Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

če pozna kdo kakega usnjarja, ki ve kaj dela, ko dela rokavice po naročilu/meri/extra želje in ni za 134% dražji od ostalih, prosim PM(da ne bo "recenzije" zaradi propagande)

hvala :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: jest se tako malokrat peljem pozimi, letos sploh ne, tako da za tistih par km dam gor kar smučarske usnjene z mucko. so malo debelejše, ma qrc, važno da je toplo. drgači mam ene od spidi že kar nekaj let, nč posebnega brez kakih trdih členkov ipd. le malo bol podložene na teh mestih. cca 50k km z nimi in še zmeri so uredu....en dan jih moram oprat <_<

predvsem ko jih kupavate glejte, da niso tesne, čeprav se to zdi v redu, se znucajo občutno prej. pa še neudobne so. sej veste, rokavica je bol za zdrs, zloma ne prepreči, razen če mate platirane z jeklom ko u srednjem veku :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

mene neki zanima.....zdej sm si nanovo kupu rokavice od firsta in me notr ful šivi špikajo...a še koga :?

pa če hočte dobre rokavice jih kupte od spoola za 25.000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene neki zanima.....zdej sm si nanovo kupu rokavice od firsta in me notr ful šivi špikajo...a še koga :?   

pa če hočte dobre rokavice jih kupte od spoola za 25.000

Sem jih tudi jaz v TC-ju gledal, takrat bila še akcija in bi jih dobil za 20% ceneje in mi je zdaj prav malo žal, da jih nisem kupil. :?

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:devil: vsi se zmotimo...kupil Spykove za 30 t....nataknil še Axo :eek: mehke kot ...pasajtonires, s karbonom, za božat...znižane, za pol cene prvih...na Štajerskem je lepo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam kr ene noname obšite s kevlarjem, so fajn mehke in zračne. Ko je malo hladneje dam spodaj ene medicinske da ne zebe, v ekstremno nizkih temperaturah se pa itak ne vozim, koštale so pa 12k sit. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene neki zanima.....zdej sm si nanovo kupu rokavice od firsta in me notr ful šivi špikajo...a še koga :?   

pa če hočte dobre rokavice jih kupte od spoola za 25.000

kako šivi špikajo?

ja dokler so nove vedno kaj moti

se bojo že udelale, brez skrbi... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri rokavicah je tako da so skoraj vsake drugačne (mišljeno na velikost in obliko), tako da so rokavice lahko tanartabulš pa ful pocen pa če niso taprave oblike za tvojo roko... :grrr , sam sem dolgo časa iskal taprave in ko sem jih našel sem jih po parih furah moral reklamirati (slabo zašito), dobil sem isti model isto velikost, pa mi ne sedejo tako kot so mi taprve :?

Mogoče pa nakup rokavic le ni tako banalno preprosta zadeva in mogoče si nisi kupil najbolj primernih rokavic za tvojo roko....mogoče so pa samo FIRST :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nej gre nekam... :BUA: ..sicer mam use od FIRST-a(jakno,hlače..zdej še rokavice)..in morm rečt da sm kr mal razočaran.. :slap: jest si zmeram rečem,da na opremi nimaš kej šparat,ampak glih pr rokavicah sm hotu...pa sej sm dau 15.000 sam,ka pa vem...mal gnara,mal muske :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred začetkom lanske sezone kupu rokavice First (kenguru), cena okol 20k!

Udobne še kar, kar se pa tiče kakovosti pa čista polomija!

Pri padcu z hitrostjo 50km/h so se strgali skor vsi šivi, kaj bi le bilo pri hujšem padcu :?

Kako so pa kaj Wintexove (Track) rokavice? Ble so predstavljene v 1 ali 2 št. motosija!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jez mam Wintexove (sicer ne vem ker model, sej nekje more bit slika ki sem jo prilepil) in sem dokaj zadovoljen z njimi (no so mi tudi najbolje od vseh pasale na roke), ampak dejansko "preizkusil" jih pa na srečo še nisem in jih niti nočem :angry: !

So mehke (udobne) in izgledajo kar dobro sešite pa tut velik zaščite imajo, pa pocen so! Lani z njimi naredil dobrih 20k km in počasi kažejo znake obrabljenosti.....za 1 sezono še bojo :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še vedno te Spoolove rokavice matrajo. Jih kdo mogoče ima in kako se obnesejo?

