Skoči na vsebino

Variomati


M|t3k

Priporočene objave

@Langus: Pri kolkih obratih ti spelje kolko jaz vem ni nikakor odvisno od kita :) Kit pač pumpa konje in obrate, pri kok ti bo spelalo pa je odvisno od fedrc na sklopki in fergija.

hja, spelje ze, samo kdaj pa potegne? teb nic ne pomaga ce spelje pri nizkih obratih, potegne pa cel pol ure.

evo ti en diagram od racing kita

klik hir

mal off topic, pa tud ne k je itak vse povezan med sabo....

ce hoces raketo, ti more sklopka prjet tocno takrat, ko izpuh pride v tapravo resonanco.......

...in ne takrat, ko ti na diagramu kaze, kdaj se ti konji zacnejo na kitu........

razn ce imas tak izpuh, da ti pride v resonanco pri tistih obratih, ko kit zacne dobivat konje......

+ zelooooo priporocena uporaba obratomerja

primer:

moj forrace izpuh pride v to resonanco pri cca 5600 rpm, polini corsi(moj kit) se pa zacnejo konji pri cca 3800 rpm, torej sklopka mi more prijet na 5600 rpm, se pravi da zgubim konje na krivulji od 0 rpm - do 5600 rpm, ampak takrat pol potegne in to brez luknje...

ce bi mel pa gor ZX-a na istem kitu, bi mi pa izpuh prisel v to resonanco pri cca 2500 rpm , ampak ker krivulja konjev zacne rasti sele pri cca 3800 rpm, bi morala sklopka takrt prijet...

opomba: na zx-u ne bom nikoli dozivel 12k+ rpm, tako kot na forracu.....

stelanje sklopke:

najboljsa sklopka za stelat vam je polini evo2g, ker jo lahko nastavis na cisto tocne obrate, in ne na priblizek le teh, kot na ostalih sklopkah......tudi zelo dobra je malossi delta clutch......

ko potem ugotovis, kdaj, kje in kako more sklopka zagrabt, le to nastavis na primerne rpm, kako?

polinijeva evo2g, ma 2 sraufa ki jih zategujes in odtegujes in z tem nastavljas rpm pri katerih zagrabi, in ni treba sklopke snemat iz spidrajva pri tem opravilu......

malosijeva delta clutch, pa uporablja samo raztegljive vzmeti, ki delujejo proti centrifugalni sili in uporaba utezi, ki imajo 3 pozicije, in z njimi spreminjas ntegnjenost fedra, to se pravi da povecas/zmanjsas silo ki nasprotuje centrifugalni............ torej slikce nazalost ne morm gor prlept, lohk pa napisem vrednosti malossijevih fedrov po barvah.....(to velja samo za malossi fedre, za druge nimam teh podatkov)

beli: 4000-6100 rpm premer zice fedra=1,8mm

zeleni: 4200-6300 rpm premer zice fedra=1,7mm

rumeni: 5000-7000 rpm premer zice fedra=1,8mm

rdeči: 6300-8500 rpm premer zice fedra=2mm

plavi: 7500-9500 rpm premer zice fedra=2,1mm

črni: 8000-10000 rpm premer zice fedra=2,2mm

ta razpon rpm ene barve fedra pri delta clutchu, je odvisen od pozicije utezi......

stelanje valjckov, fedrov itd......(z zeljo doseci optimalno nastavitev):

cim trsa je tavelka fedra, tem lazji so valjcki, in obratno.......glede nastavitve valjckov....kupte cel set valjckov od x g do y g, in probavajte.......malo matematike tukaj ne skodi.....(si prsparas veliko casa).....+ zelooooo priporocena uporaba obratomerja

primer:

imam 4,4g valjcke , ker jih je notr 6, je to 4,4g x 6 = 26,4g

(torej motor priklopim na obratomer, in se grem pelat.......in ugotovim na koliko obratov se mi motor v koncni obrne (recmo 10k rpm).......pogledam krivuljo kita (konji/rpm) ki ga imam. in ugotovim da se meni motor obrne na 10000 rpm, kit mi pa doseze peak obratov 13700, torej to pomeni da imam pretezke valjcke, ker se ne zavrti do tistih obratov)

potem pa nadaljujes z storijo probas cca 1 g manj od 26,4g (4,4g x 6) in ugotovis da bi recmo temu ustrezal valjcki 3 x 4,2g + 3 x 4g = 25,2g, in tolikokrat ponovis postopek, dokler ne prides na 13700 rpm (oz max obrati tvojega kita)....

evo upam da boste zdej kej lazje razumel kako nej bi to zgledal...........stelanje namrec...... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga.. dej ti men samo povej kolk pride obratomer (v $$$), k sm ze mal razmislju o temu, sam baje je kr fajn drago. kam pride zvezan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede nastavitve valjckov....kupte cel set valjckov od x g do y g, in probavajte.......malo matematike tukaj ne skodi.....(si prsparas veliko casa).....+ zelooooo priporocena uporaba obratomerja

se eni servisi ti posodjo valjče se men zdi sam morš mal $$$ :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga.. dej ti men samo povej kolk pride obratomer (v $$$), k sm ze mal razmislju o temu, sam baje je kr fajn drago. kam pride zvezan?

To mene tud zanima :hmm: predvsem $$$

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te valčke mam jaz doma, ko mi je enkrat serviser uravnaval variator pa jih je kar not pustil. Finta teh je, da imaš (tam na sliki desno v škatli) šest takšnih "lupin" valčkov potrebne dimenzije, katere nato sestavljaš in raztavljaš kot kindejajčko. Menjuješ pa samo tiste uteži ki so tam v škatli. Tako ne rabiš kupit npr. valčke 4 g, 4,5g 6g ...... da bi vredu nastavil skuter ampak kupiš to pa sestavljaš in raztavljaš teže kolk ti duša da :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga.. dej ti men samo povej kolk pride obratomer (v $$$), k sm ze mal razmislju o temu, sam baje je kr fajn drago. kam pride zvezan?

