Skoči na vsebino

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)


kocka

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Čeprav imam zimsko podkapo z (debelejšim) windstopperjem na vratnem delu in zimsko podobleko (prav tako se zapne na vratu), se mi v mrazu dogaja, da me useka v vrat, v isto mišico kot pri hexenšusu, samo "malo manj". Potem pa rabim cel teden da pride vrat spet k sebi, seveda brez motoriranja, s toplimi tuši po vratu da se sprosti, ipd ipd ipd.

Vem da me takrat bolj kot v vrat zebe v rame ker tam ulovim največ mraza, tako da ne vem ali me uščipne ker sem ves napet v vratno-ramenskem delu od mraza, ali ker po vratu boža hladna sapica (preko podkape in puli predela, mogoče se razmakne ob premikanju glave...).

Sigurno ima kak stari maček izkušnje s tem, od kje in zakaj uščipne in kako vaško zdravilo :) Ali je krivo "stiskanje" od mraza v rame ali piš preko vrata? Ali obstaja dodaten ovratnik (pa ne rutka, ampak nekaj konkretnega)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav imam zimsko podkapo z (debelejšim) windstopperjem na vratnem delu in zimsko podobleko

............

Ali obstaja dodaten ovratnik (pa ne rutka, ampak nekaj konkretnega)?

Da nisi preveč oblečen? Verjetno zaradi EMŠO imam iste veselice. Sem ugotovil, da se bolečine pojavijo, če se že malo spotim in nato veter... Bolje je peljati v majici s kratkimi rokavi, kakor s trenerko ali s kakšnim drugim prepihljivim oblačilom. Sedaj delam tako, da če se že malo spotim pri postanku, so prvi kilometri namenjeni "sušenju cot," da ni podhlajevanja, šele nato pa evilgrin.gif...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi bilo primerno pred vožnjo ogret in raztegnit "občutljive" mišice. na motorju so kar precejšnji napori in vsak "čuden" gib lahko hitro pripelje do neprijetnih bolečin v mišicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam "slinček" od Dainese (nekaj takega kot v sliki), ga iščem po internetu pa kot da sploh ne obstaja :surrender: , nabavil sem ga v AlternativiM...

Ima ježke in lahko nastavljaš koliko naj bo "zategnjen".

Zame je 1A.

lp

post-10572-126916831898_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz v hladnem vozim z bikersovo windstoper podkapo, ki ima spredaj še "slinček", tako da sega malo pod vrat.

na vrat pa dam še buff z windstoperjem, katerega pa nosim res zgolj na vratu in ga nimam nič potegnjenega na glavo. med vožnjo je ta buff nagneten med čelado in ključnico, tako da ob katerikoli uporabljeni jakni res nič ne prepiha niti vratu niti predela ključnic, saj buff uspešno prepreči vstop vetra.

l.p.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bikersovo podkapo imam tudi jaz...bom moral zgleda dodat še kak slinček in/ali kak šal da me ne bo prepihalo.

Zanimivo je pa to da me lani ni nič ščipalo, pa sem se celo zimo vozil enako oblečen kot letos...qrc, ko se je pa tako fajn pelat, ni šans da se vozim samo poleti oz. nad 20 stopinj... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Iz Anglije sem naročil Knox Aegis (7 plate) back protector, in sem zelo pozitivno presenečen nad funkcionalnostjo zadeve. Vsekakor priporočam vsem, ki iščejo lahek, zračen in učinkovit hrbteničnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Anglije sem naročil Knox Aegis (7 plate) back protector, in sem zelo pozitivno presenečen nad funkcionalnostjo zadeve. Vsekakor priporočam vsem, ki iščejo lahek, zračen in učinkovit hrbteničnik.

ga imajo kje v sloveniji?

namreč, želel bi ga sprobat.

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest uporabljam v hladnejših dnevih ovratnik iz flisa na katerem je prišta podkapa, ki se lepo prilega na glavi, ovratnik se navleče čez ovratnik jakne tako da ne tišči vratu, zadeva deluje in sem zadovoljen. Nabavil v Kočevju - Palma.worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav imam zimsko podkapo z (debelejšim) windstopperjem na vratnem delu in zimsko podobleko (prav tako se zapne na vratu), se mi v mrazu dogaja, da me useka v vrat, v isto mišico kot pri hexenšusu, samo "malo manj". Potem pa rabim cel teden da pride vrat spet k sebi, seveda brez motoriranja, s toplimi tuši po vratu da se sprosti, ipd ipd ipd.

Vem da me takrat bolj kot v vrat zebe v rame ker tam ulovim največ mraza, tako da ne vem ali me uščipne ker sem ves napet v vratno-ramenskem delu od mraza, ali ker po vratu boža hladna sapica (preko podkape in puli predela, mogoče se razmakne ob premikanju glave...).

