Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

LP, mene zanima kere rokavice bi mi priporočil, letne, kratke zračne, pa z zaščito za členke.mam 125 ccm tko da nerabm nevem kaj ampak useeno nekak cenovno ugodno in sorazmerno z varnostjo :wacko:

LP, Anze

Pa kaj če imaš 125!!! Jst sm si glih pri padcu s 125ccm najbolj udaru v dlan! Ne šparat pri opremi! :D

Kratke, kašne take: http://www.motocenterlaba.com/si/oblacila/oblacila-rokavice/octane-s-moto.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za rokavice KNOX Handroid, nekaj ugodnih variant sem našel na angleškem ebayu, pa me zanima če ste uporabniki zadovoljni z rokavico, glede na to da so precej drage bi pričakoval veliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

Pa kaj če imaš 125!!! Jst sm si glih pri padcu s 125ccm najbolj udaru v dlan! Ne šparat pri opremi! :D

Kratke, kašne take: http://www.motocente...ane-s-moto.html

hmm ja mal je problem k bi jih rabu zdele cez poletje, ker pol itak neki mocnejsga pride in temu primerna oprema...kupvov pa nebi lih enih dragih k vem da mi bodo drug let ze premejhne k bo kj mocnejsga...prsti nocjo nehat rast -.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Ima kdo od vas rokavice Dainese Full Metal Pro in kako je kaj z obrabo le teh? Moje so po cca 4000 - 5000 km v sano ENI SEZONI ZANIČ??!!??!!?? :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Ima kdo od vas rokavice Dainese Full Metal Pro in kako je kaj z obrabo le teh? Moje so po cca 4000 - 5000 km v sano ENI SEZONI ZANIČ??!!??!!?? :wallbash:

Ja šit, glih namen sem jih imel nabavit. Bom jst kar na A* GP-PRO ustal ^^

Že punca neki jamra čez dainese rokavice, da se kar barva dol lušči pa da niso vredne svojga denarja. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja šit, glih namen sem jih imel nabavit. Bom jst kar na A* GP-PRO ustal ^^

Že punca neki jamra čez dainese rokavice, da se kar barva dol lušči pa da niso vredne svojga denarja. :BUA:

Ja barva se meni ni nič luščla nikjer, samo usnje je enostavno na teh dveh prstih razpadlo... Ne, tega denarja niso vredne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja barva se meni ni nič luščla nikjer, samo usnje je enostavno na teh dveh prstih razpadlo... Ne, tega denarja niso vredne!

No dobr, pol nam nič menjal. Probaj ALPINESTARS GP-PRO, res zakon rokavice!

Meni je prvi par ob treh padcih zdržal 28 000km. Sedaj imam že tretji par in me res še niso razočarale! :OK:

Res da so ob nakupu malce trde in neprijetne, ampak se to zelo hitro vnese in pozabiš na prve fure z novimi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dobr, pol nam nič menjal. Probaj ALPINESTARS GP-PRO, res zakon rokavice!

Meni je prvi par ob treh padcih zdržal 28 000km. Sedaj imam že tretji par in me res še niso razočarale! :OK:

Res da so ob nakupu malce trde in neprijetne, ampak se to zelo hitro vnese in pozabiš na prve fure z novimi :D

Kakšne so pa tele gppro za gor pa dol dajat, ko orng zašvicaš? Moje grejo zelo težko dol, premajhne mi niso, debelih prstov pa tud nimam :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so pa tele gppro za gor pa dol dajat, ko orng zašvicaš? Moje grejo zelo težko dol, premajhne mi niso, debelih prstov pa tud nimam :).

Ja ful teško grejo dol in gor. Zato da ob primeru padca ne zlezejo z roke. .)

Alpinestar GP-PRO vs. Knox Handroid???

Te Knoxove so čist odfukane, bi blo treba probat ja :D Jih maš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko ti primerjam knox z gp tech: slednje so bile vedno bolj trde, kar je verjetno precej pogosto pri alpinestarsu (ko prebiram izkušnje drugih uporabnikov), je pa res, da a* ne dela rokavic iz kenguruja, zato tudi ta trdost usnja....pa pograjal bi še ježka na a*, se je izrabil veliko preden so rokavice odslužile svoje, zamenjat se ga pa ne da ker je všit na plastično zaščito zapestja....pri knox problemov z ježkom ne bo, ker ima kevlar nit za zategovanje rokavice okoli podlaketi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dobr, pol nam nič menjal. Probaj ALPINESTARS GP-PRO, res zakon rokavice!

