Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

RS TAICHI GP WRX

rabljene cca 25k km. rokavice so v odličnem stanju, nikoli jih nisem mazal z ničemer, so zelo udobne, perforirane itd... priporočam :worship:

post-21984-127757943666_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz pa imam Alpinestars GP plus in se je pojavil en problem. Imam jih približno 2 sezoni in sem samo dvakrat padel v njih, nikoli nič hujšega. Danes pa sem na poti na delo opazil, ko sem nataknil rokavice, da mi je šel šiv na zunanji strani sredinca in prstanca (prilagam slike za boljše razumevanje). Zdej me zanima ali bi lahko jaz to zašil, ali nesel komu da mi zašije, ker relano tudi one niso lih zastonj.

post-13985-097635400 1279363238_thumb.jpg post-13985-052827400 1279363253_thumb.jpg post-13985-094521000 1279363266_thumb.jpg post-13985-090263700 1279363282_thumb.jpg

Slike niso kaj kvalitetne, ampak tisto, kar me zanima se vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor so bile kupljene pri nas, lahko mi poskrbimo za ustrezno popravilo in ob tem preverimo še stanje usnja.

Lep dan

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor so bile kupljene pri nas, lahko mi poskrbimo za ustrezno popravilo in ob tem preverimo še stanje usnja.

Lep dan

Boštjan

Niso bile, kupljene so bile pri "Moto-opremi". Pa bi se vseeno dalo, da jih prinesem, da se zmenimo, kaj bi se dalo narediti okoli tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam Alpinestars GP plus in se je pojavil en problem. Imam jih približno 2 sezoni in sem samo dvakrat padel v njih, nikoli nič hujšega. Danes pa sem na poti na delo opazil, ko sem nataknil rokavice, da mi je šel šiv na zunanji strani sredinca in prstanca. Zdej me zanima ali bi lahko jaz to zašil, ali nesel komu da mi zašije, ker relano tudi one niso lih zastonj.

Enak "problem" pri mojeh GP Pro... na sredincu je popustil šiv. Ja nič, mati so zašili, sedaj pa drži ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam Alpinestars GP plus in se je pojavil en problem. Imam jih približno 2 sezoni in sem samo dvakrat padel v njih, nikoli nič hujšega. Danes pa sem na poti na delo opazil, ko sem nataknil rokavice, da mi je šel šiv na zunanji strani sredinca in prstanca (prilagam slike za boljše razumevanje). Zdej me zanima ali bi lahko jaz to zašil, ali nesel komu da mi zašije, ker relano tudi one niso lih zastonj.

post-13985-097635400 1279363238_thumb.jpg post-13985-052827400 1279363253_thumb.jpg post-13985-094521000 1279363266_thumb.jpg post-13985-090263700 1279363282_thumb.jpg

Slike niso kaj kvalitetne, ampak tisto, kar me zanima se vidi.

2 sezoni stare rokavice, ki so zdržale kar 2 padca... Hmmmmmm, a nebi morda razmislil in kupil novih?? Te so po moje dale dovolj skozi... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enak "problem" pri mojeh GP Pro... na sredincu je popustil šiv. Ja nič, mati so zašili, sedaj pa drži ;)

Sem naredil čisto enako, upam, da jih ne bom rabil testirat :D

2 sezoni stare rokavice, ki so zdržale kar 2 padca... Hmmmmmm, a nebi morda razmislil in kupil novih?? Te so po moje dale dovolj skozi... :whistle:

Razmišljam o nakupu Alpinestars GP Pro, samo zdej še ni financ. Drgač usnje niti ni tok zdrajsano, res da se s slik zelo slabo vidi, vendar se mi zdi, da bi morale zdržati vsaj še nekaj kilometrov brez večjih nevarnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso bile, kupljene so bile pri "Moto-opremi". Pa bi se vseeno dalo, da jih prinesem, da se zmenimo, kaj bi se dalo narediti okoli tega?

Načeloma je taka storitev sicer ena od dodanih vrednosti nakupov naših strank ampak zaradi enih rokavic ne bo konec sveta :)

Prinesite, bomo videli, kaj se da narediti.

Lep dan

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem naredil čisto enako, upam, da jih ne bom rabil testirat :D

Razmišljam o nakupu Alpinestars GP Pro, samo zdej še ni financ. Drgač usnje niti ni tok zdrajsano, res da se s slik zelo slabo vidi, vendar se mi zdi, da bi morale zdržati vsaj še nekaj kilometrov brez večjih nevarnosti.

