Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

alo, tahuda ninđa...

pokliči: 040 585 165....... pa mu zaupaj svoj problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes šel pogledat do motobee trgovine v LJ. Tam našel Ines (Svobodnoptico), ki mi je lepo razložila vse kar me je zanimalo glede MBR opreme, razkazala trgovino, probal par zadev.. Sicer nimam od njih še nič, pa tudi kupil nisem nič, ampak moram rečt, da sem prijetno presenečen nad opremo. Za tak denar, pa še upoštevajoč res prijazno in ustrežljivo osebje (spoznal tudi šefa Uroša) je tole čist fajn varianta za koga, ki išče malo bolj ugodno varianto moto opreme.

Ajde, se razume, da se pač en MBR kombinezon zaenkrat še ne more primerjat z Alpinestarsom, Dainesom, Spykom za jurja kar se tiče dizajna, preciznega fita, itd, sam sej to je razumljivo. Ne bi pa rekel, da je kaj slabši kar se tiče varnosti. Dobro, vem da se ne da to kar tako na pamet ocenit in da se to ugotavlja na za to namenjenih testih, ampak na prvi pogled so zadeve konkretno in močno sešite, usnje deluje kvalitetno (mogoče malce trdo), vsi spoji so večkrat šivani, itd.. Fit pa tudi precej boljši kot pri nekaterih drugih izdelkih podobnega cenovnega ranga. Skratka po videnem, ne bi imel nobenega pomisleka oblečt tega kombinezona in it tiščat na polno na Grobnik.

Enodelnih kombinezonov (zaradi katerih sem se pravzaprav ustavil), zaenkrat še ni na zalogi, ampak menda tudi to v kratkem pride. Sem pa probal rokavice, ki mi ful lepo sedejo na roko in se zna zgodit, da jih ob naslednji priliki tut nabavim :) Treba počakat, da pride še perforirana verzija, da vidim še tiste.

No kakorkoli že, sem hotel napisat samo vtis o novi trgovini, če slučajno koga zanima. Kot sem rekel, od MBRja nimam še nič tako da lahko podam mnenje samo glede prvih vtisov o tej opremi, ne na podlagi izkušenj.. Se mi pa zdi, da je recimo za 350€ al kolk pač so ti kombinezoni, to čist ok varianta za nekoga, ki hoče usnje z dobro zaščito.

Sam sem se zaenkrat odločil za kengurujčka od Spyka, sam je pa tut denar seveda drugi :)

Tnx Jure, tudi tebe je bilo lepo videt. Sam enim se pa zdi, da bi mogli bit kombinezoni še enih 110€ dražji http://www.avt0.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5821505 :kva1::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veš, da sem ravno zdaj gledala tega na internetu. hkrati sem se potem vprašala, koliko stane takšen kombinezon (ker se nisem nikdar zanimala za cene teh kombinezonov). no... zdaj vem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mi lahko kdo pove kje bi dobil kakšno poceni poletno podobleko za pod kombinezon, ker ne mislim dati 100€ za npr. kakšen komplet od Dainese...

Kakšen link je dobrodošel.

LP.

Ja ni glih blizu,ma v fieri v Udinah jih imajo po 30€ naprej kvalitetne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mi lahko kdo pove kje bi dobil kakšno poceni poletno podobleko za pod kombinezon, ker ne mislim dati 100€ za npr. kakšen komplet od Dainese...

Kakšen link je dobrodošel.

LP.

jaz sem kupil podobleko TABOO od Dam-pro. Super zadeva in zlo ugodna cena. Kontaktiraj

http://www.motosvet.com/tabla/user/1220-damian/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mogoče kdo išče ugodno usnjeno obleko... http://www.bolha.com/moski-moto-kombinezoni/wintex-st-50-kombinezon-oglas1277328251 . Kakor sm napisal, možna menjava za žensko usnje, za velikost 170cm oz za supermoto/cross/enduro čelado...lp

Popravljeno . Popravil _luke_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eto novi leder pri bajti......

monster seveda :grim

zahvala prijatelju iz murske :kva2:

malo je se knap.. ampak ko se kilco al pa 2 dol vzamem bo taprav

post-16508-0-86880800-1332335722_thumb.jpg

post-16508-0-99802800-1332335730_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri meni, kengurujček (oz delni kengurujček) od Spyka, včeraj prišel iz Nemčije. Upam, da se bo mal raztegnil po dolžini, ker precej špona v rame še zaenkrat.. Drugače bo moral it naprej :)

post-1190-0-88676100-1332340783_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm tud dns naroču kombinezon :) ...in sicer MBR...lep,po želji,številke mal mešane,k sm čudn sestavljen...sam poveš kaj bi..nobenga kompliciranja,kot sem bil navajen prej...u glavnem zakon..pa še škornčke sm si kupu nove,lih tam..mater ceu bom nov za 500 evrov,še mal manj :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa še moj "leather of choice" za to sezono.

Prvi občutki so odlični. Ah ja ne bi bilo prvič, da si rečem, mater, če bi že prej to vedel :D.