Meni je prvi par ob treh padcih zdržal 28 000km. Sedaj imam že tretji par in me res še niso razočarale! :OK:

Res da so ob nakupu malce trde in neprijetne, ampak se to zelo hitro vnese in pozabiš na prve fure z novimi :D

Ja sem poskusil tudi GP Pro, ampak mi niso pasale. Če so mi bile v dlani lepo dovolj velike, so bili prsti prekratki, če pa so mi pasali prsti, pa je bila v dlani prevelika... GP Tech bi rad poskusil, samo kaj ko jih nikjer nimajo niti za probat, kaj šele za kupit... :slap: Sem jih na netu našel za 199 eura, tako da bi jih moral samo nekje poskusit, da vidim , če mi sploh pašejo.

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ful teško grejo dol in gor. Zato da ob primeru padca ne zlezejo z roke. .)

No pol se bo pač treba navadt :) Na cestnini je najbl kurc, k pičimo kje iz zbora domov.

Popravljeno . Popravil Spider™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem poskusil tudi GP Pro, ampak mi niso pasale. Če so mi bile v dlani lepo dovolj velike, so bili prsti prekratki, če pa so mi pasali prsti, pa je bila v dlani prevelika... GP Tech bi rad poskusil, samo kaj ko jih nikjer nimajo niti za probat, kaj šele za kupit... :slap: Sem jih na netu našel za 199 eura, tako da bi jih moral samo nekje poskusit, da vidim , če mi sploh pašejo.

Od kar so prišle na trg trenutne GP PRO, se GP TECH redko kje prodaja. Enostavno je GP PRO po mnenju uporabnikov presegla GP TECH, kar ve tudi Alpinestars in čakamo prenovitev GP TECHa. GP PRO so tudi mehkejše od GP TECH. Upoštevajoč še razliko v ceni GP PRO->GP TECH pa je nakup sploh vprašljiv. Modela sta sicer po kroju zelo podobna.

Je pa večja razlika v kroju med GP PRO in GP PLUS, zato običajno kupcem "sedejo" na roke ene ali druge, redko oboje.

Lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se rokavic tiče mam zdej "na probi" ixs rx4, zaenkrat zadovoljivo :D

[/quote želim ti da nikol ne sprobaš kolk zdržijo ! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[/quote želim ti da nikol ne sprobaš kolk zdržijo ! :yea1:

...ja hvala hondafan , jest tudi.....dobiš za kavo ob priliki :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil TOMCAT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil sem nove usnjene rokavice (Dainese), pa me zanima, ali je priporočljivo, da jih s čim namažem ali impregniram pred uporabo? Zaradi zaščite/trajnosti/mehkobe usnja mislim.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knox Handroid so danes prišle na moj naslov. Prvi vtis: super rokavica, kako se obnesejo pa bom poročal, ko jih popeljem na daljšo furo. Pogruntavščina s kevlarskim trakom je fenomenalna, saj res lepo prime podlaht. Nekaj strani nazaj so bile špekulacije, da nima zapestnega traku. To ne drži. Samo dobro je skrit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa, da še jaz pohvalim svoje rokavice. Imam AXO KK4R in po prevoženih cca5000km zelo zadovoljen. Na začetku, če sem se zelo potil sem imel malo črne prste, drugih težav tudi z snemanjem z rok pa ne.

Rokavice imajo zaščite prstov iz karbona in šive iz kevlarja. Zaenkrat vredne svojega dnarja.

MS4L0006K00_M.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Z rokavicami je tako... Za majhen denar, ne more biti rokavica dobra! Lahko pa je uporabna.

Potrebno je gledati iz kakšnega materiala so. Po kvaliteti pa gre nekako takole;

1. kamela

2. kenguru

3. telečje

4. goveje

5. ovčje

6. kozje

Pa še nekaj je. Potrebno jih je sprobati, ker; Jaz sem ogledoval ene, ki so mi bile neznansko všeč. Ko sem jih navlekel na roko pa so bile trde in neobdelane kot "polizdelek".

Pa še nekaj (poleg paščka v zapestju!) je zelo pomembno. Da je na desni roki, (ročka za plin) usnjen palec dovolj dolg ker. Ko ožemaš plin, ti rokavica (palec) zleze gor in tišči v konec prsta, da je daljši turi vožnja nemogoča!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!