Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Po vsaj ducat probanih rokavicah (med drugim tudi Clover rs3, Aures, Yamaha, Spyke,... ) sem zopet pristal pri starem dobrem Wintexu model Sport CR . Ne bom trdil... bla... bla... bla...

Priporocam

Včeraj kupil, po 10 km me je tisti zračnik na prstu grdo ožulil in danes jih nesem nazaj. :(

Verjetno sem naletel na škart robo, ker nagaja le en prst. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rešitvi glede potenja v usnjenih rokavicah sta dve.

-ena je, da nekje stakneš kake zelo tanke rokavice za pod usnjene (recimo tak material kot une tanke podkape za čelado ali podobno)

-druga je borotalco :lol: un prah za dojenčke...pomaga tudi da nimaš vso rit rdečo, če si bol občutljiv :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce naivno vprašanje pa vendarle.......kako poskrbeti za prepoteno in umazano notranjost takšnih in drugačnih usnjenih rokavic, ki jim voda načeloma ne koristi iz nobene strani?

Rokavice v mlačno vodo, mal koži prijaznega čistila, namočit, parkrat pretlačit in spucat, orenk splahnit in počasi sušit na sobni temperaturi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem sym če dosti pomaga...ker se hitro nazaj umažejo...jim večkratne žehte škodijo...prvo se pozna na šivih od ježkov in se zna odtrgat. meni se je že to zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj kupil, po 10 km me je tisti zračnik na prstu grdo ožulil in danes jih nesem nazaj.  :(

Verjetno sem naletel na škart robo, ker nagaja le en prst. :angry:

kuga pa če je prst škartiran :hmm: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kuga pa če je prst škartiran :hmm:  :slap:

To je bla tud moja prva misel, ampak sem jo hitro potlaču nekam na dno... :P

Je pa znotraj na rokavici tak oster izrastek (del plastičnega zračnika), ki se dobesedno zažre v členek, ko prst pokrčič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP,

Prosim vas za nasvet glede nakupa rokavic. Dosedaj sem imel nek model Dainese s katerimi sm bil kar zadovoljen kar se tiče udobnosti in zračnosti ker mi je zelo pomembno da robavice dihajo, da se v njih dobro počutiš. Imele so le nekaj zaščite iz kevlarja.

Sedaj bi pa rad imel nekaj kar ima dobro razmerje med dobrim počutjem in seveda zaščito pri morebitnem padcu. Lepo vas prosim za konkretne modele cene do okvirno 20k sit lahko tudi malo več oz. z argomentom zakaj več ali manj drage. Kar se o rokavicah na forumu tiče sm že vse prebral zato prosim kar k konkretnim nasvetom in modelom.

Za morebitno pomoč se vam najlepše zahvaljujem.

Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem ima vsak drugačne občutke v rokavicah in mogoče enemu te rokavice pašejo medtem ko nekomu drugemu ne...Najbolje, da greš v trgovino in probaš več različnih modelov...Tako sem jaz v TSC-Labi našel svoje :)

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokle o rokavicah. Lani sredi sezone sem kupil v TC-ju rokavice First, s kengurujevim usnjem na dlaneh. V petek pridem zvečer z motorja in šok. :kva2: Na palcu desne roke luknja. Po 14 mesecih in cca 16000 prevoženih kilometrih je na prstu luknja. Zakaj se je luknja naredila na palcu desne roke ki ga uporablam samo za zalaufat pa ugasnt motor. Zgleda kot da je blo usnje pretanko. Kaj bi blo če bi s tako rokavico padel??? Nekak bi razumel če se znucajo po kazalcu in sredincu. Ali pa po dlaneh. Na palcu pa :alien1: .

Slika sledi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
http://www.spyke.it/prodotto/index.php

Kaj pa pravite na to? 13k SIT. Model Simply. Inde Vransko. Samo v črni barvi.

A ima kdo kake informacije o posezonskih akcijah bolj uveljavljenih znamk predvsem kar se tiče rokavic?

Lp, Uroš!

Ja, informacije najdeš predvsem v moto trgovinah. Meni so najljubše Habat Moto Center, TC Motoshop in Avto Commerce.... vpiši njihova imena v iskalnik www.najdi.si, tam potem poišči njihovo spletno stran, poglej, če imajo akcije, poišči telefonsko številko in jih pokliči ... :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravite na to? 13k SIT. Model Simply. Inde Vransko. Samo v črni barvi.

A ima kdo kake informacije o posezonskih akcijah bolj uveljavljenih znamk predvsem kar se tiče rokavic?

Lp, Uroš!

