Skoči na vsebino

Variomati


M|t3k

Priporočene objave

Oba sta isti k***

Kupiš ono firmo, ki ti je bolj všeč :)

Pol jih bo reklo Polini, pol Malossi :) jebiga :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spilas sestavljanko :) Nekaj sem gledal pod eno temo že da se dobi tudi dopplerjev variomat :) samo je dražji od obeh, ima pa sistem da lahko valčke menjaš brez da variator dol vzameš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finta je v tem, da tam ni valjčkov ampak so uteži, ki jih samo natikaš gor. Dobra stvar je tut, da te uteži niso potrošni material :naughty:

Ampak sem čul od enga modela, da mu je ovi variomat razturalo in pol je te uteži dol z deklca mogo čohat...

jebesh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ma kdo mogoče Speedcontrol al pa Multivara na Speedfightu 50ccm in da mu gre v končni isto al pa več kot pa z navadnim variatorom :?  :?  Jaz res nevem zakaj mi ne gre v končni z Speedcontrolom. Za enih 10-15 realnih km/h gre majn, občutek pa je taki kot da bi ga nekaj zaustavljalo :xx: (obrati so visoki, mogoče še malo višji kot pri pospeševanju ampak skuter več nikam ne vleče) v pospeških pa lepo vleče. V glavnem nikakor ne dvigne jermena do konca, kot ga z navadnim variatorom. Sem pa probal že vse mogoče kombinacije z valčki, federcami in povratno fedro pa je končna v vseh primerih enaka.  :wacko:  :angry:  :(  :cry:

S čem bi to lahko imelo veze??? :hmm:  :hmm:

probaj dat nazaj stari variomat in glej ce je hitrost taksna kot bi mogla bit.

potem drugo, nateraj skuterja, ko je na stenderju in glej do kod gre jermen na variomatu. poglej tudi kak globoko gre jermen pri kuplongi.

potem pa porocaj.

pa sploh majo valjcki kaksen efekt na koncno? ti lazji znizajo koncno in tezji povisajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sploh majo valjcki kaksen efekt na koncno?

Ce mas prelahke lahko dobis ven kafe mlincek.Samo bo vse skupaj drselo...Tako kot Perotu nekoc skuter se je sukal na 15000 a peljal si se 25 :lol1:

Popravljeno . Popravil _Roba_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dam stari variator(mam zdaj starega not) je končna taka kot bi mogla bit ja .) Sem pa tudi že probal na štenderu puni gas pa sem vido da se jermen ne dvigne do konca, pa še na variatoru je rob do kot se dvigne. Zadaj pa nisem gledal če gre čisto dol. Sem pa probal že vse valčke pa ne vplivajo na končno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mas prelahke lahko dobis ven kafe mlincek.Samo bo vse skupaj drselo...Tako kot Perotu nekoc skuter se je sukal na 15000 a peljal si se 25  :lol1:

Milo mater, to še mi zaj dela, sn ugotovo da ni jermen drsel ampak je lahko samo še kuplonga slaba/hin, ker valčki so glih pravi in fedra pri jermenici tudi.

Zaj pa od 20-40 se skuter vrti itak da na 15k rpm :devil: :naughty: pol pa obrati padejo na glih fajn razmerje in gre zaj 1A od 40 pa do konca .... :grim :kva2: :devil: :D

Popravljeno . Popravil aerox
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do kod ti pa gre na jermenici?  :hmm: tak kot da bi mel orginalni variomat not al manj?

Na jermenici je jermen itak da vedno spodaj.

Variomat pa je Polini SpeedControl. Do kot pa gre pa bi mogo pogledat, nisem nikol to posebaj gledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na jermenici je jermen itak da vedno spodaj.

Variomat pa je Polini SpeedControl. Do kot pa gre pa bi mogo pogledat, nisem nikol to posebaj gledal.

lol ne govorim tebi :grrr :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do kod ti pa gre na jermenici?  :hmm: tak kot da bi mel orginalni variomat not al manj?

pa probaj kombinirat puso iz novega variomata na starega pa obratno.

Ti pravim da na jermenici nisem gledal... in kaj če na jermenici nebi šel do dol, kaj bi na to vplivalo :? aja.. glede puse pa mislim da sta enako vlki... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pravim da na jermenici nisem gledal... in kaj če na jermenici nebi šel do dol, kaj bi na to vplivalo :?  aja.. glede puse pa mislim da sta enako vlki... :hmm:

jah pomisli malo an. ce ti na jermenici ne gre do konca pol je vse logicno zakaj mas tak slabo koncno. presvoh motor v visokih obratih. ce bi se tega zelel znebit, potem bi moral dat mehkejso potisno fedro. al pa ene uber tezke valjcke. samo to pomeni, da bos mel pospeske totalno v k.

no, pomoje je pac presvoh masina, nabavi 70cc pa pol probaj razliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tak .) Čakal bom pa še do naslednje sezone, ker zaj itaq več nebo dalo lepo vozit. Tak da spomladi bomo vidli kako bo stanje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A si kupo nov variator al ne. pa ona puša za varijatorjem jo mareš menat originalno dol pa ono od športnega varijatorja gor.Če maš seveda piaggio mašino drgač pa maš mogoče prekratek jermen če si ga menu.Al pa kej druga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede sklopke nevem, jaz pa sem sam menjal variator Malossi Multivar in sem pridobil nekaj na pospeških, na končni nekaj malega in skuter enakomerno pospešuje, tak da priporočam variator :) Imam pa original mašino+zx :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede sklopke nevem, jaz pa sem sam menjal variator Malossi Multivar in sem pridobil nekaj na pospeških, na končni nekaj malega in skuter enakomerno pospešuje, tak da priporočam variator :) Imam pa original mašino+zx :)

Kak so pa vlki valčki pri malossi multivar?

pa klko je približno cena?pa če se da to kje v mb dobit?

aja pa če še kdo ve če lahko menjam kuplongo na orginal mašini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!