Imel sem GP-pro, starejši model (mislim da 2006) so zdržale 2 padca in 28 000km, super rokavice, le na prstancu so se mi znucale na konici prsta in sem zato kupil najnovejši model GP-pro, ki pa je v primerjavi s starejšim malce bolj obrabljiv, vsaj tisti kos tekstila na dlani je že kar precej načet po slabih 7000km.

LP Kevin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mogoče se motim, ampak se mi zdi, da je čist odvisno, kake rokavice dobiš.

Primer: jaz imam GP pro, že tretjo sezono, tudi bližnje srečanje z grobim asfaltom, pa vsem kar je odpovedalo je biu šiv. Kolega je že 1x zamenjal (isti model), pa pri sedanjem ni nič boljše (na palcu se mu trga obloga). Mogoče je pa kvaliteta usnja različna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mogoče se motim, ampak se mi zdi, da je čist odvisno, kake rokavice dobiš.

Primer: jaz imam GP pro, že tretjo sezono, tudi bližnje srečanje z grobim asfaltom, pa vsem kar je odpovedalo je biu šiv. Kolega je že 1x zamenjal (isti model), pa pri sedanjem ni nič boljše (na palcu se mu trga obloga). Mogoče je pa kvaliteta usnja različna?

Mogoče pojasnilo: GP PRO rokavice (pa tudi GP PLUS recimo) niso ravno heavy-duty rokavice. Namenjene so za največje udobje, izreden občutek obnašanja motorja (natančen feedback) in največjo varnost. Vendar vse to precej na račun vzdržljivosti, saj so določeni materiali, ki so uporabljeni, precej "nežni", kot rečeno zaradi doseganja optimalnega občutka in odziva motocikla.

Obloga pri palcu je eden takih elementov, ki ni povezan neposredno z varnostjo rokavice. Ta obloga je precej delikatna in na nekaterih ročicah motociklov se lahko kmalu predrgne, ker so ročice preagresivne (za daljšo uporabo seveda). Preagresivne ne pomeni nujno, da morajo biti grobe (reliefne) na otip, včasih je tudi med gladko ročico in rokavico tako dober oprijem, da ščasoma mali premiki povzročijo obdrgnjenje obloge.

Rokavica sicer varnostno zato ni oporečna.

Morda ustreza primerjava med potovalno in dirkaško pnevmatiko. Prva naredi veliko km z odličnim oprijemom itd, slednja pa bistveno manj km, vendar se precej bolj čuti dogajanje motocikla, oprijem pa je vrhunski.

Torej, za dolgotrajno uporabo je boljša rokavica z manj specialnimi oblogami, kot je recimo v sport razredu model SP-1. GP PLUS in GP PRO so kot rečeno race torej dirkaške rokavice.

Lep dan

Boštjan

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kolega je že 1x zamenjal (isti model), pa pri sedanjem ni nič boljše (na palcu se mu trga obloga). Mogoče je pa kvaliteta usnja različna?

Meni so Dainese Duel odslužile svoje. Zaradi švica mi je začela preperevat perforacija med prsti, tako da se usnje kar trga. Se pravi tri sezone in cca 27.000km.

OK, da preidem na bistvo. Tole s palcem, se tudi meni dogaja. In sicer na levi roki. Pa ni z rokavico nič narobe. Zakaj? Ker med vožnjo neprestano, podzavestno držim palec in kazalec skupaj (nimam skoz kazalca na sklopki). In po toliko kilometrih drsanja, je vrhnji šiv popustil. Spodaj je itak še en sloj usnja in je odstopila kozmetika ne varnost.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so Dainese Duel odslužile svoje. Zaradi švica mi je začela preperevat perforacija med prsti, tako da se usnje kar trga. Se pravi tri sezone in cca 27.000km.

OK, da preidem na bistvo. Tole s palcem, se tudi meni dogaja. In sicer na levi roki. Pa ni z rokavico nič narobe. Zakaj? Ker med vožnjo neprestano, podzavestno držim palec in kazalec skupaj (nimam skoz kazalca na sklopki). In po toliko kilometrih drsanja, je vrhnji šiv popustil. Spodaj je itak še en sloj usnja in je odstopila kozmetika ne varnost.

Pozdrav!

Sam imam odlične rokavice iz kengrujevega usnja znamke Komine iz MS Palme tako kot večino opreme že tretje leto in 30t/km.

Izgledajo tako kakor prvi mesec, Tudi en šiv ne popusti, barva je enaka, ostale so mehke in ne "puščajo barve"

Še vedno je cena novih enaka in sicer s popusti 78€-88€ odvisno od modela.

