Skoči na vsebino

Dizelski ali bencinar?


Thundercat

Priporočene objave

Dokler se bo moja soseda v 200m oddaljeno trgovino z avtom vozila, je gorivo prepoceni! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, Gregs,

tista nafta po 0,798 je v Peggauu na Graški cesti,

v Gradcu ga ima pa BP na obeh črpalkah po 0,944.

Graz pomeni Gradec,

Graz-Umgebung pa Gradec-okolica,

zato imajo eni iz Gradca na registrskih tablicah G, eni pa GU.

To je isto, kot da rečeš, imajo zelo poceni bencin v Ljubljani.

Kje?

Na Ljubljanski cesti na Vrhniki.

To ni v Ljubljani.

:P .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kako u u p.m. je lahko surovina drazja od koncnega izdelka??? To je isto kokr bi bla moka drazja od kruha, jeb... pa tako drzavo??? Kaj je SLO edina drzava na svetu kjer je dizel drazji od bencina  :blink:  :blink:  :fight2: .

Iz surove nafte pridobijo cca 40% bencinov različnih oktanov, ter 15% diesel goriva, ter ostalo, kaktran, mazut . . . .

Gola cena diesel goriva v primerjavi z bencinom je višja za cca 10-15 SIT/l. Zaradi trošarine in raznih davkov, pa je bila cena bencina v povprečju vedno višja od dieselskega goriva.

Primer:

_________ poraba:________izenačimo strošek/100km:_______cena goriva:

Bencin:__10l/100km____________2060 SIT___________________206 SIT

Diesel :__ 7l/100km ____________2060 SIT___________________?????

Da bi se ta trenutek in za ta primer strošek za gorivo med dizlom in bencinarjem izenačil, bi mogla biti cena za liter diesla: 294 SIT ali obratno cena bencina 147 SIT pri trenutni ceni diesla!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, Gregs,

tista nafta po 0,798 je v Peggauu na Graški cesti...

...Barto je najbrž mislil to, kjer najbrž tanka... ker mogoče je kje na poti iz MB v Graz... pa je to potem okolica... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kako u u p.m. je lahko surovina drazja od koncnega izdelka??? To je isto kokr bi bla moka drazja od kruha, jeb... pa tako drzavo??? Kaj je SLO edina drzava na svetu kjer je dizel drazji od bencina  :blink:  :blink:  :fight2: .

Prvega dela ne bom komentiral, mogoče samo to da oil ni enako, kot pri nas nafta (v primeru surovine in končnega izdelka), za drugi del ti pa lahko odgovorim, da ima Švica že dolga leta nafto dražjo od bencina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam opravka samo z bencinom in se ne sekiram nič. :)

Počasi bo odpadel argument dizlov "majhna poraba-pocen nafta" Za tist liter al pa dva sploh ni razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je bila takrat, ko sem kupoval dizelja nekakšna akcija, je bil cenejši od enakovrednega bencinarja. In pred tem sem imel enakovrednega bencinarja, ki je imel v 3 letih, kolikor sem ga imel, povprečno porabo 9,8 l/100 km, dizeljaš pa ima v 3 letih in 3/4 povprečno porabo 7,5 l/100 km.

Ker te na rednih servisih opalijo približno enako na enake kilometrske razdalje in ker se do sedaj ne na enem in ne na drugem ni nič izvenserijskega pokvarilo, sem z dizaljašem še vedno na dobičku.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj ata pa ubija, ko sliši besedo "bencin".

old school, pač.

(sinepaimadomadvabencincanaskupnošestkolesihpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, v kolikor porabi bencinska verzija modela kot ga vozim od 2,0 - 4,0 l vec na 100 km kot dizelska sploh nimam kaj razmisljati. tudi ce bi dizel bil dvakrat drazji od bencina bi se se vedno splacalo.

je pa odvisno od kolicine prevozenih kilometrov letno. v mojem primeru je magicna meja 19k km, delam pa od 25-30k na leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diesel je zdej dražji od bencina, ampak poraba okol 5litrov, je pa dost manša kot pr bencincih...jst sm za diesel :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa leta do sedaj sem vozil bencinarje in letno porabil za okrog 35000 km 470000 sit! Sedaj sem opravil z dizlom 16000km porabil pa 140000 SIT! Mislim da je razlika očitna, avtomovila sta vila enake znamke, enak tiop, le da je sedaj dizel! Splača se ga met če delaš nad 30000 Km na leto!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako me dizel odvrača.....gorivo ni kaj cenejše, ropota kot traktor....

