samo zarad takih :hmm:

Jaz sem bil ZA, pa nisem šel glasovat, tako da se moj pa Hanzitov glas izniči.

Drugače je pa volilna udeležba tista ki pove kaj ste oz. smo izglasovali.

Kako lahko država na podlagi 24,48% glasov odloči kaj bo z trgovinami v nedeljo. Ne se hecat. Je to glas večine? :lol1: :lol1: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj mi gre na živce. Tu pri nas na Dolenjskem, gradijo nakupovalne centre kot da jim denar pada z neba. Mercatorjev koliko hočeš, 2 Spara (1 novi), novi Tuš... Do tu je vse ok.

Moti me ker se ti centri gradijo v velikosti 30 x 50 m. Pa kaj je to? Malo večja trgovin? Naj naredijo res center, potem pa naj ga se po pravici poimenujejo centre, ne pa neke skatlce gradit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil ZA, pa nisem šel glasovat, tako da se moj pa Hanzitov glas izniči.

Drugače je pa volilna udeležba tista ki pove kaj ste oz. smo izglasovali.

Kako lahko država na podlagi 24,48% glasov odloči kaj bo z trgovinami v nedeljo. Ne se hecat. Je to glas večine?

...sej hanzi je tut lohka ZA pa vseen mislm da bi moral glasovat...

...tak folk je pol najbolj glasen pri kritiziranju rezultatov in stanja. Če človek ni šel volit se nima kaj pritoževat, ker se je odločil da bodo drugi odločal namesto njega :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa čist cool, da se je tako izšlo. Delodajalci bodo krepko vrnili udarec, verjamem. Sindikati so s tem referendumom zajebali lastne ljudi. Davek na pamet!!

V nedeljo ne bo odprte štacune? Ok, pencinska pumpa bo? Super, prilka za izlet v tujino, kavica, kruh pa tist liter mleka, ki je bil naročen doma v kufer pa spet gasaaaaa nazaj domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte tisti bolj pametni mi razjasnit sledeče :

Izhajam iz osnovnih dejstev, če se ne strinjamo že z njimi, potem je debata brezvezna, ker se bomo dajali za oslovo senco.

osnovna dejstva :

1.) Obstaja seznam dobrin, ki jih slovenski folk kupi v enem letu.

2.) Ta seznam je konstanta z zelo malimi odstopanji

In ne razumem trgovcev podjetnikov zakaj jim ni ljubše ta seznam v manjšem številu ur prodati kot pa vso zadevo še čez nedeljo zavleči. Kmečka pamet bi rekla, da bi bili veseli če bi v dveh dneh vse prodali kar je za prodat.

Da bi trgovci radi čez nedeljo delali, zato da bi raven zaposlenosti vzdrževali je larifari.

V čem je keč ?

Pa ne mi odgovarjat da bomo šli pa v Avstrijo in Italijo kupovati, da bomo seznam napolnili ker v nedeljo ne moremo pri nas.

Ta učinek čezmejnih nakupov je po moje zanemarljiv. Kar jih je, obstajajo že sedaj iz enostavnega razlog, ker se kakšna stvar bolj splača v tujini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rada shopingiram v Trstu ob nedeljah, ker ni gužve in imajo odprto do 19.00 ... in to počnem ponavadi samo ob hudih zimah, ker če sonček sije sem na Divi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osnovna dejstva :

1.) Obstaja seznam dobrin, ki jih slovenski folk kupi v enem letu.

2.) Ta seznam je konstanta z zelo malimi odstopanji

In ne razumem trgovcev podjetnikov zakaj jim ni ljubše ta seznam v manjšem številu ur prodati kot pa vso zadevo še čez nedeljo zavleči. Kmečka pamet bi rekla, da bi bili veseli če bi v dveh dneh vse prodali kar je za prodat.

Da bi trgovci radi čez nedeljo delali, zato da bi raven zaposlenosti vzdrževali je larifari.

V čem je keč ?

dlje kot imaš štacune odprte več prodaš ... potrošniška logika, ki jo razumem in ji verjamem ... ko pasulj ... B)

brez nedelje bodo v skupnem seštevku gotovo prodali manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hecna zadeva... Najprej oplojevanje lezbijk, potem o "zapiranju štacun z življenjsko potrebnim blagom", vhprasham se samo - WHAT IS NEXT!?!??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osnovna dejstva :

1.) Obstaja seznam dobrin, ki jih slovenski folk kupi v enem letu.

2.) Ta seznam je konstanta z zelo malimi odstopanji

In ne razumem trgovcev podjetnikov zakaj jim ni ljubše ta seznam v manjšem številu ur prodati kot pa vso zadevo še čez nedeljo zavleči. Kmečka pamet bi rekla, da bi bili veseli če bi v dveh dneh vse prodali kar je za prodat.

Da bi trgovci radi čez nedeljo delali, zato da bi raven zaposlenosti vzdrževali je larifari.

V čem je keč ?

dlje kot imaš štacune odprte več prodaš ... potrošniška logika, ki jo razumem in ji verjamem ... ko pasulj ... B)

brez nedelje bodo v skupnem seštevku gotovo prodali manj.

No tle se pa več ne strinjava.

Pa ne trdim, da nimaš mogoče prav.

Mogoče jaz narobe razmišljam, ker sem eden redkih, ki ne grem v trgovino gledat kaj mi manjka.

Ali pa hišni prodajalci ki mi zvonijo na vrata in me prepričujejoi kaj rabim.

Za znoret. Nič ne rabim, sploh pa me nobeden s ceste ne more prepričat da kaj rabim.

Kaj rabim vem sam. Bolj je problem peneze dobit za tisto kar rabim ali želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!