Skoči na vsebino

Zračni filtri


atomaz12

Priporočene objave

Danes sem bil slučajno v LJ in se s fotrom ustavima pri Avto Triglav, tam ko prodajajo Aprilije. Pa jaz prodajalcu povem da bi rad mel rdečo gobico za zračni filter za Yahama Aerox.

Potem gre oni tip v skladišče in ga en čas ni nazaj.....

Pride nazaj in reče "z krivino al brez krivine?"

Jaz pa "kaj?" :huh:

Potem mi pokaže, da je prineso Malosijeve zračne filtre in mu povem da rabim gobico za filter in ne športnega filtra.... On pa reče da je samo v kompletu :lol1:

Potem mu razložim da rabim gobico za orginal filter in ne gobice za športni filter.... Tip očitno sploh ne ve kaj prodaja.... Potem je šo še enkrat v skladišče, prišo nazaj in reko "Nimamo tega"

Jaz pa seveda :(

In kje naj zaj dobim red sponge, če niti uvoznik nima? :?

Bom šo drugi tedn še v MB pogledat....

Mogoče oni tip še vedno ne ve kaj sn jaz hoto met... bom sprintal sliko pa mu neso naslednjič :P

Mi lahko kdo to zrihta????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj sem točno to naredo pa je reko da nimajo!!!!! In to v LJ, kjer predvidevam da majo glavno skladišče.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v mariboru bi mogo dobit ziher, ker majo puno tega na zalogi, ti si tam verjetno na nekega loleka naletel ko ni razumel kaj misliš :lol1: :wacko:

tu pri nas idi pa morjo met, čene pa boš naročo če slučajno nebo na zalogi

:)

jaz sem za mojo 900sit dal tak da ni taki dnar da se nebi splačalo probat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil slučajno v LJ in se s fotrom ustavima pri Avto Triglav, tam ko prodajajo Aprilije. Pa jaz prodajalcu povem da bi rad mel rdečo gobico za zračni filter za Yahama Aerox.

Potem gre oni tip v skladišče in ga en čas ni nazaj.....

Pride nazaj in reče "z krivino al brez krivine?"

Jaz pa "kaj?" :huh:

Potem mi pokaže, da je prineso Malosijeve zračne filtre in mu povem da rabim gobico za filter in ne športnega filtra.... On pa reče da je samo v kompletu :lol1:

Potem mu razložim da rabim gobico za orginal filter in ne gobice za športni filter.... Tip očitno sploh ne ve kaj prodaja.... Potem je šo še enkrat v skladišče, prišo nazaj in reko "Nimamo tega"

Jaz pa seveda :(

In kje naj zaj dobim red sponge, če niti uvoznik nima? :?

Bom šo drugi tedn še v MB pogledat....

Mogoče oni tip še vedno ne ve kaj sn jaz hoto met... bom sprintal sliko pa mu neso naslednjič :P

Mi lahko kdo to zrihta????

Red sponge dobiš v Donaccotu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej Kogovsek(donacco) gre itaq vsak petek v IT. in mu lahko narocis ce nima na zalogi pa ti bo prnesu kar hoces.

Popravljeno . Popravil Demolitionman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil slučajno v LJ in se s fotrom ustavima pri Avto Triglav, tam ko prodajajo Aprilije. Pa jaz prodajalcu povem da bi rad mel rdečo gobico za zračni filter za Yahama Aerox.

Potem gre oni tip v skladišče in ga en čas ni nazaj.....

Pride nazaj in reče "z krivino al brez krivine?"

Jaz pa "kaj?" :huh:

Potem mi pokaže, da je prineso Malosijeve zračne filtre in mu povem da rabim gobico za filter in ne športnega filtra.... On pa reče da je samo v kompletu :lol1:

Potem mu razložim da rabim gobico za orginal filter in ne gobice za športni filter.... Tip očitno sploh ne ve kaj prodaja.... Potem je šo še enkrat v skladišče, prišo nazaj in reko "Nimamo tega"

Jaz pa seveda :(

In kje naj zaj dobim red sponge, če niti uvoznik nima? :?

Bom šo drugi tedn še v MB pogledat....

Mogoče oni tip še vedno ne ve kaj sn jaz hoto met... bom sprintal sliko pa mu neso naslednjič :P

Mi lahko kdo to zrihta????

Poklič Aprilia Malossi AC INTRCAR Maribor - 02/4600120 pa povej kaj rabš, pol ti

bodo pa po hitri pošti poslal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prav luskan je :lol1: :lol1: :lol1: kolko pa je cena :kva2: :kva2:

hehe, oni (nevem kolko je dolgi) je 8k, to pa je dva metra tak da računaj :D :D

btw: če kdo ne ve kaj je to-----to je ona goba ko jo imajo eni na morju da te pač na vodi drži, samo zgleda pa točno tak ko evo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem končno dobil RED SPONGE gobico pri Apriliji v MB. :OK:

Po mojem jo majo tudi v LJ, samo tisti ki tam dela nima pojma kaj prodaja :BUA:

Razlika v primerjavi z orginalno ni velika, je pa opazna. In res drži tudi to da ni treba menjavat valčkov. Pri menjavi filtra jih je ponavadi treba.