če iščeš dobre rokavice ti

ti priporočam rokavice Clover RS-3 ,slabih 30k sit, men so perfect :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DA BOJO TVOJE ROKICE "DOKAJ ZAŠČITENE",JE MODELOV OGROMNO.ZNAMK PA TUDI-LE ZBIRATI MORAŠ MED NAJBOLJŠIMI-ALPINESTARS,DAINESE,SPIDI.ODVISNO JE KATERI TI BOLJŠE LEZI NA ROKI PO PAR PREVOZENIH KM.

ALPINESTARS MODEL GP-PLUS,SO ENE IZMED NAJBOLJ CENJENIH IN HVALJENIH ROKAVIC,SEVEDA JE CENA BLIZU 28.000 SIT.S TEM DA JE USNJE TAKO MOČNO IN DEBELO-KOMBINIRANO ZADOSTI TANKO NA DLANEH ZA FAJN OBČUTEK DO ROČK.ZGORAJ JE 3X VŠIT KARBON,MEZINEC ZDRUŽEN V PRSTANEC-V PRIMERU TRAGEDIJE,DA TI GLIH NE ZDROBI MEZINČKA PROTI ZAPESTJU.SKRATKA ZGORNJI DEL JE 75% KARBONA.

DAINESE MODEL SLAM-JE PRAV TAKO HVALJENA ROKAVICA Z KARBONOM,VENDAR JE PROBLEMČEK V PREKOMERNEM SPUŠČANJU BARVE IN RADA SE TRGAJO ZAPESTNI VARNOSTNI TRAKCI.

SPIDI MODEL NE POMNIM,VENDAR JE Z PLASTIČNIMI ŠČITNIKI,PRAV TAKO ZADOVOLJNI VPORABNIKI.

SKRATKA NA SIGURNO ZBERI ALPINESTARS GP PLUS,ČE TI SEVEDA LEŽI NA ROKICI,VENDAR NE PRESOJAJ PREHITRO-KER VSAKA ROKAVICA JE MOTEČA NA ZAČETKU.

VSO SREČO PRI IZBIRI,

LP,NENA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nena, lepo napisano. Glede tega, da si ženska mi je kar jasno, ampak vseeno ne vem zakaj se tako dereš, (Caps Lock) :P :004

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo v petek sem dobil Dainese Slam Pele preko Louisa.

Po prvih 200 km včeraj moram rečt da so :OK: . Cena na restposten varjanti pa tudi :OK: .

Bom pa čez 1 leto povedal če so še zmeraj :OK: ali so :BUA: .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj kupil Alpinestarsove rokavice GP pro :) Letos verjetno o občutkih v novih rokavic na motorju ne bo mogoče, tako, da več spomladi .)

1dd91c7ffacf313fe74303a20ae8015e.jpg

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos verjetno o občutkih v novih rokavic na motorju ne bo mogoče, tako, da več spomladi .)

lahko jih jaz stestiram in podam občutke :rolleyes: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam usnjene rokavice Spool SP 23 in so po nekaj čez 11.000 prevoženih km še vedno kot nove. Večkrat z njimi vozil v megli, tudi dež so že ulovile, čeprav jih ponavadi pokrijem z dežnimi rokavicami, tako, da sem zaenkrat z njimi zelo zadovoljen .)

Pozdrav od Roberta

post-106-1131056019.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud rokavice si po treba počas nove umislit glede na to da je lev palec zuni in desni kazalec že z lukno,

sami stroški so z motoriziranjem,ma nič za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čao!

mene pa zanima kje se da kupit kšne dobre kvalitentne in poceni rokavice. :eek:

pa upam da nisem čist neumesna samo se mi ni dal od začetka brati.

aja pa še kdaj so kej sezonske in posezonske akcije?

lepo se mejte

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnji številki revije Motosi je napisanega nekaj o rokavicah, ter nekaj priporočil za nakup. Za dva modela je obljubljen celo popust v moto centru Laba s kupončkom iz revije.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čao!

mene pa zanima kje se da kupit kšne dobre kvalitentne in poceni rokavice. :eek:

pa upam da nisem čist neumesna samo se mi ni dal od začetka brati.

aja pa še kdaj so kej sezonske in posezonske akcije?

lepo se mejte

Akcije so zdaj, no nekatere že proti koncu verjetno.

Da si ti ne da brat 17 strani je čisto razumljivo.

Kaj je kvalitetno in kaj poceni je relativno, odvisno od posameznika, čeprav jasno KVALITETNO IN POCENI pravzaprav ne obstaja. Ali se odločiš koliko boš dala ali pa kakšno kvaliteto si želiš...

@premza

paranoia?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!