Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

No jest mam tiste First za 15k in so naredile okrog 5k km, pa se dobro držijo, s tem da sem še padu umes in jih mal podrsu, nč se niso raztrgale...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tele first za 15k ma tut moj kolega. mislim da jih ma 2 leti pa so še ql :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ene Cloverjeve rokavice (niti modela ne vem točno) in sem zaenkrat zadovoljen z njimi. Mislim, da so me stale okrog 20.000 SIT. So pa to bolj letne rokavice in so zračne, ter jih tudi premoči.

Zato bi prosil za kak nasvet za kake rokavice, ki so nepremočljive. Ali se bolj splača kupiti kake rokavice, ki se samo vprimeru dežja natalnejo preko onih ali pa kar rokavice, ki so nepremočljive? Danes sem tudi probal mislim, da že predlagano taktiko, da bi čez nataknil one, ki jih dobiš na bencinski črpalki za tankanje, pa mi ne grejo prek (so se raztrgale, ko jih vlečem prek karbonskega ščitnika).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ene Cloverjeve rokavice (niti modela ne vem točno) in sem zaenkrat zadovoljen z njimi. Mislim, da so me stale okrog 20.000 SIT. So pa to bolj letne rokavice in so zračne, ter jih tudi premoči.

Zato bi prosil za kak nasvet za kake rokavice, ki so nepremočljive. Ali se bolj splača kupiti kake rokavice, ki se samo vprimeru dežja natalnejo preko onih ali pa kar rokavice, ki so nepremočljive? Danes sem tudi probal mislim, da že predlagano taktiko, da bi čez nataknil one, ki jih dobiš na bencinski črpalki za tankanje, pa mi ne grejo prek (so se raztrgale, ko jih vlečem prek karbonskega ščitnika).

lp

Mislim, da za 24EUR dobiš Dainesove rokavice za nataknit čez. Jih imam in lepo grejo čez, pa lepo držijo dež. Preizkušeno.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala zaenkrat. Zanima pa me tudi kje te zadeve ki mi jih predlagate lahko nabavim?

lp

Jaz sem jih kupil v Gorizi (Italiji-trgovina Motoshoppignolo). V Louisu imajo npr.gumjaste za 5 EUR.

Moje izgledajo takole

post-106-1123438998_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za te trgovine jaz tudi vem. Mislil sem za trgovine predlaganih modelov. Ker vseeno nebi kupil karkoli. Louis je naprimer ogromna trgovina in nisem našel nevem kaj (od teh rokavic).

Hvala vseeno za trud.

Popravljeno . Popravil Ganges
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rokavice sigurno v redu....samo vprašanje je kako se prilegajo tvoji roki (sam sem jih hotel kupit pa nikakor da bi se moje roke dobro počutile v njih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

... nedolgo tega kupil nove rokavičke v TC ...

... Berikove :OK: iz kengorujčka ...

... cena :eek: je edini moteč element ...

... super zadovoljen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s tem kengurujevim, telečjim, ovčjim,... usnjem. Do sedaj sem nosil goveje zašito s kevlarjevo nitjo, res da bolj trdo, ampak se je poznalo tudi pri padcu (oz. se ni :) ).

Zdaj je govedina zgleda iz mode, sami kenguruji, teleta, ovce,... in razen najdražjih modelov (plastik fantastik super karbon kevlar titan vesoljska tehnologija v tisoč in eni barvi) po večini vse zašito z navadnim cvirnom. Ker se preživljam z igranjem klavirja (:D) mi je pomembna predvsem zaščita, sledita pa ji zračnost (rad imam prepih) in trpežnost (ker sem opazil, da se navežem na opremo :huh: ).

