Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Enkrat za spremembo se strinjam z večino novejših postov v temi. Ampak mislim, da bo kmalu protiofenziva. Zdaj se bodo zbudili tisti, ki mislijo, da ....

Bodo dokončali drugi.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amigo.....to je pogoj za pridobivanje državljanstva....test iz slovenščine namreč.....pa da ti še nekaj zaupam.......vsaj 80% državljanov pade na tem testu,verjemi.....imel sem ga v rokah, poskusil rešiti, pa mi nikakor ni uspelo.......obsega pa slovnico, književnost,itd........

....tudi za "plovni" test sem,samo se bojim, da bo ostala le peščica "domorodcev",ostalo bo vse plavalo.....

long time...

vem to vem...kar je še toliko bolj zaskrbljujoče.

Ampak treba se je prebit do plovnega testa, ne? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz stavko podpiram, upam samo da bo kar naj bolj množična, predvsem pa dovolj dolga.  :devil:

cyc, kolk let si pa ti gladovno stavkal? O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer zakaj bi moral bit pa totalno :xx: ? Da nas bojo še na-brisali?

:nono:

Funakoshi svoje riti že ne bo nastavljal enemu zradiranmu Todrkoviću!

:ninja: bi njim že pokazu, kaj pomen to fizična sila.keule.gif1255.gif

Stari, izbrisane pičkice v štumfkih so ti pa všeč, a? :xx:

Ne govorijo slovensko, plakati so na pol v slovenščini, lažejo medijem, stvari si razlagajo po svoje - sve je ovo naše, tudi TR3 in CD.

Po eni strani pa še razlaga, kako on trpi tukaj, kako je ogrožen, pa krivica gor in dol. Halo! Saj mu nobeden ne brani, da lahko mirno odide kamor hoče.

glede točke 1 - v sloveniji je uradni jezik slovenščina. kar pomeni, da se mora v slovenščini opravljati formalnosti v uradnih ustanovah... pa računi morjo bit v slovenščini itd ... kako pa kdo govori, kako izraža svoje filozofije, svoje želje, ... to je pa drugo ;)

glede točke 2 - stari, a se ti zdi, da imajo vsi ti ljudje kakšno državljanstvo v kateri od južnih republik? pejt jih vprašat, reci jim, naj ti passport pokažejo :naughty:

Glavno, da jih tok odnese proti jugo-vzhodu.

PS: saj veste tisto o zakonski določbi, ki prepoveduje širjejne ksenofobije itd v medijih (tudi motosvet je medij)?

'nuff said.

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sem dobil po mailu:

Vsi, ki bi radi izrazili podporo in z gladovno stavkajoèimi izbrisanimi (ki

že èetrti dan vztrajajo v svoji akciji) ste vabljeni v predverje

Cankarjevega doma do 20:00 zveèer.

Vaša podpora je na tej toèki gladovne stavke za izbrisane zelo pomembna!

Pridružite se jim in jih podprite. Dobrodošle je tudi kakšna kava, sok ali

voda!!!

no, hitr, a se bo kdo norca delal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, izbrisane pičkice v štumfkih so ti pa všeč, a?  :xx:

Kdo jih je pa brisal? So še zmer tm, kamor sm jih popal. .)

Sm pa bl za modrooke ali zelenooke blondinke... takih je pa med izbrisanimi verjetno zelooo malo.

saj veste tisto o zakonski določbi, ki prepoveduje širjejne ksenofobije itd v medijih (tudi motosvet je medij)?

Ma kakšna ksenofobija spet? Mislim, da je plavanje zdrav šport. Torej izbrisanim privoščim obilo zdravja in zdravega športa, recimo v reki Savi-sotočno.

Popravljeno . Popravil Funakoshi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sem dobil po mailu:

Vsi, ki bi radi izrazili podporo in z gladovno stavkajoèimi izbrisanimi (ki

že èetrti dan vztrajajo v svoji akciji) ste vabljeni v predverje

Cankarjevega doma do 20:00 zveèer.

