Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

hja jst kar zagovarjam FIRST. 2 sezoni jih že mam in so še prou uredu, razen enih šivou k so popustili. Sam za tako malenkost cvern in šivanko u roke in zašit smile.gif

Zdej so spet k nove smile.gif

Pa zdej sm si še ene take kupu, sam druge barve, ker so popusti in sm jih sam za 40€ dobu biggrin.gif

Jaz tudi lahko FIRST rokavice pohvalim. Dale so že čez 3 sezone, pa tudi trgat se mi niso začele (knock, knock).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rolleyes.gif..dej ne prbiji...moje rokavice so stare že 25 let pa so take kot nove....ja če so v omari....blink.gif....jih ni rokavic ,ki bi zdržale več kot 25.000 km na rokah,,če pa že.. so kot čigumi.....!!trance_28_offtopic.gif

Za rd sem tri leta nazaj dobila First rokavice, nekaj čez 10.000 tolarjev so stale, zdržale so pa ene 5.000 sopotniških km in cca 48.000 vozniških km. Od padca so malo podrgnjene po zaščiti na hrbtni strani, drugače so se pa malo raztegnile (že od začetka so bile malenkost velike) in na blazinicah kazalca na desni roki se je naredila luknjica. Presenetljivo veliko so zdržale za dokaj "malo" denarjaworship.gif . Za naslednje sem želela rokavice z malo boljšo zaščito in povezana mezinec in prstanec in presenečeno ugotovila, da za mojo kratko roko teh rokavic enostavno ni, kar je dovolj majhnega je vse narejeno bolj v smislu saj se voziš zadaj, kaj pa ti bo zaščitaheadbang.gif . Po dolgem iskanju sem pa končno našla Racer Lady high end, kengurujček, vsa zaščita, pašček okrog zapestja, povezana prsta, in primerno kratki prstitrance_43_wavetowel2.gif ... Zaenkrat po 3000 km zelo zadovoljna, bomo videli, če bodo te tudi tako vzdržljive. Še link enega testa: http://www.svrider.c.../glove_test.htm , http://www.racer.at/deutsch/shop.htm

2006101112535791125.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rolleyes.gif..dej ne prbiji...moje rokavice so stare že 25 let pa so take kot nove....ja če so v omari....blink.gif....jih ni rokavic ,ki bi zdržale več kot 25.000 km na rokah,,če pa že.. so kot čigumi.....!!trance_28_offtopic.gif

no, ko sm že reku 2 sezoni, bom raje tako neki manj kot 35000km, pa so še dobre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes:..dej ne prbiji...moje rokavice so stare že 25 let pa so take kot nove....ja če so v omari....:blink:....jih ni rokavic ,ki bi zdržale več kot 25.000 km na rokah,,če pa že.. so kot čigumi.....!!:topic:

kupil rs taichi usnjene rokavice, nardil z njimi cca 40k km pa mi vrjemi , da so kot nove. res pa je da so višjega cenovnega razreda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes:..dej ne prbiji...moje rokavice so stare že 25 let pa so take kot nove....ja če so v omari....:blink:....jih ni rokavic ,ki bi zdržale več kot 25.000 km na rokah,,če pa že.. so kot čigumi.....!!:topic:

Uuu, smo užaljeni. Te rokavice so zdržale 70.000 km, prva leta res le nekaj tisoč na sezono, zadnja tri leta pa v povprečju po 15.000 km.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da nimam tukaj kei preveč besede ker le izkušnje naredijo svoje ampak za opremo dam veliko denarja, ker sem že izkusil kko pomembna je dobra oprema :rolleyes: za te rokavice ki jih imam sedaj sem dal skoraj 100 € in ni mi žal niti centa, ker so mi pri padcu zelo pomagale in so še zmeraj kot nove :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kake dobre zimske rokavice?? Drez probelma morjo zdržat 0 pa tud kaj stopinj minusa ne sme bit problem. Zaželjeno tud da nudijo dober oprijem ter uporabo ročk, žmigaucev itd.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo za kake dobre zimske rokavice?? Drez probelma morjo zdržat 0 pa tud kaj stopinj minusa ne sme bit problem. Zaželjeno tud da nudijo dober oprijem ter uporabo ročk, žmigaucev itd.

Hvala.

Jaz ima Gore-Tex rokavice za takšne dni. Sicer takšne kot jih imajo policaji, vendar ne vem točno kako se jim reče (piše samo Gore-Tex). Noben mraz ti ne pride do živega ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupu od Cloverja st-02. kombinirane tekstil in usnje, zgledajo kr uredu, upam da se bodo dobr obnesle. Prej sem mel ene iz cordure, ki sem jih kupu v hoferju neki časa nazaj, so kr uredu tam do par stopinj nad 0 al pa za krake vožje, ampak znajo kr mal spodrsnt... No skratka bom sprobu tele od Cloverja pa poročam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moja izkusnja.

Zadnjih 10 let imel veliko razlicnih rokavic, AXO, Dainese, FIRST, AlpineSt.

Vrangu 100-180€

Letos sem slucajno videl rokavice firme Komine (so bli v gp-ju pred leti) 70€ kengoru

04-713_bk.jpg

Moram rect da so mi najboljse od vsega kar sem imel - neglede na ceno.

vec komine: http://www.hungryrider.co.kr/shop/shopdetail.html?brandcode=002014000056&search=&sort=order

mislim da jih v slo prodaja ena firma u Kocervju.

l.p.

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem udobje, nobenih noranjih robov, nobenih "gub" usnje na dlani je zelo fino in pravilno odmerjeno, zelo dober obcutek kot da na dlani ne bi bilo rokavice.

Vsa zascita (SS rokavica "kao" - sicer zascita po clenkih mal češka zgleda), zracne sam ne takoj premrzle ko se ohladi.

Po 5.000 se vedno brez napake, kar pri vseh ostalih ne morem rect - vedno se je pokazala kaksna slabost, napaka, ali pa so po prvem dezju ratale tako neudobne (deformirane) da "nove" lezijo v predalu. (sicer pa vec kot 2-3 sezone, mi preizkuseno na ss motorju ne zdrzi nic)

Ko sem jih probal sem rekel vzamem pa tudi ce samo pol sezone zdrzijo, ker so mi bile takoj kot ulite. Nisem pricakoval neke kvalitete sem skepticen glede dobro/poceni. Sem pa izkusil,da tudi tisto kar je bilo drago ni bilo vedno kvalitetno. Sicer se v tujini prodajajo skoraj po dvojni ceni - to pred nakupom nisem vedel.

Neglede na ceno, firmo in model mislim da je pri rokavicah tako kot pri celadi treba probat na roki na motorju. Tocno kaj si kupil se vidi sele po 2000km ali ob prvem padcu.

:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko bo prišel čas za menjavo naslednjo sezono jih grem probat pa da vidmo :)

Tud sam ponavadi kopujem "preverjene" znamke, pa do sedaj še v nobeno nisem dal roke notri in rekel to je to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

je 200€ za alpinestars gp pro preveč? trance_16_dozingoff.gif

jap

168,95€ se dajo nabavittrance_33_sleep.gif

če pa vzameš gp pro 2006 so 99€

pa probaj, ker so trde ko hudič

jaz sem raje zbral drugo znamko, čeprav mam vse od alpine.....

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam rokavice od Alpinestarsa (sicer ne GP Pro ) in moram reči, da tudi nisem najbolj zadovoljen z njimi. Res so zelo trde in pa predvsem nerodne za zapenjanje, tako,da mislim, da bom letos nabavil nove, ker občutek med vožnjo res ni takšen, kot bi želel. l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so zelo trde

Poizkusi kupit olje v spreju(recimo v sanlabor trgovinah vem,da ga imajo)pospejaš pustiš-spet posprejaš in obrišeš na suho,da se ne svetijo.Lahko jih imaš tudi na roki,ko jih posprejaš se bodo lepše vlegle in postale mehkejše.Lahko pa,da imaš res popolnoma zgrešen model zase...

