Skoči na vsebino

Sardinija


superblackbird

Priporočene objave

Pa se da dol vsaj kopat al je sam jama?

Je jama velika al je sama luknja?

Tak da vidim, ce se splaca palzit tak daleč...sej veste - ko smo že glih salonski športniki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se da dol vsaj kopat al je sam jama?

Je jama velika al je sama luknja?

Tak da vidim, ce se splaca palzit tak daleč...sej veste - ko smo že glih salonski športniki :)

Mislim, da ne! :hmm: jama dosti manjša kot Postonjska :)

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tale motokros tukaj? :D

Pozdrav od Roberta

post-106-1124775335_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi motokros zakon :OK:

Drugač pa mam en predlog: in sicer dejte bit take face in ob takih posebnosti pisat zram vsaj priblizno kje se da to najdit (al pa GPS koordinate, tisti ko ima).

Tako da bomo mi salonarji lahko ob priliki delili vaše občutke, ki ste jih doživlajli na potovanjih.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tale motokros tukaj? :D

tale motokros je posledica podrtega mostu na sliki, una druga voznja po vodi na zgornjih slikah pa je na dovozu na pescine ob morju.

post-581-1124814896_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil fazerer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ojla poznavalci Sardinije in ostali. Drugo leto (maja) planiram izlet na Sardinijo. Kaj menite o temle planu? Vsak dan je označen z drugo barvo. Spanje 3x v okolici Nuora (Orotelli) in 3x nekje na J obali (Cagliari). Sranje je, ker na netu ne najdem bungalovov ali apartmajev v Nuoru oz. okolici? Kakšen predlog?

Glede fur pa: A je kaka cesta še poleg označenih za prevozit in ali je kakšna preveč (nezanimiva) na planu? Hvala za odgovore!

post-968-1131779388_thumb.jpg

post-968-1131779877_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil M@to
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sranje je, ker na netu ne najdem bungalovov ali apartmajev v Nuoru oz. okolici? Kakšen predlog?

Cala Gonone je precej luštkan kraj dovolj blizu Nuora. Sem ti zacahnil na karti.

Zanimiv je že prihod - od Dorgalija greš skozi par sto metrov dolg predor in na koncu se ti odpre krasen razgled na Cala Gonone.

Plaža je taka:

Apartmajček sem pa najel pri gospe Rosemarie Mula (Mula je v tistih krajih pogost priimek), mobi: +39 347 3820394, Fax: +39 0784 93215, e-mail: rosemula@virgilio.it

Gospa izvrstno govori italijansko, nemško in angleško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola M@to!

Mislim da si kar dobro zadel "taprave" ceste (a je mel Bladzo prste vmes :-)) Če boš tam tudi za prvomajske praznike se bomo zagotovo kje srečali :yes: V tem času dobit spanje ni poseben problem, zagotovo še ne bo zasedeno, zna pa bit da dosti zadev sploh še ne bo odprtih.

Dodal bi le da ko boš že glih v Porto Torresu se odpelji še kakih 15 km naprej proti SZ, v Stintino; luškana vasica, lepo morje, odlične gostilnice, hude kelnarce :blush:

Aja, pa iz Oristana se ti splača it na Z (proti tvoji rumeni cesti) skozi Fordongianus (al nekaj podobnega), huda cesta :-))

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo oktobra 2004 tudi spali v Cala Gonone, vendar v kampu. Najeli smo bungalovček za 3, ki je spodaj na sliki. Ne vidi se najbolje - notri so bile tri postelje, zunaj pa velika miza, dve klopi in kuhinja z vso posodo. (Samo vžigalic in vžigalnika nikjer, od nas pa nihče kadilec... :slap: )

Nam je bilo všeč!

Sicer si pa tudi glede poti poglej naš popotni dnevnik. Morda dobiš še kako idejo :) .

lp, anA

post-824-1131789286_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil anA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede fur pa: A je kaka cesta še poleg označenih za prevozit in ali je kakšna preveč (nezanimiva) na planu?

