Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Se mi zdi da za dobro opremo potrebuješ najmanj!!! 300.000sit, to je seveda polna cena opreme. Kadar so popusti se da dobiti iste stvari za blizu 200.000sit.

P.S. TC motoshop zakon :D

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eja fantja se bom kar vas držal, bom počakal še kak mesec pa raje enega dobrega nase, raje kot eno piđamo za 50 tisoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda govorim o novi VTr-jki. Ne o moji starini.

In kaj naj bi ti buji pomenil. A zdej sem pa ful klošar, k sem dubu jakono ful ugodno. :wacko:

Vrži ta anorak v smeti. Bua glede kvalitete. Za 15 čukov še polivinila ne dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrži ta anorak v smeti. Bua glede kvalitete. Za 15 čukov še polivinila ne dobiš.

Hehe. Sej original nova je bla celih 55.000 :)

Jakna mi je drugače všeč. Pa tudi drugi lastniki jo hvalijo.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Pa sam js sm se pa kr zadovolil s Firstom (piton2), sm ga dans v TC-ju kupu, mislim da bo to kr v redu za moj stil vožnje kajti ne bom se podaju na dirkališča,pa za tako bl turing vožnjo je več k dobr, in vrjetno bolši k curodura? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, kombinezoni za 300k+

...no ti si ne zmišljuj, ko vsi vejo, da nimaš kombinezona in se furaš u banduri! sn te vidu...

...ejj stari, pa ka tist zadnjič zravn tebe je bla tvoja baba al oma?? si mi ti neki milffaker,a :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no ti si ne zmišljuj, ko vsi vejo, da nimaš kombinezona in se furaš u banduri! sn te vidu...

...ejj stari, pa ka tist zadnjič zravn tebe je bla tvoja baba al oma?? si mi ti neki milffaker,a :grim

Kakor se ti znaš pelat, ga ne rabiš.

Smučarski kombinezon, bi bil bolj primeren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor se ti znaš pelat, ga ne rabiš.

Smučarski kombinezon, bi bil bolj primeren.

...tako je, medtem ko za 125 kubični čoper, s katerim ti potuješ, res ne rabiš met druga kot elkroj kavbojke na korenček .) pa kako leder jaknco od elvisa, z resicami ..... sn te vidu, paše ti ta ''Hajlender'' oprema .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eja fantja se bom kar vas držal, bom počakal še kak mesec pa raje enega dobrega nase, raje kot eno piđamo za 50 tisoč.

Sedaj je zelo dobr čas za nakup opreme, lahko izkoristiš kakšne novoletne popuste ali pa greš pogledat na kakšen sejem v tujino kjer ponujajo sejemske popuste in boš lahko zelo veliko prišparal. Tako kot je gregc napisal se zna zgodit, da boš namesto 300k plačal samo 200k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tako je, medtem ko za 125 kubični čoper, s katerim ti potuješ, res ne rabiš met druga kot elkroj kavbojke na korenček .) pa kako leder jaknco od elvisa, z resicami ..... sn te vidu, paše ti ta ''Hajlender'' oprema .)

Potujem, potujem. Še vedno hitreje, kot ti s 10 let starim kontejnerjem od Ninje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potujem, potujem. Še vedno hitreje, kot ti s 10 let starim kontejnerjem od Ninje.

Se pravi si lasti ninjo 10!!!! :D

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi si lasti ninjo 10!!!! :D

:topic:

jp....pa ne ve, da Daelim 125, z akrapovičom, res nikol nebo ninja, kljub temu da ma gor vse možne nalepke od Naceta Junkarja in podpis Wernerja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje a bi bilo kaj takega uredu za začetek ?

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/oprema/oglas.asp?ID=1171258

Kaj pomeni oznaka " K " ? Velikokrat sem to že opazil.

Če mi tega ne bote priporočali, ampak zares samo tisti ki se v to spoznate, bom počakal raje še kak mesec pa kupil berika v akciji za 130 tisoč, drugače je pa 190.

Pozabil dodati nekaj takega.. Je za supermoto, pa saj ni veliki razlike ki ne mislim nevem koliko reskirat pa na nož, le osnovna zaščita.

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/oprema/oglas.asp?ID=1123278#

Mi je pa kar všeč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am razlika med njima je 10 konfekcijskih številk. jaz sem pristaš dainesi imam sam in morem rečt super zadeva.

drugače pa če že kopuješ kupi za cestaka, ker supermoto nima drsnikov na koleni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje a bi bilo kaj takega uredu za začetek ?

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/oprema/oglas.asp?ID=1171258

Kaj pomeni oznaka " K " ? Velikokrat sem to že opazil.

Če mi tega ne bote priporočali, ampak zares samo tisti ki se v to spoznate, bom počakal raje še kak mesec pa kupil berika v akciji za 130 tisoč, drugače je pa 190.

Pozabil dodati nekaj takega.. Je za supermoto, pa saj ni veliki razlike ki ne mislim nevem koliko reskirat pa na nož, le osnovna zaščita.

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/oprema/oglas.asp?ID=1123278#

Mi je pa kar všeč

"K" je model kombinezona... modeli K so bli zunej 2003

kombinezon je dobr.

Če maš pa cestno mašino nimaš kaj delat s kombinezonov za supermoto... je razlika v kroju, in sicer ta, da je kombinezon za SM namenjen pokončni drži, kar pomeni dalše na prsni strani in določene modifikacije v ledvenem delu... medtem, ko cestni kombinezoni so na vrhu krajši, ker si "sklučen". Če oblečeš kombinezon za SM na cestno mašino, ti bo, ko se boš sklonu, vrhnji del stal ku škrtoc. Ostajal ti bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnilo !

Imam pa še eno vprašanje ki sem tolk radoveden... Torej imam na razpolago kombinezon IXON(ni še uveljaljeva firma) nov za 60 tisoč...V trgovini je 100 tisoč. Zdej modela nevem na pamet, mi ga pa prijatelj dobi bolj poceni prek njegove firme. Ali bo kar zadostoval ta kombinezon ki je link zgoraj ? Torej Dainese K model, 65 tisoč, je to pretirano ? Verjetno je ze biu potleh, mogoče poveste na kaj moram bit pozoren pri pregledu ?

Še enkrat se vam lepo zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma lej... moje mnenje. Kombinezon kupovat rabljen je kukr, da bi od nekoga stare spodne hlače vleku nase... Raj pršparej kak dinarček več čez zimo, pa si spomladi kupi model 2006 (ki ga boš dobil zelo ugodno, glede na to, da bojo zuni novejši). Moj nasvet... posegaj po uveljavljenih znamkah: Dainese, AXO, Alpinestars, ArlenNess pa še keri taki... To je to, ostalo so samo bribližki dobre robe .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko sem končno dobil spletno stran da si lahko sploh predstavljate tole zadevo..

Gre za tole ... http://www.pwrdistribution.com/ixon.html, ko se odpre stran kliknite tutta in pelle(usnjena tuta) potem pa je 3 zgoraj od leve proti desni. Plavo beli je..Cez prsa ima belo.. Cena je pa 640 € je pa kar velko, no saj cena me ne zanima ker dobim veliko bolj poceni.

Lep pozdrav..

Gizmo, tnx za tvoj trud

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma lej... moje mnenje. Kombinezon kupovat rabljen je kukr, da bi od nekoga stare spodne hlače vleku nase... Raj pršparej kak dinarček več čez zimo, pa si spomladi kupi model 2006 (ki ga boš dobil zelo ugodno, glede na to, da bojo zuni novejši). Moj nasvet... posegaj po uveljavljenih znamkah: Dainese, AXO, Alpinestars, ArlenNess pa še keri taki... To je to, ostalo so samo bribližki dobre robe .)

No če si fant res ne more privoščiti veliko je tudi nakup rabljenega kombinezona priznane znamke dobra izbira. Vsekakor boljša kot kupovanje no-name firme. Predvidevam, da se nihče ne vozi spodaj brez v kombinezonu tako, da če kupiš rabljenega in ga daš očistiti po moje zadeva funkcionira čisto ok. Če boš kupoval rabljenega predvsem preglej šive. Če je bil veliko na novo šivan pri glavnih šivih potem zna to biti vpršaljivo.

Dainese za 65k se mi zdi kar zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če si fant res ne more privoščiti veliko je tudi nakup rabljenega kombinezona priznane znamke dobra izbira. Vsekakor boljša kot kupovanje no-name firme. Predvidevam, da se nihče ne vozi spodaj brez v kombinezonu tako, da če kupiš rabljenega in ga daš očistiti po moje zadeva funkcionira čisto ok. Če boš kupoval rabljenega predvsem preglej šive. Če je bil veliko na novo šivan pri glavnih šivih potem zna to biti vpršaljivo.

Dainese za 65k se mi zdi kar zanimivo.

Se v celoti strinjam, samo kar te pride koštat čisčenje, pri rabljenih pa še vprašanje "kvalitete" (pri tem mislim šive, odrgnine ipd)si na istem oz slabšem kot da novega kupiš (cenovno, materialno pa itak), malo potrpiš pa maš že novega .)

GSX600:

Svetujem ti, da počakaš z nakupom, ker tako kot pravi robček, za 130k dobiš dainese že sedaj, spomladi pa bo tudi 100k ali še majn za prejšni model...

Pa pejdi kej v Trst al pa Gorico pogledat, se ti splača, glede na to, da si blizu IT :OK:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnilo !

Imam pa še eno vprašanje ki sem tolk radoveden... Torej imam na razpolago kombinezon IXON(ni še uveljaljeva firma) nov za 60 tisoč...V trgovini je 100 tisoč. Zdej modela nevem na pamet, mi ga pa prijatelj dobi bolj poceni prek njegove firme. Ali bo kar zadostoval ta kombinezon ki je link zgoraj ? Torej Dainese K model, 65 tisoč, je to pretirano ? Verjetno je ze biu potleh, mogoče poveste na kaj moram bit pozoren pri pregledu ?

Še enkrat se vam lepo zahvaljujem

Glej, kombinezon in čelada sta edino, kar loči tvojo kožo od asfalta. Ne varčuj sam na sebi. Pa ne pravim, da mora kombinezon stati 500.000 SIT, da je dober. A v življenju je zmeraj tako, da dobiš za malo denarja malo muzike. Pomisli samo, kakšen "primanjkljaj" pridelaš, če si eno leto v bolniški. Naredi kalkulacijo. Dober nakup ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem razmisleku sem se odločil da le ne bom šparal saj je to edino kar me loči od asfalta.

Odločil sem se za kombinezone priznanih znamk(Dainese,M-tech, Spyke, Berik...).

Če bom se zagledal slučajno v kaj rabljenega bom prej vse pregledal tako da bo vse kot mora bit.

Odločam se za NAJVEČ 120 tisoč zapravit, v kakšni akciji.

Sedaj pa eno vprašanje, imam 178-180cm in 65kg, kar majhen glede na povprečje, kakšna konfekcijska številka bi bila priblizno v tem primeru ? Seveda imam namen tud dobro kombinezon sprobat..

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa eno vprašanje, imam 178-180cm in 65kg, kar majhen glede na povprečje, kakšna konfekcijska številka bi bila priblizno v tem primeru ? Seveda imam namen tud dobro kombinezon sprobat..

Lep pozdrav

Tam 48-50 bi jaz rekel... odvisno tudi od kombinezona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!