Skoči na vsebino

Dizelski ali bencinar?


Thundercat

Priporočene objave

Crkne Bosch pumpa pri Mazda6 Diesel cena sitnica samo 760.000 SIT. Crkne turbina pri BMW diesel (malce poglej naokoli boš videl kako jamrajo, sploh če se kupi star) 450.000 SIT in podobnih zadev poznam še nekaj. Morda pa še vedno prihaja v Slovenijo drugorazredna roba.

Največja bedarija pri vsem skupaj pa je, da imajo stari dizli večjo ceno od istih bencinarjev. Potem pa se ljudje jočejo po servisih, ker je pred njimi imel dizla nekdo, ki ga je vozil tako kot bencinarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dizel je zakon, zakaj, preprosto zato, ker ga je užitek voziti, zakaj? zato ker mi tako paše in tako paše tudi ljudem, ki so se za dizla odločili zato ne iskat nekih razlik v prišparanju ali ne, ker ne gre toliko za to

eno smo pač usekani na diesel zvok, zvok navora v nizkih obratih in žlahtnega piska turbince :OK:

ti zgori pa ne nekih primerov obelodanjat, ker tudi pri bencinarju crkne vbrizg, pa imaš isto sranje, a so to primerjave na mestu :?

rihtanje boš pumpe med 20-40.000 sit, če le zaviješ kdaj stran od generalnega servisa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi pa reku, da velik ljudi kup dizla lih zarad tega, da "prišparajo". Velik je ljudi, ki res kupi dizel zato, ker so veliko na poti in jim pride prau, mnogo pa je takih ker ga kupijo zaradi tega ker so pač zdej "moderni", potem pa pomožnost z njim ravnajo kot z bencinarjem.

Sicer pa vsak po svoje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti zgori pa ne nekih primerov obelodanjat, ker tudi pri bencinarju crkne vbrizg, pa imaš isto sranje, a so to primerjave na mestu :?

rihtanje boš pumpe med 20-40.000 sit, če le zaviješ kdaj stran od generalnega servisa...

Tudi te tvoje tako imenovane porihtane pumpe smo že videli in kako hitro pade cena avta, ko se v avtu pojavi takšna pumpa. Skratka krneki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yo, vsaka mehanična zadeva je popravljiva z rezervnimi kosi, normalno je odvisno kdo skup daje in natuna, se pa uvoznikovim mehanikom to ne splača, ker niso usposobljeni za to in več zaslužijo s provizijo na material, kot na delu, pa še manj je treba delat

opiši mi pliz kako zgleda ko se v avtu pojavi obnovljena pumpa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sem v to temo že nekaj podobnega napisal ampak bom vseeno.

Edina prednost TDI, HDI, ... in podobne šare proti bencinskim motorjem je v nižji porabi.

Pri kakem 2.0 HDI 110KM je poraba za cel liter nižja kot pri primerljivem bencinskem motorju, razen če se voziš po mestu :yea1:

Kar je, če primerjamo to razliko s celotnimi stroški avtomobila, zanemarljivo.

p.s. : delam 30kkm letno, po novem 50kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjem Delu je zanimiva primerjalna tabela stroškov dizlov in bencinarjev srednjega razreda. Ob predpostavki prevoženih 15.000 km letno se večina dizlov iz nižjega razreda tudi po 5 letih (še) ne izplača.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pa dela 15k,pri meni se povrne že pri 2 letih-100.000km,ne vem zakaj vsi govorite, da se ne splača imeti dizla,če narediš 15k na leto avto imaš 10 let,prišparaš ogromno denarja,kdor namreč dela malo km ima avto dalj časa in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno "predvidevanje brez realne osnove". Nekateri delajo malo km letno in menjajo avto na vsaka 3-4 leta... Nekateri kupijo dizla samo zato, ker je to "moderno"... Nekateri pa zato, ker so nerazgledani in verjamejo kolegu, ki pravi, da se to "splačal"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi 150km v 10h letih malo za dizelski motor. Te pride cenej primerljiv bencinar. Že samo servisov je več pri d-jih, ker majo kokr jest vem krajšo servisno periodo!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi 150km v 10h letih malo za dizelski motor. Te pride cenej primerljiv bencinar. Že samo servisov je več pri d-jih, ker majo kokr jest vem krajšo servisno periodo!?

Kje si pa to pobral,dizli imajo v povprečju daljše ser.intervale,moj jih ima na 50.000km ali 2 leti,pa mi pokaži bencinarja s takimi ser. int.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa to pobral,dizli imajo v povprečju daljše ser.intervale,moj jih ima na 50.000km ali 2 leti,pa mi pokaži bencinarja s takimi ser. int.

Katero olje pa zdrži 50 000 km?

Ko sem jaz imel dizla (Golf) so bili servisni intervali na 7500 km, bri bencinarju pa na 10 000 km. Pa tudi nabavna cena je višja. Odtehta pa dizel z manjšo porabo ter bolj uglajeno vožnjo. Sicer pa so fiksni stroški(dražji servisi, višja cena, itd) res višji, tako, da naj bi se dizel izplačal pri cca 35000-40000 km letno. Taki so izračuni strokovnjakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero olje pa zdrži 50 000 km?

Hmmm, lani, ko sem testiral novo Astro dizel, se je bil en prodajalec (u bistvu lastnik firme) prpravljen skregati z mano....da on vozi v Oplu olje 50 k km, ker ima pač tak servisni interval... ko voli nek izvoli, jaz vem, da več kot 20 k km pr meni olje v avtu ni...ipaq se cenim, in motor mojega avtomobila tud...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko oljev zdrži 50k km, men bi pa praktično vsak, ker mi popolnoma dol visi kaj se z njim dogaja v mašini, samo da je nivo dost visok. :devil: So mi že pri prejšnjemu govoril, kako je treba olje po 15k namesto po 30k km menjat, pa se nisem sekiral, avto je pa čist lepo vozil pa tud po barvi ni bil čist nič preveč drugačen.

Sej pravim to sem samo jaz, kolkor vem imajo avtomobili ki imajo servisni interval na 2 leti, kao eno priporočilo, da se po 1 letu al pa po 1/2 intervala olje menja, vsaj pri mojem je bilo se mi zdi tako.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boga mašina z oljem starim 50.000 km. Naj še kdo, ki ima diselski motor pove na koliko km dela servise? Me res zanima, nism še nikol slišou, da bi bli servisni intervali tok dolgi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaninima me predvsem predpisani servisni interval s strani uvoznika? Pri bencinskem motorju je ponavadi 20.000 km.

Dragi Jacque,poglej v sobotni delo, in ti bo vse jasno,vsi disel renaulti imajo ser na 30.000km,opli disel pa na 50.000,uradno od zastopnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. zaninima me predvsem predpisani servisni interval s strani uvoznika? Pri bencinskem motorju je ponavadi 20.000 km.

peugeot ima za bencince 30.000 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!