Obvezno si poglej Capo Falcone oz. Stintino.... Ne zaradi ceste, ampak prekrasnega morja.. ;) Je pa levo zgoraj na polotoku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom quotal vsakega posebej .)

PEPE: Cala Gonone je precej luštkan kraj dovolj blizu Nuora. Sem ti zacahnil na karti.

Hvala! Bom poskusil spremeniti plan. Samo zelena fura bo prekleto dolga, sploh, če bom šel še v Stintino. No ja, dnevi so maja že kar dolgi... bom prekalkuliral km zelene fure, te mo pa vidli. AJA, koliko te je pa koštal apartma? Za koliko oseb je?

SUZUKI: Mislim da si kar dobro zadel "taprave" ceste (a je mel Bladzo prste vmes :-))

Hja.. niti ne. Prebral sem sicer potopis, pa od Viharnikov tudi, ceste sem si pa cahnal glede na barvo .) Če je na avtokarti označena zeleno, že mora biti kaj zanimivega. Plan pa je podoben, kot smo ga imeli lani na Korziki, le da smo tam imeli eno bazo v centru (Corte) in od tam obdelovali cel otok. Sardinija pa je prevelika za to.

SUZUKI: Aja, pa iz Oristana se ti splača it na Z (proti tvoji rumeni cesti) skozi Fordongianus (al nekaj podobnega), huda cestaŽe izvajam popravke na planu :) Hvala za informacije.

anA: Mi smo oktobra 2004 tudi spali v Cala Gonone, vendar v kampu.

Prebral! Hvala! 55E je sprejemljiva cena. Imajo tudi večje bungalove? Za 4? Jih imajo več? Se morda spomniš imena kampa?

Gregs: Obvezno si poglej Capo Falcone oz. Stintino....

Hvala! Vzeto na znanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PEPE: Cala Gonone je precej luštkan kraj dovolj blizu Nuora. Sem ti zacahnil na karti.

Hvala! Bom poskusil spremeniti plan. Samo zelena fura bo prekleto dolga, sploh, če bom šel še v Stintino. No ja, dnevi so maja že kar dolgi... bom prekalkuliral km zelene fure, te mo pa vidli. AJA, koliko te je pa koštal apartma? Za koliko oseb je?

Kar se tiče razdalje: Cala Gonone je samo cca 40 km od Nuora.

Gospa Rožamarija ima pa na voljo različne apartmaje za različno število repov(od 2 do 7).

Slikca:

Če malo obnovim po spominu:

- sva najprej 2 repa za enotedenski najem apartmaja za 2 osebi (v katerega pa mirne duše zbašeš 5 pohlevnih ovac) odštela 315 EUR

- v nadaljevanju pa nas je 5 bivakiralo v apartmaju za 4-5 oseb (z malo dobre volje bi bilo prostora za 7 repov) in smo za en teden odrinili okoli 600 EUR

To je bilo v sezoni, namreč nekje od 22. julija do 6. avgusta. Je pa vseeno bolje, da vprašaš kar gospo Rožamarijo, da ne bi yst kake krive vere učil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- sva najprej 2 repa za enotedenski najem apartmaja za 2 osebi (v katerega pa mirne duše zbašeš 5 pohlevnih ovac) odštela 315 EUR

- v nadaljevanju pa nas je 5 bivakiralo v apartmaju za 4-5 oseb (z malo dobre volje bi bilo prostora za 7 repov) in smo za en teden odrinili okoli 600 EUR

Hvala za izčrpne informacije. Bom takoj napisal en mail Rožamariji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom takoj napisal en mail Rožamariji :)

No, le daj. Gotovo bo strašansko vesela :kva2:

In gotovo se boste maja imeli na Sardiniji kolosalno. Predstavljam si namreč, da ne bo tako peklensko vroče kot julija in avgusta, ko se je po sili razmer primorana kotaliti po svetu moja malenkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sardinija je kul. Pirrulz se prihajajoče leto junija dol kotali. B) :grim

Kar se tiče razdalje: Cala Gonone je samo cca 40 km od Nuora.

