Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

A se moram prav do Vranskega zapeljat, da bi dal na Spykovem kombinezonu zamenjat komplet zadrgo, ki povezuje jakno in hlače? Kakšen predlog za okolico Ljubljane? :afro1:

če še ni prepozno, tukaj so mojstri za zadrge - tudi menjava http://www.zadrge-bvd.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni kar orenk kombinezon drsi po sedežu (ker sem houdre namazal tudi ritni del s kremo za usnje). Ima kdo kako idejo, s čim bi lahko rešil ta tečen tečen problem?

Saj sem nekaj probaval z vlažno krpo sanirat, ampak ni nič boljše.

Dejansko je tako, ko bi imel sedež premazan s putrom :slap:

Meni isto. Vendar je kombinzon nov. Sem mislil, da to more tako biti zaradi presedanja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni kar orenk kombinezon drsi po sedežu (ker sem houdre namazal tudi ritni del s kremo za usnje). Ima kdo kako idejo, s čim bi lahko rešil ta tečen tečen problem?

Saj sem nekaj probaval z vlažno krpo sanirat, ampak ni nič boljše.

Dejansko je tako, ko bi imel sedež premazan s putrom :slap:

Sedalni del kombinezona :D nekajkrat obriši z milom za roke ali kakšnim ne preveč agresivnim detergentom, da razbije molekule maščobe. Isto velja tudi za sedež

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedalni del kombinezona :D nekajkrat obriši z milom za roke ali kakšnim ne preveč agresivnim detergentom, da razbije molekule maščobe. Isto velja tudi za sedež

Malenkost pa je pomagalo. Tnx :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je prispel tudi moj kombinezon, MBR XR 1. Narejen po mojih dahovskih :OK: merah, v moji željeni barvni kombinaciji. Hotel sem kombinezon ki mi bo prav in ki bo vseboval kakšno signalno barvo, da malo pomaga k vidljivosti v prometu. Ekipa MBR je svoje delo opravila odlično ! Sprobal ga še nisem, so mi pa tile deževni dnevi dali navdih za malo bolj konceptualno foko :yes: :

post-30677-0-69524100-1342943865_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je prispel tudi moj kombinezon, MBR XR 1. Narejen po mojih dahovskih :OK: merah, v moji željeni barvni kombinaciji. Hotel sem kombinezon ki mi bo prav in ki bo vseboval kakšno signalno barvo, da malo pomaga k vidljivosti v prometu. Ekipa MBR je svoje delo opravila odlično ! Sprobal ga še nisem, so mi pa tile deževni dnevi dali navdih za malo bolj konceptualno foko :yes: :

Huda fotka :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Fantje, resen problem.

Po strukturi sem urnk kmečki dec in temu primerne so tudi mere.

Iščem kargo tekstil hlače, poletne, z visokim pasom, v velikosti...............................6XL kratke.

Preiskal in preklical večino slovenskih realnih in imaginarnih trgovin. Ali mi ostane samo, da mi gospa na Vranskem skupi sešije...

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem povsem nenacrtovano pristal na motorju in si vnaprej nabavil tekstil sedaj pa iz vidika varnosti razmisljam o usnju in sicer o dvodelni varijanti brez grbe, zelvo ze imam posebej! Morda malce bogokletno ampak se mi ne mudi na vrat na nos in lahko zadevo izpeljem tudi preko zime za naslednjo sezono. In zato me zanima, imajo moto trgovine tudi razprodaje in ce da, kdaj in koliko pridejo zadeve ceneje?

Na kaj biti se posebej pozoren? Nimam v planu dajat jurja, ne bi pa rad kupil klumpa, ki ga bom prodajal cez 14 dni. Malce sem pogledal MBR zadeve, iz izkusenj, kako se obnesejo napram konkurenci v smislu zascite? Modeli, barve, to mi je vseeno, vazno da so vitalni deli dobro zasciteni. Vem, da je bilo ze marsikaj predebatirano, ampak malce usmeritve vseeno ne bi skodovalo! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, resen problem.

Po strukturi sem urnk kmečki dec in temu primerne so tudi mere.

