Jump to content

MOTO ščitniki (ledvični pas, želva, komolci, kolena, vrat)

Recommended Posts

• 8 months later...
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• rosse20

25

• solo

23

• gattolina

18

• Jure

17

Top Posters In This Topic

Popular Posts

jaz sem tudi imel dobro zaščito, pa "relativno" malo poškodb. Ampak desna roka, ki je oplazila po A stebričku Xsare ni dobila prav nič od zaščite, ker jo je enostavno prebilo in kosti zdrobilo (pa je

Pri nesreči je seveda najpombnejša sreča. Torej potrebujemo srečo v nesreči. Zlasti poleti videvamo na cestah motoriste v kratkih hlačah in rokavih, pogosto tudi brez čelade. Vse lepo in prav: dokler

Seveda, pri vsaki nezgodi je 90% sreča, 9% oprema in 1% znanje....če posplošim. Pr meni konkretno je veliko dela opravila oprema, čelada, usnje, rokavice, malce pa jaz, ker se moped uspel usmeriti na

Posted Images

• 3 months later...
pred 7 urami, BIF pravi:

Kaki kurac komolčniki, želve, kolenčniki, rokavice....pizde materine.... Pa so se znali peljat veliko bolje z veliko slabšimi motorji kot danes...

Saj se hecaš a ne?

Res pa so bili veliko slabši motorji. To pa ja...

pred 1 uro, Joker pravi:

Saj se hecaš a ne?

Res pa so bili veliko slabši motorji. To pa ja...

Ne ne hecam se. Saj vidiš, da nimajo nič od tega. Tega pač takrat ni bilo. Se pa strinjam, da danes ko je vse to na voljo seveda ni govora, da tega ne bi uporabljal. Občudujem jih...v bistvu primerjalno z danes, da so imeli tak pogum tako voziti kot so brez vse zaščitne opreme. Jaz četudi grem samo do trgovine (1,5km) navlečem na sebe vse kar imam...brez vsega se ne bi upal peljati.

In s takšnimi veliko slabšimi motorji (spet primerjallno) so se veliko bolje peljali kot bi se s takšnim motorjem znal kdo peljati danes. Ob tem, da so večinoma za motorje znali še sami skrbeti. Danes je fure konec ko posveti lučka na armaturki, za preluknjano gumo pa še samo asistenca.

Edited by BIF

V isti koš si zmetal motokrosiste in wannabe adventure offroaderje na bokserjih. (mimogrede, jaz sem oboje:smoke:)

Motokrosisti še danes večinoma znajo marsikaj sami narediti na svojih motorjih. Sploh tisti, ki se z motokrosom ukvarjajo ob službi. Tako kot so se tisti iz tvojega posnetka.

Primerjaš pa motokros iz 70tih let z današnjim... Povsem neumestno. Tako hitrosti kot skoki so neprimerljivi s tem pa tudi padci.

Mogoče se ne razumeva dobro. Moj sosed je Drago Predan, do motokros proge pa imam 5 min. in dobro vem kaj kdo zna in zmore na  motorju. Pa ni v tem poanta. Seveda so se časi zelo spremnili kot tudi tehnika. Na tistem posnetku občudujem takratni entuziazem, voljo in nenazadnje sposobnosti v primerjavi z dandanšnjim.

Danes vse izgleda drugače....zanos in entuziazem pa sta nadomestila tekmovalnost in gladiatorstvo.

pred 3 minutami, BIF pravi:

Mogoče se ne razumeva dobro. Moj sosed je Drago Predan, do motokros proge pa imam 5 min. in dobro vem kaj kdo zna in zmore na  motorju. Pa ni v tem poanta. Seveda so se časi zelo spremnili kot tudi tehnika. Na tistem posnetku občudujem takratni entuziazem, voljo in nenazadnje sposobnosti v primerjavi z dandanšnjim.

Danes vse izgleda drugače....zanos in entuziazem pa sta nadomestila tekmovalnost in gladiatorstvo.

Na slovenski motokros sceni je bore malo profesionalcev, ki bi imeli ob sebi mehanika, trenerja, maserja ... Delajo zato da lahko vozijo, ko ne delajo ali vozijo pa šravfajo motorje. Drugače ne znese. Ni ta šport kot nogomet. Žal... Glede Predana pa kapo dol, tudi meni je že marsikateri motor porihtal. Samo baje večjih stvari ne jemlje več.

pred 4 minutami, IZTOK pravi:

Glede Predana pa kapo dol, tudi meni je že marsikateri motor porihtal. Samo baje večjih stvari ne jemlje več.

