Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

pa opazka....90% poškodb rok...dlani...pri padcu....je na notranji strani dlani.....

to da rokavice nimajo karbonskih ali titanovih ščitnikov še ne pomeni da nudijo slabo zaščito! :doze:

Ma ja, brez veze, da se mi tukaj dajemo. Vsak ve za sebe kaj je boljše in kaj ni oziroma v čem se čuti varneje in v čem ne. Jaz s takimi rokavicami kot se pogovarjamo imam pač slabe izkušnje in jih ne mislim več kupovat. Zato sem si letos nabavil nove s ščitniki in tudi v prihodnje si jih bom.

Ne vem kje si pobral statistiko poškodb, vendar zelo veliko poškodb je poškodb členkov na roki. Ljudje ostajajo celo brez prstov, o tem je bilo že veliko govora, zato tista tvoja statistika ne bo čist držala. Veliko ljudi ko pade dela veliko napako in se motorja držijo, na mesto, da bi ga odrilili od sebe in takrat ga členki in prsti znajo fajn najeb.. Enako sem storil tudi sam, čeprav na situacijo druge možnosti nisem niti imel. Na srečo je le rokavico odprlo, ker je bil tudi udarec minimalen. Drugače smo pa itak že :topic: . :D Smo se že mal oddaljili od namena tega topika. Imam občutek, da nas bo Ice brisov :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznate kak konkreten model rokavic, ki ima mezinec in prstanec skupaj sešit. Vem, da obstajajo take rokavice, pa nazadnje ko sem se skucnu, je ravno mezinec najbolj utrpel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da sem v 1. ali 2. št motosija bral opis rokavic in pri enih vem da sem zasledil to varianto z mezincem.......ampak res se ne spomnim katere so bile ( če imaš možnost pobrskaj v reviji, so zagotovo vsaj ene takšne rokavice not)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznate kak konkreten model rokavic, ki ima mezinec in prstanec skupaj sešit. Vem, da obstajajo take rokavice, pa nazadnje ko sem se skucnu, je ravno mezinec najbolj utrpel.

Take bi tudi mene zanimale!!! Mel že podobno iskušnjo!!!

Sam jst jih še nism nikjer zasledil, če ima kdo FOTKO bi bilo fajn vidt!

lp

:zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pa so prejšnje bieffe 9000sit.. 30.000km za sabo,doživele padec pri 80 km/h in še so v enem kosu..

post-1823-1108806041_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take bi tudi mene zanimale!!! Mel že podobno iskušnjo!!!

Sam jst jih še nism nikjer zasledil, če ima kdo FOTKO bi bilo fajn vidt!

lp

:zzz:

Ta model sem predlani v Planet bike v Trstu vzel. Ima mezinec in prstanec skupaj sešit z dvema trakovoma. Lahk jutr pofotkam če kdo želi.

Še opis:

developed with Alpinestars' professional GP racers• Alpinestars' race proven carbon knuckle system provides excellent abrasion resistance and impact protection • patented 3rd and 4th finger bridge protects against “finger roll” and potential seam bursting during impacts • reflective applique logos for increased nighttime visibility • internal Kevlar® lining • Kevlar® reinforced palm protection • palm constructed with natural high grade leather • 1 piece 4th finger design • dual wrist closures• anatomically designed palm reduces bulk and increases grip feel

post-101-1108837980.jpg

Popravljeno . Popravil ar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta model sem predlani v Planet bike v Trstu vzel. Ima mezinec in prstanec skupaj sešit z dvema trakovoma. Lahk jutr pofotkam če kdo želi.

Planeta ni več!!! Žal bil tm in je bilo vse spraznjen!

Zanima me kakšn je pa "filing" prej navadne in zdaj te, mislm k zdej maš že kr izkušenj!!! Tu v Slo. jih nism zasledil, razen če jih skp zašiješ kr sam! :?

Slikca je dobrodošla!!! :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kakšn je pa "filing" prej navadne in zdaj te, mislm k zdej maš že kr izkušenj!!! Tu v Slo. jih nism zasledil, razen če jih skp zašiješ kr sam!  :?

