Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Živjo!

Če kakšnega zanima imam še ene rokavice za "male pare" A-stasr GP-PRO L, rabljene... imajo pa le eno luknico na enem izmed prstov... za kakšnega dirkača mislim da bi bile še dobre? Več info, PM.

post-20290-088168800 1281557462_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podavljeni :D

jst mam en problemček.....sem bil v litiji v Labi kjer sem probaval rokavice in problem je sledeč.

probal sem vse race in sport rokavice oz. modele in prav mi je št. M vendar v predelu palca je velik luft cca. 0,5 - 1cm. Drugje so rokavice čist super nikjer me ne tišči, lepo so se usedle na roko, čvrste so itd.

pa vsi mi pravijo da imam dolge prste samo moj palec ni niti majhen niti ne vem kolk dolg.

a je mel mogoče kdo še kakšen podoben problem in kako ga je odpravil.

Kupil sem pa rokavice od alpinestars gp pro in me zanima če kdo pozna kakšno dobro šiviljo ali "šivača" ki bi mi lahko skrajšal konec palca za cca. 0,5 cm?

LP in hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podavljeni :D

jst mam en problemček.....sem bil v litiji v Labi kjer sem probaval rokavice in problem je sledeč.

probal sem vse race in sport rokavice oz. modele in prav mi je št. M vendar v predelu palca je velik luft cca. 0,5 - 1cm. Drugje so rokavice čist super nikjer me ne tišči, lepo so se usedle na roko, čvrste so itd.

pa vsi mi pravijo da imam dolge prste samo moj palec ni niti majhen niti ne vem kolk dolg.

a je mel mogoče kdo še kakšen podoben problem in kako ga je odpravil.

Kupil sem pa rokavice od alpinestars gp pro in me zanima če kdo pozna kakšno dobro šiviljo ali "šivača" ki bi mi lahko skrajšal konec palca za cca. 0,5 cm?

LP in hvala

ubistvu ne rabijo krajšanja.

očitno sem sprobaval rokavice ki so bile že večkrat sprobane in se mogoče tudi malo razširile :D

danes dobil črne in so super malo lufta je še zmeri v predelu palca vendar ne tako kot pri rokavicah ki sem jih sprobal zaradi številke :D

tiste "testne" so bile skoraj 1cm prevelke te ki jih imam trenutno so pa 3mm - 5mm ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dainese Duel, vožene 3. sezono, cca. 30.000km.Enkrat ali dvakrat sem jih pral na roke, menda jih dež ni nikoli dobil, da bi jih zmočil toliko, da bi bile čisto mokre. Tele slike pa so po tem, ko sem jih vrgel kar v pralni stroj in kak teden sušil. Sem rekel, da vidim kaj bo. Med prsti ne levi roki, jih je uničil švic.Super udobna rokavička drugače. No, malo kratki prsti, a je to Dainese pri novejših modelih popravil (se mi zdi).

post-17306-055554000 1282204046_thumb.jpg

post-17306-003975300 1282204054_thumb.jpg

post-17306-036578900 1282204062_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščita na mezincu mi bo pobrala živce. Prst imam ravno v takem pregibu, da mi zaščita mezinca pritiska na členek. Sčasoma začne med vožnjo postajati neznosno! Ne vem kako naj vse skupaj omehčam - ne gre za usnje, ampak ščitnik, ki je všit v usnju po dolžini mezinca.

Če se ne da potem gredo rokavice (Dainese Full Metal Pro) v prodajo - so praktično nove, stare 3 tedne, če koga zanima.

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščita na mezincu mi bo pobrala živce. Prst imam ravno v takem pregibu, da mi zaščita mezinca pritiska na členek. Sčasoma začne med vožnjo postajati neznosno! Ne vem kako naj vse skupaj omehčam - ne gre za usnje, ampak ščitnik, ki je všit v usnju po dolžini mezinca.

Če se ne da potem gredo rokavice (Dainese Full Metal Pro) v prodajo - so praktično nove, stare 3 tedne, če koga zanima.

Sigurn boš hotu okrog 200€ xD Tok pa nimam in ne dam xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podavljeni :D

jst mam en problemček.....sem bil v litiji v Labi kjer sem probaval rokavice in problem je sledeč.

probal sem vse race in sport rokavice oz. modele in prav mi je št. M vendar v predelu palca je velik luft cca. 0,5 - 1cm. Drugje so rokavice čist super nikjer me ne tišči, lepo so se usedle na roko, čvrste so itd.

pa vsi mi pravijo da imam dolge prste samo moj palec ni niti majhen niti ne vem kolk dolg.

a je mel mogoče kdo še kakšen podoben problem in kako ga je odpravil.

Kupil sem pa rokavice od alpinestars gp pro in me zanima če kdo pozna kakšno dobro šiviljo ali "šivača" ki bi mi lahko skrajšal konec palca za cca. 0,5 cm?

