Skoči na vsebino

Aprilia RSV Mille


CAPIROMZY

Priporočene objave

hvala za odgovore...zadeva je taksna...jaz sem sel vceraj pogledat ta motor....je 1. lastnik se vidi da noče nategovat, ampak zadnje 3 leta se mu preprosto ni dalo ukvarjat z motorju, tako da ga je imel nekaj casa na svoji firmi in potem nekaj casa pred hiso, tako da je verjetno fasal tudi nekaj dezja...barva je se kar zdelana, ampak to me najmanj skrbi. Bol me skrbi kak je z mašino in elektroniko po treh letah nevožnje in morebitni izpostavljenosti dežju...motor je zalaufal iz prve po enem mescu, ampak v sklopki ni bilo več olja (so to samo kakšni semeringi ali gumice, ali bi lahko bilo kaj resnega?)...zmenila sma se potem da mi spusti še 700 e na tako že kar nizko ceno....tako da če bi vložil nekaj e bi še vseeno poceni prišel skozi...seveda, če bi zadeva delovala tako kot more (predvsem mislim motor in vitalne dele).. je mogoče kdo ki mi lahko svetuje, ali bi po takem času delovanja lahka bile kakšne resne napake...ker drugace sam dosti sraufam tako da kaksne malenkosti mi niso problem... aja pa ce se mogoce ve kdo, katera serija je bila pri katerih so se števci brisali in pri katerih je pokala zadnja nihajka... hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma če motor stoji ne more biti niča narobe sploh če je motor vsaj enkrat na leto malo vžgal. z elektroniko se ne zgodi nič če motor stoji dež ni problem saj je motor narejen tudi za vožnjo po dežju in ne samo po sončku kot smo navajeni slovenci. To da ni olja v sklopki je pa malo zaskrbljujoče ker to pomeni da v motorju ni olja in bo prej ali slej zaribal in če ni olja v motorju so samo 3 možnosti zakaj ga ni ali kje pušča kako tesnilo, ali ga je kdo pozabil naliti ali pa motor žre olje. V kolikor si pa imel v mislih da ni hidravličnega olja v lončku od sklopke (pri ročici ) to pa sploh ni problem ga samo dotočiš in če slučajno kje pušča dobiš kit tesnil za okrog 30€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor...to sem imel v mislih olje v lončku pri ročici...v motorju je olje....koliko pa kaj stane menjava kuplinge na štarterju...ker baje zelo rad crkne če ga užigaš s praznim akumulatorjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce zdej normalno vzge in nic ne udari potem je dobra in ne bo kr takoj crknila. Drugace pa je strosek manj kot 200 evrov za zamenjat vse kar je treba. Vzem pa se vozi. Sej ne bo kr tko crknilo vse skupi. Prevec pametovanja glede italijanov in kako se samo sraufa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8282822

 

A na tega si mislu? tega sm tud js mal gledu, pa me je nekak minilo (kljub nizki ceni) - če ti spusti še za dodatnih 700, pol je pa že res sumljiva cena. Sm že mel aprilio 1000, in lahko povem, da se splača mal več pri nakupu odštet denarja (pa ga tud pregledat na servisu), da pol glava ne boli ob pogledu na prazno denarnico. Zdej če ti je tip sam priznal, da je motor bil vožen na dirkališču, in glede na to da ima po 8-ih sezonah le 8000 km, potem mislim, da je na pisti blo narjenih mal več kot 3.000 km. To je samo moje mnenje... težko je zdj nekej sodit, ampak js bi na tvojem mestu pred takim nakupom obvezno dal pregledat motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mene pa zanima kako gumo priporocate za mille? 180/55 al 190/50? glede na to da sm boly easy rider se odlocujem med sport smart 2 in mitas sport force? kaksne izkusnje, priporocila....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ne vem kako bi se Sava obnesla na Aprilii, jest mam na 749 zdej narjenih okol 1500 km in so top šit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej ne vem kako bi se Sava obnesla na Aprilii, jest mam na 749 zdej narjenih okol 1500 km in so top šit :D

Savo imas na 749 al sportsmart?:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo na milletu 98-03 ovalni titan Akrapovič slip on? :)  Bi bil zelo hvaležen, če bi mi poslal papirje/certifikat za izpuh, saj jih na netu ne najdem... :glare:

 

Hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo na milletu 98-03 ovalni titan Akrapovič slip on? :)  Bi bil zelo hvaležen, če bi mi poslal papirje/certifikat za izpuh, saj jih na netu ne najdem... :glare:

 

Hvala in Lp

 

verjetno bo tale ta prav

http://az79640.vo.msecnd.net/akrapovicbppmultimedia/ca57eb1200e246f0ac7ea1b2d20de92d.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem pobrskaj še malo po strani od akrapoviča (pa k izbereš motor moreš pole kliknt archive, kjer se nahajajo dokumenti od izpuhov, ki jih ne delajo več) sicer pa kar pokliči v akrapovič ti bojo poslali domov certifikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Savo imas na 749 al sportsmart? :D

savo ja, prej na monstru sm vozu Dunlop... in Sava pomoje zlahka konkurira :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

pozdravljeni

zanima me, kje bi se dalo prinas dobiti rele zaganjaca za mille, glede na to da ni vec uradnega uvoznika?

hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

zanima me, kje bi se dalo prinas dobiti rele zaganjaca za mille, glede na to da ni vec uradnega uvoznika?

hvala

lp

originalne dele naroči tukaj: bostjan.dvorsak@avto-triglav.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne splača. Drag je in še "samo" 50A je.

 

Raje kaj takega vzemi (300A):

 

http://www.ebay.com/itm/RELE-AVVIAMENTO-UNIVERSALE-12V-300A-/261590688206?pt=Ricambi_e_Accessori_Scooter&hash=item3ce80521ce

 

Res pa je da je univerzalen, torej boš moral malo kable popravit.

 

Sicer imam Tuono ampak po menjavi releja motor veliko lepše vžiga. Mora bit pa tudi baterija v redu, po možnosti Yuasa.

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne splača. Drag je in še "samo" 50A je.

 

Raje kaj takega vzemi (300A):

 

http://www.ebay.com/itm/RELE-AVVIAMENTO-UNIVERSALE-12V-300A-/261590688206?pt=Ricambi_e_Accessori_Scooter&hash=item3ce80521ce

 

Res pa je da je univerzalen, torej boš moral malo kable popravit.

 

Sicer imam Tuono ampak po menjavi releja motor veliko lepše vžiga. Mora bit pa tudi baterija v redu, po možnosti Yuasa.

 

tega sem ze gledal ja, ma sem bral na ita forumu da zna potem kontakte zapalit in napeljavo stopit...tako da ne priporocajo lih   :blush:

 

sem pa klical na avto-triglav in je "original" cena 48€, tako da potem sem malo pobrskal po ebayi in nasel enakega (hitachi) za piclih 12 dolarjev   :OK:

vendar je rok dostave 3-4 tedne   :ninja:

Popravljeno . Popravil litlleracer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vsem napisanim, Originalnega ne kupuj ker je prešvoh. Jst sem si tega nabavil, pa ga samo prišraufaš in priklopiš: http://www.ebay.co.uk/itm/Starter-Solenoid-Relay-to-fit-Aprilia-RSV-1000-R-All-Models-Mille-Mille-98-09-/150927669395?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item2323fd7893

 

Drugače pa zelo priporočam "brown connector mod": http://www.burnwheels.net/brown-connector-mod-aprilia-rsv-mille/

 

Sem naredil sam, in od takrat nimam nikakršnih problemov pa še takoj vžge. Zraven sem menjal še rele in imam sedaj 150A.

 

LP

Popravljeno . Popravil Burnout
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je 300A res lahko malo premočan, ampak do sedaj je še vse v redu. Nič ne topi.
Je pa razlika v zagonu ker res samo takneš tipko in vžge takoj. Recimo da 150A je ravno kompromis.

 

Kar se tiče rjavega konektorja je pa to na ta starih nujno potrebno za normalno delovanje in vzdrževanje baterije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima kdo za prodajo zobnike za krajši prenos, ali če mi lahko kdo svetuje kje kupiti ter koliko zob (recimo za Grobnik).

Motor l.2004 RSV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo za prodajo zobnike za krajši prenos, ali če mi lahko kdo svetuje kje kupiti ter koliko zob (recimo za Grobnik).

Motor l.2004 RSV

menda 15/44

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

biker77, maš kako priporočilo, za cestno uporabo kakšno razmerje? Razmišljam o 15/42 (-2, standard). Ti mogoče kak 15 zobnik kje leži za sprobat? Aja, bi blo treba zamenjat ketno tut, pri takem razmerju (15/42)?

Popravljeno . Popravil Burnout
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimam..jest mam na tuono 16/43 in je super..original je 17/42 če se ne motim..

15 zobnika pa nimam, drgač bi najbrž že bil gor :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!