Skoči na vsebino

MOTO kombinezon - primerjave, izkušnje, barvanje, nakup, vzdrževanje..


PILY

Priporočene objave

Fantje, mogoče bo malo bebasto izpadlo ampak vseeno bom vas strokovnjake vprašal ki se veliko bolj spoznate pa mi date pravo mnenje.

Torej imam motor, cestni. Imam v namenu kupit kombinezon. No, ker nisem dirkač bom gledal za cenovno ugodnimi kombinezni okol 100 tisoč. Namreč bundo že imam, rokavice tudi. Sedaj pa nevem kolko bi meni to prišlo v uporabo saj se mi zdi kot da si robot v tem. Škornji pa kombinezon bi vzel, vendar se mi zdi da bi se na tem samo prah nabiral in ker sem iz druzine z povprečnimi dohodki ne morem kaj preveč sanjarit in si izmišljevat. Zdaj pa vprašanje, fantje in dekleta ko se vozite v sezoni od marca tam do novembra okol z motorjem je z kombinezonom pa škornji tak bolj prijetno ? ali imate samo za šminko ? Namreč za šminko se mi ne gre in gledam samo na varnost, glede na to da kaj preveč kot 5x na grobnik ne bom šel čez poletje zaradi financ bom kupil brezveze ali pač ?

Dajte mi prosim pomagat bi zares potreboval pomoč

V poštev pride še da kupim bundo novo kako dobro, ker ta mi je malo premajhna, pa hlače..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, mogoče bo malo bebasto izpadlo ampak vseeno bom vas strokovnjake vprašal ki se veliko bolj spoznate pa mi date pravo mnenje.

Torej imam motor, cestni. Imam v namenu kupit kombinezon. No, ker nisem dirkač bom gledal za cenovno ugodnimi kombinezni okol 100 tisoč. Namreč bundo že imam, rokavice tudi. Sedaj pa nevem kolko bi meni to prišlo v uporabo saj se mi zdi kot da si robot v tem. Škornji pa kombinezon bi vzel, vendar se mi zdi da bi se na tem samo prah nabiral in ker sem iz druzine z povprečnimi dohodki ne morem kaj preveč sanjarit in si izmišljevat. Zdaj pa vprašanje, fantje in dekleta ko se vozite v sezoni od marca tam do novembra okol z motorjem je z kombinezonom pa škornji tak bolj prijetno ? ali imate samo za šminko ? Namreč za šminko se mi ne gre in gledam samo na varnost, glede na to da kaj preveč kot 5x na grobnik ne bom šel čez poletje zaradi financ bom kupil brezveze ali pač ?

Dajte mi prosim pomagat bi zares potreboval pomoč

V poštev pride še da kupim bundo novo kako dobro, ker ta mi je malo premajhna, pa hlače..

Meni kiombinezon pomaga, ker je v okolišu mod podloženo. Jajca me ne bolijo :lol1: , drugače pa več, kot je med asfaltom in tvojim telesom boljše je. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če reš 5x na grobnik je dobro met kombinezon. Sploh pa brez njega niti ne moreš na pisto. Na splošno pa je za vožnjo z motorjem ne glede al je dirkališče navadna cesta zelo priporočljiv. Ne verjamem da bi se ti na njem nabiral prah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da tukaj malce zafrkavaš kajne ampak vseeno:

Če imaš namen it 5x letno na grobnik potem ti ne pride v poštev drugega kot enodelni kombinezon uveljavljene znamke (min 200.000sit) plus zelo dobri škornji in zelo dobre rokavice.

Brez čelade proračun min. 300.000sit.

(ampak to je res min. za solidno opremo)

Fantje, mogoče bo malo bebasto izpadlo ampak vseeno bom vas strokovnjake vprašal ki se veliko bolj spoznate pa mi date pravo mnenje.

Torej imam motor, cestni. Imam v namenu kupit kombinezon. No, ker nisem dirkač bom gledal za cenovno ugodnimi kombinezni okol 100 tisoč. Namreč bundo že imam, rokavice tudi. Sedaj pa nevem kolko bi meni to prišlo v uporabo saj se mi zdi kot da si robot v tem. Škornji pa kombinezon bi vzel, vendar se mi zdi da bi se na tem samo prah nabiral in ker sem iz druzine z povprečnimi dohodki ne morem kaj preveč sanjarit in si izmišljevat. Zdaj pa vprašanje, fantje in dekleta ko se vozite v sezoni od marca tam do novembra okol z motorjem je z kombinezonom pa škornji tak bolj prijetno ? ali imate samo za šminko ? Namreč za šminko se mi ne gre in gledam samo na varnost, glede na to da kaj preveč kot 5x na grobnik ne bom šel čez poletje zaradi financ bom kupil brezveze ali pač ?