Vaša podpora je na tej toèki gladovne stavke za izbrisane zelo pomembna!

Pridružite se jim in jih podprite. Dobrodošle je tudi kakšna kava, sok ali

voda!!!

no, hitr, a se bo kdo norca delal?

Jim prinesem kaj za pojest. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jim prinesem kaj za pojest. :lol1:

pojdi... mimogrede vprašaj še za kakšno zgodbo o tem, kako je bilo ... migoče si lahko malo razširiš obzorja... saj potem se lahko vrneš in jih še naprej sovražiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorijo slovensko, plakati so na pol v slovenščini, lažejo medijem, stvari si razlagajo po svoje - sve je ovo naše, tudi TR3 in CD.

A si s svojim obnašanjem sploh zaslužijo slovensko državljanstvo?

Kaj so pa takrat delali, ko so dobili na dom obvestila, v katerih so jih pozivali, da si uredijo statuse? Verjetno so si o SLO mislili vse najslabše možno.

A se jim gre res za državljanstvo? A se jim gre bolj za odškodnino?

Verjetno je med njimi tudi takšen, ki so ga po krivici zbrisali. To je potrebno preveriti in to individualno. Ne pa vsem raztalat državljanstva in odškodnine na način Đurđevdan.

Pa kdor bi se obnašal tako arogantno kot g. Todorovič - preko javnih medijev se v neki južnaški spakedranščini "bori" za svoje slovensko državljanstvo, bi ga morali takoj odsloviti.

Po eni strani pa še razlaga, kako on trpi tukaj, kako je ogrožen, pa krivica gor in dol. Halo! Saj mu nobeden ne brani, da lahko mirno odide kamor hoče.

Tadej

ah ja....ne da se mi ,pa vendar.......Tadej,prijatelj,daj prosim malo razmisli s svojo glavo....in pusti južnjaško spakedraščino ,napol slovenske plakate,"laži" medijem in ostala sranja ob strani.........namreč vsak dan gledaš slovenske politike na TV , ki ti govorijo v knjižni slovenščini, govorijo popolno resnico, ne lažejo in kradejo sploh in vse je super krasno, a ne.....zajebejo davkoplačevalski denar,peljejo posle na svoje firme,ljudje pa samo trpijo.....in taki si pa zaslužijo državljanstvo????....grow up....

in JA....sem zato, da se jim dodeli odškodnina.....v končni fazi so jih le nonšalantno brisali,jim uničili življenja,družine,itd.....

mimogrede,verjetno si še premlad da bi se spomnil časov samoprispevkov,ko so se gradili raznorazni objekti po sloveniji in je šla velika večina denarja od vseh nas (hint-tudi od izbrisanih)....takrat ni bilo vprašanja o nacionalnosti,rasi,veri......interesantno, da smo potem z osamosvojitvijo vsi dobili takoimenovane "certifikate" kot neko nagrado za doprinos družbi.....a lej ga zlomka,na izbrisane so pa enostavno pozabili.....in dokler si ti vlagal svoje certifikate v podjetja , ki so zrasla na davkoplačevalskem denarju in veselo vlekel dividende , so se nekateri borili za svoje lastno preživetje....cool.....

in dokler so "izbrisani" veselo odvajali davke, samoprispevke so jih lahko vsi veselo trepljali po ramenih,se zgovarjali na bratstvo in enotnost,ko pa je prišel čas za poravnavo računov,se pa vsi delajo poštene in skrivajo za izgovorom "saj niso vložili pravočasno,ne znajo slovenščine, rovarili so proti sloveniji,itd...."

Že prav, samo zakaj niste te stvari uredili že prej?zakaj ste čakali 50 let,da vas sedaj moti neuporaba slovenskega jezika? Sedaj bi se pa vsi šli neke poštenjake in nekaj pametovali,kajne......bravo,čestitam na objektivnosti......