Najbolj me je skrbela neperforiranost ampak po prvih vtisih je zračenje res dodelano. Veliko boljše kot pri predhodnem Beriku, kljub temu, da je bil ta perforiran.

Je pa res, da če bi bila opcija vzeti perforiran kombinezon bi ga takoj vzel.

Razlika v ceni se absolutno pozna tudi na komfortu. Več denarja več muzike. Vprašanje ali je ta razlika v udobju vredna svoje cene pa je vprašanje za vsakega posameznika. Meni je.

post-3574-0-92383500-1332358368.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa še moj "leather of choice" za to sezono.

Prvi občutki so odlični. Ah ja ne bi bilo prvič, da si rečem, mater, če bi že prej to vedel :D.

Najbolj me je skrbela neperforiranost ampak po prvih vtisih je zračenje res dodelano. Veliko boljše kot pri predhodnem Beriku, kljub temu, da je bil ta perforiran.

Je pa res, da če bi bila opcija vzeti perforiran kombinezon bi ga takoj vzel.

Razlika v ceni se absolutno pozna tudi na komfortu. Več denarja več muzike. Vprašanje ali je ta razlika v udobju vredna svoje cene pa je vprašanje za vsakega posameznika. Meni je.

Je vredna;po Imobu, Spyke-u pristal na Dainese... :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa še moj "leather of choice" za to sezono.

Prvi občutki so odlični. Ah ja ne bi bilo prvič, da si rečem, mater, če bi že prej to vedel :D.

Najbolj me je skrbela neperforiranost ampak po prvih vtisih je zračenje res dodelano. Veliko boljše kot pri predhodnem Beriku, kljub temu, da je bil ta perforiran.

Je pa res, da če bi bila opcija vzeti perforiran kombinezon bi ga takoj vzel.

Razlika v ceni se absolutno pozna tudi na komfortu. Več denarja več muzike. Vprašanje ali je ta razlika v udobju vredna svoje cene pa je vprašanje za vsakega posameznika. Meni je.

Blue je MODRO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko že vidim da usi kažete svoje kombinezone bom pa še js mojga za letos pokazu :)

post-26407-0-99927600-1332361493_thumb.jpg

post-26407-0-42169300-1332361539_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj nov kombinezon, Škornji in rokavice:

post-10859-0-94859800-1332363637_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo izkušnje z Held kombinezoni?iščem nekaj primernega za novo sezono, vendar za mojo višino in trenutno težo(181,70) ni nič primernega kaj se tiče številk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opazam da se doloceni nimate radi in nabavljate leder anzuge ala MB..... ali karkoli je ze to......

definitivno da razlozim nekatere razlike med usnjem iz katerega je narejen kombinezon ala MBR..... usnje kvalitete stevilka 3 ali 4..... kar pomeni pa

je razlika enormna....

Alpinestars uporablja recimo za prozvodnjo škornjev Mastrotto usnje. Je pa dejstvo, da je Mastrotto usnje eno najdražjih na trgu ......

Pri boljsih izdelkih je Kombi narejen iz enega kosa usnja..... tako da.....

Tako da nocem niti pomislit kaj se zgodi pri kaksem padcu na dirkaliscu :ninja:

pa da si malo sline pocedite na tej lustni zadevici

Dainese Red line estiva....... prava redkost..... ce koga zanima dobra cena..... in top top zadeva

post-16508-0-13402300-1332425562_thumb.jpg

post-16508-0-90518700-1332425585_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opazam da se doloceni nimate radi in nabavljate leder anzuge ala MB..... ali karkoli je ze to......

definitivno da razlozim nekatere razlike med usnjem iz katerega je narejen kombinezon ala MBR..... usnje kvalitete stevilka 3 ali 4..... kar pomeni pa

je razlika enormna....

Alpinestars uporablja recimo za prozvodnjo škornjev Mastrotto usnje. Je pa dejstvo, da je Mastrotto usnje eno najdražjih na trgu ......

Pri boljsih izdelkih je Kombi narejen iz enega kosa usnja..... tako da.....

Tako da nocem niti pomislit kaj se zgodi pri kaksem padcu na dirkaliscu :ninja:

pa da si malo sline pocedite na tej lustni zadevici

Dainese Red line estiva....... prava redkost..... ce koga zanima dobra cena..... in top top zadeva

Ne vem no, jaz ne bi kar tako na pamet nekaj govoril. Na forumu mamo punco, ki je v lanski tekmovalni sezoni v želji po čim boljših uvrstitvah ene parkrat kar dobro sprobala MBR opremo. Pa se ni zgodilo nič takega, da ne bi hotel niti pomislit na to.. Kombinezon ostal "nepoškodovan" ona pa tut cela, tko da..

Kombija iz enega kosa usnja pa še nisem videl, tudi tistih za 2 jurja ne. Verjetno se stremi k temu, da je čim manj šivov pri boljših izdelkih, ampak če so šivi kvalitetni in na taparvih mestih, ne bodo popustili.. Bo prej strech popustil, katerega imajo pa predvsem tisti high end drikalni kombinezoni kar precej.