Doma imamo Audi A3 Sportback 1.6FSI 115KS

Poraba je max. 9l, o pospeških pa po moje ni treba govorit :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[uf tule si pa sfalil, dej primerjaj enga podobnega dizla v z becninarjem v klasi, pa boš vidu, da pospeški niso tko nedolžni kot ti misliš, pa da o max porab sploh ne govorim, pa še tunaš ga lahko, če maš volo in gnar....1.9tdi je zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača se ga met če delaš nad 30000 Km na leto!

ali še kak tisoč več...sam po mojih opažanjih je to veliko km-jev za povprečnega človeka...večina jih naredi manj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh je pa zakon ko ropoče kot star traktor...

Glavn je, da ko cvička natankaš za 6jurev nardiš 1000km, briga me a ropota...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dizl še vedno zakon! .... pa še vedno ma dizl alternativno možnost pri izbiri goriva...ki je za iznajdlive lahko tudi manjša od 50 sit/l .... glede cene, to je pa tud samo v naši državi tak, da se spomnijo... čez par tednov pa bo pač bencin šau gor, pa bo spet isto....

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali še kak tisoč več...sam po mojih opažanjih je to veliko km-jev za povprečnega človeka...večina jih naredi manj...

maš prau. Preveč se gleda na porabo (ob predpostavki, da je bencin dražji, čeprav trenutno ni), ne pa na stroške srvisa in servisno periodo in morebitno okvaro turbine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavn je, da ko cvička natankaš za 6jurev nardiš 1000km, briga me a ropota...

Ja seveda, kako se pa potem voziš po cesti, morda tako, da avtomobil potiskaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja ... ko kupuješ avto si moraš biti na jasnem koliko se boš vozil. Če bi si jaz uredil življenje tako, da bi se z "vikenda" vozil v LJ vsak dan (~40km iz LJ, skupaj do službe cca. 50km, približno 30min vožnje +/- 5min, odvisno od razmer na cesti in razpoloženja) bi samo z vožnjo v službo in nazaj na leto pridelal 24000km. Skupaj bi bilo pa nekaj več, ampak pod 30000 verjetno. No - v tem primeru bi bil verjetno že tam nekje na meji, ko bi se lahko spraševal ali se splača in tehtal možnosti, porabo, servise, cene turbin ob morebitnem defektu itd.

Pri manjši kilometrini (moja trenutna je recimo cca. 25000km v slabih dveh letih) pa se to ne splača. No - morda je to vredno premisleka v primeru raznih akcij tipa "dizel za ceno bencinarja". Tu pridejo na dan pomisleki o verjetno večji kvarljivosti (turbodizli so pač precej naviti), turbine niso poceni ... in vsakemu je jasno da je navaden bencinski motor razmeroma preprost v primerjavi s sodobnim dizlom.

No in ko tako po malem tehtaš kaj bi ...

... slišiš ob priliki glas enega takega traktorja, pa te vse mine :SS

Saj ne rečem ... ob zadostni kilometrini ... ali pa če si "nekje vmes" in dobiš dizla za isto ceno ... v tem primeru je vredno razmisleka. Plačati 250k več za dizla pa - razen če si nekakšen trgovski potnik in narediš n0000km na leto, kjer je n že nekje proti 9 ... po mojem nima smisla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj nekaj klobasate o pokvarljivosti in navitosti turbin. je to v sloveniji tako pogost dogodek?

pri nasih treh TD-avtomobilih do sedaj s skupno skoraj 440k km ni niti enkrat nobena turbina kihnila, nobenih problemov z masinami samimi. 110 HDI-KM pri 2000 ccm ni nobena navitost. samo s chip-tuningom se pridobi 25 KM in 50 Nm s polno garancijo na vse dele masine, menjalnika in sklopke. torej ne nekaj o pokvarljivosti dizelskih turbin nakladati brez argumentov. ker BCBR je prekleto slab razlog za taksno pocetje.

in se nekaj: zakaj mislite so dizelski agragati tezji od bencinskih? ......."sigurno ne" zaradi ojacitev bloka in prefirejie, ma ne. to pa sigurno ne. <_< :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!