Iščem kargo tekstil hlače, poletne, z visokim pasom, v velikosti...............................6XL kratke.

Preiskal in preklical večino slovenskih realnih in imaginarnih trgovin. Ali mi ostane samo, da mi gospa na Vranskem skupi sešije...

poklici na http://www.motobee.eu/ ce se ne motim delajo tudi po naročilu, samo nisem ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno kdo ob 190-195 cm visokih in 115-150 kg težkih BAJKERJEV nuca, POŠENKAM enega najbolj trpežnih (in verjetno tudi grdih, that's why I like it much!) usnjenih kombinezonov na svetu - naredil ga je sicer mojster Borko IMOB Racing iz Maribora. Leder je star ene 8 let +-, narejenih ene največ 100.000 km, ni bil nekaj dosti na tleh, pa tudi vzdrževanja ni videl ravno dosti (služi pa svojemu namenu in NE smrdi po švicu ali čemerkoli drugem). Jakna in hlače so narejene bolj na športno vižo, zgledajo rahlo kot na dirkah starodobnikov, imajo oblazinjene sklepe (zgleda skoraj kot avijonski spojlerji, xexe) ... Old school, takorekoč. Ni perforiran, ima ježke za kolenčnike, hlače se zadaj zapenjajo na zadrgo, da grejo v škornje. Jakna se pripne na hlače z fršlusom.

Ne ponujam, da bi kaj iztržil, pač pa, ker vem, da je tako velikost včasih težko najt. In v končni fazi lahko kakemu estetsko manj kritičnemu še čisto dobro služi.

Skratka, ni neki ekstra. Če nobenga ne bo zanimalo, ga bom mirne duše zbasal v najbližjo kanto, čeprav bi ga lahko drajsal še naslednji 100.000.

PS: ne, ne grem v penzijo ... :-)

PS2: me res zanima, če bo koga zanimal.

post-19673-0-99215500-1344540766_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se moram prav do Vranskega zapeljat, da bi dal na Spykovem kombinezonu zamenjat komplet zadrgo, ki povezuje jakno in hlače? Kakšen predlog za okolico Ljubljane? :afro1:

Meni to naredi usnjar/čevljar v centru Ljubljane, na Poljanski ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem povsem nenacrtovano pristal na motorju in si vnaprej nabavil tekstil sedaj pa iz vidika varnosti razmisljam o usnju in sicer o dvodelni varijanti brez grbe, zelvo ze imam posebej! Morda malce bogokletno ampak se mi ne mudi na vrat na nos in lahko zadevo izpeljem tudi preko zime za naslednjo sezono. In zato me zanima, imajo moto trgovine tudi razprodaje in ce da, kdaj in koliko pridejo zadeve ceneje?

Na kaj biti se posebej pozoren? Nimam v planu dajat jurja, ne bi pa rad kupil klumpa, ki ga bom prodajal cez 14 dni. Malce sem pogledal MBR zadeve, iz izkusenj, kako se obnesejo napram konkurenci v smislu zascite? Modeli, barve, to mi je vseeno, vazno da so vitalni deli dobro zasciteni. Vem, da je bilo ze marsikaj predebatirano, ampak malce usmeritve vseeno ne bi skodovalo! :)

Načeloma so konec sezone vedno popusti, pa okoli novega leta tudi, nekatere spletne trgovine pa akcije ponujajo neprestano. Višina popusta je različna od 10% za nove modele do 50% za modele prejšnjih sezon. V času akcij se za ceno 500-700eur ponuja kar nekaj dobre robe priznanih znamk.

