Skoči na vsebino

Variomati


M|t3k

Priporočene objave

Jaz sem dal belo povratno fedro od malossija not pa skuter skoraj nikam ni šal, samo dr se je pa v gromozanske obrate šal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato bi mogo dat tezje valjcke not.

Ja te pa bi bli vredu pospeški :) Mam zdaj samo variator not pa vse original fedre, pa špila fajn :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Točno tak .) Čakal bom pa še do naslednje sezone, ker zaj itaq več nebo dalo lepo vozit. Tak da spomladi bomo vidli kako bo stanje :)

a si ze resil problem?

kaksna ironija. no tudi jaz sem dal skozi polinijev speed control in zgubo slabih 15km/h koncne, vendar za razliko od tebe s 70 kitom. do kod se jermen zdigne se nisem gledal, je pa res, da sem na starem variomatu mel nekje 3mm krajso puso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ze resil problem?

kaksna ironija. no tudi jaz sem dal skozi polinijev speed control in zgubo slabih 15km/h koncne, vendar za razliko od tebe s 70 kitom. do kod se jermen zdigne se nisem gledal, je pa res, da sem na starem variomatu mel nekje 3mm krajso puso.

Kolk jaz vem se ni problem resen :) Sf pociva .)

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk jaz vem se ni problem resen  :)  Sf pociva  .)

res prav zanimivo vse skupaj, jaz vidim edino foro v tej pusi. al pa bi mogo met 3mm sirsi jermen pa bi bil isti ucinek :hmm:

samo ce dam zaj puso predelat, pa pol se sirsi jermen, mi bo dol pado, ko se bo do konca dvigno :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem glih ce je to zaradi tega, pac speedcontrol je samo nadomestek originalnega, vsaj tak se obnasa :P  :P

ja je kr velika razlika med orginal pa tem od polinija. drugacna pusa je, kanali, drugi valjcki, pa mislim da celo drugacen naklon ploskve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Na tej sliki je stari variator. Lepo se vidi rob, do kod je splezal jermen. Tako naj bi bilo v redu, če jermen spleza do roba kot je na sliki. Če pa ne pa se baje s podložkami uravnava.

Mene pa zanima ravno glede te podloške,je kaj narobe ce jo das ven ali ne kr jas sem z podložko mel koncno pri 70 ko sem jo odstranil pa gre skut 80 morda malo manj,pa je kaj narobe ce je ni al moram kupit cist tanko? gre pa za podložko ki pride gor na os pred zadnjim delom variomata,nato druga polovica variomata in zasraufano :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam en problem in upam da mi ga boste pomagal popravit.

Pred kratkim sem se lotil predelave in sicer odločil sem se da malo pobrusim kanale na batu in malo sem motor opremil z športno sklopko in športim filtrom.....

POjavil se je pa problem za katerega krivca smatram valjčke v variomatu. Namreč vzel sem blokado z variomata ven in potem ko sem se šel peljat sem ugotovil da ima motor opazno slabše pospeške!!! In zj vem da je tle fora v valjčkih!!!

Zj bi pa rad s temi valčki pridobil na pospeških na končni hitrosti pa nebi rad izgubil ničesar!!

In me zanima al morem dat noter lažje ali težje valčke in za koliko gramov predvidevate????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene nekaj zanima.... kolko % je ona vlka fedra če morem z celimi 75kg stopit gor da lahko kuplongo in jermenico zašraufam skupaj! Ni mi pa jasno, ker imam 50ccm in pospeške od 0-15 nikakve, potem ko pa se zažene pa adijos kak leti! Speljuje mi pa na nekje 3000 obratov in nič ne da od sebe, probal pa sem že vse federce kaj sejm jih dobo in nič ne pomaga! Zdaj pa sem si naročil novi boben, ker je oni bol malo zvit in ne vem kak bo zdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bosta, imam jaz ta vario in sem zadovoljen. Vlece cez celotno obmocje.. Tudi ce vozim konstantno cca 80km/h in dam pol se gasa vlece skos do konca. Nisem pa se imel drugih variomatov, tako da neke primerjave ne morm podat. Jaz ti samo povem da sem zadovoljen:)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nekaj zanima.... kolko % je ona vlka fedra če morem z celimi 75kg stopit gor da lahko kuplongo in jermenico zašraufam skupaj! Ni mi pa jasno, ker imam 50ccm in pospeške od 0-15 nikakve, potem ko pa se zažene pa adijos kak leti! Speljuje mi pa na nekje 3000 obratov in nič ne da od sebe, probal pa sem že vse federce kaj sejm jih dobo in nič ne pomaga! Zdaj pa sem si naročil novi boben, ker je oni bol malo zvit in ne vem kak bo zdaj.

Si mogoče pred kratkim menjal jermen? Jaz sem imel iste probleme na Aerox-u, pa sem že skoraj popiz** zraven. Valčke mi je po 1000 km prav pojedlo na eni strani. Se pa mi je to začelo dogajat ko sem menjal jermen+izpuh+valčke+federce. Sem probal dat not močnejšo fedro, ampak skoraj ni blo razlike. Potem pa sem dal not Polinijev varijator s polinijevim jermenom. Od takrat naprej laufa ko urica. Mam še not prve valčke ki sem jih dobil zraven in sem od takrat z njimi prevozo 6000km pa še ne zgledajo obrabljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pa se meni naj negdo pove kok trdo fedro morm dat za 70ccm gusa kr jermen drsi in nvm kok +% fedra mora bit? a bi bla +7% vredi al se trso +15%? Da mi nebo treba obeh kupovat.... :) help mee...... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa danes neki zanima.

a se je že kirmu naredl da se mu je zlomla ona zvezda ko valčke drži not.

Men je poknala pa bi mi kmal sesul celo mašino.Pa sreča da sm taprav cajt opazu kaj je narobe.

Sam čudn se mi je pa zdel ko se mi je kr naenkrat začeu ful sukat v prazn.

Pa še po končni ni šou tak ko bi moglo it.

A se je že kirmu to kdaj naredlo al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

mam skuter CPI Hussar pa sm dans vzel vn blokado iz variomata pa mi ne gre nič bol sam pospeške do 50 ma pol ga pa nekod zaduši a lahka ker pomaga pa pove kaj bi blo narobi tnx ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Mau sm razmišlu in nism pršu do odločitve, al si nj kupm športn variomat al ne? Ko sm tko razmišlu za sklopko sm se odloču, da defenitivno ne, ker mije dost, da menjam fedre, dam trše in mi je prow fajn...glede variomata pa se nism mogu odločt, a bi pridobil kj na obratih? kokr jst vem ne zanima me tudi, kwa vi priporočate, firmo in to...in ali bi se poznal na končni, če odštejemo, da bi dou notr težje valčke, če bi imel iste kot sedaj... v čemu je sploh športn variomat drugačen od originala, ker se zanj še nisem posebej zanimal, sedaj pa mi je prišel pod roko... :D

tnx..kolegi... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika je predvsem v tistih ˝kanalčkih˝ ko so valčki not..pri športnem variatorju so namreč dalši kot pri orginal! zaj da valčki pridejo do konca tistih dalših kanalov je potrebna pač večja moč motorja..saj to je logično ne :) zato se športni varioti bolje obnesejo na 70cc kot pa 50cc! Glede izbire variatorja imamo lastniki piaggio motorjev lažjo izbiro,saj lahko izberemo katerikoli variomat želimo in s tem ne rabimo menjavat jermenic,saj piaggio nima lukne v pospeških ker ima velik premer jermenic! Problem je pri minarelli in peugeot in ostalih motorjih!..izberi katerikoli variator! Sam priporočam malossi multivar 2000 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!