Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

My grampa always told me: "If you can't fix it, fuck it."  :lol:

clever guy your grampa....... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peri na 30

Centrifuga ga ne bo uničla

Pozabi na sušilni stroj

Eto pa si zmagal

Samohranilci zlo dobr vemo,da se vse lahko brez hujših posledic pere na 30,običajno na programu za občutljive tkanine,tam je cetrifuga na 500 obratov.............res pa je,da moraš potem na radiator,al pa venkaj obešat.

Ravno sem kupil gore tex jakno v IGLU sporu, pa so mi rekli za vzdrzevanje naslednje:

pranje na 30 C

nic centrifuge

NIC MEHCALCA

za pranje se uporabi OBVEZNO posebno cistilno sredstvo za pranje ( dobis v spec. prodajalnah) , ker drugace ti pralni prasek zamasi mikronske luknjice v membrani.

Lp

rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ervina, tista stran je pa res zakon! Končno vem, kaj približno pomenijo ti hieroglifi! 

Manjkajo samo še številke programov s pralnega stroja :D

Drugače kar se tiče tex-ov in stoperjev, je pač tako, da se goretex in podobne membrane uporabljajo tam kjer je potrebno tudi ostati suh, windstopper pa je ponavadi premočljiv, ampak bolje diha.

Pri goretexu si še vedno dostkrat moker od znotraj zaradi lastnega švica.

Sam se dosti prevozim z windstoper velurjem, ki sem ga kupil pri Vrh-u. in se obnese do hitrosti 150 brez problema.

Imam ga pa že več kot 4 leta in je še vedno lep. Kvaliteta ima pa seveda svojo ceno.

Lp T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem kupil gore tex jakno v IGLU sporu, pa so mi rekli za vzdrzevanje naslednje:

pranje na 30 C

nic centrifuge

NIC MEHCALCA

za pranje se uporabi OBVEZNO posebno cistilno sredstvo za pranje ( dobis v spec. prodajalnah) , ker drugace ti pralni prasek zamasi mikronske luknjice v membrani.

Lp

rudi

predvsem da ne bo kdo uporabljal kakih stvari za impregnacijo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ker zamašijo pore ....občutno bolj kot prašek katerega lahko ven spereš....in pol lahko zadevo samo še v smeti....

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem moj windstopper oprala s tekočim pralnim sredstvom za občutljivo perilo. Razen tega, da ne smem uporabit mehčalca se namreč nisem več spomnila kakšna so bila navodila glede vzdrževanja.

Ampak zaenkrat se še ne pritožuje (jakna namreč).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino res pomembno navodilo je NIČ MEHČALCEV in IMPREGNACIJ !!

...in se manj centrifugiranja :grrr ...

lp flero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najceneje bo pri LOUIS-u ali POLO shop, hlace+puli cca. 90eur.

LOUIS prodaja tudi blagovno znamko RUKKA ta firma ima podoben

materjal a je cenejsa. Sam uporabljam ovratnik in puli in sem

izredno zadovoljen.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Malo sem že pobrskal po iskalniku pa nisem našel nič koristnega o spodnjem perilu TRANSTEX. To znamko perila prodajajo pri Habatu in me zanima kako se obnese v praksi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je to bolj švic-spodnje perilo in ne windstopper varianta (a lahko se motim, izkušenj z njim nimam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem že pobrskal po iskalniku pa nisem našel nič koristnega o spodnjem perilu TRANSTEX. To znamko perila prodajajo pri Habatu in me zanima kako se obnese v praksi.

kot je rekel bluzonder je to svic-perilo. imam in uporabljam. do neke mere tudi ne prepiha (v bistvu ze usnje ne bi smelo prepihati in to dodatno perilo bi naj samo grelo). recimo do +8°C je ok, pod tem je meni osebno prehladno in nad 15-16°C tudi ni vec prijetno, ker postane prevroce. dokler ne stojis na mestu se lahko tudi pri 20°C vozis naokoli, samo bog ti pomagaj ko se ustavis. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punca jih ima in je zadovoljna z njimi, so pa bolj za v poletno vročino. SAm tole midva zdejla malo :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Malo me matra pranje Windstopper spodnjih oblačil. Sem jih uporabljal prejšnji vikend in ta, tako, da so potrebni čiščenja. Vse sem prebral in sem se odločil, da operem kar na roke, pa me zanima, če lahko uporabim tekoči pralni prašek, vendar na njemu piše, da ni za volno in svilo. Kaj to pomeni, da potem tudi za windstopper ni?