LP in hvala

Bodi vesel, da je sam pri prstih problem. Lani sem kupil rokavice od Astarsa in za njih kar precej odštel ( 150 ojrov plus) in če jih letos pogledam, še malo pa bodo za v smeti. Po enem letu rokavice totalno razpadle, raztrgane ( brez kakršnegakoli padca ali drgnjenja), o notranjosti rokavice pa bolš da sploh ne govorim. V glavnem rokavice od Astarsa....nikoli več. Sam tok...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodi vesel, da je sam pri prstih problem. Lani sem kupil rokavice od Astarsa in za njih kar precej odštel ( 150 ojrov plus) in če jih letos pogledam, še malo pa bodo za v smeti. Po enem letu rokavice totalno razpadle, raztrgane ( brez kakršnegakoli padca ali drgnjenja), o notranjosti rokavice pa bolš da sploh ne govorim. V glavnem rokavice od Astarsa....nikoli več. Sam tok...

l.p.

Daj še napiši za kateri model je šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščita na mezincu mi bo pobrala živce. Prst imam ravno v takem pregibu, da mi zaščita mezinca pritiska na členek. Sčasoma začne med vožnjo postajati neznosno! Ne vem kako naj vse skupaj omehčam - ne gre za usnje, ampak ščitnik, ki je všit v usnju po dolžini mezinca.

Če se ne da potem gredo rokavice (Dainese Full Metal Pro) v prodajo - so praktično nove, stare 3 tedne, če koga zanima.

RenoRaines... če te kaj potolaži nisi edini, ki ima s temi dotičnimi rokavicami probleme.

Poskusi še malo potrpet z njimi, naredi še kakšno turo ali dve... ker z uporabo enkrat le nehajo žulit. :yes:

Mogoče zna pomagat tudi če te kje slučajno dež ujame, ker potem lahko upaš, da se bo usnje vsaj malenkost raztegnilo tam kjer te ščitnik žuli in bodo bolj udobne.

Čeprav so to res vrhunske rokavice, verjamem, da se človeku zdi za malo, da ima take probleme, sploh glede na cenovni rang same rokavice za katero se marsikdo odloči ravno s tem namenom, da bi se takim težavam izognil. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so mi prekratke na prstih. Med zaviranjem namreč opažam, da ko z dvem prsti stisnem zavoro, razprem celo dlan in tako z mezincem in prstancem popustim gas. Posledično začnem razmišljati kaj delam z dlanjo in ne enkrat se mi je zgodilo, da nisem zaviral kot bi moral ali pa sem kar nekaj gas dajal vmes, nevede. Dekoncentrira.

Zato sem se odločil, da rokavice raje prodam - itak so praktično nove - in si omislim številko večje. Glede cene se da tudi kaj še rečt, kdor bi jih nameraval vzeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem podrokavice, ki bi jih imel za mrzla jesenska in spomladanska jutra. Enkrat sem že nekje nekaj zasledil o Windstopper podrokavicah. To naj bi bile čisto tanke podrokavice, ki jih uporabljajo tudi letalci in podobni športniki in  namenjene proti zmzlinami. Ma kdo kakko idejo kje bi to dobil??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem podrokavice, ki bi jih imel za mrzla jesenska in spomladanska jutra. Enkrat sem že nekje nekaj zasledil o Windstopper podrokavicah. To naj bi bile čisto tanke podrokavice, ki jih uporabljajo tudi letalci in podobni športniki in  namenjene proti zmzlinami. Ma kdo kakko idejo kje bi to dobil??

Jaz imam ene, od Bikersa. Vendar te rokavice niso tako zelo tanke. Poleg tega ti pod usnjenimi rokavicami ne pomagajo kaj dosti, kajti windstopper deluje uspešno le, če je med plastmi vsaj nekaj zraka.

Osebno bi za mrzlo vreme svetoval raje namenske, zimske rokavice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam ene, od Bikersa. Vendar te rokavice niso tako zelo tanke. Poleg tega ti pod usnjenimi rokavicami ne pomagajo kaj dosti, kajti windstopper deluje uspešno le, če je med plastmi vsaj nekaj zraka.

Osebno bi za mrzlo vreme svetoval raje namenske, zimske rokavice.

Že imam rokavice, ki so namenjene bolj za mrzle dni (Alpinestar Vega), vendar ob mrzlih jutrih te v roke še vedno zebe ko psa.  Enkrat pa sem že zasledil da obstajajo podrokavice, ki preprečujejo omrzline. Ima kdo kakšno idejo kje se jih dobi??

Popravljeno . Popravil pevecm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že imam rokavice, ki so namenjene bolj za mrzle dni (Alpinestar Vega), vendar ob mrzlih jutrih te v roke še vedno zebe ko psa.  Enkrat pa sem že zasledil da obstajajo podrokavice, ki preprečujejo omrzline. Ima kdo kakšno idejo kje se jih dobi??