Dajte mi prosim pomagat bi zares potreboval pomoč

V poštev pride še da kupim bundo novo kako dobro, ker ta mi je malo premajhna, pa hlače..

Še enkrat, glede na to da si že nekaj časa na MS mam ornk feeling da zajebavaš ampak jebi ga očitno se mi trenutno da tipkat. Tudi če ne boš nikoli šel na pisto ti svetujem usnjen kombinezon. In verjemi da ga ne nosimo samo za šminko :headbang:

Ampak zaradi mene se lahko brez problema voziš v kavbojkah in kratki majici. Tudi brez čelade če ti paše. Ker je verjetno tako ali tako samo za šminko. :slap:

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gsx600 ko sem bral tvoj post sem šel še enkrat gledat tvoj nick če si to res ti, kar nekaj časa si že MS pa take blebetaš tja v tri dni, daj no usnjeni kombinezon za šminko pa take, pa saj to ni fetiš motoristov, malo uporabi svojo kepo predno kaj blekneš no razen če zajebavaš folk to naj pa ice presodi.

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolši šminkerji se vozijo brez kombinezonov in brez hlač...če imajo na sebi majico je to zaradi aerodinamike :lol1:

gsx600 če res potrebuješ opremo vprašaj kakega motorista,ki je imel prometno nesrečo,in je uporabljal kombinezon.pa skupaj ugotavljajta kaj bi bilo če ga ne bi imel.Sam cem imel cordura hlče s kolenskimi ščitniki...če jih ne bi bilo bi mi koleno verjetno pogledalo ven in bi se še zdaj cajtal.

Mal poglej po kakšnih temah(ki imajo zveze s prometnim nesrečam,okrevanjem...)->Se splača dat za kombinezon.

PS:predno bom kupil nov motor bom kupil nov kombinezon!!!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče me pa nisi spoznal v pravi luči...

:topic:

Za kombinezon sem mislil resno, saj vem da se z varnostjo ni za hecat. Muči me le to, 300.000 sit (tristo tisoč) sit ? Zakaj toliko? A je res razlika v kombinezon toliko vredna ? Namreč nimam neke volje kej pretirat pa se igrat kaskaderja, dajte ocenit kombinezone okol 100-120 tisoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 300k sit tudi sam ne mislim kupovat kombinezona-ni dovolj denaraj pa tudi se mi zdi da glede na moje zahteve zadostuje kakšen za150k sit max!!!!Samo da ima ščitnike,drsnike in usnje,katero je dokaj kvalitetno sešito skupaj!!Itak pa je to osebna odločitev/osbna izbera!!!!

Veliko sreče pri nakupu!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče me pa nisi spoznal v pravi luči...

:topic:

Za kombinezon sem mislil resno, saj vem da se z varnostjo ni za hecat. Muči me le to, 300.000 sit (tristo tisoč) sit ? Zakaj toliko? A je res razlika v kombinezon toliko vredna ? Namreč nimam neke volje kej pretirat pa se igrat kaskaderja, dajte ocenit kombinezone okol 100-120 tisoč.

1. Usnjen kombinezon boš imel kar nekaj časa. To ni zadeva, ki jo po letu uporabe menjaš.

2. Kombinezon boš nosil večino časa, ki ga boš preživel na motorju.

3. Če boš zaradi padca drsel po cesti in trčil ob nekaj (bog ne daj), bo kombinezon edina stvar, ki bo tvoje telo branila pred poškodbami.

4. Kombinezon za 200k sit predstavlja 10% vrednosti tvojega motorja.

Par razlogov zaradi katerih se ti splača prišparat recimo še kakih 60k sit in lahko v kaki akciji stakneš že nekaj kvalitetnega.

Če pa gledaš take cene, ker ti doma ne dajo denarja za kombinezon naj me pa tvoj oče spet pokliče... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj Clover je bil že parkrat na tleh, ne bom reku da je k nov, ampak oluščila se je samo zgornja plast. Pa sem se vedno nanj na predelu kolen in komolcev naslonil na polno. Tam ima pač ščitnike in bi "trajalo" da jih predrsam. Priznam, za šminkirat ni več.

