Skoči na vsebino

Dizelski ali bencinar?


Thundercat

Priporočene objave

fazerO3

PS/ Mirana: in zakaj se na vse grlo dereš?

NEVEM ZAKAJ MISLIŠ DA SE DEREM TAKŠNE JE MOJE MNENJE TER IZKUŠNJE.. SORRY VSAK MA SVOJE MNENJE NIMAM NIČ PROTI BENCINARJEM AMPAK SEM NA STRANI DIZELSKIH MOTORJEV

Super! Vse kar moraš zdaj narediti je, da nekje stakneš še, recimo, 9 dizelskih motorjev in rečeš službi: "Čao!"

Tvoje vodilo: "Ne delam nič, povprečno SLO plačo mi dajejo dizelski motorji."

DELPHI

GLEDE SLOVENSKIH PLAČ TER 9 DIZELJSKIH MOTORJEV JE PA TAKO PRI NAS ŠPARAMO KO MAMO NE PA KO NI VEČ, NEVEM PA ZAKAJ VEČINOMA SLOVENCEV KUPUJE ARTIKLE PO TRGOVINAH KO JE AKCIJA ČE IMATE TOLK DENARJA ZAKAJ NE KUPUJETE NAJDRAŽJE ARTIKLE MI KOPUJEMO SREDNJI RANG OČITNO TI KOPUJEŠ NAJDRAŽJE SAM SI TAKO IZJAVIL NEVEM PA ZAKAJ SE SPLOH POGAJAMO SAJ LAHKO Thundercat

STOPI DO AVTOHIŠE TER VPRAŠA ZA MNENJE MISLIM DA MU BODO VSI DOVOLJ JASNO TER VELIKO BOLJE RAZLOŽILI KOT MI VSI SKUPAJ NA FORUMU

MENI JE SVETOVAL ČE DELAM VEČ KOT 15 000 KM LETMO DA SE MI BOLJ SPLAČA KUPITI DIZEL PA NE ZATO KER BI GA PRI NJEMU KUPILA NAMREČ PRIVAT SEM GA KUPILA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mirjana, spet se deres (a.k.a. IZKLOPI CAPS LOCK. hvala. hint: netiquette)

stavcna locila tudi niso tabu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Naj potegnem iz naftalina saj sem pred odločitvijo kaj nabavit na 4ih kolesih...dizel ali bencin?!?

Zanimam se namreč za fiata punto 1.3 JTD oz Multijet ali karkol že in če ma kdorkoli kakršnokoli izkušnjo s to mašino prosim na dan z besedo ker se res nebi rad zaj****(beri:vsaki okvari na avtu sledi vsaj 3 mesce počivanja na dvorišču do sledečih "počitnic" in s tem povezanega počitniškega dela :) )!No ja zakaj sploh dizel če imam namen delat maximaximalno 10.000km na leto...prvič-z dozdajšnimi dizli sm se veliko lepše,boljše,rajše pelju kt z bencinci,drugič-poraba(verjetno se bo avto pelju na biodizel s trenutno ceno 125,6 bivših sitov),tretjič-manj vzdrževanja(nepreverjena trditev),četrtič-cena 1.3 dizla enaka ceni 1.2 bencincu...no ja edina slaba stran je to da bodo moje "relacije" večinoma tam od 5,6km-14km .) No ja en razlog za dizel je tudi to da mogoče sčasoma pride na avto kljuka za vleko motorja al pa dveh(ki pa mislim da na 1.2 mašino res ne paše :hmm: )...

No ja...kar koli pametnega o tem avtu s to mašino zelo dobrodošlo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja leta je šla tehnologija pri dizelskih agregatih tako naprej, sploh BMW in Audi, da jaz osebno, nekoč goreč nasprotnik dizla, ne bi trenutno kupil nobenega bencinarja. Ogromno konjev, še več navora in relativno majhna poraba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno se bo avto pelju na biodizel s trenutno ceno 125,6 bivših sitov...

nevem, kako biodizel priporočajo pri JTD motorjih O:-) ampak TDI, MB in BMW ga ne priporočata, pa tudi vprašanje garancije se poraja :blush:

Popravljeno . Popravil Vojč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem, kako biodizel priporočajo pri JTD motorjih O:-) ampak TDI, MB in BMW ga ne priporočata, pa tudi vprašanje garancije se poraja :blush:

pomojem ga z biodizlom nimaš kaj srat pri JTD motorjih sicer nisem kakšen znalac tako pravijo nekateri mehaniki s katerimi sem se pogovarjal o teh stvareh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja leta je šla tehnologija pri dizelskih agregatih tako naprej, sploh BMW in Audi, da jaz osebno, nekoč goreč nasprotnik dizla, ne bi trenutno kupil nobenega bencinarja. Ogromno konjev, še več navora in relativno majhna poraba.