A jih je treba nujno sivat? Probi zalepit s tistim sirokim rjavim selotejpom, pa bos iz prve roke vedel, kaksen je "filing"

Ce ti ne bo vsec, vzames selotejp dol. Simpl k pasulj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje si pobral statistiko poškodb, vendar zelo veliko poškodb je poškodb členkov na roki. Ljudje ostajajo celo brez prstov, o tem je bilo že veliko govora, zato tista tvoja statistika ne bo čist držala. Veliko ljudi ko pade dela veliko napako in se motorja držijo, na mesto, da bi ga odrilili od sebe in takrat ga členki in prsti znajo fajn najeb.. Enako sem storil tudi sam, čeprav na situacijo druge možnosti nisem niti imel. Na srečo je le rokavico odprlo, ker je bil tudi udarec minimalen.

ja.....unih 10% poskodb členkov nastane zaradi tega ker se ljudje držijo mopeda....zakaj ne bomo nikoli vedeli...držanje mopeda je smiselno zgolj na dirkališču.....

to da vsak sam zase najbolj ve kaj rabi ...je ...ehm... :grrr

meni osebno se zdi bedasto da v prodajnih salonih šponajo kupce da so rokavice s trdimi ščitniki edine PRAVE in edine ki nudijo zaščito...... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksne rokavice svetujete za supermoto? :hmm:

misls da ce bos padu na supermototu al pa na navadnem cestaku bo kej drugac :hmm: ne rabs posebne rokavice

kle je bol vprasanje podlage(beton,pesek...) in pa hitrosti tko da ce bos kupu navadne bo cist cool

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes v TC-ju kupil Spool SP23. Izgledajo zelo dobro. Nekateri ste jih že pohvlili, zato komaj čakam, da jih probam v praksi, še posebno zato, ker že devet mesecev nisem sedel na motorju in sem že skoraj pozabil kako to izgleda:)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
meni osebno se zdi bedasto da v prodajnih salonih šponajo kupce da so rokavice s trdimi ščitniki edine PRAVE in edine ki nudijo zaščito...... :angry:

Mene glede tega še niso pumpali, ampak sem v rokavice z "mehkejšimi ščitniki" zgubil zaupanje. Zato sem si tako poletne kot tudi te zadnje Spoolove kupil s trdimi ščitniki. Saj pravim, imel sem neko X znamko, očitno slabše kvalitete in so se verjetno zato pri nesreči tako odprle kot so se. Verjetno, če bi imel kakšne druge svetovno priznane znamke, se to po vsej verjetnosti ne bi zgodilo in zdaj ne bi tako prisegal na rokavice s trdimi ščitniki kot prisegam.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je pa zgodilo ravno obratno (no vsaj v naših trgovinah). Ko pridem gledat rokavice in prosim, če mi jih lahko malo razkažejo, me vedno vprašajo za kakšen motor rabim in potem mi dajo navadne usnjene ali celo textilne rokavice in ko vprašam za rokavice z zaščito me kar malo čudno gledajo (kao da so zaščitene rokavice samo za SS motorje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, če prav razumem, moje 3 leta stare in cirka 30.000 km vožene clover rs-3, ki smrdijo po ognju in švicu, namakam kak dan al idva v ene 10 rundah blago miljene tople vode, jih vmes ožemam, nato počasi posušim in potem nekajkrat mažem? Vmes pa poskrbim, da prsti ostanejo lepe oblike itd ... ?

ok, se bom lotil nocoj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok - namakal in ožemal cirka 5 ur, zamenjal ene 6 rund vode, sprva s pralnim gelom za perilo, potem s tekočim milom, ki je prijetno za kožo ... posušile so se v enem dnevu, zdej je treba sam še namazat z nečim primernim in impregnirat (ok, luknjice na vrhih prstov bodo ostale nezašite)... in seveda malce raztegnit, so se skrčile za pol številke...

Sedaj spet lepo dišijo (oz. ne smrdijo po 3-letnem švicu), barva je še zmer črna - kljub temu, da je bila voda vsakič popolnoma vijoličasta in sprva tut kr mau rjava.

Za ene 15.000 km bi verjetno mogle bit še dobre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pričakuj, da ti bodo začele puščati barvo (če ti jo že dosedaj niso); tako so meni rokavice začele puščat od takrat ko me je prvič dež napral in sem jih potem posušil in namazal...saj ne da zdaj ven potegnem črne roke, ampak malo barvice se pa pozna .) (prej tega ni bilo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje so bile že prej ničkolikokrat namočene in premočene ... da so bile že vse sluzaste ... ampak nikoli niso puščale barve :OK: Zato morda utemeljeno pričakujem, da je tudi tokrat ne bodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa zarad rokavic fasala lazje vnetje sklepov... :wacko: tle bi verjetno kake windstopper rokavice spodi pomagale? Al pa debelejse usnje...? :? me pa cudi da se mi je zgodilo prvic po tolko letih, namrec niso dosti tanjse od unih k sm prej mela... al se to nabira z leti, pol pa poci :huh:

no ce ma kdo podobne izkusnje in iznajdeno resitev... :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kaj takega sploh še nisem slišal :blink: ; ja kake rokavice pa imaš, bombažne?

Upam da se kmalu pocajtaš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!