Skoči na vsebino

Variomati


M|t3k

Priporočene objave

torej da mal tole obudimo.........vceraj sm dobil koncno svoj overrange, na prvi pogled zeloooooooo zadovoljen, sam kaj k ne morm it sprobat pa nastelat k se cakam na luftfilter k bo pa sele enkrat po praznkih, seprav naslednje leto :cry:

ma bom ze neki z najlonko zmutil....... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toooooo :OK: . a mas to mogoce jermenico pa variomat peskano? glede filtra: rajs ga ne srat z najlonko ker tist je "tko tko", ker filter pa cakas? EvO?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

toooooo  :OK: . a mas to mogoce jermenico pa variomat peskano? glede filtra: rajs ga ne srat z najlonko ker tist je "tko tko", ker filter pa cakas? EvO?

ne jermenica in variomat nista peskana, to je sam pr evo, to je pa tud edina razlika med evo in mhr..........

luftfilter ne, ne cakam na evota ampak na neki drucga, k evo mi nikakor ne gre gor (sm ga mel doma novga), sm probal ze vse zivo in ne gre, tko da bom vzel unga k ma v 90 kolen, sam tavelcga......

najlonka je kr uredu zasilna varjanta (ce mi poves boljso ti dam za xxx) sam mors pazt da ti je not ne potegne kr pol je hudic..........

aja tale overrange toplo priporocam vsakomur, ki ima 64k sit viska (cena za minarelli masino, za ostale ne vem).........z eno besedo norooooooooooooooooooo............... :yea2: :yea2: :OK: :OK:

pa se ena star mi je tuki vsec, k dobis zravn tud 2 knjigci k tud totalmu inbecilu tocno razlozi kje in kako...............sej ne da bi jih rabu, sam vid se da so se potrudili :OK: .......edini minus (ki ga takoj pozabis ko sestavis in das po gasu) je uglavnm to da je treba mal bloke porezat :BUA: (pac jebiga minarelli masina)

p.s.

ni zastonj ocenjen na pet zvezdic (od petih moznih)............... O:-)

Popravljeno . Popravil PSI_Hunter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm zacasna varianta... originalen zracni filter alpa eno tako "gobo" mal obrezes... pol pa das tm okrog fergazerja in vse skupaj z vezico zategnes. kaj mislis :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm zacasna varianta... originalen zracni filter alpa eno tako "gobo" mal obrezes... pol pa das tm okrog fergazerja in vse skupaj z vezico zategnes. kaj mislis :?

ma ta goba more bit taprava "goba" k drgac nebo to to........pa se en problem pol nastane, kako jo skp spojit pi dolzini in n koncu zapret.........drgac pa dejva midva tole raj v temo o fergijih............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to nedvomno, mora biti prava goba. mislu sem da bi tko "ovil" al kako naj se izrazim okrog fergazerja kot npr da das najlonko gor in nato vse skupaj zategnes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se en problem pol nastane, kako jo skp spojit pi dolzini in n koncu zapret.........drgac pa dejva midva tole raj v temo o fergijih............

Ovijes gobo naprimer okrog valjara za testo valjat nemazes po dolzini z neostikom&co....pustis da se posusi..naredis "kapo" za konec filtra spet zalepis pa je to to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovijes gobo naprimer okrog valjara za testo valjat nemazes po dolzini z neostikom&co....pustis da se posusi..naredis "kapo" za konec filtra spet zalepis pa je to to

:D :D :D :D

btw: vem za ene k so ono gobo za umivanje avta oz skuterja notr daval, kot začasno rešitev :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D :D :D

btw: vem za ene k so ono gobo za umivanje avta oz skuterja notr daval, kot začasno rešitev :hmm:

probal, pa mi ni slo..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj tisto ko je roba napisov, alpa naredi tko kot sm ti reku, ovijes originalen filter na vplinjac in ga pritrdis z vezico ali pa objemko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Imam eno veliko težavo....

Kupo sem Speedcontrol in skutera ne gre nikakor nastavit :cry: Jermen se sploh ne dvigne do konca in zato gre v končni 15km/h majn, kot pa z originalnim variatorjem :wacko: :angry: :cry:

Probal sem že vse mogoče... 7% fedro, 15% fedro, vse mogoče teže valjčkov ampak skutera ne gre nastavit!

Kaj je to mogoče zaradi tega ker nimam speeddrive al pa mogoče zato ker mam 50ccm :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje je jeremen... rabis od polinija kevlar al pa kaj takega.. Ker meni ko mam kevlar belt od malossija, pa navaden vario jebe pri pospeskih, pri tebi je pa obratno.. Probaj si kaki jeremen sposodit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem maš samo premalo moči, da bi motor pognal valjčke po klanalih športnega variomata (strmejši kot original)

z športnim jermenon bo še slabše...

Vrži enga novega gusa not al pa neki rablen kit, samo da gre solidno pelat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede jermena... Mam Polini kevlar pa gre isto kot pa z navadnim tak da to ni to. Mogoče je res da je premalo moči da z športnim variatorjem jermena ne dvigne do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam EVO variomat (minarelli masina) in me sedaj zanima če se mi splača kupit še zadnjo jermenico polini speed drive ??? Ali je ista finta kot da bi dal jermenico od piaggiota ??? Jermen tud moram zamenjat z daljšim ?? PSI-Hunter ti ko imaš izkušnje z montažo tega ali je treba kaj posebnega naredit da se tole uspodobi na minarelli masini ali se samo dekl pobrusi ???

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj ma kdo mogoče Speedcontrol al pa Multivara na Speedfightu 50ccm in da mu gre v končni isto al pa več kot pa z navadnim variatorom :? :? Jaz res nevem zakaj mi ne gre v končni z Speedcontrolom. Za enih 10-15 realnih km/h gre majn, občutek pa je taki kot da bi ga nekaj zaustavljalo :xx: (obrati so visoki, mogoče še malo višji kot pri pospeševanju ampak skuter več nikam ne vleče) v pospeških pa lepo vleče. V glavnem nikakor ne dvigne jermena do konca, kot ga z navadnim variatorom. Sem pa probal že vse mogoče kombinacije z valčki, federcami in povratno fedro pa je končna v vseh primerih enaka. :wacko: :angry: :( :cry:

S čem bi to lahko imelo veze??? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg sem dobil dve zelo tanki podložki. Sem pa probal brez in pa z eno. Z obema še nisem probal. Namestil sem pa jo čisto na koncu(pri gredi) Trenutno imam Polini 7,7g, ki so bili priloženi v paketu. Sem pa probal tudi že težje in tudi lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

sem prebral vse samo vseeno nisem opazo če je kje napisano keri variator je bolši!

POLINI SPEED CONTROL ali MALOSSI MULTIVAR

Če pa je blo napisano se pa opravičujem O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!