Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

ali se da pri nas kje kupiti/probati knox handroid rokavice??? Knox handroid

Rabs zarad preizkusanja stevilke, al ze ves kolksne in ktere barve? Ce ti je slednje poznano si naroci na mandp, lahk pa ti jst probam zrihtat. Kolega enkrat v drugi polovici novembra pride iz Anglije in bi morda lahk kej pomagal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rad bi najprej preizkusil številko, potem pa seveda tudi kupil, tiste ki bi mi bile prav...do zdaj sem nosil a* gptech L velikost, če kaj pomaga, ampak dvomim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rad bi najprej preizkusil številko, potem pa seveda tudi kupil, tiste ki bi mi bile prav...do zdaj sem nosil a* gptech L velikost, če kaj pomaga, ampak dvomim

Jest sm zanč meu na roki Knox Handroid in ima iste številke k alpinestars. Se prav, da če maš zdej L Alpinestars boš meu tut Knox. Drgač pa res dobra rokavica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o super, hvala za info :worship: , bo treba kar v nabavo.....pri rokavici me je predvsem všeč sistem zapenjanja okoli zapestja, ker pri a* mi je ježek šel v pol leta, zamenjat pa se ga ne da, ker je zašit na plastiko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si tako kot večina ljudi, zmešal vse kar se da zmešat. membrana je membrana. njeno delo je prepuščat vodne hlape in ne prepuščat vodnih kapljic. hidro izolacija. nič drugega. D-dry res ni primerljiv z goretom, se mi pa zdi, da ti neveš zakaj. d-dry je kemična membrana in zato manj obstojna, goretex pa fizična. res je de ima marsikdo svojo membrano, in tudi fizičnih membran je kar nekaj sympatex in triplepoint mi prideta na pamet. proti tema dvema goretex nima nobene prednosti več. Triplepoint ceramic ima celo bolše razmerje med paropropustnostjo in vodotesnostjo, kasneje kondenzira vlago na notranji strani in za vse to ima neomejeno garancijo. Tako de Gore je en kvaliteten trademark in v poprečju ne fališ, je pa daleč od tega da bi bil edini dober. Največja zmota pa je vzet goretex kot garancijo da nebo zeblo. nonsens. membrana je najbol podobna unim zastojnskim vrečkam na blagajnah v supermarketih. neznosno tanka teflonska folija z mikroporami. da ne zebe je treba met termo izolacijo kar je svoja znanost. . . .

Halo!

Mislim, da tu ni kaj dosti za filozofirat.

Če kupuješ rokavice ali ostalo opremo za hladne dni želiš, da ne premoči, ne zebe da nekako spusti vlago ven in seveda toploto kljub namočenosti z zunanje strani.

Tudi, če je kdo teoretično podkovan ali če je ravnokar prebral na internetu lastnosti o membranah je praksa nekaj drugega.

Testirali smo mnogo membran in redke so ki delujejo. Večina jih ne spusti vode noter (kakor tudi rokavica s Petrola ne), vendar pa kondenzirajo in ne spustijo znoja ven.

Najpogosteje je povezano s ceno! (kar pa ni pogoj)

Lp

Ps: Ne odpisuj,prosim!!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Lp

Ps: Ne odpisuj,prosim!!

Sploh ne piši. Hvala.

trance_28_offtopic.gif

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo banda :)!

zanima me kakšne so kej arlen ness rokavice, pa kje bi se jih dal kupt v sloveniji?rabu bi črno-bele.

Jaz imam Berikove iz kangarooja...zelo zadovoln :OK: ...so pa od arlen nessa praktično enake,ker je to isti proizvajalec.Verjetno jih pa dobiš tam kjer imajo berikove.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prek neta sm kupu rokavice pa so mi poslali številko premejhne, tolk da prodam še čist nove če koga zanima:

Alpinestars GP-PRO modre M 2010 za 100€, ker premajhnih nimam res kej rabit :BUA:

post-20290-0-69178200-1288882209_thumb.jpg

post-20290-0-87617400-1288882223_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ma kdo spyke vento rokavice? iskušne, plusi minusi, rajši kakšne druge? Gledam še komine, so fine tanke, dobr občutek v njih, če primerjam z a* ki majo skor preveč tiste plastike okrog, tiščijo nekam čudno vsepovot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj malega je že bilo govora o tem modelu tukaj.