Glede tistega Dainesa pa ne dvomim, da je top zadeva.. Sam tisti sistem zapenjanja je za moje pojme čist beden. Lani probaval lih tega in bi ga najbrž celo vzel, če bi se lepo normalno zapenjal.. Seveda je to zgolj moj osebni okus, sem prepričan, da komu drugemu pa pač ustreza :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opazam da se doloceni nimate radi in nabavljate leder anzuge ala MB..... ali karkoli je ze to......

definitivno da razlozim nekatere razlike med usnjem iz katerega je narejen kombinezon ala MBR..... usnje kvalitete stevilka 3 ali 4..... kar pomeni pa

je razlika enormna....

Alpinestars uporablja recimo za prozvodnjo škornjev Mastrotto usnje. Je pa dejstvo, da je Mastrotto usnje eno najdražjih na trgu ......

Pri boljsih izdelkih je Kombi narejen iz enega kosa usnja..... tako da.....

Tako da nocem niti pomislit kaj se zgodi pri kaksem padcu na dirkaliscu :ninja:

pa da si malo sline pocedite na tej lustni zadevici

Dainese Red line estiva....... prava redkost..... ce koga zanima dobra cena..... in top top zadeva

če se bom spomnil kdo je padel na grobniku z dainese kombinezonom-enodelni, mislem da ga je pršu 1600 EUR in ga je dobesedno raztrgalo(kombinezon mislim),ti bom dal njegovo številko pa ga vpraš kolk je dobr....in pol so mu še komplicirali...

drugače pa jst mam kombinezon za peljat se,ne za dirkat,če bi bil nonstop na pisti,bi si kupil temu primeren kombinezon,in po vsej verjetnosti bi ga naročil tam kjer sem tega MBR...kdor pa si želi dainese bo pač kupu dainese al pa ne vem kaj...

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drug mesec,naj bi blo 3-4 tedne za počakat...bom potrpu mam itak moped še u gajbicah :blush:

upam, da ne boš čakal tako dolgo kot jaz.

za mojega je tudi bilo rečeno 3-4 tedne. pri mojem se bo zavleklo za 2 tedna. še dober, da zdaj vse vikende delam in nimam časa za motor. no, saj imam še staro opremo (sem v soboto malo vozila s to, pa je čisto ql), samo vseeno... pričakovanja pa vsekakor so!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se bom spomnil kdo je padel na grobniku z dainese kombinezonom-enodelni, mislem da ga je pršu 1600 EUR in ga je dobesedno raztrgalo(kombinezon mislim),ti bom dal njegovo številko pa ga vpraš kolk je dobr....in pol so mu še komplicirali...

drugače pa jst mam kombinezon za peljat se,ne za dirkat,če bi bil nonstop na pisti,bi si kupil temu primeren kombinezon,in po vsej verjetnosti bi ga naročil tam kjer sem tega MBR...kdor pa si želi dainese bo pač kupu dainese al pa ne vem kaj...

lp

no da ne bos prevec razmisljal... kdo je bil ...

na grobniku je sleklo Rozmana - Điavolo. Tam je bil splet okoliščin tak, da ga je res sleklo pri tem sistemu zapiranja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no, jaz ne bi kar tako na pamet nekaj govoril. Na forumu mamo punco, ki je v lanski tekmovalni sezoni v želji po čim boljših uvrstitvah ene parkrat kar dobro sprobala MBR opremo. Pa se ni zgodilo nič takega, da ne bi hotel niti pomislit na to.. Kombinezon ostal "nepoškodovan" ona pa tut cela, tko da..

Kombija iz enega kosa usnja pa še nisem videl, tudi tistih za 2 jurja ne. Verjetno se stremi k temu, da je čim manj šivov pri boljših izdelkih, ampak če so šivi kvalitetni in na taparvih mestih, ne bodo popustili.. Bo prej strech popustil, katerega imajo pa predvsem tisti high end drikalni kombinezoni kar precej.

Glede tistega Dainesa pa ne dvomim, da je top zadeva.. Sam tisti sistem zapenjanja je za moje pojme čist beden. Lani probaval lih tega in bi ga najbrž celo vzel, če bi se lepo normalno zapenjal.. Seveda je to zgolj moj osebni okus, sem prepričan, da komu drugemu pa pač ustreza :)

Glede varnosti ni takšen problem. Uporaba kevlar niti CE zaščitnikov in pa debelega usnja naredi skoraj vsak kombinezon dokaj varen oz. do neke mere primerljiv s tistimi priznanih znamk. Razlika je predvsem v udobnosti, kroju, zračnosti. Tu pa gre lahko za ogromne razlike. Seveda ne paše vsak kombinezon na vsak životec, ampak ko pa paše, pa je razlika zelo očitna. Gre za podobno zadevo kot pri čeladah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno je nekdo povedal nekaj pametnega. Tudi jaz sem tega mnenja, da gre predvsem za udobje.

Sem dobil demonstracijo kevlarja v MBR kombinezonu tako, da je Uroš z olfa nožem zelo močno potegnil po svoji roki. Videle so se sledi od sile noža, zareze pa ni bilo. Roka je ostala cela.

Ali je tako varen kot tvoj, hilton? Pomoje je. Seveda pa ni tako fancy. :friend1:

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!