Pride 20jurjov da se pa na kabl od svecke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te valčke mam jaz doma, ko mi je enkrat serviser uravnaval variator pa jih je kar not pustil. Finta teh je, da imaš (tam na sliki desno v škatli) šest takšnih "lupin" valčkov potrebne dimenzije, katere nato sestavljaš in raztavljaš kot kindejajčko. Menjuješ pa samo tiste uteži ki so tam v škatli. Tako ne rabiš kupit npr. valčke 4 g, 4,5g 6g ...... da bi vredu nastavil skuter ampak kupiš to pa sestavljaš in raztavljaš teže kolk ti duša da :)

čuj ti gregec, keko pa stane to? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja da ti obrate kaze to itak sam ti naprimer meri cas do 10000rpm, najvisji rpm,...

Nevem kake se ma druge funkcije ker se ga nisem mel v drobnogledu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceno za obratomer je ze roba napisal..........je zlo tm nek.......seveda ne pri nas.....

kar se tice unih valjckov so bli ucasih prilozeni polini evo variomatom........zdej zgleda niso vec..... :BUA: so pa res kr idealni za stelanje variota........za koncn remake pa raj malosijeve valjcke not..........ceprov sm polini fan ampak ma to malosi pa res 1mio x bols.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosti o obratomerih mate napisano na www.scooter-attack.com

PSI_Hunter: To ti naštelaš valjčke da pride mašina v max rpm... pospeškov pa tak ne gre, ne? al so pol tut pospeški optimalni al kak..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa še nekaj gledal o Malossija.. OverRange kao komplet vario+jermen+nekaj še...

Ni samo vario+jermen..

Aja. Dobil sem še ponudbo o TechnoMoto VarioPlus 288. Baje konkurira Malossijevemu Multivaru, s tem da je dooooooooost cenejši in ima v kompletu 3 valjčke puno fedr pa nekih podležk.. ne vem niti zakaj so. Cena pa je okoli 14.000SIT (celi komplet). Je kdo že čul za to??

TechnoMoto

Na sliki je Malossi OverRange

post-18-1068164908.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa še nekaj gledal o Malossija.. OverRange kao komplet vario+jermen+.........

speeddrive oz zadnja jermenica,........

multivar = rang EVO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dosti o obratomerih mate napisano na www.scooter-attack.com

PSI_Hunter: To ti naštelaš valjčke da pride mašina v max rpm... pospeškov pa tak ne gre, ne? al so pol tut pospeški optimalni al kak..

fora je v tem, da najbolj uporabis/ožameš/izkoristiš tebi najljubsi del krivulje kita.......

vse prej napisano je blo zgolj primer......kako in zakaj......stelas tako kot ti je vsec......sej u koncni fazi ti peles motor ne jst..........sej ves 100 ljudi 100 cudi...... :OK:

torej med drugim tudi nastavitev pospeska/koncne.......in odgovor na tvoje vprasanje je NE......lahko pa se zgodi da so......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ok mogoce mal off topic, al pa tud ne......uglavnm......

zanima me vase mnenje glede malossi overrange in polini EVO da se ne bo napacno razumel mislim variomat, jermen in speeddrive.........

torej prednosti/slabosti/vase izkusnje/ugotavljanja/zakljucki........

k jst se z malossijem nism tolk spilu, zdej pa resno studiram o nakupu overrange-a, k je evo hudoooo predrag

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok mogoce mal off topic, al pa tud ne......uglavnm......

zanima me vase mnenje glede malossi overrange in polini EVO da se ne bo napacno razumel mislim variomat, jermen in speeddrive.........

torej prednosti/slabosti/vase izkusnje/ugotavljanja/zakljucki........

k jst se z malossijem nism tolk spilu, zdej pa resno studiram o nakupu overrange-a, k je evo hudoooo predrag

over range od malossija odlicna izbira. malossi ma edin sklopko slabso od polinija, pa pokrov sklopke (delta clutch pa un pojacan pokrov - mam oboje gor). tko da sklopko pa pokrov pa dej od polini EVO. k mata oba ocene 5/5. aja over range je tut ocenjen 5/5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

over range od malossija odlicna izbira. malossi ma edin sklopko slabso od polinija, pa pokrov sklopke (delta clutch pa un pojacan pokrov - mam oboje gor). tko da sklopko pa pokrov pa dej od polini EVO. k mata oba ocene 5/5. aja over range je tut ocenjen 5/5.

tale pokrov za sklopko pravis.......sm mal gledu po poliniju pa ga ne najdem, a mas mogoce kat. stev.? drgac bom dal pa malossija gor......kolk je pa malossijev pokrov dubu oceno (pa kerga si gledu a MHR, al tale wing clutch bell?), pa kje si to gledu.......?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale pokrov za sklopko pravis.......sm mal gledu po poliniju pa ga ne najdem, a mas mogoce kat. stev.? drgac bom dal pa malossija gor......kolk je pa malossijev pokrov dubu oceno (pa kerga si gledu a MHR, al tale wing clutch bell?), pa kje si to gledu.......?

amm kataloska od polini pokrova k ma oceno 2/5 je M7711207 (to je wing bell - sej druzga pomoje ni, vsaj tm k sm jest gledov druzga od malossi ni, razen standard). polini evolution pokrov kataloska je U250.022.

ps. vse te kataloske so za runner

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!