še vedno obstaja preprosta formula, dizel porabi manj ima pa višjo ceno, zračunaš koliko kilometrov delaš in razliko v porabi in ceni bencina in hitro vidiš koliko km moreš delat da se ti splača nakup dizla. jaz sem na srečo zadnja leta manj na cesti z avtom, meni se dizl ne splača pa še rajše mam bencinarje.

no čeprav zdaj po naključju vozim dizla, jebemti iz lahkega avta z bencinarjem 120 KM na večjega 110 KM dizla it :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo. Časi, ko so bili dizli dražji, so mimo. Poglej moč motorja pri enem in drugem. Primerjaj ceno in razlike ni. Pri ceni. Pri vožnji - velikanska. Da o porabi sploh ne govoriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in o obremenitvi za okolje tudi ni debate, sploh pri kratkih mestnih vožnjah...

ampak mi še kar rinemo :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo. Časi, ko so bili dizli dražji, so mimo. Poglej moč motorja pri enem in drugem. Primerjaj ceno in razlike ni. Pri ceni. Pri vožnji - velikanska. Da o porabi sploh ne govoriva.

o pa so razlike, sploh pri rabljenih. recimo volvo S60 letnik 03-04(ravno kupuje kolega zato vem) je isto močni bencinar 1000-1500 € cenejši. isto recimo vsi francozi, pa tudi bmw je dizel dražji.

nevem no, meni bencinar bolj leži

v ekološkem duhu pa grem sedaj peš na kavo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o pa so razlike, sploh pri rabljenih. recimo volvo S60 letnik 03-04(ravno kupuje kolega zato vem) je isto močni bencinar 1000-1500 € cenejši. isto recimo vsi francozi, pa tudi bmw je dizel dražji.

nevem no, meni bencinar bolj leži

v ekološkem duhu pa grem sedaj peš na kavo :grim

Tole s kavo pa je dobra ideja. Tudi jaz grem. Na prvo danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ekološkem duhu pa grem sedaj peš na kavo :grim

jap.

idealno bi blo met enga vlkega dizla za douge ture pa eno malo bencinsko ali celo hibridno gajbo za po mestu... ker v dizl karavanom v službo 4 km je navadno izživljanje nad okoljem... no, vseeno to počnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je že reku da ni razlike v nabavni ceni?

opel corsa 1.4 (66kw) - 12350€ vs 1.3 (66kw) - 14360€ - razlika 2010€

ford focus 1.6 benzin (85kw) - 17609€ in 1.6 dizel (80kw) - 20315€ - razlika 2706€

bmw 318i (95kw) - 26735€ vs 318d (90kw) - 27534€ - razlika 800€

Je pa res, da več kot je avto vreden, manjša je razlika v ceni benzin vs dizel. Pri manjhnih nabavnih cenah je pa tistih 2000 oz 3000€ že zelo velik % nabvne cene!

Jaz sem nek izračun delal in pršu do zaključka, da se do 100.000km vozim z bencincem zastonj, za razliko v nabavni ceni dizla - to je pa prbližno če delaš 20.000km/letno celih 5let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Hondo Accord dizel. Kuri mi med 5 in 5,5 litri. Prej sem imel Pasata bencinarja, ki mi je kuril v povprečju 10,5 litra. Izračunajte razliko (pri 2500 km na mesec je to 110 EUR ali 26k SIT mesečno). Ko sem šel v Črno goro mi je kuril pod 5 litri (tovarniško obljubljajo 4,6l/100 km), kar je zelo malo za 1,5 t težko vozilo. Priporočam Hondo Accord. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K maš enkrat dizelna boš teško kupil nazaj bencinarja, tut če je mal dražji :OK: :OK:

Se popolnoma strinjam. :OK:

Kdo je že reku da ni razlike v nabavni ceni?

opel corsa 1.4 (66kw) - 12350€ vs 1.3 (66kw) - 14360€ - razlika 2010€

ford focus 1.6 benzin (85kw) - 17609€ in 1.6 dizel (80kw) - 20315€ - razlika 2706€

bmw 318i (95kw) - 26735€ vs 318d (90kw) - 27534€ - razlika 800€

Je pa res, da več kot je avto vreden, manjša je razlika v ceni benzin vs dizel. Pri manjhnih nabavnih cenah je pa tistih 2000 oz 3000€ že zelo velik % nabvne cene!