Mislim da je to odličen kompromis cena -kvaliteta.

Še slka mojega modela

post-18381-047796600 1280817582_thumb.jpg

Imejte se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu sem se, tudi zaradi popusta, odločil za Full Metal Racer Pro. Bistveno je odtehtala poliuretanska zaščita na dlani. Rokavica se nekoliko težje vleče na roko in z nje, ampak itak se nekaj veliko ne vozim po kafetih :)

full%20metal%20pro%20wei%AF%20black%20rot.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu sem se, tudi zaradi popusta, odločil za Full Metal Racer Pro. Bistveno je odtehtala poliuretanska zaščita na dlani. Rokavica se nekoliko težje vleče na roko in z nje, ampak itak se nekaj veliko ne vozim po kafetih :)

full%20metal%20pro%20wei%AF%20black%20rot.png

Rokavica je fantastična! Imam jih cca 2 meseca, ali 3, saj nisem ziher. Res je, da jo je malo težje dat gor in snet, ker je zelo ozka v zapestju, ampak, ko pa je enkrat gor, pa je to to! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi se tudi sčasoma ni razvlekla v zapestju. Upam, da bo tudi zdržala podobno kilometrino, kot prejšnji par.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi se tudi sčasoma ni razvlekla v zapestju. Upam, da bo tudi zdržala podobno kilometrino, kot prejšnji par.

Ne, v zapestju je še vedno enako tesna kot je bila nova. Mene to ne moti, je potem ko je popolnoma nataknjena na roko toliko bolj ergonomska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kje (po možnosti v Sloveniji) bi se dalo dobiti takšne dežne rokavice, kot so na sliki v članku "vožnja v dežju"

Trenutno imam za dež gumjaste, ki mi pa niso všeč, ker imam zelo malo občutkaza zavoro in sklopko + preveč stisnejo roke in potem me začne zebsti in boleti v dlani, kar pa pač ni udobno.

Popravljeno . Popravil Parus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem nove Dainese rokavice in po par urah mi ostane barva na rokah.

Glede na to, da niso bile ravno poceni, mi gre to pošteno na živce.

Kako bi se rešilo situacijo ?

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupiš še ene druge poceni rokavice iz Louis-a.....čim cenejše seveda..... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo!

To se dogaja tudi pri določenih modelih bolj priznanih znamk. Vendar se zgodi mogoče prvič ali drugič ko jih prešvicaš.

Nato pa bi moralo biti dobro.

Sam imam kengurujeve od Japonskega Komineja GK 100 Gloria in je spustilo barvo samo prvič na delčku kjer je kos govejega usnja in ne več v skoraj treh sezonah.

Če ne neha pa bi ti jih moral zamenjat.:angry:

Bilo bi normalno pri taki firmi, ali ne!?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem nove Dainese rokavice in po par urah mi ostane barva na rokah.

Glede na to, da niso bile ravno poceni, mi gre to pošteno na živce.

Kako bi se rešilo situacijo ?

lp

Če ti bodo rokavice še enkrat spustile, jih vrni ker je to upravičena reklamacija. Lahko jih vrneš tudi po koncu sezone.

Meni se je enako dogajalo z M-tech rokavicami rdeče barve. Po reklamaciji (Moto Charli, Trst) sem dobil nove, pa je bila situacija enaka. Sedaj se mi pa ne da več reklamirati in imam kar take. Sicer jih uporabljam samo na dirkališču, tako da tistih parkrat letno ko imam rdeče roke se ne sekiram več.

Za na cesto sem kupil belo-črne Alpinestar SP-1 in mi nič ne puščajo barve. Kolega pa ima prav takšne rokavice M-tech kot jaz le da v modri barvi, pa tudi ne puščajo. Očitno je to odvisno predvsem od barve, s katero je barvano usnje, in od tega, koliko se komu potijo roke.

Na žalost tudi najbolj cenjene firme niso imune na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem nove Dainese rokavice in po par urah mi ostane barva na rokah.

Glede na to, da niso bile ravno poceni, mi gre to pošteno na živce.

Kako bi se rešilo situacijo ?

lp

A bi lok povedu ker model si kupu pa kakšno barvo?

Hvala, LP :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi lok povedu ker model si kupu pa kakšno barvo?

Hvala, LP :D

Kupil sem Ducati Corse rdeče barve.

Bom verjetno naredil kot je rekel Marko55 (sicer brez reklamacije)

se bom nehal sekirat. In pač po furi s pralnim praškom umil roke :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!