Razlika med priznanimi znamkami in kakšnimi, ki kombinezone nabavljajo v recimo Pakistanu ni toliko v varnosti (vsi imajo kao CE ščitnike), čeprav so meni začeli na Beriku kar sami od sebe popuščati šivi, kot pa predvsem v udobju, torej zračnosti, podložnih materialih, ki ali začnejo smrdeti po švicu ali pa ne. in tako dalje. Preizkusi par različnih znamk, da boš videl kroji katere znamke ti najbolj pašejo. Če ne praskaš ravno čisto zadnjih evrov je po mojem mnenju bolje kupiti kakšno priznano znamko na akciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma so konec sezone vedno popusti, pa okoli novega leta tudi, nekatere spletne trgovine pa akcije ponujajo neprestano. Višina popusta je različna od 10% za nove modele do 50% za modele prejšnjih sezon. V času akcij se za ceno 500-700eur ponuja kar nekaj dobre robe priznanih znamk.

Razlika med priznanimi znamkami in kakšnimi, ki kombinezone nabavljajo v recimo Pakistanu ni toliko v varnosti (vsi imajo kao CE ščitnike), čeprav so meni začeli na Beriku kar sami od sebe popuščati šivi, kot pa predvsem v udobju, torej zračnosti, podložnih materialih, ki ali začnejo smrdeti po švicu ali pa ne. in tako dalje. Preizkusi par različnih znamk, da boš videl kroji katere znamke ti najbolj pašejo. Če ne praskaš ravno čisto zadnjih evrov je po mojem mnenju bolje kupiti kakšno priznano znamko na akciji.

Tnx za tole! Ne, ne bom praskal zadnjih evrov, ceprav jih ni na pretek! :) Imam namen najprej malo preletet stacune v Italiji, verjetno jutri ce bo zdravje, da jih mal sprobam pol bomo pa cakal kaksno akcijo! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za tole! Ne, ne bom praskal zadnjih evrov, ceprav jih ni na pretek! :) Imam namen najprej malo preletet stacune v Italiji, verjetno jutri ce bo zdravje, da jih mal sprobam pol bomo pa cakal kaksno akcijo! ;)

Če želiš trgovino kjer držijo praktično vse znane proizvajalce + imajo celo leto cel kup znižanih modelov (tudi 50% in več) iz prejšnjih sezon, potem se zapelji do trgovine Valerisport. Ni tako blizu kot trst in gorica, je potrebno v tiste konce proti Padovi, ampak imajo res ogromno zaloge in cel kup dobrih kombinezonov v akciji za tja od 450 - 500€. Polna cena mojega SPIDI-ja je bila čez 1000€, pa sem ga dobil za 499. Par sezon star model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš trgovino kjer držijo praktično vse znane proizvajalce + imajo celo leto cel kup znižanih modelov (tudi 50% in več) iz prejšnjih sezon, potem se zapelji do trgovine Valerisport. Ni tako blizu kot trst in gorica, je potrebno v tiste konce proti Padovi, ampak imajo res ogromno zaloge in cel kup dobrih kombinezonov v akciji za tja od 450 - 500€. Polna cena mojega SPIDI-ja je bila čez 1000€, pa sem ga dobil za 499. Par sezon star model.

Kul, ravno gledam da bi tudi skornje vzel, se ceneje kot na ebayu! A pa znajo kaj anglesko al bo treba mahat? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul, ravno gledam da bi tudi skornje vzel, se ceneje kot na ebayu! A pa znajo kaj anglesko al bo treba mahat? :)

Ravno o globalni krizi in svetovnih problemih ne boste mogli debatirat, ampak za tisto opremo se boste pa že zmenili :) Katero barvo, model, številko, itd. hočeš jim boš že razložil tudi po angleško :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok bi potreboval nasvet, če bi kdo znal pomagat.

Po cca 10 letih se moj cordura kombinezon počasi krči.Še posebno okoli stegen in trebuha je vsak mesec manjši :) Tako,da sem se podal v iskanje novega. Septembra gremo še malo naookoli in do takrat moram bit oblečen, moja postava pa ni ravno po jusu. Kratke noge in nabita stegna, ozek pas in nato dolg trup in šroka ramena. Do sedaj sem probal:

Dainese: ne glede na številko vedno mi je bilo nekaj predolgo

Spyke: jakna odlična, hlače predolge in mi ščitniki pridejo preveč pod kolena. Če bi lahko vzel jakno 52 in hlače 50 bi bila idealka.

