Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Men ni jasno, kako so lahko ene rokavice tolk drage, sploh če se gleda s stališča tehnologije izdelave in porabljenih materialov, ker je to dokaj enostavno in poceni za izdelavo. :?

Znamka?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje!

Zet ravnokar dela izpit za A2, pa me zanima kje bi lahko dobil bolj ugodne rokavice za na motor? Sam sem jih kupil to leto v LIDLU za cca. 17€, pa so jo vsi pohvalili, da so zelo dobre za ta denar...Mogoče kdo pozna kakšno tako trgovino, kjer bi se dalo take rokavice pogledat, dobit, mogoče s kakšno posebno akcijo??

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ni jasno, kako so lahko ene rokavice tolk drage, sploh če se gleda s stališča tehnologije izdelave in porabljenih materialov, ker je to dokaj enostavno in poceni za izdelavo. :?

to sploh niso drage.

So najcenejše cele usnjene, ki imajo plastično zaščito zapestja! Tolk o tem!

Imam jih sam (Alpinestars GP Pro) že 2 sezoni in so BP glede vsega!

No, kar hočem povedati, da ne najdeš cenejših rokavic pri nas v SLO, ki bi bile cele iz usnja in bi imele plastično zaščito zapestja.

Sam sem jih iskal namreč tudi za darilo in pristal na koncu pri teh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje!

Zet ravnokar dela izpit za A2, pa me zanima kje bi lahko dobil bolj ugodne rokavice za na motor? Sam sem jih kupil to leto v LIDLU za cca. 17€, pa so jo vsi pohvalili, da so zelo dobre za ta denar...Mogoče kdo pozna kakšno tako trgovino, kjer bi se dalo take rokavice pogledat, dobit, mogoče s kakšno posebno akcijo??

Lp

Ejga, sam da nauš bil ti cel iz Lidla oblečen, se pejt še mal po naših stacunah sprehodt ala TC Motoshop, Vomberger, Pintar Racing, Laba, KMC-Yamaha, BSCenter,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno če je dražje, GP TECH iščem, tako da se bom lepo gor zapeljal! Hvala! :worship:

Če boš tako prijazen pa sporočil kake so? Men se v štacuni ni zdela nobena drastična sprememba glede na GP Pro.

Sam sem jih hotel pri nas kupiti, vendar ni nobenega popusta, pa se mi zdi vseeno 250€ mal tu mač glede na to, da sem dobil škornje GP Tech za 200€ (avto.net še z etiketam, ne nošene - sreča pač).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga, sam da nauš bil ti cel iz Lidla oblečen, se pejt še mal po naših stacunah sprehodt ala TC Motoshop, Vomberger, Pintar Racing, Laba, KMC-Yamaha, BSCenter,...

...Se popravljam: Hotu sm rečt da ni Lidl glih priznan za opremo za motor kupovat v njem, je pa vsekakor bolj kot nč, oz. za začetek ko še ne veš kaj bi točno hotel.

Bojo znal v drugih specializiranih štacunah veliko bolj svetovat kako pa kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš tako prijazen pa sporočil kake so? Men se v štacuni ni zdela nobena drastična sprememba glede na GP Pro.

GP Tech bodo zelo verjetno doživele temeljito prenovo. Enostavno zato, ker so GP PRO v vseh pogledih tako blizu, da GP TECH težko opravičijo razliko v ceni. Seveda je bilo pred sezono 2008 drugače, ko je bila razlika med starimi GP PRO in GP TECH precejšnja (tehnično).

Odkar so prišle nove GP PRO (2008), so te povsem zasenčile GP TECH, tudi v prodajnih številkah. Pravzaprav so v RACE razredu rokavice št.1 po prodaji.

Pozdrav

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Tech bodo zelo verjetno doživele temeljito prenovo. Enostavno zato, ker so GP PRO v vseh pogledih tako blizu, da GP TECH težko opravičijo razliko v ceni. Seveda je bilo pred sezono 2008 drugače, ko je bila razlika med starimi GP PRO in GP TECH precejšnja (tehnično).

Odkar so prišle nove GP PRO (2008), so te povsem zasenčile GP TECH, tudi v prodajnih številkah. Pravzaprav so v RACE razredu rokavice št.1 po prodaji.

Pozdrav

Boštjan

Hvala za pojasnilo! Se popolnoma strinjam!

Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Imam eno vprašanje. Sem lastnik Berik rokavic Series 2 in so mi po eni sezoni uporabe začele razpadati. Šivi se trgajo, na prsti je usnje totalno zguljeno... Negujem jih tako kot kombinezon, ki pa izgleda kot nov. Ima kdo podobne probleme?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Imam eno vprašanje. Sem lastnik Berik rokavic Series 2 in so mi po eni sezoni uporabe začele razpadati. Šivi se trgajo, na prsti je usnje totalno zguljeno... Negujem jih tako kot kombinezon, ki pa izgleda kot nov. Ima kdo podobne probleme?

No, jaz ima tudi zdaj tretje leto Berikove rokavice, pa sem kar zadovoljen. Usnje se je na prstih res zgulilo, ampak ostalo pa je še čisto v redu, sploh ne razpadajo. Edino malo so trde na začetku, po pol ure vožnje pa so lepo mehke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni šivi razpadajo. Rokavice in vso opremo redno negujem, tako da se mi res zdi čudno, da po eni sezoni take rokavice niso več uporabne. Kako pa je s kako garancijo, ker niso bile ravno neko poceni sranje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni šivi razpadajo. Rokavice in vso opremo redno negujem, tako da se mi res zdi čudno, da po eni sezoni take rokavice niso več uporabne. Kako pa je s kako garancijo, ker niso bile ravno neko poceni sranje?

