Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Hm, znamo doktorirat iz vsake stvari...jaz sem mnenja, da proizvajalci zelo dobro vedo (verjetno ne na podlagi nekih blodenj), zakaj so stvari narejene, kot so.

Najpomembnejša stvar je povpraševanje. Dober primer so ortopedski čevlji za otroke, ki so dokazano škodljivi, ampak ker ljudje pač mislijo, da so za otroke dobri, proizvajalci pač delajo take in "neortopedske" je včasih kar težko najti. Boli proizvajalce k***a za otroška stopala, tako kot jih boli k***c za tvoje roke.

http://www.mama.si/?menu=B003

Pa s tem nočem oporekati ščitnikom na rokavicah (tudi jaz jih imam) le bedastemu argumenu. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je zato ker se je ena dobra firma tega spomnla in dala te ščitnike gor, pol so pa vsi počas začel kopirat... zdej ko prideš v štacuno in vidš da so dvoje rokavice na izbiro- eno z ene brez tega ščitnika, razlika v ceni pa jurja, naprej veste :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...boksni v zid pa boš videl kaj ti naredi iz členkov...

...zaščita je preventive radi, če bi slučajn pri padcu z roko zadel kam....

...na zgornji strani roke (ne morm se spomnit kako se strokovno reče) imaš

tanke kosti, ki se pri darcu lahko poškodujejo. Ne bi si rad zamislil kako bi zgledal, da mi ena od tistih kosti poč....

(moje skromno mnenje)

na žalost lahko o tem poročam s prve roke; pred tremi leti sem imel prometno nesrečo in sem s hrbtno stranjo dlani ornk useku po tleh. Rezultat dve zlomljene kosti ena na dveh koncih, tri operacije trije vijaki, dobrega pol leta rehabilitacije in pa razumljivo: nikoli več ne bo kot je bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli proizvajalce k***a za otroška stopala, tako kot jih boli k***c za tvoje roke.

Pa s tem nočem oporekati ščitnikom na rokavicah (tudi jaz jih imam) le bedastemu argumenu. :P

Erm, sorry, jaz se pa s tem, da jih "boli" tudi približno ne strinjam. Ne vem kako je z ortopedskimi zadevami ampak v pri moto opremi ima po moje varnost največjo/osnovno vlogo.

Reči, da jih "boli" kar takole ali pa kot je rekel Burek, da se en spomni, pol se pa (brezveze) kar malo kopira, je po moje precej ignorantsko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Erm, sorry, jaz se pa s tem, da jih "boli" tudi približno ne strinjam. Ne vem kako je z ortopedskimi zadevami ampak v pri moto opremi ima po moje varnost največjo/osnovno vlogo.

Če bi ti lažje in z večjim dobičkom prodali papirnate rokavice, verjemi, da ne bi imeli nobenih pomislekov. Zato je miselnost, da proizvajalec/prodajalec že ve, bedasta. Kupec mora vedet, če ne ve, ga nategnejo in zato je debata dobrodošla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ti lažje in z večjim dobičkom prodali papirnate rokavice, verjemi, da ne bi imeli nobenih pomislekov. Zato je miselnost, da proizvajalec/prodajalec že ve, bedasta. Kupec mora vedet, če ne ve, ga nategnejo in zato je debata dobrodošla.

Prav. Zame je navedeno cinično mnenje in ne realno. Lahko se ob piru pogovarjamo na ta način, to je pa vse. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na žalost lahko o tem poročam s prve roke; pred tremi leti sem imel prometno nesrečo in sem s hrbtno stranjo dlani ornk useku po tleh. Rezultat dve zlomljene kosti ena na dveh koncih, tri operacije trije vijaki, dobrega pol leta rehabilitacije in pa razumljivo: nikoli več ne bo kot je bilo.

ti je kosti zlomil ščitnik rokavice, ker je bil neprimerno našit na rokavico, ali ti je zlomilo pač od padca in udarca v tla pa nisi mel ščitnikov?

Prav. Zame je navedeno cinično mnenje in ne realno. Lahko se ob piru pogovarjamo na ta način, to je pa vse. :doze:

:OK:

Mislim, da pri vrhunskih blagovnih znamkah vendarle opremo snujejo strokovnjaki in si pustijo tudi svetovati s strani dirkačev. No, drugače je pa z kako drugo robo... tam pa nikol ne veš, al je ščitnik, da bo ščitil, ali zato, ker je pač fancy met nekaj, kar je karbonu podobno, na rokah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Symom... :yes: dirkači v GP in SPB (ali kjerkoli že dirkaji) imajo gotovo dobro opremo na sebi, tako da proizvajalec njihove opreme vej, kaj dela... zdaj, če kupiš dobre rokavice/ščitnike/opremo, jo boš tudi plačal, če pa je bolj imitacija kevlar-karbona, pa vsi veste, kaj to pomeni: status quo (dokler je celo, je ok, če se kaj zgodi, je sranje)

Se strinjam s Symom... :yes: dirkači v GP in SPB (ali kjerkoli že dirkaji) imajo gotovo dobro opremo na sebi, tako da proizvajalec njihove opreme vej, kaj dela... zdaj, če kupiš dobre rokavice/ščitnike/opremo, jo boš tudi plačal, če pa je bolj imitacija kevlar-karbona, pa vsi veste, kaj to pomeni: status quo (dokler je celo, je ok, če se kaj zgodi, je sranje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti je kosti zlomil ščitnik rokavice, ker je bil neprimerno našit na rokavico, ali ti je zlomilo pač od padca in udarca v tla pa nisi mel ščitnikov?