Clover: jakne imajo predolge rokave - mi pride skorajda do pol palca

MBR: paše ampak tišči v predelu pazduhe, kakor sem govoril z Ines se ravno v tem predelu ne razteza. Po naročilu mi ga lahko dobavijo šele konec septembra kar je že malo prepozno.

First: ni to to

A-pro: jakna, hlače bi moral spet različno cifro

Berik: vse vredu, vse paše samo po višini mi v stoječem položaju malo ramena rine dol, ko sedim na motorju je drugače vredu

Revit: zgornji del sede, hlače ravno tako le v pasu in predelu trbuha mi je malo ohlapno. Tako hitro se spet ne redim, da bi v kratkem zapolnil praznino :)

Nekako zaenkrat kolebam med Berikom in Revitom. Se da okoli pasa pri Revitu kaj narediti, če bi peljal kakšnemu mojstru? Če vnosim Berika se bo po dolžini še kaj raztegnil (pa ne po šivih)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok bi potreboval nasvet, če bi kdo znal pomagat.

Po cca 10 letih se moj cordura kombinezon počasi krči.Še posebno okoli stegen in trebuha je vsak mesec manjši :) Tako,da sem se podal v iskanje novega. Septembra gremo še malo naookoli in do takrat moram bit oblečen, moja postava pa ni ravno po jusu. Kratke noge in nabita stegna, ozek pas in nato dolg trup in šroka ramena. Do sedaj sem probal:

Dainese: ne glede na številko vedno mi je bilo nekaj predolgo

Spyke: jakna odlična, hlače predolge in mi ščitniki pridejo preveč pod kolena. Če bi lahko vzel jakno 52 in hlače 50 bi bila idealka.

Clover: jakne imajo predolge rokave - mi pride skorajda do pol palca

MBR: paše ampak tišči v predelu pazduhe, kakor sem govoril z Ines se ravno v tem predelu ne razteza. Po naročilu mi ga lahko dobavijo šele konec septembra kar je že malo prepozno.

First: ni to to

A-pro: jakna, hlače bi moral spet različno cifro

Berik: vse vredu, vse paše samo po višini mi v stoječem položaju malo ramena rine dol, ko sedim na motorju je drugače vredu

Revit: zgornji del sede, hlače ravno tako le v pasu in predelu trbuha mi je malo ohlapno. Tako hitro se spet ne redim, da bi v kratkem zapolnil praznino :)

Nekako zaenkrat kolebam med Berikom in Revitom. Se da okoli pasa pri Revitu kaj narediti, če bi peljal kakšnemu mojstru? Če vnosim Berika se bo po dolžini še kaj raztegnil (pa ne po šivih)?

Jest vedno kupujem različne številke hlač in jakne, tako da se mi zdi, da to ne bi smel biti problem, sej nismo vsi po standardu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vedno kupujem različne številke hlač in jakne, tako da se mi zdi, da to ne bi smel biti problem, sej nismo vsi po standardu

Isto sem lahko izbral pri coduri, pri usnjenem dvodelnem kompletu očitno to ne gre. 5 različnih trgovin povsod so mi enako povedal. Edini nasvet je bil, da naj sprobam čimveč modelov in bom že našel enega, ki bo približno uredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto sem lahko izbral pri coduri, pri usnjenem dvodelnem kompletu očitno to ne gre. 5 različnih trgovin povsod so mi enako povedal. Edini nasvet je bil, da naj sprobam čimveč modelov in bom že našel enega, ki bo približno uredu.

Kupi spet corduro pa je stvar rešena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok bi potreboval nasvet, če bi kdo znal pomagat.

Po cca 10 letih se moj cordura kombinezon počasi krči.Še posebno okoli stegen in trebuha je vsak mesec manjši :) Tako,da sem se podal v iskanje novega. Septembra gremo še malo naookoli in do takrat moram bit oblečen, moja postava pa ni ravno po jusu. Kratke noge in nabita stegna, ozek pas in nato dolg trup in šroka ramena. Do sedaj sem probal:

Dainese: ne glede na številko vedno mi je bilo nekaj predolgo

Spyke: jakna odlična, hlače predolge in mi ščitniki pridejo preveč pod kolena. Če bi lahko vzel jakno 52 in hlače 50 bi bila idealka.