Dočim rokavicam First pa ne zaupam 0. Sem za foro med vožnjo pri ene 150 v ovinku porajsal po tleh (call me stupid) pa se je usnje na prstih samo razcefralo. Res da je bil bolj grob asfalt (Dvor - Kočevje) vendar je šlo zgolj za dotik s cestiščem. kurc pa tak test ko testiranec razpade.

edited: Sploh pa ne vem kaj se spet oglašam v tej temi :headbang:

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče me pa nisi spoznal v pravi luči...

:topic:

Za kombinezon sem mislil resno, saj vem da se z varnostjo ni za hecat. Muči me le to, 300.000 sit (tristo tisoč) sit ? Zakaj toliko? A je res razlika v kombinezon toliko vredna ? Namreč nimam neke volje kej pretirat pa se igrat kaskaderja, dajte ocenit kombinezone okol 100-120 tisoč.

Ni ti treba plačati 300.000 SIT. Trenutno imaš pri Avto Triglavu razprodajo Dainese, v Vranskem podjetje INDE, ki šiva kombinezone Spyke...Pa tudi v tujini dobiš recimo lanski enodelni model, replica Rossi, za 600 eur v razprodaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal sem 300.000 sit za vse skupaj (tudi škornji in rokavice)

Glej napisal si da boš šel 5x letno na grobnik. Poznam ljudi ki grejo manjkrat pa zaradi varnosti ne šparajo pri kombinezonu. 5x letno na grobniku je že kar nekaj. In pri hitrosti 200km/h na uro ne gre šparat. Zaradi mene lahko greš v Louisa ali pa kam drugam pa kupiš kombinezon za 200€.

Glej solidni 2 delni kombinezoni stanejo okoli 150.000sit (brez novoletnih popustov). Enodelni so še malce dražji. Dobri škornji (pa ti sedaj ne mislim razlagati kako pomemni so) stanejo vsaj od 40.000 naprej in dobre rokavice prav tako. Če lahko živiš brez gležnja ali prstov potem ni problem, kupi kaj za 10.000 sit ali pa sploh ne tako boš prišparal za nekaj piv.

Za neko normalno cestno vožnjo lahko prideš skozi že za kakšnih 150.000 - 200.000 sit.

Pa pozabljaš še na recimo ščitnik za hrbtenico, podkapo in še kup malenkosti.

V glavnem če imaš omejen budget potem ne razmišljaj o grobniku in tudi ne o kakšnem divjanju po cestah če hočeš ob morebitni nesreči ostati relativno cel.

Pa da ne pozabim, obstajajo 2 vrsti voznikov motorjev, tisti ki so že drsali asfalt in tisti ki ga še bodo.

Sam spadam med prve in verjemi mi, kolikor se zapeljem ven iz relativno malega mesta ne grem drugače kot v usnju. Pri padcu okoli 70km/h sem kakšnih 20-30m drsel po asfaltu in če ne bi imel usnja je vprašanje kako bi naslednje mesece se še uspel vozit. Lahko ti naštejem še mnogo podobnih primerov mojih znancev.

Sklep vsega pa je. NE šparat na zaščitni opremi!!!!!!!!

AVE!!!

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem dal za jakno 15 jurjev, pa jo imam že 3 leta. Aja pa 1x, 2x, 3x, 4x, 5x... ja 5x sem čmoknu z njo :blush: Aja, sam je blo vedno pod 50 km/h, tko da jakna ni utrpela, kakih hujših posledic (mal je raztrgana na predelu rame). Tko da ja, jst sem dost pocen skos pršu. Bom pa zdele na spomlad menju jakno :yes:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec sam sem resda padel(pristal) samo pri 50km/h.Imal sem hlače s ščitniki(hvalabogu),in usnjeno jakno ki pa je bila sešita doma(kvalitetni vendar brez ščitnikov).Rokavice sem kupil za 20k(first).Po nesreči edino kar je"uničeno"so cordura hlače(luknja) in škornji!Jakna ima le majhno sled drsanja ob asfalt,rokavicam skoraj nič(še vedno uporabne!!!Imal sem tudi ščit hrbtenice(tak je kot nov).

Kaj bi pa bilo z mano,če bi šel100,150,200 na uro(200itak zzr250 ni nikol šu :grrr )...ne vem!!!Upam da nikoli ne izvem...ne v takšni,ali drugačni opremi!

PS:Stric je rekel:_kolikor ceniš svoje življenje,toliko za njega daš_!!

Sem pa še premlad da bi strica tako dobro razumel :headbang: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No glej pri 50km/h, pa so bile hlače uničene. Koliko se jih vozi točno po omejitvah? Pa verjetno ste videli primerjave trkov pri 30, 40 in 50km/h. Energija se veča s kvadratom hitrosti. In tvoj stric ima čisto prav.

Odgovril sem gsx-rju in glede na to kar je povedal (športna vožnja in grobnik vsaj 5x letno) je pač cena taka če hoče imet možnosti se po padcu vstati in odkorakati. Sej zaradi mene se lahko pusti odpeljati rešilcu samo potem naj pač tega ne sprašuje po forumu če mu ni všeč kaj bodo ljudje napisali.

Tudi sam sem imel rokavice za kakšnih 15k (na srečo z karbonskimi ščitniki) in so preživele padec je pa res, da so prišle v kontakt z asfaltom samo s karbonskim delom (ta je opravil svoje delo).

Poleg varnosti pride tukaj v poštev tudi udobnost (kvaliteta in debelina šivov, uporaba dobrih in varnih materialov, itd, itd.)

Jebi ga, celotno opremo lahko dobiš za manj kot 100.000 sit vendar po izkušnji, ki sem jo imel kaj takšnega ne dam nase. Potem se raje ne vozim. Če pa kdo rad tiča vtika pod kosilnico pa ga naj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tudi res Kec, da cena izdelka ni vse. Nekatere znamke so prestižne, in so njeni izdelki dražji, kot kak primerljiv kakovostejši izdelek. Tako kot je tvoj Triumph slabši od honde VTR, pa je kljub vsemu dražji :grim Tako da ne moreš kar reči, dobera oprema stane 300.000 jurjev. Odvisno.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm je blo tisto pivo včeraj zate preveč? :evilgrin:

Glej če bi govorili o prestižu bi lahko brez problema napisal ceno 600.000 ali še več. Alpinestars, Dainese (mislim na pro modele) + daytona + še kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm je blo tisto pivo včeraj zate preveč? :evilgrin:

Glej če bi govorili o prestižu bi lahko brez problema napisal ceno 600.000 ali še več. Alpinestars, Dainese (mislim na pro modele) + daytona + še kaj.

Koko pivo. Ne pijem piva :grrr

Sej vem kaj si mislu. Samo lahko je kombinizon za 100 jurjev boljši od tistega za 120.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No glej pri 50km/h, pa so bile hlače uničene. Koliko se jih vozi točno po omejitvah? Pa verjetno ste videli primerjave trkov pri 30, 40 in 50km/h. Energija se veča s kvadratom hitrosti. In tvoj stric ima čisto prav.

Odgovril sem gsx-rju in glede na to kar je povedal (športna vožnja in grobnik vsaj 5x letno) je pač

Se mi zdi, da če nimaš za dobro opremo, od kje boš potem imel denar za obisk grobnika 5x letno?

Najprej oprema pol pa zabava :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koko pivo. Ne pijem piva :grrr

Sej vem kaj si mislu. Samo lahko je kombinizon za 100 jurjev boljši od tistega za 120.

Jep vsekakor, ampak pri ST vs. VTR tole ne zdrži :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem dal za jakno 15 jurjev, pa jo imam že 3 leta. Aja pa 1x, 2x, 3x, 4x, 5x... ja 5x sem čmoknu z njo :blush: Aja, sam je blo vedno pod 50 km/h, tko da jakna ni utrpela, kakih hujših posledic (mal je raztrgana na predelu rame). Tko da ja, jst sem dost pocen skos pršu. Bom pa zdele na spomlad menju jakno :yes:

A si jo kupu na KRAMARSKEM SEJMU?? :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep vsekakor, ampak pri ST vs. VTR tole ne zdrži :grrr

Seveda govorim o novi VTr-jki. Ne o moji starini.

A si jo kupu na KRAMARSKEM SEJMU?? :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

In kaj naj bi ti buji pomenil. A zdej sem pa ful klošar, k sem dubu jakono ful ugodno. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da ne pozabim, obstajajo 2 vrsti voznikov motorjev, tisti ki so že drsali asfalt in tisti ki ga še bodo.

Lahko ti naštejem še mnogo podobnih primerov mojih znancev.

Fajn je blo. Upam, da ne tak kmalu spet. :D

Aja, Dainese za cca.200 jurjev. Še vedno kot nov. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kec-moje rokavice imaju tudi karbon...a je še nerabljen ker sem se ujel na dlan oz.del zapestja...

hlače bi pri višji hitrosti verjetno bile kje za mano,vsaj del njih(usnje je zakon :grim ).

Se pa strinjam z Original-one-če nima za dirkaško opremo,naj ne hodi na dirkališče!!S tem ko 2 leti ne bo hodil5x na dirkališče uspe prišparati za boljši kombinezon ane??

PS:kje se dobi koka??? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!