Jaz sem jih potem prodal ker so me tiščale. Lahko da sem kupil sam napačno velikost, sicer pa izredno dober občutek, delujejo zelo varno. V tujini so precej cenjene te rokavice, pri nas pa bolj nepoznane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo slišal za ESKA rokavice?

ESKA rokavice izdeluje Avstrijska firma. Pojdi probat, res sedejo na roko. Probal sem jih v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprasanje,kje bi se dalo dobiti rokavice za nas,ki imamo malce daljse prste?? Ponavadi me rokavice zulijo v palec,sredinec in prstanec :( Poiskusil sem ze kar nekaj rokavic,lani sem celo ene kupil,ki imajo kul dolzino prstov,sam so pa take kot da bi imel smucarske rokavice na roki. Na splosno cist prevelke,da mi roka kar plava notri :( Kar je med voznjo ravno tako zelo motece.

Kaka nasvet??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebom smetil po drugih postih,objavljam slike KNOX Handroid rokavic.Mogoče koga pritegnejo.

Kupljene v www.pucher-motorradbekleidung.at. Cena 198€ . Dajo popust ;).

Kaj več http://www.knox-lab.com/hand-armour.

Trenutno vozil na Dainese VR46 in ni primerjave z Knox-om. (osebno mnenje)

post-29022-0-36271200-1295719886_thumb.jpg

post-29022-0-01345700-1295719915_thumb.jpg

post-29022-0-11239300-1295719947_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa sem tudi sam prišel do svojih knox-ov, enake kot v zgornjem postu...nisem vedel da je kenguru na dlani tako mehak :eek: in verjetno so tudi zato napram A* gp tech tako mehke....samuel, a nisi cene malo zamešal :hmm: , moje so bile 189 - 9 popusta na gotovino, tako da sem dal 180 skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako se te podrokavice, za mrzle dni (pomlad/jesen) kej obnesejo? dve strani nazaj je blo neki govora, ampak eni pravjo da so v redu, drugi da je dnar vržen proč? torej me zanima katere so tiste k delujejo?

če ne te od revita, kot jih ma maus, ne zgldajo slabo (ženska varjanta), samo če bi se dalo s podrokavicami se rešit mraza na bolj ekonomičen način bi raje podrokavice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako se te podrokavice, za mrzle dni (pomlad/jesen) kej obnesejo? dve strani nazaj je blo neki govora, ampak eni pravjo da so v redu, drugi da je dnar vržen proč? torej me zanima katere so tiste k delujejo?

če ne te od revita, kot jih ma maus, ne zgldajo slabo (ženska varjanta), samo če bi se dalo s podrokavicami se rešit mraza na bolj ekonomičen način bi raje podrokavice.

ne vem kako tako vsi kompicirate...

vozo sem se pri -5 z kratkimi poletnimi rokavicami pa me ni zeblo :closedeyes:

mam m tech rokavice vozil se pri 0... pa me ni nikoli zeblo....

če si občutljiv pač počakaj da bo +15 pa pol na motor.....

aja al pa si bmw umisli z ogrevanimi ročkami...

simpl ko pasulj :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kako tako vsi kompicirate...

vozo sem se pri -5 z kratkimi poletnimi rokavicami pa me ni zeblo :closedeyes:

nekatere dejansko zebe v roke... za razliko od tebe! :closedeyes:

Popravljeno . Popravil domina
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa sem tudi sam prišel do svojih knox-ov, enake kot v zgornjem postu...nisem vedel da je kenguru na dlani tako mehak :eek: in verjetno so tudi zato napram A* gp tech tako mehke....samuel, a nisi cene malo zamešal :hmm: , moje so bile 189 - 9 popusta na gotovino, tako da sem dal 180 skupaj

Točno se opravičujem,Hitri prsti.... :)

No kako si zadovoljen z rokavicami...Povedal sem da sedaj sem imel Dainese Rossi in ni primerjave ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej predlagas naj kupim bmw z ogrevanimi rockami. bom napisala bozicku. hvala za predlog.

malenkost :winkiss:

aja drugače pa ma revit dobre zimske zadeve, za dobro ceno.....

če te božiček ne bo našel

aja pa held ma tudi par modelov ce se ne motim...

Moja povezava

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hilton hvala za odgovor. bom raje pr rokavicah ostala ker za bozicka je treba bit ful neki ekstra pridn pa sej ves leto je se dolgo, pa vprasanje ce se izide.

a ja pa kot si vidu sm ti namesto iz mojega racuna odpisala s fantovega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!