Jaz sem nek izračun delal in pršu do zaključka, da se do 100.000km vozim z bencincem zastonj, za razliko v nabavni ceni dizla - to je pa prbližno če delaš 20.000km/letno celih 5let.

Poleg razlike v nabavni ceni med dizlom in bencinom moraš upoštevat, da dizelski motor tud bistveno manj porabi. Pri moji Mazdi 3 je razlika v porabi med dizelskim motorjem in bencinarjem z enako konji najmanj 30% v korist dizla :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW ma najmočnejšga dizla, drgač pa če gledaš dizla...izpod vsaj 1,9 130KM ne smeš jit...sploh pr karavanih al pa težjih limuzinah .) kvečm pr kšnih cliotih, corsah ipd...pol pa tm 90KM :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nek izračun delal in pršu do zaključka, da se do 100.000km vozim z bencincem zastonj, za razliko v nabavni ceni dizla - to je pa prbližno če delaš 20.000km/letno celih 5let.

Itak. Sam če delaš pa 50.000 letno, poj se pa že spalača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo. Časi, ko so bili dizli dražji, so mimo. Poglej moč motorja pri enem in drugem. Primerjaj ceno in razlike ni. Pri ceni. Pri vožnji - velikanska. Da o porabi sploh ne govoriva.

Honda civic (2006) :

1.8 sport (bencin 103 kW) proti 2.2 sport (diesel 103 kW) : razlika cca 2500 EUR

poraba (za bencinsko varianto): po BC med 6,5 in 7,0 l/100 km (malo mešano: nekaj obvoznice okoli Lj. in nekaj mestne vožnje tel lokalne ceste)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko enega prepucavanja za in proti

... imam namen delat maximaximalno 10.000km na leto...

...no ja edina slaba stran je to da bodo moje "relacije" večinoma tam od 5,6km-14km

... No ja en razlog za dizel je tudi to da mogoče sčasoma pride na avto kljuka za vleko motorja al pa dveh(ki pa mislim da na 1.2 mašino res ne paše :hmm: )...

No ja...kar koli pametnega o tem avtu s to mašino zelo dobrodošlo :)

žal ti o tem motorju ne vem povedat nič, VENDAR za tako kratke razdalje niti ne pomisli na dizla. Manjši bencinar je moj nasvet. Dizel se ti bo po 10ih km komaj segrel, pozimi še to ne če boš upošteval da se mrzlega avta ne tišči.

Praviš da boš ščasoma potreboval kljuko? Glede na ponudbo avtomobilov pri nas mislim da ne boš imel problemov takrat (ko bo keš in več izkušenj) ... zamenjat avtomobila za nekaj bolj optimalnega. 2 motorja + prikolica sta skoraj pol tone. Ne se hecat to s puntekom okol vlačit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem, kako biodizel priporočajo pri JTD motorjih O:-) ampak TDI, MB in BMW ga ne priporočata, pa tudi vprašanje garancije se poraja :blush:

skoda (TDI, 105 in 140 KM) ponuja tovarnisko opcijo prilagoditve masine na biodizel. cena "posega" ca. € 120.- v AUT.

za drajsanje po mestu ali na zelo kratke relacije je dizel nesmisel. kot je sym napisal se masina niti ogreje ne, posledicno so stroski visji (poraba, obraba). raje pes/s kolesom ali z javnimi prevoznimi sredstvi. je ceneje.

in vsak normalen zdrav clovek lahko gre pes 2000 m v manj kot 10 min (kolikor se porabi v povprecju za taksno razdaljo na zabasanih cestah metropol).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

in vsak normalen zdrav clovek lahko gre pes 2000 m v manj kot 10 min (kolikor se porabi v povprecju za taksno razdaljo na zabasanih cestah metropol).

V 10 min peš ne narediš 2 km. .) Ali pa je tek za tebe normalen način hoje :D Brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!