Rokavice so bile znamke Racer, model aero sport(se mi zdi) in so imele karbon/kevlar zaščito, sam na napčnih koncih; zgledal je lepo, sam neuporabno in nevarno. Rezultat je bil ,da so jih pri HMC-ju nehal prodajat

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... najpogostejša poškodba motorista je ???? ...

... pravilen odgovor: zlom kosti v roki ! ...

... boljše rokavice imajo dobre ščitnike točno tam, kjer jih morajo imeti ...

... firme, ki izdelujejo kvalitetne rokavice to vedo, smo motoristi sami naredili praktično razisikavo skozi dolga leta drgnjenja asfata, sam podatke od zavarovalnic in bolnic je treba dobiti ...

(materjetrebavsakozadevosfižitidokoncapresss)

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Erm, sorry, jaz se pa s tem, da jih "boli" tudi približno ne strinjam. Ne vem kako je z ortopedskimi zadevami ampak v pri moto opremi ima po moje varnost največjo/osnovno vlogo.

Reči, da jih "boli" kar takole ali pa kot je rekel Burek, da se en spomni, pol se pa (brezveze) kar malo kopira, je po moje precej ignorantsko...

Burek plus sarkazem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Matr, sem rabil kar neki cajta, da sem se prebil čez vseh 23 strani. Ampak na žalost mi je bilo vse skupaj bolj malo v pomoč. Ker vidim da ste v veliki večini vsi lastniki bolj športnih oz. enduro motorjev.

Jaz sem chopperist in ravno tako iščem rokavice. Ravno danes sem se mel namen odpeljat do Delta Teama, če majo kaj pametnega.

Mi zna kdo predlagat kakšne pametne rokavice? Seveda morajo biti črne barve :P

Vozim se pa večinoma v toplem vremenu, tako da kakšnih zimskih termo ravno ne rabim.

Pred časom so mi bile všeč ene, ki se niso končale pri zapestju, ampak so segale skoraj do komolca. Pa ne vem kje sem jih videl. Pozna kdo to?

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem bil v Delti in imajo večinoma samo bolj sport rokavice (od IXS-a). Poglej tudi pri Češku..nasproti Pacifika. Tam se tudi najde dosti pametnih stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem bil v Delti in imajo večinoma samo bolj sport rokavice (od IXS-a). Poglej tudi pri Češku..nasproti Pacifika. Tam se tudi najde dosti pametnih stvari.

Češk? Pa je to na isti strani kot Pacifik? Se pravi na nasprotni strani ceste kot je Delta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom so mi bile všeč ene, ki se niso končale pri zapestju, ampak so segale skoraj do komolca. Pa ne vem kje sem jih videl. Pozna kdo to?

Kolega je vso opremo kupil v trgovini Torzo v Ljubljani. Prodajajo samo usnjene izdelke s povdarkom na motoristični opremi. Zaenkrat je še zelo zadovoljen. Rokavice pa ima v zgoraj omenjenem stilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tem tipu je že kdo naročal/kupoval?

Je OK?

Js hodim k češku na servis, kupu sm pa pr njem kufer, ledvičn pas pa rokavice za štirko in sm biu z vsem zadovoljen.

Morm pa povedat, da sm zdj ko mam čoperja naletel na podoben problem z rokavicam, saj ne najdem nič pametnga, rokavice iz štirke pa niso najbolj primerne.

Sam grem u bližnji prihodnosti u luisa, ker sem tam kupu vso opremo, na rokavice sm pa nekak pozabu. Vem pa da bom tam našu neki pametnga pa še pocen verjetno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Oi!

Najprej lep pozdrav vsem skupaj-moj prvi post, namrec :) !

Prevozil sem ze kakih 160K km, ampak vse brez izpita, brez padca, se celo brez prepiha, pa nikoli me niso policaji ustavli!Tko.

Aja, pozabil dodat, da je vseh teh 160K km prevozenih na vasih motorjih, tukaj na forumu :grim !

Kar se pa prakse tice, sem pa /razen prevozeno-zavozene mladosti na Apn6 in podobnih "mrcinah"/ cisto brez in totalni Vajenec :grim !

V glavnem, hvala za vse nasvete za nazaj in v bodoce!

Razlog zakaj sploh pisem pod rubriko rokavice je pa sledeci:

sem v izpitni fazi, in vecino opreme imam sposojene od kolega, ko pride cas popustov si bom pocasi nabavil svoje stvari- in potem eeeenkraaat se moped, ko bo druzinski proracun to dovolil.

Sem si pa kupil vceraj rokavice /pa pustimo zdaj, ce sem kupil napacne :grim/ in me zanima:

-ce se morajo cisto prilegati roki, pa se se raztegnejo?

-lahko malce bolj komot-se usnje skrci, ko ga dez opere?

Dolzina prstov je ok, le okoli dlani se mi zdijo malce ohlapne, pa bi jih zamenjal za manjse, ce to ni ok?

Nikjer na forumu tega nisem zasledil-vecina pise samo o kvaliteti in "roku trajanja".

Sorry za daljsi prvi post in za verjetno mocno zacetnisko vprasanje-verjemte, da bi raje delil nasvete :D

Tks!

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

računat moraš, da se usnje raztegne, zato je z njimi treba naredit nekaj sto km preden vidiš ali si prav kupil ali ne. ne pozabi, da mora iti z roke na tesno, ker če jo daš na prelahko dol pomeni, da ti jo ob padcu lahko sleče. rokavica ti tudi v dlani ne sme bit ohlapna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-ce se morajo cisto prilegati roki, pa se se raztegnejo?

-lahko malce bolj komot-se usnje skrci, ko ga dez opere?

- se raztegnejo. Mene so moje kr malo motile kolk so se prilegale na začetku :grim

- če te ulovi dež, usnje rata trdo, ko se posuši...vendar se takoj spet omehča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!