Naj vzamem kenguruja zašitega s kevlarjem za mal več denarja, ali raje tele zašito s cvirnom za pol manj? V trdoti/mehkoti ni velike razlike, v zaščiti na pogled tudi ne, trgovec pa noče nič slišat o kakem testiranju (vlečenje rokavic po asfaltu :whistle: ). Za kenguruja sem tud slišal, da se s časom rad raztegne in na dlaneh guba? Mi pa oboje v primerjavi s staro govedino zgleda bolj "papirnato"... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s tem kengurujevim, telečjim, ovčjim,... usnjem. Do sedaj sem nosil goveje zašito s kevlarjevo nitjo, res da bolj trdo, ampak se je poznalo tudi pri padcu (oz. se ni :) ).

Mi pa oboje v primerjavi s staro govedino zgleda bolj "papirnato"... :hmm:

Navijam za govedino :OK: - baje je bolj obstojna! Kenguru tudi mene na prvi pogled ne prepriča - mogoče se tudi motim. Sem pač na govedini - je tako obstojma (Wintex nič posebnega), da ni potrebe po investiciji!

Moje mnenje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ako je moje vedenje točno, je kengorujevo usnje pri enaki debelosti napram drugim vrstam usnja bolj trpežno...

... ostalo je odvisno od dodatnih zaščit (kevlar, karbon ...)

... so pa mehke - izredno, izreden je tudi občutek, ko jih navlečeš na roke ... :OK: :OK:

... edini način, da ugotoviš, kako so prijetne za nošenje je, da jih kupiš ... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ako je moje vedenje točno, je kengorujevo usnje pri enaki debelosti napram drugim vrstam usnja bolj trpežno...

... ostalo je odvisno od dodatnih zaščit (kevlar, karbon ...)

... so pa mehke - izredno, izreden je tudi občutek, ko jih navlečeš na roke ...  :OK:  :OK:

... edini način, da ugotoviš, kako so prijetne za nošenje je, da jih kupiš ...  :grim

Kenguru je super zadeva, vendar pa samo dejstvo, da ga rokavica pač "ima", ne pomeni veliko. Je raztegljivo in če je celotna dlan npr. samo iz kenguruja, se zagotovo raztegne in naguba. Zato mora biti kenguru vedno ojačan, da ga ne razteguje med uporabo. Večinoma imajo le res najdražje rokavice pravilno uporabljeno keng. usnje. Take za 15k sit gotovo ne, zato so lahko marsikatere goveje rokavice boljše. Kenguru je pač modno omeniti pri prodaji rokavic danes. Karbon je zelo fajn stvar za zaščito, vendar je trd in ob močnejšem udarcu lahko poči. Zato je še boljši poliuretan, ker je močan in upogljiv - pa smo spet pri višji ceni. Fajn je tudi, če so šivi zunaj, da ne drgnejo po roki, super če so šivi kevlarski in dvojni ker prenesejo visoke temperature trenja in se rokavica ne spara.

Eh pa še bi lahko teoretizirali... ni vse tak ajnfoh, kot se včasih prodaja...

Prebrskajte internet, preberite kake članke, da vam prodajalci ne bodo prodajali megle, po tem pa hajdi v šoping pa tisto "ta pravo"....ko boste točno vedeli kaj iščete...

Za vas - Solo

Popravljeno . Popravil solo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce naivno vprašanje pa vendarle.......kako poskrbeti za prepoteno in umazano notranjost takšnih in drugačnih usnjenih rokavic, ki jim voda načeloma ne koristi iz nobene strani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce naivno vprašanje pa vendarle.......kako poskrbeti za prepoteno in umazano notranjost takšnih in drugačnih usnjenih rokavic, ki jim voda načeloma ne koristi iz nobene strani?

Kupiš tekstilne GORE-TEX :kva2: :lol1: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce naivno vprašanje pa vendarle.......kako poskrbeti za prepoteno in umazano notranjost takšnih in drugačnih usnjenih rokavic, ki jim voda načeloma ne koristi iz nobene strani?

Morda kemicno ciscenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... umazanije z notranje strani se je težko rešiti ...

... če je vprašanje mokrota - sušenje, vendar ne prisilno in ne na soncu ...

... drugače pa, kot je rekel čečo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!