Skoči na vsebino

Polnilec (zunanji) za akumulator


marem

Priporočene objave

pred 5 urami, Snecer pravi:

Oxford Oximiser 3x (specilaiziran za moto a ne),

js ga mam in je odličen ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Snecer said:

katerega maš? 

Lidl :D Za moped je cez glavo dovolj mocan, pa tudi akumulator mi je spravil v 5x boljse stanje kot je bil ob nakupu mopeda.

Pa zdajle cez praznike imam na posoji se tavelikega sluzbenega cteka (25 A, ce se ne motim) - te dni ravno raziskujem, programiram/nadgrajujem in kodiram ene module na avtu, pa rabim eno malo mocnejse backup napajanje, sicer lahko kaj briknem. Kar pa ni prijetno. Niti poceni. :huh: Za ta namen je pa tale ctek kar pripravna roba - ima dolg prikljucni kabel, spricfest ohisje (avto imam pod nadstreskom), pa tokovno je dovolj zmogljiv, da akumulator med postopkom ne omaga. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, DinDiin said:

Tist crap iz Hoferja crkne hitr. Ctek je pa manjsi, pa bolsi, ker se kar dela. :yea2: 

Crkne samo tipka - sem ze ene 4 ali 5 komadov popravil, vsi so imeli feler v tipki. Strosek materiala 20 centov. Res pa ima prikljucne kleme manj kvalitetne kot ctek. Ampak ce pazis na opremo...

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je kdo vprašal koliko je "pameten" regulator (regler), ki skrbi, da je akumulator za časa njegove življenske dobe vedno v "kondiciji"? Zima je tu problem, ker večina motorjev počiva.

Voziš 10 minut ali pa cel dan vedno regulator vedno polni pri cca 13,9V -14,3V. Dokler je to dovolj pogosto, problemov z akumulatorje nimaš tam 3-7 let ali določeno število kilometrov. Pri polnilcih (vzdrževalcih) proizvajalci igrajo na karto priključi in pozabi. V nasprotnem, bi regulator brez problema nadomestil "butast" polnilec z odgovarjajočo napetostjo (in seveda močjo), le dobro bi ga bilo vsake toliko časa priklopiti in odklopiti (simulacija dnevnih voženj), mogoče še priklop kakšnega "bremena" za nekaj časa, da je simulacija popolna.

Polnjenje Pb akumulatorjev ni raketna znanost.... tudi polnilec za 20€ jo zmore.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ctek ( litium ) je verjetno " fajn " zadeva, me pa moti predvsem njegova cena v SLO 130 € ( z velikodušnim popustom zastopnika ) moraš odkartat 123,50€, Louis ti ga brez popusta da za 109,99 €, po spletnih trgovinah ga stakneš tudi za manj kot 90€.... zdej se pa sprašjem, ali so slovenski Cteki tolk boljš, ali so slovenski zastopniki tolk bolj ......

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Lipstick said:

Ctek ( litium ) je verjetno " fajn " zadeva, me pa moti predvsem njegova cena v SLO 130 € ( z velikodušnim popustom zastopnika ) moraš odkartat 123,50€, Louis ti ga brez popusta da za 109,99 €, po spletnih trgovinah ga stakneš tudi za manj kot 90€.... zdej se pa sprašjem, ali so slovenski Cteki tolk boljš, ali so slovenski zastopniki tolk bolj ......

Saj je malo više/na prejšnji strani gospod napisal/razložil: dobiš slovenska navodila zraven .. :jezik:;)

 

Popravljeno . Popravil Tex
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod kot tak me ne zanima ...... Še ena cvetka: Conrad com cena 120€, Conrad.si 145€ tudi tukaj so slovenska "navodila" in "veljavna" garancija.....

7 minutes ago, Tex said:

Saj je malo više/na prejšnji strani gospod napisal/razložil: dobiš slovenska navodila zraven .. :jezik:;)

 

Gospod s slovenskimi navodili nima nič, proizvajalec je dolžan ( po zakonu v EU ) k izdelku priložiti navodila.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, MiNa pravi:

Polnjenje Pb akumulatorjev ni raketna znanost.... tudi polnilec za 20€ jo zmore.

V vsem kar si napisal ti dam prav. Razmišlam (sem) popolnoma enako. Tu ni raketne znanosti. Vendar pa vsaj v mojem primeru dejstva govorijo drugače. Imel sem polnilec iz Hoferja (takega brez dispaly-a...in nato še iz Lidl-a...malce bolj (kao) sufisticirana verzija...rezultat...za en kurac. Kupil najcenejšega cecteka (brez dispaly-a)...dela v nulo.

Če komu delajo Lidl/Hofer polnilci...odlično. Sicer pa ni neke raketne znanosti...cectek..pa dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Zok pravi:

Crkne samo tipka - sem ze ene 4 ali 5 komadov popravil, vsi so imeli feler v tipki. Strosek materiala 20 centov. Res pa ima prikljucne kleme manj kvalitetne kot ctek. Ampak ce pazis na opremo...