Verjetno jih je tudi nekaj takih, ki se hočejo okoristiti z temi stvarmi,vendar bi bilo lepo, če nebi vseh po vrsti in pavšalno etiketiral......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje:

Sem absolutno proti Pohincevem načinu "talanja" odločb brez glave in pete... zakaj? V "društvu izbrisancev" je malo morje različnih ljudi. in to malo morje ima malo morje svojih zgodb. A ste ziher, da so takrat, ko so delili državljanstva za petdekzenfa, bili vsi "vestno na svojem delovnem mestu in garali, da preživijo družine" al pa kaj podobnega. Zakaj se jim (recimo nedoločni "nekaterim" ) ni dalo vročiti odločb? Mogoče zato, ker jih ni bilo v Sloveniji, ker so šli raje "kući, sve če to biti naše, vraćamo se posle rata", pa so prišli domov in ugotovili, da so jim lastni sosedje vse požgali, pobili in odvzeli? Ne niso se vsi "borili proti Sloveniji", so bili pa tudi taki, ki so si mislili "bolje da ne vzamem SLO državljanstva, ker bo JNA vse, ki imajo slovensko državlanstvo, postrelila... bolje, da sem še vedno državljan "x" republike. ko pa se jim je sfižilo, so pa prišli na en ali drug način nazaj, "dol" niso imeli ničesar več, ker so že xlet živeli v SLO jih niso imeli v evidencah ali pa so bile original listine uničene... naenkrat je bila SLO raj na zemlji. Pa so naši politiki rekli "malo sutra" in vse brisali, ki niso vzeli državljanstva.

Takega bi spokal z "odškodninsko" vozovnico do Dobove.

Vmes pa so tudi taki, ki se jim je dejansko zgodila krivica in niso uspeli (ravno zaradi vojn) zrihtati vseh papirjev ali kakorkoli drugače ostali brez državljanstva. takim pa je treba to krivico popravit.

ampak ne na način, kot si ga je zamislil Pohinc&banda.

če že imajo miljontriljon komisij, pa naj ustanovijo še eno, ki bo obravnavala vsak primer posebej.

+ kako človek preživi 15let v državi brez dokumentov, kako se zaposli, dobiva denar, plačuje davke :blink: (kajježeto)... :hmm:

zdej pa UdrigaBlaž po meni, ker sem ksenofob in rasist in anarhist in kontrasocialen in izmeček "kulturne in civilizirane demokratične" družbe ker sem rekel nekaj proti in ne delam/mislim tako kot drugi hočejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napis na vratih nacionalne stranke...

Izbrisani vabljeni na ples igral vam bo Jelinčič na puškomitraljez….

:eek:  :afro1:

To je najbrž tole:

PS: Sam bi pa biu zanimiv ples, pa še un z Akrapotam na glav, kaj bi to pokal :D

post-2044-1109267866_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da ne moremo vseh izbrisanih metati v isti koš. Tako kot med vsemi "ostalimi ljudmi" so med njimi prevaranti in nategovalci, so pa tudi ljudje, ki se jim je zgodila velika krivica. Malo od nas si je zmožnih predstavljati kako je živeti v deželi, kjer si nedobrodošel samo zaradi svojega porekla (pojdite kdaj npr. v Avstrijo in si predstavljajte, kakšen je kaj občutek živeti tam - si južnak).

Priznam, frontman od izbrisanih je izjemno antipatična persona in kar prosi, da ga sovražimo. Ampak to ne sme zamegliti uma, kateremu je sovraštvo najenostavnejše. Zelo lahko je namreč misliti: vsi so isti, pizde južnaške, vse pred mitraljez. Po drugi strani pa vsi tako svetniško gledamo discovery channel in se zgražamo nad tem, kako so bili lahko nacisti tako polni sovraštva in izvajali taka grozodejstva. There is a thin line between hate and destruction.