Doma premoremo še ProCare Woolite :P , ki naj bi bil namenjen za ohranjanje temnih barv, da ne zbledijo, tudi tekoč, raje tega? :hmm:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo me matra pranje Windstopper spodnjih oblačil. Sem jih uporabljal prejšnji vikend in ta, tako, da so potrebni čiščenja. Vse sem prebral in sem se odločil, da operem kar na roke, pa me zanima, če lahko uporabim tekoči pralni prašek, vendar na njemu piše, da ni za volno in svilo. Kaj to pomeni, da potem tudi za windstopper ni?

Doma premoremo še ProCare Woolite :P , ki naj bi bil namenjen za ohranjanje temnih barv, da ne zbledijo, tudi tekoč, raje tega? :hmm:

Pozdrav od Roberta

Moja pere s tekočim praškom in v pralnem stroju pri 40C. No problemos :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred parimi dnevi sem kupil en velur z windstopperjem (v tomas spotru). V bistvu ni windstoper(trademark) ampak kopijo (icestopper). Zgleda cist enako, tudi na otip je enako. O funkcionalnosti bom pa kasneje govoril. Je bil pa 12 kSIT in sem ga zato kupil. V trgovini so mi rekl, da je zadeva identicna in da veliko proizvajalcev kopira original windstopper. Za tak velur bi se mi pa res skoda zdel dat 30+ kSIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo iskušnje kako naj bi se strojno oziroma ročno oprali materiali iz windstoperja, coolmaxa in drugih termo aktivnih tkanin polek tega, da upoštevaš 30 stopinj. Baje ni dovoljeno pranje oziroma ni priporočljivo niti z običajnimi praški (še manj pa uporaba mehčalca)

Kaj pa goreteks, sympateks (cordura?) etc druge tekstilne membrane iz česar so ponavadi hlače in jakne za katere se lahko uporablja posebno pralno sredstvo in potem še impregnator. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo iskušnje kako naj bi se strojno oziroma ročno oprali materiali iz windstoperja, coolmaxa in drugih termo aktivnih tkanin polek tega, da upoštevaš 30 stopinj.  Baje ni dovoljeno pranje oziroma ni priporočljivo niti z običajnimi praški (še manj pa uporaba mehčalca)  

Kaj pa goreteks, sympateks (cordura?)  etc druge tekstilne membrane iz česar so ponavadi hlače in jakne za katere se lahko uporablja posebno pralno sredstvo in potem še impregnator.        :hmm:

Mene pa zanima, kako naj strojno operem robcek iz blaga. Nocem namrec, da bi se smrkel razmazal po ostalih oblacilih.

Windstoper pa jst dam pod vodo, ga namilim, in sperem. Kot bi si opral roke. To zna 5 leten otrok. Ker vozis motor, predvidevam, da is ze 18 in s tem ne bi smel imeti tezav. Srecno.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako naj strojno operem robcek iz blaga. Nocem namrec, da bi se smrkel razmazal po ostalih oblacilih.

Windstoper pa jst dam pod vodo, ga namilim, in sperem. Kot bi si opral roke. To zna 5 leten otrok. Ker vozis motor, predvidevam, da is ze 18 in s tem ne bi smel imeti tezav. Srecno.

Podkapo od coolmaxa si operem z navadnim šamponom..pa še lepo diši pol :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem kupil od BIKERS windstopper. Sicer sem se 2 leti odločal za ta nakup ampak moram reči da sedaj ko ga nosim je to res nujna oprema za te mesece. V primeru da bi se vozu brez je bolš da motor odjavim pa se vozim z avtom, ker ni vredn da si vsakič premražen ko prideš domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem kupil od BIKERS windstopper. Sicer sem se 2 leti odločal za ta nakup ampak moram reči da sedaj ko ga nosim je to res nujna oprema za te mesece. V primeru da bi se vozu brez je bolš da motor odjavim pa se vozim z avtom, ker ni vredn da si vsakič premražen ko prideš domov.

To zadevšno imam tudi sam, so mi na začetku sezoni dali 20% popusta in sem z nakupom zelo zadovoljen, ker se zelo dobro obnese. Imam tudi nogavice in podkapo, omislit si pa moram definitivno še podrokavice ;)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz predvčerajšnim nabavil rokavice, pa to je res zakon, prej je v roke spodaj grelo od ročk, zgorej v konice je pa vseeno zeblo, zdej so pa ozebline popolnoma izginile. :)

In od kar imam windstoper rokavičke lahko premikam prste ko stopim z motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!