Clover: jakne imajo predolge rokave - mi pride skorajda do pol palca

MBR: paše ampak tišči v predelu pazduhe, kakor sem govoril z Ines se ravno v tem predelu ne razteza. Po naročilu mi ga lahko dobavijo šele konec septembra kar je že malo prepozno.

First: ni to to

A-pro: jakna, hlače bi moral spet različno cifro

Berik: vse vredu, vse paše samo po višini mi v stoječem položaju malo ramena rine dol, ko sedim na motorju je drugače vredu

Revit: zgornji del sede, hlače ravno tako le v pasu in predelu trbuha mi je malo ohlapno. Tako hitro se spet ne redim, da bi v kratkem zapolnil praznino :)

Nekako zaenkrat kolebam med Berikom in Revitom. Se da okoli pasa pri Revitu kaj narediti, če bi peljal kakšnemu mojstru? Če vnosim Berika se bo po dolžini še kaj raztegnil (pa ne po šivih)?

Imel podobne težave kod ti, rešitev louis kjer sem nabavil dvodelni usnjeni kombinezon PRX-7,jakno velikost 54,hlače 52.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berik: vse vredu, vse paše samo po višini mi v stoječem položaju malo ramena rine dol, ko sedim na motorju je drugače vredu

Revit: zgornji del sede, hlače ravno tako le v pasu in predelu trbuha mi je malo ohlapno. Tako hitro se spet ne redim, da bi v kratkem zapolnil praznino :)

Nekako zaenkrat kolebam med Berikom in Revitom. Se da okoli pasa pri Revitu kaj narediti, če bi peljal kakšnemu mojstru? Če vnosim Berika se bo po dolžini še kaj raztegnil (pa ne po šivih)?

Po vsem kar si napisal še najbolj ustreza Berik. malo se bo vsekakor raztegnil oz. ulil po telesu. Bolj po dolžini kot po širini. Po šivih se naj ne bi smel raztegniti. Pravim se ne bi smel ... sem imel slabo izkušnjo, kjer se je sam od sebe razparal šiv na notranjem delu stegna malo nad kolenom. Na forumu nisem zasledil, da bi kdo imel podobno težavo.

Isto sem lahko izbral pri coduri, pri usnjenem dvodelnem kompletu očitno to ne gre. 5 različnih trgovin povsod so mi enako povedal. Edini nasvet je bil, da naj sprobam čimveč modelov in bom že našel enega, ki bo približno uredu.

Jep tako pač je. Različne velikosti imajo pri nekateri proizvajalcih različno dolge zadrge, ki spajajo zgornji in spodnji del.

Kupi spet corduro pa je stvar rešena

Za bolj športen motor ali naked je usnje veliko boljše. Ne samo zaradi varnosti ampak zaradi gibanja skozi zrak. Usnje je bolj čvrsto in tudi če ni povsem oprijeto manj plapola v zračnih vrtincih. Cordura pa ni nikoli povsem oprijeta, kar se dobro obnese če je vetrna zaščita obilna ali hitrost nižja. Pri daljših furah pa zna biti plapolanje cordure na kakšnem nakedu zelo moteče.

Imel podobne težave kod ti, rešitev louis kjer sem nabavil dvodelni usnjeni kombinezon PRX-7,jakno velikost 54,hlače 52.

Evo če ti v louisu to nudijo je kar dobra opcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel podobne težave kod ti, rešitev louis kjer sem nabavil dvodelni usnjeni kombinezon PRX-7,jakno velikost 54,hlače 52.

Kaka je pa kaj sama kvaliteta? Gledal sem tudi nekaj kombinezonov v rangu 300€ ampak takoj vidiš razliko ko enkrat oblečeš Berika, Spyka ali Cloverja recimo. Čeprav sem pa bil presenečen nad MBR 666. Usnje sicer malo trdo ampak, če bi ga nekajkrat namazal bi ga verjento zmehčal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!