Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
Noise

Aprilia RSV Tuono

Recommended Posts

(Ales)

Evo mojega Tuonota že dajejo italijanski gremlinčki. Po slabih 14dneh mirovanja mi danes sklopka ni vec zagrabila. Oziroma je zagrabila na pol. Sicer zna biti da ga heca ker sem dal cca 3 tedne nazaj notri dot 5.1 vendar sem od tega naredil že dve furi in je takrat delovalo BP. No danes je sklopka zagrabila zelo slabo (motor se v prestavi in z pritisnjeno sklopko zelo težko poriva).

Bom najprej zamenjal tekočino z dot 4 pa bom videl. Če ima pa kdo kak nasvet ga pa z veseljem upoštevam.

Sem pa danes zmontiral karbonske strehice. Za čuda so pasale :D

20181027_143947.jpg

20181027_144406.jpg

Zok

Ojoj, menjevanje razlicnih zavornih tekocin ni najbolj pameten biznis. Ko bos spet menjeval zavorno tekocino, dobro preperi sistem. Sicer pa pri high performance strojih se raje drzi fabriskih navodil - ce je predpisan DOT 4, tankaj notri DOT 4, pri sklopki pa je res vseeno kaksno je vrelisce tekocine.

So pa imeli tile potisni cilindri vcasih tezave, ja - potrebovali so pogosto odzracevanje. Meni se je sicer zgodilo samo enkrat, pa sem malo nagnil moped in napumpal, pa od takrat nisem imel tezav. Pomaga menjava cilindra z drugacnim, aftermarket, veliko pa naredis ze z obnovo, ki je bistveno cenejsa, ce delas sam (menjava o-ringov).

Strehice so :OK:! Koliko si odstel zanje, ce ni skrivnost? Je kaksna razlika v masi originalne in karbonske?

Edited by Zok

(Ales)

Tekočino sem komplet zamenjal tako, da sem mislil da je ok. Nekje naj bi se dala zračit tudi ročka pa nisem opazil bleed porta.

Strehice sem kupil rabljene (sicer so prav aprilia racing) v švici (imam gor prijatelja). Vse skupaj z menjalnim tečajem, provizijo poštnino po švici in 4mi nefiltritanimi unioni je bilo 110e komplet

Po teži so mnogo lažje napram original. Samo sej tudi original niso težke tako da je prihranek za moje pojme zanemarljiv

Edited by (Ales)

ukica

Ker nekaj gledam v4, bom verjetno prodal.. 56k km, 2004.

3000e

za ceno se ne mislim velik pogajat..

3B01B5F5-D8CE-4E9F-90D6-8D8902277BB0.jpeg

94C38552-5C72-4071-8536-77494DF57A1D.jpeg

rocco24

Zdravo. Zanima me ce ima kdo kje v kotu kaksno tacko oziroma samo gumo in osovinico za nozno zavoro oziroma menjalno tacko za prodat

Lp