Mislim, da je čisto na mestu test slovenskega jezika in zgodovine, saj to spada pod osnovno izobrazbo v Sloveniji. Prav isto bi zahteval tudi od vsakega Švaba ali Francoza, ki bi se začel razglašati za Slovenca. Seveda pa pod državljanstvo spada, kot je omenil že Anubis, plačevanje davkov in vse obveznosti, ki prispevajo k javnemu dobremu. Kar je za državo dobro. Zadnje čase je bilo tudi nekaj govora o ustvarjanju nove, srbske manjšine. Kar sploh ni napačna stvar in morda bi se dalo s tem kaj rešiti.

Vprašati se moramo, kako zelo nesigurni smo vase, da se počutimo ogrožene od skupine ljudi, o katerih dejansko vemo zelo malo in raje dopuščamo, da to praznino zapolnijo predsodki in sovraštvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: smo jih zmetali ven,sem sedeloval pri tej zadevi :OK:

Življenje je sovraštvo...večen boj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa UdrigaBlaž po meni, ker sem ksenofob in rasist in anarhist in kontrasocialen in izmeček "kulturne in civilizirane demokratične" družbe ker sem rekel nekaj proti  in ne delam/mislim tako kot drugi hočejo...

Prosim...ne žali anarhistov in izmečkov kulturne in civilizirane demokratične družbe... hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Sam bi pa biu zanimiv ples, pa še un z Akrapotam na glav, kaj bi to pokal  :D

Se mi je enkrat že zdel, da znaš razmišljat s svojo glavo, pa vidim, da sem se zmotil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo od nas si je zmožnih predstavljati kako je živeti v deželi, kjer si nedobrodošel samo zaradi svojega porekla (pojdite kdaj npr. v Avstrijo in si predstavljajte, kakšen je kaj občutek živeti tam - si južnak).

Pa ne sam, da živiš tam. Že če greš po nakupih.

Enkrat sem bil jaz matko in fotrom v Celovcu pri Kroptischu. Gledal sem rokavice in želvo. Ker smo se med seboj pogovarjali slovensko so nas prodajalci mal postrani gledali. Roba je bila pa itak kurčeva. Dainese sploh ne poznajo.

Nismo kupili nič, pol so se pa prodajalci med sabo pomenili v stilu vindisharji nimajo cekinov pa niso nič kupli.

Ker pa mama in oče govorita aktivno in tekočo nemščino, sta jim v pravilni slovnični nemščini (Avstirci pa itak govorijo neko nemško jodlarsko spakedranščino) povedali, da ni keč v denarju ampak v njihovi kurčevi robi in da smo pač iskali Dainese. Prodajalci so pa samo :eek: :eek: :eek:

In če bi gospod Todorovič govoril pravilno in tekoče slovensko ter bil povrh tega še urejen, bi ga čisto drugače jemali.

Zdej pa folk reče: pa kaj se gre ta boskur?

Priznam, frontman od izbrisanih je izjemno antipatična persona in kar prosi, da ga sovražimo. Ampak to ne sme zamegliti uma, kateremu je sovraštvo najenostavnejše.

Točno tako. ta človek jim dela samo škodo. Povrhu tega pa še laže kolikor je mogoče in vse prireja sebi v prid.

Če je on vodja izbrisanih, bi se lahko začel realno pogovarjat (podatke verjetno ima), kdo je špekulant, kdo računa na mastno odškodnino in komu se je v resnici zgodila krivica.

Mislim, da je čisto na mestu test slovenskega jezika in zgodovine, saj to spada pod osnovno izobrazbo v Sloveniji. Prav isto bi zahteval tudi od vsakega Švaba ali Francoza, ki bi se začel razglašati za Slovenca. . Kar sploh ni napačna stvar in morda bi se dalo s tem kaj rešiti.

To je tudi res. Ni važno od kod si prišel. Kdor v SLO ne govori slovensko pač državljanstva ne bo dobil.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej si preberi moj odgovor Mustangu....

ah ja....ne da se mi ,pa vendar.......Tadej,prijatelj,daj prosim malo razmisli s svojo glavo....in pusti južnjaško spakedraščino ,napol slovenske plakate,"laži" medijem in ostala sranja ob strani.........namreč vsak dan gledaš slovenske politike na TV , ki ti govorijo v knjižni slovenščini, govorijo popolno resnico, ne lažejo in kradejo sploh in vse je super krasno, a ne.....zajebejo davkoplačevalski denar,peljejo posle na svoje firme,ljudje pa samo trpijo.....in taki si pa zaslužijo državljanstvo????....grow up....

