Skoči na vsebino

Dizelski ali bencinar?


Thundercat

Priporočene objave

:eek: DIZEL-216 SIT :eek: IN TO GLIH SEDAJ,KO SEM BIL ŽE 99%ZAGRET,DA KUPIM DIZLA!

Naj gre vse skupaj v P.... M...... :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Stilo JTD ima na 20.000 km, no sam jih ima večkrat, ker ima pri teži 1.5 tone prednjo premo iz špjatra. :(

No, samo drugače je pa kr kul avto, ne smem jamrat, agregat je pa tko al tko zakon.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo z benciskim avtomobilom tezkim 1.400 kg lahko naredi z ca. 70 l bencina 1.200 km mesane in ne ravno najbolj pocasne voznje. B)

anyone? :devil:

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo z benciskim avtomobilom tezkim 1.400 kg lahko naredi z ca. 70 l bencina 1.200 km mesane in ne ravno najbolj pocasne voznje. B)

anyone?  :devil:

:whistle:

glede na to, da te mere letijo na mene, pravim da jaz s svojim stilom vožnje s.i.g.u.r.n.o. ne :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo z benciskim avtomobilom tezkim 1.400 kg lahko naredi z ca. 70 l bencina 1.200 km mesane in ne ravno najbolj pocasne voznje. B)

anyone?  :devil:

:whistle:

In ti to delaš s katerim dizlom? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me naslednje stvari: :?

1. Koliko zanesljive so diesel mašine ki so bolj navite recimo 1.5dCi/100KM recimo pri Renaultu. Ali se te navite mašine bolj kvarijo oz. ali je kaka slabost recimo glede na 1.5/80KM ali 1.9/120KM? :?

2. Zakaj pri odločitvi nihče ne upošteva tega, da če daš za dizel cca. 300kSIT več ga boš tudi kadarkoli prodal za cca. 300 KSIT več. Potemtakem se diesel v ekonomskem smislu izplača ne glede na št. narejenih kilometrov :?

3. Recimo da se med tednom voziš na bolj kratke razdalje za vikend pa na dolge. Kaj je potem bolje? Kako velik je problem kratkih voženj pri dizlu? A se zaradi tega dizli občutno bolj kvarijo? :?

4. Kakšni so Renaultovi dizli glede pokvarljivosti in vzdrževanja? :?

5. Za katero hitrost velja podatek o porabi pri izvenmestni vožnji. Komu (dizlu ali bencinarju) se poraba pri prekoračitvi te hitrosti recimo za 20 ali 30% bolj poveča? :?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me naslednje stvari: :?

2. Zakaj pri odločitvi nihče ne upošteva tega, da če daš za dizel cca. 300kSIT več ga boš tudi kadarkoli prodal za cca. 300 KSIT več. Potemtakem se diesel v ekonomskem smislu izplača ne glede na št. narejenih kilometrov :?

plačaš 300k več, ko pa prodaš pa dobiš samo 150k več... (po 5-6 letih), razen če ne prodajaš skoraj novega avtomobila... kar sm hotu povedat je to, da je utopično mislt da boš dobiu ta denar kdajkoli nazaj..., tako kot z leti pada vrednost avtomobila, pada tudi razlika v ceni med dizlom in bencinarjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi dizla z najmanj konji-manj navit-manj kvari,vse kar si napisal drži,današnji dizli so zelo kvalitetni tudi za krajše vožnje ,pri tem trpi samo izpuh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo z benciskim avtomobilom tezkim 1.400 kg lahko naredi z ca. 70 l bencina 1.200 km mesane in ne ravno najbolj pocasne voznje. B)

anyone?  :devil:

:whistle:

Tudi meni porabi samo žlico in pol na 100 km........ O:-) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po besedah serviserja iz Avto Trebnje se novi Fiatovi in Hyundaijevi dizli praktično ne kvarijo, pa jih kar veliko skozi roke spustijo, no vsaj agregati, podvozja in ostalo so druga zgodba.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni porabi samo žlico in pol na 100 km........ O:-)  O:-)

potem imas pa sparovcek doma, kenede?

hint: xantia hdi 81 kw KM, letnik ´99 je povprecno porabil na 123k km 5,9 l/100 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo z benciskim avtomobilom tezkim 1.400 kg lahko naredi z ca. 70 l bencina 1.200 km mesane in ne ravno najbolj pocasne voznje. B)

anyone?  :devil:

:whistle:

Verjemi mi...jaz s cca. 57 do 58 lmed 1000 in 1100 km....., no mogoče tehtamo kakšno kilco manj....Renault Scenic 1.5 dCi, 82 KM...pa tud divjam ne nevemkako...lahko celo rečem, da nekako v okviru omejitev gre :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje,da bi naj jutri (12 3 2005)bencin postal zopet nekoliko drežji-11 sit več za liter 95oktanskega. :xx:

Počakimo do jutri,da vidimo za koliko sem se zlago :? :? .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje,da bi naj jutri (12 3 2005)bencin postal zopet nekoliko drežji-11 sit več za liter 95oktanskega. :xx:

                Počakimo do jutri,da vidimo za koliko sem se zlago :?  :? .

Nič se nisi zlagal :angry2: Cena za liter 95 oktanskega zdaj 220,30 SIT :eek: :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!