Zadeva stane 945 SIT, tak da jo vsakemu, ki ima skutera res priporočam....

Pa še montaža je idijotsko enostavna. Trije šraufi, stara goba ven, nova goba not, trije šraufi nazaj not in to je to.... :P

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je v bistvu samo druga goba, ki jo zamenas in ta novejsa prepusca vec zraka v notranjost.Potem jo bom pa se jaz kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je v bistvu samo druga goba, ki jo zamenas in ta novejsa prepusca vec zraka v notranjost.Potem jo bom pa se jaz kupil.

Točno tako. Stane malo manj kot 1000 SIT, montaža je enostavna in nič drugega ni treba menjat. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekaj še me zanima o filtrih in airboxih. Kaj pašejo isti filtri gor na različno vlke fergazerje? Recimo da si jaz zdaj kupim športni filter, potem kasneje pa še 17,5 fergazer. Paše to gor? Po moji logiki bi moglo, saj drugače tudi orginalni airbox nebi pasal. Mi lahko kdo kaj o tem pove?

Pa še nekaj... Kolko stane kateri od teh filtrov?

FILTRI%20E5.jpg

Mislim da gre za Malossi E5. In kaka je kaj razlika med njimi? Ali je razlika samo v dizajnu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi so med 5000 in 6000 SIT, kake so razlike nevem, jaz mam tretjega od leve proti desni, W0 je model

mogoče da se tisti z plastiko čez malo manj derejo ker so pokriti :hmm:

razlika med njimi je tudi v velikosti, prva dva sta dosti večja od tretjega in četrtega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........pri teh filtrih moraš paziti na zahtevano količino zraka kajti na fergazerju lahko štimaš količino zrajka in bencina do neke mere......običajno so ti filtri kr dosti odprti.....Sem vidu primer ko je bil tip prepričan da se da na frgazerju vse naštimat, kupil 2 takšna filtra in nato ugotovil da to ni to......

Sicer niso bili te firme........ Pred nakupom se dobro pozanimaj, priporočam da povprašaš tistega ki ti servisira stroj.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da gre za Malossi E5. In kaka je kaj razlika med njimi? Ali je razlika samo v dizajnu?

Oblecen oz.pokrit filter je predviden za 50 kubicne motorje ker ti potrebujejo majn zraka odkrit pa za normalno od 12-19mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Športni filter boš na 12mm fergazer zelo težko pravilno nastavil.

Čeprav z večjimi dizami bi šlo .... samo ni to to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

danes so mi med treningom na pobrežju spizdli moj športni filter malossi E5.W0 :angry: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

jebemu mast ej, pa še z tisto stranjo sem ga k steni postavo da se nebi vido, jaz pa sem se peljal brez filtra lepo nazaj ker sploh nisem vedo da ga ni gor( čisto isti zvok, odzivnost vse, edino ena mala luknja je bla .) )

star je bil nekje dva tedna, tak da če kdo vidi da ma kdo iz pobrežja novi športni filter ko ga prej ni mel (to je tisti celi rdeči brez kape z kromiranim ogrodjem naj mi pove prosim)

sej je večkrat tam par skuterjev sem vido ne, jaz več tja nebom z skuterom hodo, če pa bom vido kerega z mojim filtrom pa samo :ph34r: :ph34r: :ph34r: :angry: zato si bom tud v torbi lepo eno palco neso lepo zraven skoz, pa če vidim tistega ko je ga vkrado da bo mel na skuteru :ph34r:

ehhh..pazite na filtre športne ker to kradejo ko nevemkaj da si dajo pol na svoje čebelice, upam da bo onemu ko ga bo mel gor zaradi njega skuter razpizdlo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes so mi med treningom na pobrežju spizdli moj športni filter malossi E5.W0 :angry: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Kje na Pobrezju to? Kaksne skuterje si tam ze vec krat videl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri oni šoli, ko ma novo telovadnico, ko je na cesti v brezje, kak se že imenuje sem pozabo zdaj(OŠ je), taka rdeča telovadnica

vido sem rdečega firefoxa, ostale pa si nisem zapomno, sej mam vsak dan treninge tam, pa bom še pogledal malo pa dopisal

aja, vkradli so mi ga danes med 7.30 in 9.15 popoldne

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spomno sem se, šola je Draga Kobala, filter pa je tretji od leve proti desni na tej slikiFILTRI%20E5.jpg

(ima tako malo koleno, orginalno že, ker eni so ravni eni pa s kolenom, moj ma (je mel :angry: :ph34r: ) koleno

Popravljeno . Popravil Ciko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!