Kaj pa vem, nesi jih v trgovino in jih poskusi reklamirat! Jaz mislim, da eno leto bi pa res MORALE zdržati, brez razpadanja! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poslikal. Nevem ali sem samo preveč precizen - priznam tudi bog ve kakšnih izkušenj na področju motoristične opreme nimam in nevem kako naj bi izgledale rokavice iz kenguru usnja po nekaj stokilometrski uporabi, vendar prej sem imel First iz govejega usnja pa so mi zdržale 7 let, potem pa so se na dlaneh odprle.

DSC_0575.jpg

DSC_0574.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi smele bit tako razparane že. Poskusi, če bo trgovec fer in menjal. mene je izučilo in ne kupujem več teh "boljših" znam moto opreme, ker drži toliko kot tista, ki je parkrat cenejša in brez imena :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poslikal. Nevem ali sem samo preveč precizen - priznam tudi bog ve kakšnih izkušenj na področju motoristične opreme nimam in nevem kako naj bi izgledale rokavice iz kenguru usnja po nekaj stokilometrski uporabi, vendar prej sem imel First iz govejega usnja pa so mi zdržale 7 let, potem pa so se na dlaneh odprle.

DSC_0575.jpg

DSC_0574.jpg

To da so zguljene ni nič takega, zgulijo se vse zelo hitro. Šivi pa nebi smeli razpadat tako hitro!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morem rečt, da sem lani kupil nove Alpinestarsove rokavice, ki pa še niso stare eno leto, pa imam iste probleme. Šivi se cufajo, pa perforirani del se tudi počasi guli in trga, tko da...closedeyes.gif

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poslikal. Nevem ali sem samo preveč precizen - priznam tudi bog ve kakšnih izkušenj na področju motoristične opreme nimam in nevem kako naj bi izgledale rokavice iz kenguru usnja po nekaj stokilometrski uporabi, vendar prej sem imel First iz govejega usnja pa so mi zdržale 7 let, potem pa so se na dlaneh odprle.

DSC_0575.jpg

DSC_0574.jpg

Imam točno take, z njimi prevozil okoli 20k km v treh sezonah, pa šivi ne razpadajo, zguljene so pa malo bolj kot tvoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lani sem si kupila High end racing rokavice od Racer-ja in moram rečt, da sem kar precej razočarana. Po 5.000 kmjih, imam na obeh rokavicah "estra zračenje", popustili so šivi na prstih. Sredinec na levi in kazalec ter mezinček na desni. headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poslikal. Nevem ali sem samo preveč precizen - priznam tudi bog ve kakšnih izkušenj na področju motoristične opreme nimam in nevem kako naj bi izgledale rokavice iz kenguru usnja po nekaj stokilometrski uporabi, vendar prej sem imel First iz govejega usnja pa so mi zdržale 7 let, potem pa so se na dlaneh odprle.

Hja no, to da so se malo zgulile je normalno. Šivi se ne bi smeli scefrat :unsure:

Takšne so bile moje po 45k kilometrov KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa so rokavice doma! Sem se odločil kar za Dainese Full metal PRO. Sicer so zelo drage, ampak v AC-Mb sem dobil dobro ceno. Vzel sem velikost XL, in so mi kar tesne. So pa udobne, nikjer ne tišči ali žuli, usnje je krasno mehko. Pa imam mir za najmanj 2 leti! :worship:

post-5704-127184475962_thumb.png

Popravljeno . Popravil Demon
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa so rokavice doma! Sem se odločil kar za Dainese Full metal PRO. Sicer so zelo drage, ampak v AC-Mb sem dobil dobro ceno. Vzel sem velikost XL, in so mi kar tesne. So pa udobne, nikjer ne tišči ali žuli, usnje je krasno mehko. Pa imam mir za najmanj 2 leti! :worship:

Uf za tak denar si že kšn kitajski kombinezon kupiš xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam nove rokavice Alpinestars SP-1, ki so po nekaj 100km vožnje na roki še vedno precej trde, v njih se zaradi tega čez čas počitim precej neprijetno, občutek za ročke in smerokaz posledično malo slabši ... S katero žavbo (sprej, maža?) priporočate tretma, da bi se usnje malce hitreje in z manjšim naporom omehčalo? :whistle:

Popravljeno . Popravil salko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam nove rokavice Alpinestars SP-1, ki so po nekaj 100km vožnje na roki še vedno precej trde, v njih se zaradi tega čez čas počitim precej neprijetno, občutek za ročke in smerokaz posledično malo slabši ... S katero žavbo (sprej, maža?) priporočate tretma, da bi se usnje malce hitreje in z manjšim naporom omehčalo? :whistle:

Imam isti model rokavic pa so se po dveh vožnjah v dežju prov lepo ulegle po roki. Drugače pa tud obstaja mehčalec za usnje Klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam nove rokavice Alpinestars SP-1, ki so po nekaj 100km vožnje na roki še vedno precej trde, v njih se zaradi tega čez čas počitim precej neprijetno, občutek za ročke in smerokaz posledično malo slabši ... S katero žavbo (sprej, maža?) priporočate tretma, da bi se usnje malce hitreje in z manjšim naporom omehčalo? :whistle:

Jaz imam sicer rokavice alpinestars gp plus, pa na kadar jih namažem od dainese: leather protection cream, takrat ratajo rokavice še kar dosti bolj mehke kot so.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!