Ko bi jaz to vedel preden sem ga zagnal v smeti :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Zok pravi:

Crkne samo tipka - sem ze ene 4 ali 5 komadov popravil, vsi so imeli feler v tipki. Strosek materiala 20 centov. Res pa ima prikljucne kleme manj kvalitetne kot ctek. Ampak ce pazis na opremo...

Se najdejo kje kakšna navodila, da bi lahko laik to zamenjal ali kje se kupi tipko?

Tudi sam imam enega iz Hoferja, kateremu tipka ne dela, imam še enega kitajskega ki kar v redu dela...vzdržuje in polni, pa še enega za avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Zok pravi:

Lidl :D Za moped je cez glavo dovolj mocan, pa tudi akumulator mi je spravil v 5x boljse stanje kot je bil ob nakupu mopeda.

Pa zdajle cez praznike imam na posoji se tavelikega sluzbenega cteka (25 A, ce se ne motim) - te dni ravno raziskujem, programiram/nadgrajujem in kodiram ene module na avtu, pa rabim eno malo mocnejse backup napajanje, sicer lahko kaj briknem. Kar pa ni prijetno. Niti poceni. :huh: Za ta namen je pa tale ctek kar pripravna roba - ima dolg prikljucni kabel, spricfest ohisje (avto imam pod nadstreskom), pa tokovno je dovolj zmogljiv, da akumulator med postopkom ne omaga. :whistle:

a v vaši službi rabijo še kaj močnejšega in najnovejšega? poglej ctek pro60 na ctek.si...najnovejša na prava tudi za teste ne samo polnilec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Zok ne trdim da je vse ostalo zanič. Toliko pa sem realen. Vedno bodo ljudje ki kupijo crap (oz. zelo poceni  - glede kvalitete redke izjeme potrjujejo pravilo) prvič, drugič. Nekatere izuči, nekatere nikoli. Elektriko in algoritem polnilcev se "ne vidi". Izmerijo lahko le poznavalci s pravimi napravami. Večini pa je to vseeno.
Poznam znanca, ki je že 2x kupil šraufarco za 39,99€. Vse je že v smeteh (koliko smeti uvozimo iz Azije...!). Sedaj je kupil Makito. 6x dražjo (ne "samo" 3-4x kot ctek). Moje Makite laufajo še iz 90.let...sem pač tak, da prvič kupim ok.

A so na bmw forumu tudi take debate oz. ljudje? Pa to je Never Ending Story !

Nekaj je o tem pel Limahl v mojih zelo mladih letih. Bolje, da neham.

Da malo popestrimo in polepšamo praznike - in dajte zvočnike na glas (med tem, ko se akuji vzdržujejo):  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, edvard brank pravi:

Vedno bodo ljudje ki kupijo crap (oz. zelo poceni  - glede kvalitete redke izjeme potrjujejo pravilo) prvič, drugič. Nekatere izuči, nekatere nikoli. Elektriko in algoritem polnilcev se "ne vidi". Izmerijo lahko le poznavalci s pravimi napravami. Večini pa je to vseeno.
Poznam znanca, ki je že 2x kupil šraufarco za 39,99€. Vse je že v smeteh (koliko smeti uvozimo iz Azije...!). Sedaj je kupil Makito. 6x dražjo (ne "samo" 3-4x kot ctek). Moje Makite laufajo še iz 90.let...sem pač tak, da prvič kupim ok.

A so na bmw forumu tudi take debate oz. ljudje? Pa to je Never Ending Story !

 

 Prej nas je imel za butlje, sedaj nas je začel pa že žalit? Daj poberi se na BMW forum in tam poizkusi zmerjat in nategovat folk... 

Manjka samo še to, da začne novačit ljudi za predstavitve na domu, tole poizkušajo tržit, kot sesalce, čistila in krpe za prah...

POZOR: PRO 60 preko spleta ni mogoče naročiti ! 
Prodajamo ga samo po neposrednem povpraševanju in/ali predstavitvi v vašem podjetju! Na povpraševanje vam pošljemo ponudbo.

Kaj je sedaj z moderatorji in admini? Bomo to še dolgo morali gledat?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SF nikogar nisem žalil, nikogar imel za butlje! Navezal sem se samo na post od Zokija pred 23. urami:
...In debata je ponovno zasla v smer, kjer se vse vrti samo se okrog cteka, kjer potekajo zolcne debate zakaj je/ni ctek najboljsi in zakaj ostale znamke niso/so vredne omembe... Pizda, kot bi bil na bmw forumu

A on pa ni bil žaljiv? Recimo do bmw forumašev. Ctek-e pa pustimo na miru. Vsak si naj nabavi po svoji presoji.
Če pa ima kdo kako vprašanje okoli njih, pa me naj vpraša na drugem mestu.