Gospa Rožamarija ima pa na voljo različne apartmaje za različno število repov(od 2 do 7).

Senor Pepe, kako pa je kaj z nočitvami mopedov pri Rožamarički? Ima kakšno uto ali ograjen hof ali kakšno podobno pripravo? :hmm:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Senor Pepe, kako pa je kaj z nočitvami mopedov pri Rožamarički? Ima kakšno uto ali ograjen hof ali kakšno podobno pripravo? :hmm:

Gospa Rožamarija ima wse, kar mora imeti prava ženska. Torej tudi ograjen hof. V katerem sta brezskrbno prenočevala najina 2 mopeda in naju vsako jutro pričakala z radostnim nasmeškom na žarometu.

Tkole, zdaj bom pa nehal zganjati EPP, da ne bo kdo kasneje rekel: "To pa ni to! <_< "

Nam je bilo všeč, ni pa izključeno, da ne bo kdo drug kuhal riwca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

anA: Mi smo oktobra 2004 tudi spali v Cala Gonone, vendar v kampu.

Prebral! Hvala! 55E je sprejemljiva cena. Imajo tudi večje bungalove? Za 4? Jih imajo več? Se morda spomniš imena kampa?

Ne boš verjel, ampak našla sem celo račun od kampa :) . Zelo izvirno ime ima: CAMPING CALA GONONE :OK: . Ko prideš po super cestici v mesto je to na levi strani. Mislim, da je označeno. Sicer pa lahko slediš tablam za Informacije. So zelo blizu kampa, samo na desni strani ceste. Gospa, ki je bil atakrat na informacijah, je zelo dobro govorila angleško.

Mislim, da imajo tudi bungalove za 4 in 5, če ne še celo večjih. Lahko vzameš tudi rjuhe, mislim, da je bilo to dodatnih 5 €. Mi smo imeli spalke.

Morda najdeš še tu kako informacijo. Tu so pa podatki kampa.

lp, anA

In gotovo se boste maja imeli na Sardiniji kolosalno. Predstavljam si namreč, da ne bo tako peklensko vroče kot julija in avgusta, ko se je po sili razmer primorana kotaliti po svetu moja malenkost.

Oktobra ni temperatura nikoli padla pod 25°C. V glavnem je bila ves čas okrog 30°C. Pa ful mal prometa :OK: , jasno pa tudi cene posezonske :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel, ampak našla sem celo račun od kampa :) . Zelo izvirno ime ima: CAMPING CALA GONONE :OK: . Ko prideš po super cestici v mesto je to na levi strani. Mislim, da je označeno. Sicer pa lahko slediš tablam za Informacije. So zelo blizu kampa, samo na desni strani ceste. Gospa, ki je bil atakrat na informacijah, je zelo dobro govorila angleško.

Mislim, da imajo tudi bungalove za 4 in 5, če ne še celo večjih. Lahko vzameš tudi rjuhe, mislim, da je bilo to dodatnih 5 €. Mi smo imeli spalke.

Morda najdeš še tu kako informacijo. Tu so pa podatki kampa.

lp, anA

Oktobra ni temperatura nikoli padla pod 25°C. V glavnem je bila ves čas okrog 30°C. Pa ful mal prometa :OK: , jasno pa tudi cene posezonske :OK: .

Saj je še zdaj 20°C :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel, ampak našla sem celo račun od kampa :) . Zelo izvirno ime ima: CAMPING CALA GONONE :OK: . Ko prideš po super cestici v mesto je to na levi strani. Mislim, da je označeno. Sicer pa lahko slediš tablam za Informacije. So zelo blizu kampa, samo na desni strani ceste. Gospa, ki je bil atakrat na informacijah, je zelo dobro govorila angleško.

Mislim, da imajo tudi bungalove za 4 in 5, če ne še celo večjih. Lahko vzameš tudi rjuhe, mislim, da je bilo to dodatnih 5 €. Mi smo imeli spalke.