Kot prvo je v SLO uradni jezik slovenščina in naravnost absurdno je, da ima tisti ko po TV zahteva državljanstvo skor podnapise, da se ga razume.

Če pa privat govori po svoje je pa men čist vseen. To, da potem izpade bedak je pa njegov problem. Primer: Naša mala klinika in Mujo i Haso. Komu se folk najbolj nareži, kdo je največji bedak? Potegni si vzporednice! (Veso)

Sorry politiki so se pa rodili v SLO in se jim pač ne da oduzet državljanstva. Tak zakon ne obstaja. Se pa glede njih strnjam s tabo.

in JA....sem zato, da se jim dodeli odškodnina.....v končni fazi so jih le nonšalantno brisali,jim uničili življenja,družine,itd.....

Kdor si ni kljub številnim pozivom uredil papirjev, se je sam zajebal.

Poznam precej ljudi (iz našega bloka, iz službe,....) ki so osamosvojite SLO čist normalno sprejeli, so šli na občino si uredili papirje in stvar je bila za njih rešena. Sedaj se pa sprašujejo, če so prav neredili, ker bi v nasprotnem primeru dobili mastno odškodnino.

Spet drug folk je nasedel pravljicam o Veliki Srbiji, kjer se cedita med in mleko. In so šli. Ker so bili dol, si niso zrihtali pairjev. Po dveh letih, ko so videli, da z medom in mlekom ne bo nič so prišli nazaj, rok za ureditev papirjev je bil mimo. Sedaj pašpekulirajo z odškodninami.

In od kje misliš, da bodo dobili denar za odškodnino. Vzeli bodo našega davkoplačevalskega. Mi nismo tolk bogata država, da bi si privoščili to.

a lej ga zlomka,na izbrisane so pa enostavno pozabili.....in dokler si ti vlagal svoje certifikate v podjetja , ki so zrasla na davkoplačevalskem denarju in veselo vlekel dividende , so se nekateri borili za svoje lastno preživetje....cool.....

in dokler so "izbrisani" veselo odvajali davke, samoprispevke so jih lahko vsi veselo trepljali po ramenih,se zgovarjali na bratstvo in enotnost,ko pa je prišel čas za poravnavo računov,se pa vsi delajo poštene in skrivajo za  izgovorom "saj niso vložili pravočasno,ne znajo slovenščine, rovarili so proti sloveniji,itd...."

Že prav, samo zakaj  niste te stvari uredili že prej?zakaj ste čakali 50 let,da vas sedaj moti  neuporaba slovenskega jezika? Sedaj bi se pa vsi šli neke poštenjake in nekaj pametovali,kajne......bravo,čestitam na objektivnosti......

Verjetno jih je tudi nekaj takih, ki se hočejo okoristiti z temi stvarmi,vendar bi bilo lepo, če nebi vseh po vrsti in pavšalno etiketiral......

Prej smo bili skupna država in je bil eden od uradnih jezikov srbohrvaščina. Na plebiscitu smo se odločili za novo državo. In tu ni več srbohrvaščine. Bratstva in enotnosti tudi ni več.

Ma sej se mi ne da več pisat. Ti vidiš plat zgodbe tako jaz pa drugače.

Tebi se zdi Todorovič revež meni pa en, ki se zajebava iz vsega kar je slovenskega. V srbohravščini zateva Slo državljastvo - to je višek.

Pejt v Italijo, Avstrijo, Švico,... zahtevat državljastvo in to v srbohrvaščini po TV. Najpre te bodo aretirali, na policijski postaji prefukali in nato peljali na mejo, kjer boš dobil brco v rit.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!