Si pa ti nestrpen, da ne rečem žaljiv (bom spet obsojen za žalitve?).
Nekaj nazaj si napisal tudi: Ajde JSkrablin čas je, da trgovec za tako pritlehtno propagando dobi dopust v Banovcih...
Verjetno imaš "zveze" tukaj, jaz ne.
Samo poskušam argumentirati svoje pisanje. Škoda, da se je vse sprevrglo.Saj bom nehal sam, ker to ne vodi nikamor
oz. je forum namenjen praktičnim nasvetom in ne takim obkladanjem. Upam.
Glede pro60 (napisal s z velikimi črkami, Snecer me je opozoril, da ne smem kričati!): plačal sem si trening na Švedskem. Opozorili so nas, da ta ni v "prosti prodaji" (Amazon,eBay...), zato tak zapis...ne, konec razlaganja. Je "bob ob steno". Po povzročilo še več (negativnih) odzivov.
Sem bil 25 let "muzkonter" in mi je dobra glasba všeč. Je še kaka na zalogi...Ah, ne! Sem hotel dati še eden link na Aerosmithe...pa ne bom.
Da ne bom koga spet "žalil".
Lepe praznike želim.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

Oximiser je tut za bmfle dober :jezik:

 

 

ta je odličen, ne vem zakaj sem ga kupil :) ma display in je tudi za LiFePo4, poleg tega, da je tudi za avto oz večje akumulatorje

in izjemno ugoden

pred 1 minuto, edvard brank pravi:

@SF nikogar nisem žalil, nikogar imel za butlje! Navezal sem se samo na post od Zokija pred 23. urami:
...In debata je ponovno zasla v smer, kjer se vse vrti samo se okrog cteka, kjer potekajo zolcne debate zakaj je/ni ctek najboljsi in zakaj ostale znamke niso/so vredne omembe... Pizda, kot bi bil na bmw forumu

A on pa ni bil žaljiv? Recimo do bmw forumašev. Ctek-e pa pustimo na miru. Vsak si naj nabavi po svoji presoji.
Če pa ima kdo kako vprašanje okoli njih, pa me naj vpraša na drugem mestu.

Si pa ti nestrpen, da ne rečem žaljiv (bom spet obsojen za žalitve?).
Nekaj nazaj si napisal tudi: Ajde JSkrablin čas je, da trgovec za tako pritlehtno propagando dobi dopust v Banovcih...
Verjetno imaš "zveze" tukaj, jaz ne.
Samo poskušam argumentirati svoje pisanje. Škoda, da se je vse sprevrglo.Saj bom nehal sam, ker to ne vodi nikamor
oz. je forum namenjen praktičnim nasvetom in ne takim obkladanjem. Upam.
Glede pro60 (napisal s z velikimi črkami, Snecer me je opozoril, da ne smem kričati!): plačal sem si trening na Švedskem. Opozorili so nas, da ta ni v "prosti prodaji" (Amazon,eBay...), zato tak zapis...ne, konec razlaganja. Je "bob ob steno". Po povzročilo še več (negativnih) odzivov.
Sem bil 25 let "muzkonter" in mi je dobra glasba všeč. Je še kaka na zalogi...Ah, ne! Sem hotel dati še eden link na Aerosmithe...pa ne bom.
Da ne bom koga spet "žalil".
Lepe praznike želim.
 

ti samo piši, ampak jaz bi ti predlagal, da produkt nekako iz prakse predstaviš in ker je tu motor forum, nam poveš, kateri bi bil tisti spodnji rob cteka

cteka ni potrebno kaj posebej reklamirat, ker ima isti renome kot bmw gs

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Kaj je sedaj z moderatorji in admini? Bomo to še dolgo morali gledat?

Nč ni z njimi, čist nč. Če ti ni všeč kar piše mu repliciraj, če oglašuje zastonj, ga bo pa že Codeine poiskal :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Nč ni z njimi, čist nč. Če ti ni všeč kar piše mu repliciraj, če oglašuje zastonj, ga bo pa že Codeine poiskal :D

 

sj CTEK verjetno sploh ni slab .. me pa moti, ker nima displeja ... oximiser ga ima .. in to je pri meni prevagalo ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

js CTEK verjetno sploh ni slab .. me pa moti, ker nima displeja ... oximiser ga ima .. in to je pri meni prevagalo ;)

 

ja, sicer imam multimeter, ampak je lepše gledat, kaj se dogaja

p.s.

pri multimetru je zanimivo (nisem vedel), ko mu je začela pešati baterija (9V za na jezik), je narobe kazal :) sicer je kazal simbol baterije, a vseeno nisem vedel, da kaže narobe (preveč je kazal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!