Jump to content

Maxiscooterji

Recommended Posts

• Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Valentin

95

• skuterist

72

• Tomozuki

72

• jetman

56

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, res ni "ustrezne" teme,... smo pa zato slovenski maxiji postavili maxiscooter.si portal, kjer želimo zbrati vse, kar se nanaša na maxi skuterje in dogajanja okoli njih, predvsem z namenom, da jih

Vidim da nikjer teme v kateri bi predstavil svoj skuter podobno kot je to na motociklističnem delu tega foruma, ker se mi ta tema zdi še najbližja prej omenjeni bom kar tukaj nalepil slike če pa je kj

Hm.. za tak denar dobiš normalen avto. Ker ta stvor ima zveze z motorji/skuterji le v tem, da se nagiba.... Na motorju moraš čutiti vsaj malo vetra, sicer je boljši nakup avta. Ampak, vsakemu svoje.

Posted Images

Sej ga nebi kupoval ce nebi brez runnerce ostal

Res. Škoda. Sam bi pa na njegovm mestu raj zdej 4-taktno ranrco kupu.

Ti maš gilera dna, a ne!? Kolk so mene jajca bolela k sm furu ta motor, u bistvu, ful je treba pazt k se vsedeš, a ne!?

Ti maš gilera dna, a ne!? Kolk so mene jajca bolela k sm furu ta motor, u bistvu, ful je treba pazt k se vsedeš, a ne!?

Jah...sej mislim da se se vedno odloca al runnerco al B&W.

Hum....to mi jih je ze dosti reko da so jih jajca bolela samo jaz nisem mel nikol takih broblemov...Razn enkrat ko me je nabilo not ko sem stopija delal

Nene, nebom kupoval Runnerce, ker je prevelik riziko jo met. Tatovi se očitno spoznajo na to in jo odpeljejo dok si reko keks. Poleg tega je VXR 200 po preformansah slabši od tega Kymcota, ki je vbistvu v samem vrhu skuterske industrije (po vseh testih je med maxiji dosego skoraj najboljše rezultate - runnerja ni blo nikjer). Ima 12sec do 100km/h (kar je skoraj kot FXR 180), pije 3,5 litra in gre 126km/h (realnih, ne 118km/h kot VXR). Poleg tega je skuter na "prestiž" glede cajgerov, zica, kuferama, kestla, oblike (vsaj meni) in sem že celi mastn, da ga bom dobo :D

P.S.: V Stupitu so zatrdili, da ima ta različica točno 250ccm, kar je meni malo sumljivo (ker noben motor nima skoraj točno tolko kubov kot piše), ampak je Roman reko, da mu lahko zaupam, da ni 251ccm, niti ne 249.1ccm :hmm:

Edited by Tomozuki
Jah...sej mislim da se se vedno odloca al runnerco al B&W.

Hum....to mi jih je ze dosti reko da so jih jajca bolela samo jaz nisem mel nikol takih broblemov...Razn enkrat ko me je nabilo not ko sem stopija delal

sej pr dna mni tolk velke navarnosti za jaj** razn če premočn stisneš prednjo bremzo.....pol te nalima gor na "tank" oziroma prtrlažnik

• 3 weeks later...

En lep pozdrav tud v mojem imenu. tudi meni so scooteri (maxi) zelo všeč še posebej Atlantic 500. ima kdo kakšne konkretne informacije kako se obnese na cesti? Bral sem že teste na njihovi spletni strani ampak tam tako ali tako samo hvalijo!

jaz bi ti skeniral, sam trenutno mi skener neke jebe (računalnik ga ne zazna??)

drgač pa maš test v reviji št. 49 (vzporeden test maxijov-suzuki vs. honda vs. aprilia)

drgač pa pišejo da je dobr.....

ej, desci hvala za informacije, če mi ga kdo lahko pošlje (skenira) na mail bom dal za pijačo, čeprav sem Gorenjc. sem se pri Vombergarju dogovoril za kratek test. Sicer pa ne vem kva je za nardit, tale ta nov Malaguti je tud kar v redu, pa še kateri (x9, burgman, tmax) bi se našel.

fantje,sam sem razmišljal o nakupu skuterja z večjim motorjem,nato zaradi cene prešaltal na maxije,že skoraj kuoil yamaho majesty,vendar sem se premislil zaradi 13*koles,nadaljeval z malagutijem,nato aprilio,nato burgmanom in končal z yamaho drag star 1100,vse samo zaradi cene.če bi se v odarju dal pogajat ,bi danes že sigurno imel burgmana

lp Besna glista

p :kva2: s.vozil sem se pa z vsemi,najboljši je burgman,zame

če bi se jst odločeval med maxi skuterji, bi se odločil 100% za burgmana, zaradi tega ker variomat krmili računalnik in ne valjčki, in zarad zanimivega menjavanja, ki ima tri možnosti:

1:popolna avtomatika

2:power stikalo:obrati se zvišajo za cca. 1.500 s tem tudi moč in navor

3:ročno menjavanje z gumbi na bilanci

Ker ne berem cele teme me zanima če ste že vidli novega X9. Futurističan oblika 500ccm DITECH 50PS!

Dobra konkurenca vsem kravam in kolikor sem po sliki videl, deluje ja vario skoz na miru oz da se ne premika poleg fedre (ne vem kako se reče tem sistemu).

Uglavnem sploh zaradi injectona bi že mogla bit poraba zanimiva, 50PS pa sploh ni malo!