S tem sprejem posprejam tudi kombinezon po čiščenju na zimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Katere rokavice od Dainese mi (ne) priporočate? Rabim pa za supersport motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam namen kupiti nove rokavice, za katere sem pripravljen odšteti tja nekje 100 €, kakšen euro več alpa manj. Rokavice pa naj bi bile bolj racing.

Zanima me kako se kaj obnesejo rokavice od alpinestars (npr.: Alpinestars SP-1 Glove). Ali pa ima kdo dobre izkušnje z kakšnimi drugmi rokavicami za tak denar in mi jih priporoča? Zanima me tudi koliko časa rabi voda da ti pride skozi take rokavice če te slučajno dež ulovi, pa kako je kaj v bolj mrzlih dneh? :hmm:

Hvala in Lp :)

post-26947-126815542771_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam namen kupiti nove rokavice, za katere sem pripravljen odšteti tja nekje 100 €, kakšen euro več alpa manj. Rokavice pa naj bi bile bolj racing.

Zanima me kako se kaj obnesejo rokavice od alpinestars (npr.: Alpinestars SP-1 Glove). Ali pa ima kdo dobre izkušnje z kakšnimi drugmi rokavicami za tak denar in mi jih priporoča? Zanima me tudi koliko časa rabi voda da ti pride skozi take rokavice če te slučajno dež ulovi, pa kako je kaj v bolj mrzlih dneh? :hmm:

Hvala in Lp :)

Super rokavica! jo nosim že drugo sezono in res same pohvale. Iz začetka nekoliko trde, kot se za usnje spodobi, ko pa se le te uležejo roki, so res super! JAz bi le rekel da so vredne svojega denarja.

Šiv niti en počen, le blazinice so znucane od gumijaste ročke na motorju, to je pa tudi povsem čisto normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super rokavica! jo nosim že drugo sezono in res same pohvale. Iz začetka nekoliko trde, kot se za usnje spodobi, ko pa se le te uležejo roki, so res super! JAz bi le rekel da so vredne svojega denarja.

Šiv niti en počen, le blazinice so znucane od gumijaste ročke na motorju, to je pa tudi povsem čisto normalno.

Kako pa se kaj rokavica obnese v dežju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne preveč dobro, so precej zračne, tako da vodi ni problem notri pridet, se pa da preživet, odvisen kolk si občutliv :).

Mene dež ni nikoli motil, če je bil pa res mraz sem dal pa čes tisto plastično rokavico iz petrola, da ni čez lukence pihalo.

Tudi meni se je prva plast na dlani kar hitro znucala, seveda čez glavno usnje ne gre. Rokavice so mi pa zo zo, na mojo roko alpinestars ne paše najbolje, tako da letos poskusim kaj drugega. Probal sem tud gp pro/plus/flux al kaj so pa so se isto prilegale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne preveč dobro, so precej zračne, tako da vodi ni problem notri pridet, se pa da preživet, odvisen kolk si občutliv :).

Mene dež ni nikoli motil, če je bil pa res mraz sem dal pa čes tisto plastično rokavico iz petrola, da ni čez lukence pihalo.

Tudi meni se je prva plast na dlani kar hitro znucala, seveda čez glavno usnje ne gre. Rokavice so mi pa zo zo, na mojo roko alpinestars ne paše najbolje, tako da letos poskusim kaj drugega. Probal sem tud gp pro/plus/flux al kaj so pa so se isto prilegale.

Mene pa tele mikajo :) Sicer so moje še čist ok, vsake toliko časa si lahko človek privošči kakšen nov kos :)

post-1190-126816908895_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!