Morda najdeš še tu kako informacijo. Tu so pa podatki kampa.

Hvala :worship:

Padel je nov plan!

9 dni, 3 baze, samo še da pride na "sardegnaferries.com" nov vozni red (2006) Idealno bi bilo, če bi na prihodu in odhodu dobili nočni trajekt. Dve spanji imaš že tam, pa še čas je izkoriščen...

evo, tanov plan...

uuuupsss.... :blush: tale bo taprav

uuuupsss.... :blush: tale bo taprav

post-968-1132150847_thumb.jpg

post-968-1132151594_thumb.jpg

post-968-1132151597_thumb.jpg

post-968-1132151598_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :worship:

Padel je nov plan!

9 dni, 3 baze, samo še da pride na "sardegnaferries.com" nov vozni red (2006) Idealno bi bilo, če bi na prihodu in odhodu dobili nočni trajekt. Dve spanji imaš že tam, pa še čas je izkoriščen...

evo, tanov plan...

uuuupsss.... :blush: tale bo taprav

uuuupsss.... :blush: tale bo taprav

Če še misliš jug obdelati, pol se mi zdi, da bo devet dni premalo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še misliš jug obdelati, pol se mi zdi, da bo devet dni premalo :hmm:

:blush: NE VEM KWA ME HEBE... kr po trikrat mi sliko prpopa, pa.. hmm

Ja, ce pogledas plan, (desna slikca) se lepo izide. Fure so okoli 350km, pa 3 x po 3 nočitve.. to je pravzaprav 11 dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: NE VEM KWA ME HEBE... kr po trikrat mi sliko prpopa, pa.. hmm

Ja, ce pogledas plan, (desna slikca) se lepo izide. Fure so okoli 350km, pa 3 x po 3 nočitve.. to je pravzaprav 11 dni

Aha, ko se mi zdi, da je bilo v prvem govoru 9 dni. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj godišnjak M@to,

travelling strictly by the book is boring.

Malce improvizacije na licu mesta in prilagajanje notranjim čutom (danes se mi seksa, je ali zapija in ne preganja motorja, npr.) dviguje andrenalin, zvišuje potenco, predvsem pa ohranja trajnejše spomine na potovanje. Drugače je to samo kljukica na opravljenem projektu. Razen seveda, če si tako močno dedicated motorist.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj godišnjak M@to,

travelling strictly by the book is boring.

Malce improvizacije na licu mesta in prilagajanje notranjim čutom (danes se mi seksa, je ali zapija in ne preganja motorja, npr.) dviguje andrenalin, zvišuje potenco, predvsem pa ohranja trajnejše spomine na potovanje. Drugače je to samo kljukica na opravljenem projektu. Razen seveda, če si tako močno dedicated motorist.

Čečo

Ne, ne, to je še zmeraj samo okvirni plan. KOliko se ga bo realiziralo pa je odvisno od dnevne motivacije. Pač, če se mi bo sexalo, jedlo ali zapijalo bo pa kaka fura odpadla. Rad pa si pripravim opcije, drugače se tako potovanje lahko sprevrže v vrtenje po (istem) krogu. Edino pri bazah se mi zdi smiselno pripraviti se vnaprej. Prevečkrat sem se nasankal, pa mi je šlo pol dneva ali več za iskanje prenočišča...

Pssst.. vse tole počnem na šihtu, zima bo itak dolga, je pa v takih pripravah tudi nekaj veselja..

:OK: travelling strictly by the book is boring :OK: Tole pa bi bil lahko tudi sig :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi sam se ukvarjam z logistiko za prvomajsko Sardinijo. Iščem spanje, trajekte... Najbolj optimalno bi bilo, če bi dobil nočni trajekt tja in nazaj.... Tudi jaz čakam razpored trajektov za 2006. Spanje pa iščem za 10 oseb. Težka bo.

Če kdo naleti na kaj takega naj javi.

Lepe praznike vsem skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!