Sigurno ima kak stari maček izkušnje s tem, od kje in zakaj uščipne in kako vaško zdravilo :) Ali je krivo "stiskanje" od mraza v rame ali piš preko vrata? Ali obstaja dodaten ovratnik (pa ne rutka, ampak nekaj konkretnega)?

Ta pravo odkapo in za ramena,pa pravo jakno,ki te ne sme prepihat.

Če pa imaš težave z vratom malo trebušnjakov pa sklecev za dobro jutro,pa boš bolj odporen.Ali pa si kupi crosa,za ojačitev.Ker te težave,ko se enkrat začnejo,če jih ne poštimaš,je nadaljevanje...prodaja motorja....:cry:

Boš pa se moral odločit med goldom in ostalimi barkami z verando spredaj;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hihi, hvala z anasvet...sem že kupil tal slinček ki je malo daljši od podkape in sem ga nosil v hladnih dnevih- brez težav :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima se za nakup tega ščitnika telesa: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/FOX-Titan-Sport-Jacket/SubProducts/FOX-Titan-Sport-Jacket-0001

Kakšno imate kaj mnenje o tem? Z njim ne bi vozil po progi, ampak po cesti (za kakšne daljše ture, kkšno polaganje ovinkov) na supermoto motorju. Mi je pač varnost na prvem mestu, poleg tega pa ga imam možnost dobiti veliko ceneje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne žal ga nimajo v Sloveniji, najbližje za probat, to je Hrvaška http://moto-oprema.h...ebfba0637347b7a ali pa če ti ga pokaže kdo, ki ga že ima...

120€...

kar fajna cena. se mi zdi.

kak je kaj zračenje? človek fejst švica pod njim?

upam da je vreden ker ga bom verjetno šel iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima se za nakup tega ščitnika telesa: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/FOX-Titan-Sport-Jacket/SubProducts/FOX-Titan-Sport-Jacket-0001

Kakšno imate kaj mnenje o tem? Z njim ne bi vozil po progi, ampak po cesti (za kakšne daljše ture, kkšno polaganje ovinkov) na supermoto motorju. Mi je pač varnost na prvem mestu, poleg tega pa ga imam možnost dobiti veliko ceneje.

LP

Js tut iščem neki takega. Uporablo bom za hard-enduro. Kolegi so rkli da bols da dam vec €€€ za nekega kvalitetnega pa ga mam pol dolgo cajta, ko pa da kupim nekega recimo za 100 € ki se sploh ne prilega fajn, se čez cajt raztegne, ščitniki se med vožnjo obračajo itd.

Te armorje je treba probat da ves kk gre, ne recem da je tti foxov zej nek cheap shit, itak iscem neki kvalitetnega za majhno ceno. Js bi rad probu tega in od AlpineStars tega KLIK. Ti mas fajn blizo te trgovine, js se pa morm zej en dan co dat pa it iskat nekam. Ce bos sov probat povej kk se obnese ;)

Se od alpinestars "proba"

LP

Popravljeno . Popravil Hozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tut iščem neki takega. Uporablo bom za hard-enduro. Kolegi so rkli da bols da dam vec €€€ za nekega kvalitetnega pa ga mam pol dolgo cajta, ko pa da kupim nekega recimo za 100 € ki se sploh ne prilega fajn, se čez cajt raztegne, ščitniki se med vožnjo obračajo itd.

Te armorje je treba probat da ves kk gre, ne recem da je tti foxov zej nek cheap shit, itak iscem neki kvalitetnega za majhno ceno. Js bi rad probu tega in od AlpineStars tega KLIK. Ti mas fajn blizo te trgovine, js se pa morm zej en dan co dat pa it iskat nekam. Ce bos sov probat povej kk se obnese ;)

Se od alpinestars "proba"

LP

Ubistvu sem jst bl tko razmišlu ker poznaem enega ki ima trgovino s fox opremo pa bi lahko dost cenejš dubu. Pa tale se mi zdi čist super. Samo je res mal problem ker ga ne morem probat, ker bi samo enega zame naročil (nimajo ji v redni prodaji, tko da ne vem še kaj bom naredu. Mene sam to bl skrbi da me ne bo preveč overou med vožnjo oz. da me ne bo motu tud pri kkšnih daljših turah. Drugače mi pa zdle še itak manjka €€ ker morm najprej motor poštimat ker je zaribou tko da tega od alpinestars-a vrjetno ne bom šel gledat, je malo predrag.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Halo!

Dan je deževen in imam čas za prebiranje.

Morda komu pride prav takle model.

post-18381-095434000 1280412912_thumb.jpg

post-18381-094389200 1280412964_thumb.jpg

Imajo pa vse ostale ščite.(Komine)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Halo!

Dan je deževen in imam čas za prebiranje.

Morda komu pride prav takle model.

post-18381-095434000 1280412912_thumb.jpg

post-18381-094389200 1280412964_thumb.jpg

Imajo pa vse ostale ščite.(Komine)

Mater, a je to oprema iz filma VOJNA ZVEZD :kva2:

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!