Malo ga hebe čas. Še vedno ima polno dvorišče...sploh pred dirkami je katastrofa. dedec pa tudi ni vsak dan mlajši...škoda.

pred 11 urami, BIF pravi:

Kaki kurac komolčniki, želve, kolenčniki, rokavice....pizde materine.... Pa so se znali peljat veliko bolje z veliko slabšimi motorji kot danes...

pred eno uro, BIF pravi:

Potem pač jaz ne znam brati. Govoril si o zaščiti in o tem, kako so se včasih znali peljati veliko bolje kot danes...

Kar se pa motokrosa tiče, sem bil v tem športu dovolj dolgo, da bom na tem forumu težko izvedel kaj novega. 

Pa še ena primerjava malo za hec:

Dimnjačar je bil daleč boljši smučar, kot so dandanašnji tekmovalci...:)

pred 2 urami, BIF pravi:

Ne ne hecam se. Saj vidiš, da nimajo nič od tega. Tega pač takrat ni bilo. Se pa strinjam, da danes ko je vse to na voljo seveda ni govora, da tega ne bi uporabljal. Občudujem jih...v bistvu primerjalno z danes, da so imeli tak pogum tako voziti kot so brez vse zaščitne opreme. Jaz četudi grem samo do trgovine (1,5km) navlečem na sebe vse kar imam...brez vsega se ne bi upal peljati.

In s takšnimi veliko slabšimi motorji (spet primerjallno) so se veliko bolje peljali kot bi se s takšnim motorjem znal kdo peljati danes. Ob tem, da so večinoma za motorje znali še sami skrbeti. Danes je fure konec ko posveti lučka na armaturki, za preluknjano gumo pa še samo asistenca.

Odvisno od vsakega posameznika, sam v hudi vročini nadenem le čelado na glavo...kratke hlače, majica s kratkimi rokavi, sandali in z GSom 1,2. Tako sem šel od Malega Lošinja do Reke...pa še kup Italijanov sem srečal enako opravljenih. Včasih smo pa skakali s krosi tudi brez vsake opreme...:cool:

pred 10 minutami, vandrovec pravi:

Odvisno od vsakega posameznika, sam v hudi vročini nadenem le čelado na glavo...kratke hlače, majica s kratkimi rokavi, sandali in z GSom 1,2. Tako sem šel od Malega Lošinja do Reke...pa še kup Italijanov sem srečal enako opravljenih. Včasih smo pa skakali s krosi tudi brez vsake opreme...:cool:

Ja..nič razen čelade ni obvezno. Pač daš nase kolikor daš...tako ali drugače. Jaz se oblečem zaradi svoje varnosti, pa ne zato, ker bi me bilo strah, da se bom sam od sebe kje porolal, ampak zato, ker je na cesti dovolj kretenov, ki me lahko spravijo po tleh...pa je vseeno, če si na GS-u ali APN-u. In ker sem del svoje življenske poti delel tudi na anesteziji kirurškeega OP-ja, sem se v dežurstvu nagledal olupanih "frajerjev" in belih kosti brez mesa. Nisem navdušen...

To je res. Vendar imajo oblečeni praviloma veliko krajši čas okrevanja vsled manj postranskih poškodb...pa če sem še malo sarkastičen... obleka vsaj večino delov drži skupaj...je manj za pobirat po okolici...:cry:

• Like 3
  • 7 months later...

Pozdravljeni... Vprasanje za tiste ki se jim da resno odgovarjati.... 

Namrec ker sem si privoscil Leatt 5.5 zascito vratu bi si po letu 2011 tudi privoscil zascito hrbta.... ker pa imam namen kupiti neko enduro in se tudi mal vec po kaksnih poligonih in podobno vozit, bi si kupil kr bodiarmour.. se splaca ali se ne splaca katerega da bo nekje kompitabilen z mojo vratnico?? al je bolje da ne kompliciram in kupim samo zascito hrbta kot sem imel do sedaj:149320_10200325382115064_230698363_n.thumb.jpg.040d7c3817289b7f8234d36ec44449ab.jpg: