Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Je že kdo kupoval rokavice brez da bi jih prej sprobal? Se da zanest na tiste tabele veličin? Prek neta je to hudič naračat

Prej u trgovini probaj isti model, pa nimaš kej falit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj res noben ne ve,kje dobiti kaksne rokavice s podaljsanimi prsti?? :(

nohte si postriž pa bo dobr :P

al pa pejt u lidl pogledat, zdej je baje moto nakupovanje tam IN :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Use kar so mel u TC-ju,pa Dainese v Autocomercu sem dal skos. Pa lan sem kupu ene rokavice pri pintarju v kranju,k so dejsnko kul,kar se prstov tice, sam mi je pa komplet rokavica tolk prevelika,da mi roka kar plava notri. Pa med voznjo skor zulje fasem na dlani,k ni roka fiksirana tko notr,k bi mogla bit. So skor tko,k a bi mel kaksne smurcarske rokavice gor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Use kar so mel u TC-ju,pa Dainese v Autocomercu sem dal skos. Pa lan sem kupu ene rokavice pri pintarju v kranju,k so dejsnko kul,kar se prstov tice, sam mi je pa komplet rokavica tolk prevelika,da mi roka kar plava notri. Pa med voznjo skor zulje fasem na dlani,k ni roka fiksirana tko notr,k bi mogla bit. So skor tko,k a bi mel kaksne smurcarske rokavice gor :)

Vprašanje, če boš našel ideal. Sigurno boš še pa moral probat kar nekaj rokavic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj res noben ne ve,kje dobiti kaksne rokavice s podaljsanimi prsti?? :(

Živjo, jst mam Alpinestars GP-PRO, slišu sm pa da je še ena verzija takih istih rokavic, ki naj bi bile samo neki večje, daljše: GP-TECH :D upam da sem kaj pomagal. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Use kar so mel u TC-ju,pa Dainese v Autocomercu sem dal skos. Pa lan sem kupu ene rokavice pri pintarju v kranju,k so dejsnko kul,kar se prstov tice, sam mi je pa komplet rokavica tolk prevelika,da mi roka kar plava notri. Pa med voznjo skor zulje fasem na dlani,k ni roka fiksirana tko notr,k bi mogla bit. So skor tko,k a bi mel kaksne smurcarske rokavice gor :)

Pa sem ti hoto firmo Eska priporočit, so jo pred kratkim začel v tc-ju prodajat, ampak če si že preiskusil :hmm: Mogoče se najde kakšen model med Alpinestar ali pa mogoče Held rokavicami. Več ti žal ne morem pomagati :surrender:

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alpinestars GP-PRO..dobro se prilegajo roki,z lahkoto jih spraviš na roko in imajo precej enostaven način zapenjanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi z Alpinestars Gp Plus ne boš nič faliu, sam sem nenormalno zadovoljen z njimi, pa še malo cenej so kot Gp Pro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj res noben ne ve,kje dobiti kaksne rokavice s podaljsanimi prsti?? :(

Jaz sem zadnjič v Yamahi kupoval rokavice.

Sprobal sem tele IXS Novara2 in so mi bili prsti predolgi (sicer pa OK):

http://shop.delta-team.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=yamaha.tpl&product_id=12401&category_id=150&keyword=novara+2&option=com_virtuemart&Itemid=103

Ista velikost teh Yamaha Mako (to je v bistvu Dainese) pa so mi bili tudi prsti čisto prav in sem jih potem tudi vzel (za cca. 70 €):

http://shop.delta-team.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=yamaha.tpl&product_id=4062&category_id=115&keyword=rokavice&option=com_virtuemart&Itemid=103

Širina (velikost) dlani pa je bila pri obeh enaka. Torej lahko preizkusiš firmo IXS, pa še v naših trgovinah jih imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

imam namreč eno težavico katero sem odkril šele danes :S

Prejšnje leto sem imel manjši zdrs zaradi katerega sem avtomatično hotel preprečiti večje poškodbe in sem iztegnil roke ter z rokavicami pristal na asfaltu.

Rokavice sem še parkrat imel gor po padcu in nisem opazil lukenj pri šivih pri sredincu in prstancu.

Pa me zanima če bi se dalo to kje popraviti ali da jih stran fuknem, ker rokavice so še vedno kot nove, poleg manjših prask niso preživele ne vem kolkih kilometrov. Žal bi mi jih tudi bilo metati stran ker so res kot nove.

Tukaj prilagam 2 fotki na katerih je razvidno v čem je problem.

2011-04-02-150742.jpg

2011-04-02-150917.jpg

Sem pozabil še to info: rokavice so pa Alpinestars GP Pro

Če ima mogoče kdo kakšne informacije bi mi zelo prav prišle ;)

Hvala in lep sončen dan želim še naprej.

D.

Popravljeno . Popravil Spade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko jih daš enemu čevljarju oz. usnjarju/krojaču pa ti jih bo zašil, če je še dovolj usnja tam, ti pa povem iz lastnih izkušenj, tam kjer si predrgnil zgornjo zaščitno plast usnja se ti bodo slej ko prej preluknjale, vidim da si jih ˝zmatiral˝ na blazinicah prstov, še par 1000km in bodo tudi tam luknje, katerih se pa ne da pokrpati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi mi znav do pomagat ..gledam med rokavicam spidi a118 ter ALPINESTARS SP-X če jih ima kdo v lasti ter če lahko pove vse dobre in slabe stvaro o teh dveh modelih rokavic :D hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav!

Kakšne rokavice priporočate? Iščem kakše tanke, usnjene lahko tudi druge materijale in da ne puščajo barve (predvsem usnjene).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Kakšne rokavice priporočate? Iščem kakše tanke, usnjene lahko tudi druge materijale in da ne puščajo barve (predvsem usnjene).

Alpinestars GP pro, ker so najcenejše usnjene, ki imajo zaščito zapestja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam raje kakšne tanjše rokavice, ker lažje vozim, imam boljši občutek za oprijem krmila, sklopke, zavore... Je pa to za chopper predvsem je nadležen mrčes, ki prileta v roko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ,a v dežju uporabljate kakšne dežne rokavice in kje se dobi kaj tacga.

Niti ne. Lahk si pa daš une pvc na bencinski čez usnjene, če gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne. Lahk si pa daš une pvc na bencinski čez usnjene, če gre.

Tiste na bencinski so luknjaste in se na gumjasih ročkah hitro stržejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ,a v dežju uporabljate kakšne dežne rokavice in kje se dobi kaj tacga.

Policijske rokavice gore-tex. Ne premoči nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Guest anzeee93

LP, mene zanima kere rokavice bi mi priporočil, letne, kratke zračne, pa z zaščito za členke.mam 125 ccm tko da nerabm nevem kaj ampak useeno nekak cenovno ugodno in sorazmerno z varnostjo :wacko:

LP, Anze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!