Hmmmmm, poskusi v kaki trgovini z alpinistično opremo?? Ali pa še nekaj bolj enostavnega, umisli si gretje ročk. :whistle:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmmm, poskusi v kaki trgovini z alpinistično opremo?? Ali pa še nekaj bolj enostavnega, umisli si gretje ročk. :whistle:

Kdor išče ta najde... našel pri Pintarju dva modela in pa v TC-ju. Zanima me še, če kdo to uporablja in ali te res kaj manj zebe, ali je to ''stran vrgu dnar''. Kot je reku marko55 pod usnjenimi rokavicami ne delujejo dobro. Sam imam rokavice, ki so iz različnih materialov (Nekaj usnja, nekaj tekstila) in znotraj imajo Drystar membrano. Mislite da bi v kombinaciji s mojo rokavico windstopper podrokavica delovala?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme preveč na tesno vse skupaj pride, nobenga pravga filinga. Če "tišči", je slaba prekrvavitev, posledično spet zebe.

Al se bol po toplem vozit, ali pa gretje ročk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že imam rokavice, ki so namenjene bolj za mrzle dni (Alpinestar Vega), vendar ob mrzlih jutrih te v roke še vedno zebe ko psa.  Enkrat pa sem že zasledil da obstajajo podrokavice, ki preprečujejo omrzline. Ima kdo kakšno idejo kje se jih dobi??

Windstopper bikers so mi kul, mojo je pa uzadi še vedno zeblo u roke, tako ta v tem primeru med podrokavico in rokavico vtaknes še plastične rokavice iz pumpe, če je še to premal, še ene plastične natakni na golo roko, pol se bodo pa roke definitivno kuhale. POMAGA, tako kot časopis pomaga, če si ga zatlačiš vsepovsod pod kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windstopper bikers so mi kul, mojo je pa uzadi še vedno zeblo u roke, tako ta v tem primeru med podrokavico in rokavico vtaknes še plastične rokavice iz pumpe, če je še to premal, še ene plastične natakni na golo roko, pol se bodo pa roke definitivno kuhale. POMAGA, tako kot časopis pomaga, če si ga zatlačiš vsepovsod pod kombinezon.

Halo1

Kdor išče tople rokavice imajo v MotoShop Palmi v Kočevju kar nekaj modelov odličnih rokavic za male denarce.

Sam imam tiste iz Goretexa s sčitniki in jih uporabljam razen jesenskega motoriranja tudi za smučarijo pa tudi kidal sem pozimi pri-15. Zunaj so bile povsem mokre in ledene notri pa prijetno tople. Kar pa mi najbolj ugaja je da ne izvlečem notranjosti ven.

Skratka odlične!

Ima pa tudi usnjene na isti način z membrano.

Lp

Pa še moj model

post-18381-007589100 1283363770_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ste ze ostali povedal, bikers podrokavice ne opravijo svojega dela (razlogi so napisani). Pod navadnimi moto rokavicami sploh ne vem, ce so kaj pripomogle proti mrazu, so pa primerne za jesenske in zimske pohode. Sam imam obcutljive roke ob takih pohodih so odlicne. Sem si pa lani kupu kawasaki zimske rokavice in morm rect, d sem presenecen. Ko je pac potreba (recmo 5-12˙C) so rokavice odlicne, v njih mi je vroce v roke. Imajo tud nekaj zascite, mislm, da sem dal tzanjih ene 55 €, problem je le, ker so iz Anglije. Torej, odsvetujem podrokavice Bikers, kup si orng zimske rokavice..

Moje rokavice:

post-16982-081931000 1283364381_thumb.jpg

post-16982-039805300 1283364418_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ste ze ostali povedal, bikers podrokavice ne opravijo svojega dela (razlogi so napisani). Pod navadnimi moto rokavicami sploh ne vem, ce so kaj pripomogle proti mrazu, so pa primerne za jesenske in zimske pohode. Sam imam obcutljive roke ob takih pohodih so odlicne. Sem si pa lani kupu kawasaki zimske rokavice in morm rect, d sem presenecen. Ko je pac potreba (recmo 5-12˙C) so rokavice odlicne, v njih mi je vroce v roke. Imajo tud nekaj zascite, mislm, da sem dal tzanjih ene 55 €, problem je le, ker so iz Anglije. Torej, odsvetujem podrokavice Bikers, kup si orng zimske rokavice..

Moje rokavice:

Mozno da so enake bikers podrakovice, ampak pri meni vizuelno je čisto drugi materijal, druge barve, enak materijal in barva kot je na hlačah in majici na predelih kjer ne prepiha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ste ze ostali povedal, bikers podrokavice ne opravijo svojega dela (razlogi so napisani). Pod navadnimi moto rokavicami sploh ne vem, ce so kaj pripomogle proti mrazu, so pa primerne za jesenske in zimske pohode. Sam imam obcutljive roke ob takih pohodih so odlicne. Sem si pa lani kupu kawasaki zimske rokavice in morm rect, d sem presenecen. Ko je pac potreba (recmo 5-12˙C) so rokavice odlicne, v njih mi je vroce v roke. Imajo tud nekaj zascite, mislm, da sem dal tzanjih ene 55 €, problem je le, ker so iz Anglije. Torej, odsvetujem podrokavice Bikers, kup si orng zimske rokavice..

Moje rokavice:

Se popolnoma strinjam s tabo.

S tem da sem jaz kupil ene podobne rokavice v Louis-u za 20 EUR. Uporabljam jih v hladenejšem vremenu in ob dežju in mi je v njih še vroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!