Skoči na vsebino

Aprilia RSV Tuono


Noise

Priporočene objave

stisneš zobe, izkašljaš dva jurja, pa mogoče kakega stotaka zraven in upaš na najboljše :D

Tut js se zanimam za ta motor. Treba it pogledat pa bomo vidl kako pa kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jahh je treba it pogledat ja, sam tut konktretno bi se bilo treba zapelat da se vid če je vse ok....ker hitro lahko potem še nekaj zelencev zgine iz denarnice =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živjo!

Mene pa zanima, če je kdo poizkusil to grdobo oz. jo je videl v živo....

Dobiti pa naj bi se jo dalo tudi pri nas :?

650780.0101.pdf

Popravljeno . Popravil hammer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav!

Imam Tuono 1000R letnik 2004. Kupil sem ga ko je imel 6000km kot novega in takega tudi vzdržujem. Sedaj jih ima 22000km.

Kilometrov na leto naredim razmeroma malo. Mehanika in šraufanje mi ni tuje, tako da servise in vzdrževalna dela delam sam. V knjigi piše da kontrola ventilov se dela vsakih 15000. Ker vem da ta agregat ima še star sistem ventilov (podlaganje ploščic) in nisem mehanik da bi imel kit ploščic sem prvo kontrolo izpustil. Izpustil sem tudi zaradi tega ker se mi pač ni zdelo potrebno glede na splošno stanje. Tudi nekih čudnih zvokov ni bilo slišat (tudi sedaj jih ni).

No v glavnem me zanimajo izkušnje uporabnikov, ki so ta agregat malo bolj izkoristili in kako se kaj ti ventili razštelajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mal pomoči od tistih, ki imate aftermarket izpuhe gor...ali se sme namontirat na tuno l.07 od Akrapota ovalne rore, ker naj bi bili ti delani samo za modele l.06, za l.07 in naprej pa naj bi bili Akrapo exagonalci :huh: ...je med mašino l.06 in l.07 kaj sprememb? :hmm: ...ali je potrebno ob aftermarket rorih obvezno naložiti map 2 :? ...ali lahko kdo poda primerjavo med Akrapotom vs. LeoVince vs. Mivv - vsaj glede zvoka, ker ne bi imel PREglasnih - na netu so sami slabi posnetki...

Hvala za info! :notworthy:

lp floxxx

post-2086-0-73179500-1298912984_thumb.jpg

post-2086-0-94579800-1298913003_thumb.jpg

post-2086-0-70159900-1298913093_thumb.jpg

post-2086-0-17926400-1298913343_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ojla druščina

ja tut jest razmišljam,da bi nabavu tuona...sam mam par vprašanj....glede na to,da je trenutno v štalci horneta 600 :notworthy: ...k je luštn motor za pelat,pa tut glede servisa ni problema,sej drgač nimam problemu z njo...razn gume, akumulatorja,pa benza...nč ne teži...ja sploh ni zahtevna .)

no torej

1.kako je z servisom...al je kak uredu mehanik,k ti nardi servis,tko k se spodobi..al je to bl-naredi si sam sistem

2.a ma kdo izkušnje z suzukijem sv1000...a se lahko primerja z aprilio...voznost,zmogljivost

3.zanima me letnik 03-05...a je kej razlike med 03 in 05...mogoče vbrizg??...kaj pa razlka med staro in novejšim modelom...se sploh lahko primerja...

4.tuono proti tuono R ....v čem se razlikujeta...pa ne mislim factory..