Pozdrav od Roberta

post-106-1107385473_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja en moj frend jih ma...loh ti sam rečem, da so rokavice o katerih sam sanjaš lohk.. men je žou kukr mam las na glav da si jih nism kupu

Zdaj je pa vprašanje, koliko las imaš na glavi? :D Hecam se! Hvala za odgovor. Danes pošljem TC-ju mail, da vidim, če jih še imajo oz. imajo mojo velikost in kar je še bolj pomembno, če so mi pripravljeni mal ceno spustit, glede na to, da sem jim že nekaj keša pustil tam. :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še vedno te Spoolove rokavice matrajo. Jih kdo mogoče ima in kako se obnesejo?

Imam jaz. Po enem letu zelo dobro ohranjene, z njimi naredil slabih 10.000km po soncu, mrazu in dezju. Precej zracne - poleti zelo v redu, niso za bolj mrzle mesece. Priporocam. Cena: 16.500 SIT (kupljene pri nas, ampak ne v TCju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma nej gre nekam... :BUA: ..sicer mam use od FIRST-a(jakno,hlače..zdej še rokavice)..in morm rečt da sm kr mal razočaran.. :slap: jest si zmeram rečem,da na opremi nimaš kej šparat,ampak glih pr rokavicah sm hotu...pa sej sm dau 15.000 sam,ka pa vem...mal gnara,mal muske :slap:

dobre rokavice so po mojem mnenju od 20 jurjev navzgor (pri nas)... jaz bom anslednjič kupil enak model, kot ga imam sedaj - Clover RS-3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam jaz. Po enem letu zelo dobro ohranjene, z njimi naredil slabih 10.000km po soncu, mrazu in dezju. Precej zracne - poleti zelo v redu, niso za bolj mrzle mesece. Priporocam. Cena: 16.500 SIT (kupljene pri nas, ampak ne v TCju)

Na PM sem ti poslal eno vprašanje glede trgovine, kjer si jih nabavil. Drugače pa me še nekaj drugega zanima. Praviš, da jih uporabljaš tudi v dežju, ma kaj si daš čez nepremočljive rokavice ali samo z njimi po dežju voziš, kajti vemo kaj se zgodi z usnjem zaradi dežja. Res je, da če jih pravilno posušimo in potem še namažemo, da je ok, vendar vseeno...

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na PM sem ti poslal eno vprašanje glede trgovine, kjer si jih nabavil. Drugače pa me še nekaj drugega zanima. Praviš, da jih uporabljaš tudi v dežju, ma kaj si daš čez nepremočljive rokavice ali samo z njimi po dežju voziš, kajti vemo kaj se zgodi z usnjem zaradi dežja. Res je, da če jih pravilno posušimo in potem še namažemo, da je ok, vendar vseeno...

Enkrat sem imel cez njih oblecene dezne rokavice...

Enkrat sem imel prvih 50 km cez njih oblecene dezne rokavice, ki so medtem razpadle in sem potem se dodatnih 200km vozil po dezju.

Enkrat nisem imel s sabo nicesar primernega in me je pac pral slabih 250 km.

Rokavice so bile mokre vsaj petkrat in to do te mere, da so bile za ozet. Nikoli jih nisem susil na soncu, nikoli s fenom, vedno sem jih kasneje namazal s kremo za nego usnja. Ni videti, da bi jim nevemkako skodilo.

Tkole zgleda dlan po malo manj kot 10.000 km.

post-528-1107458594_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem imel cez njih oblecene dezne rokavice...

Enkrat sem imel prvih 50 km cez njih oblecene dezne rokavice, ki so medtem razpadle in sem potem se dodatnih 200km vozil po dezju.

Enkrat nisem imel s sabo nicesar primernega in me je pac pral slabih 250 km.

Rokavice so bile mokre vsaj petkrat in to do te mere, da so bile za ozet. Nikoli jih nisem susil na soncu, nikoli s fenom, vedno sem jih kasneje namazal s kremo za nego usnja. Ni videti, da bi jim nevemkako skodilo.

Tkole zgleda dlan po malo manj kot 10.000 km.

Zares dobro ohranjene, jih bom kar kupil. Do zdaj sem kupoval eno X znamko v Gorici za cca. 9.000,00 SIT, pa jih je bilo potrebno vsakih 12.000 km menjat.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole so one :) Clover RS3.

no, pa Racerjeve High End so mi tudi všeč, ma jih še nisem probal.

Vsekakor pa - ker za preživetje igram piano, sem se odločil na prste paziti glih tako zelo, kot na glavo in druge zadeve.

post-467-1107527889_thumb.jpg

post-467-1107527904_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!