5.ja kje pa sploh so rabljene tuonke....ta stare :) sam dve na avtonetu...zdej al so tok dobre,da nobedn ne prodaja :D

6.pa tista šipca na tuonki..a kej pomaga...do kakih 150...al so to sam pobožne želje in je bl tko k pr hornetki...sej je fajn k piha...sam kdaj pa kdaj pač moreš na avtoban...

ja hvala lepa za odgovore ....pa obilo užitkov z "italjankami"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.kako je z servisom...al je kak uredu mehanik,k ti nardi servis,tko k se spodobi..al je to bl-naredi si sam sistem

2.a ma kdo izkušnje z suzukijem sv1000...a se lahko primerja z aprilio...voznost,zmogljivost

3.zanima me letnik 03-05...a je kej razlike med 03 in 05...mogoče vbrizg??...kaj pa razlka med staro in novejšim modelom...se sploh lahko primerja...

4.tuono proti tuono R ....v čem se razlikujeta...pa ne mislim factory..

5.ja kje pa sploh so rabljene tuonke....ta stare :) sam dve na avtonetu...zdej al so tok dobre,da nobedn ne prodaja :D

6.pa tista šipca na tuonki..a kej pomaga...do kakih 150...al so to sam pobožne želje in je bl tko k pr hornetki...sej je fajn k piha...sam kdaj pa kdaj pač moreš na avtoban...

1. jst mojo Tuno v Kranju vozim k Vombergerju in izpolni vsa moja pričakovanja...fantje pravijo, da je največji problem z dobavljivostjo delov...

2. izkušnje z SV1000s imam in se ne more v nobenem pogledu primerjati s Tuno...v bistvu se lahko primerja, ampak pogori na celi črti...že sama pozicija na motorju je čudna...vzmetenje je veliko slabše kot pri Tuni...v glavnem Tuna gre kot po tračnicah, SV pa precej plava in se ne drži začrtane smeri tako suvereno kot Tuna...mašina pri SV-ju je sicer kar solidna, sicer manj butne, je pa v spodnjih obratih bolj odzivna...na zadnjem sedežu se lepše sedi na SV-ju kot pa na Tuni = SV je bolj SportTouring, Tuna pa čist Naked SuperBike...

3. tastara vs. tanova...pobrskaj mal strani nazaj je biker77 že enkrat razložil...

4. Tuono vs. Tuono R...ne vem kaj si s tem mislil, ampak ta nove tune so samo R ali pa Fucktory...za ta stari model pa nisem 100%, ampak naj bi bilo enako...R vs. Fucktory, slednji ima žlahtnejše komponente, vzemtenje, platišča, karbonski deli in to je to...za nas uporabnike nepomembno, razen vizualno...

5. itak, da so dobre, zato jih pa nucamo ;)

6. odvisno katera špica...pri tastari l.03-05 veliko bolj pomaga kot pri tanovi l.07-09...se pa s tanovo na AC pelješ 140 km/h brez problema...visok sem pa 181cm...

Velik sreče pa hitr kup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal pomoči od tistih, ki imate aftermarket izpuhe gor...ali se sme namontirat na tuno l.07 od Akrapota ovalne rore, ker naj bi bili ti delani samo za modele l.06, za l.07 in naprej pa naj bi bili Akrapo exagonalci :huh: ...je med mašino l.06 in l.07 kaj sprememb? :hmm: ...ali je potrebno ob aftermarket rorih obvezno naložiti map 2 :? ...ali lahko kdo poda primerjavo med Akrapotom vs. LeoVince vs. Mivv - vsaj glede zvoka, ker ne bi imel PREglasnih - na netu so sami slabi posnetki...

Hvala za info! :notworthy:

lp floxxx

ti daj gor

SC PROJEKT IZPUH,pa boš z ceno,izgledom in glasom zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A se nič ne naveličate teh svojih Tun? :) Avtonet je prazen. :sleep2:

Vapotova je naprodaj oz v računu tako da jo bo kmalu nekdo prodajal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons sm srečal svojo bivšo ta "prvo" tuno..je že na tleh bla..

bemu, še zmer mi je občasno žal da sem prodal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vapotova je naprodaj oz v računu tako da jo bo kmalu nekdo prodajal :whistle:

Jaz bi 02-05.. no, lahko tudi 06-10 za enak denar. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res se jih ne naveličamo... motor z dušo in srcem :) Meni mi res dela kot urca in v bistvu tud če bi lahko zbral kak drug motor mi sploh ne pride kaj drugega na misel :) Samo upam da mi bo zdej finančno zneslo za nov avto napraskat čene bo štala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprašanje, namreč kupil sem Tuono naredil servis itd. moti me pa nekaj stvari in sicer cev za dovod goriva je bila zamenjana z eno "plastično trdo" težko upogljivo kar malo nagaja pri pospravljanju cevi pod tank za gorivo. Ali mi lahko nekdo slika kakšna je original dovodna cev oz. pove za kater artikel gre. Spodaj še slika kako zgleda pri meni. Gre za cev ki je na sliki zalimana z rdečim izolirnim trakom.

imag0845.jpg

imag0843.jpg

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi 02-05.. no, lahko tudi 06-10 za enak denar. :D

lahko preverim katera trgovina jo bo prodajala, pa ti javim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se na slikci ne vidi ti jo jaz opišem.

Gre za trdo plastično cev, ki je iz zunanje strani oblečena s pletenim železjem, tako da ne bo nič bolj gibljiva koker tale tvoja sedanja :).

Cev more bit primerne dolžine, potem šele ne moti preveč pri pospravljanju. Ali pa jo spelji ob ostalih kablih, tako da se zatakne še prej preden pride do kabla.

Pa še nekaj, če jo boš menjal, potrebuješ še 2 novi alu. podložki tam pri tanku, da bo pravilno zatesnilo, na strani mašine mislem, da je pa samo ena, potrebuješ pa tudi tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se nič ne naveličate teh svojih Tun? :) Avtonet je prazen. :sleep2:

Ko maš, maš in je ne daš :grrr (razn če v kratkem za dučeta napraskam) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

lep pozdrav

sam novopečeni lastnik tuone 2005 :) :) :) :)

zdej sam rabim mal milosti od tam Gor....halo...zapri pipco...pa da vidm kaj sm kupu....in odpelem kak ovink....kumi čakam :)

prvi vtis je enkraten....v primerjavi s hondo hornet je konkretno večji motor,bl trd in pozicija sedenja na motorju je bl športna ;)

mislim,da bom mogu zamenat gume....so stare....tko da povejte... kaj nosijo vaše "italjanke" in kako so zadovolne z obutvijo....

velik sonca...pa srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno vožnjo!! Na moji mam Dunlop Sportsmart in sem zelo zadovoljen z njimi!

LP Simon

Popravljeno . Popravil Racing
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Mene pa zanima, če kdo pozna koga oz. če prodaja kdo kakšne ugodne rezervne dele za Tuonota Factory letnik 2008 (za sprednji del motorja)?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj..

mkot novopečeni lastnik toune letnik 2004.....me zanima,če ima kdo navodila za uporabo...in če se jih da skopirat :)

ja na armaturi ima kr neki gumbov(so slabo odzivni)...pa še vedno ne dovolj za nastvit uro...kr nasmeh mi je šlo,ko sm pogruntu kak se nastavi ura.... :wacko:

pa nivo olja....kdaj kaže pravilno? večino časa je cevka polna...je blo pa tudi že v mejah kjer mora bit :glare:

pa kok naredite kilometrov z enim tankom...oz,kok velika je rezerva...da vem,kdaj bo nastopla tišina :(

mam občutek,da se motor hitro segreje...v primerjavi s hornetko...zelo hitro...tko,da nevem če mam zadosti hladilne v motorju...k čes un oknček jest opravici povedan nč nevidm...pa zaenkrat mam super vid...

ja italjanka ma svoje čare...pa tut svoje muhe....ji bom že pokazu...kdo nosi hlače ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

če kdo rabi obe feltni za staro tuno, z diski, zadnja paše tudi na novejše V2..PM me.

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!