Skoči na vsebino

MOTO podoblačila, podkape, Windstopper..


banini

Priporočene objave

Ve kdo, kje se da dobit samo material windstopper?

Zakaj gre? Ta material je enostavno pršit gor na čist navadne gate in čist navadno malo tanjšo velurko... In takle blago ti pršije vsaka gospodinja gor na že obstoječo obleko za-male pare!

Še ceneje bo, če ti prišije kar polivinil - 100% windstopper :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa pride windstoper bikers puli?

Je stvar uporabna?

zelo za mrzlo vreme, drugače pa dokaj vroče, poleti ti je itak vsaka majca pod ledrom preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo, kje se da dobit samo material windstopper?

Zakaj gre? Ta material je enostavno pršit gor na čist navadne gate in čist navadno malo tanjšo velurko... In takle blago ti pršije vsaka gospodinja gor na že obstoječo obleko za-male pare!

Kolikor je meni znano, tega materijala ni na prostem trgu, vsaj ne original (Gore tex - windstopper ).

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem na drugo var.., sam vidim, da je pulover tudi OK.

Stvar rabim, ko se zjutraj z motorjem vozim v sluzbo, zna bit ful mraz tudi sredi poletja.

Jaz imam komplet puli + hlače iz serije Perform Coldwind in je zadeva zares super. Januarja letos sem se vozil pri 8 stopinj s tem kompletom in usnje čez pa je bilo prijetno. Puli je dober tudi zato, ker zaščiti vrat in ne potrebuješ ne podkape ali kakšnega necker-ja. Je pa precej drago vendar vsaj po mojem vredno svojega denarja.

Kako se pa obnese nad 28 stopinj pa še nisem probal, verjetno pa je zelo vroče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

windstopper ni narejen za 28°C. verjemi. BTDT :doze:

(besedasavnadobicistodrugpomenpress)

Malo off topic če smem :blush:

V čem se pa vozite poleti? Se mi ne zdi ravno najbolj prijetno direkt usnje na kožo. Sem pa razmišljal o tankem coolmax perilu. Kako se kaj to obnese pri npr 35+ stopinj? Vroče je itak tudi v kopalkah na plaži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic če smem :blush:

V čem se pa vozite poleti? Se mi ne zdi ravno najbolj prijetno direkt usnje na kožo. Sem pa razmišljal o tankem coolmax perilu. Kako se kaj to obnese pri npr 35+ stopinj? Vroče je itak tudi v kopalkah na plaži...

Maya Maya šp. perilo - dolge gate+majca s kratkimi rokavi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic če smem :blush:

V čem se pa vozite poleti? Se mi ne zdi ravno najbolj prijetno direkt usnje na kožo. Sem pa razmišljal o tankem coolmax perilu. Kako se kaj to obnese pri npr 35+ stopinj? Vroče je itak tudi v kopalkah na plaži...

Je drago .) samo se izplača Tole... :worship:

Še tole...

Pa to si zmeraj suh, ker gre vlaga in mokrota ven... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic če smem :blush:

V čem se pa vozite poleti? Se mi ne zdi ravno najbolj prijetno direkt usnje na kožo. Sem pa razmišljal o tankem coolmax perilu. Kako se kaj to obnese pri npr 35+ stopinj? Vroče je itak tudi v kopalkah na plaži...

karibu ali patagonia "švic" perilo http://www.iglusport.si/iglusport/katalog/...ilo/perilo.html , ni poceni ampak se splača, sploh gate so zlata vredne, nič več zašvicanih in obribanih beder in jajc :grim

ob tem pa je to uporabno jasno za vse športe in pohode in smučanje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

karibu ali patagonia "švic" perilo http://www.iglusport.si/iglusport/katalog/...ilo/perilo.html , ni poceni ampak se splača, sploh gate so zlata vredne, nič več zašvicanih in obribanih beder in jajc :grim

ob tem pa je to uporabno jasno za vse športe in pohode in smučanje :OK:

Pojdi v trgovino Beti - najdeš kvalitetno švic perilo, pa še poceni je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi v trgovino Beti - najdeš kvalitetno švic perilo, pa še poceni je....

ko res vredu zašvicaš veš kaj je karibu ali patagonia in kaj beti :grim je pa res da za na motor ni take panike ker se ne gibaš toliko, pri kakem zelo aktivnem hribolazenju ali zimskem športu pa :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off topic če smem :blush:

V čem se pa vozite poleti? Se mi ne zdi ravno najbolj prijetno direkt usnje na kožo. Sem pa razmišljal o tankem coolmax perilu. Kako se kaj to obnese pri npr 35+ stopinj? Vroče je itak tudi v kopalkah na plaži...

mozne odgovore imas par postov visje. osebno poleti oblecem navadno spodnje perilo in kratko majico.

takne dolge gate so vcasih ponoci dobrodosle, predvsem ce je tura daljsa (izguba toplote pogojujej celo verigo ostalih negativnih faktorjev).

usnjene hlace imajo svileno (ali cenejse, kaksno "plasticno") podlogo, da se ne zalepijo na kozo. jakne imajo vecinoma tudi podloge proti istemu efektu.

osebno imam raje majico pod jakno kot nic, tudi ce jo lahko po 300 km ozamem kot gobo. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kako funkcionira kombinacija veš Winstoper - jakna i hlače Cordura :?

Da li uopće treba Windstoper ispod Cordure, ili hladnoću treba riješavati s boljim (toplijim) termo-vešem.

Koristim Beti tanki veš skoro cijele godine i Beti termo veš po hladnijem vremenu, imam Uvex Grand Turismo Cordura komplet i sve je u redu do nekakvih 5 stupnjeva. Ali ja se vozim svaki dan i ipak mi je hladno za donji dio tijela (noge i stopala).

Vidio sam da postoje i Windstoper čarape, jel imate kakvo iskustvo s njima ?

Pošto je Windstoper uvijek skup, koja firma je najbolja? Bikers, Rukka ili nešto drugo. Cijena je uvijek oko 160 eura za majicu i gaće i 30-ak eura za rukavice, čarape ili podkapu. Znači komplet za jednu osobu cca 250 eura!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vrsto let uporabljam kombinacijo Bikers Windstoper perila in kordure (Wintex jakna in Spidy H2o out hlače). Nekoč sem vlačil nase vse mogoče termo in švic kombinacije od Beti do Racer firme, pa sem bil zmerej ves premočen in kasneje (zvečer, ko se shladi) ves premražen. Windstoper me je prepričal! Res ni poceni, se pa splača. Najprej sem kupil gate in potem vsled zadovoljstva še zgornji del. Vlago odvaja na zunanjo stran, na znotraj imaš občutek, da si suh. Tudi, če je kordura znotraj vlažna!

Bikers oblačila so tudi dovolj estetska, da ob postanku mirne duše slečeš korduro in jo prezračiš.

Za zelo hladne pomladanske ali jesenske ture pa v hlače in jakno vseeno vstavim termo podlogo.

Tudi podkapo uporabljam iste firme, za podrokavice in nogavice se zaenkrat še nisem odločil. Nogavice uporabljam od Xsokets, pa me v kombinaciji z goretex škornji še ni zeblo ali premočilo.

Pa veliko čimbolj udobnih voženj!

LP Raza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mali za šalo in malo zares še eno provokativno vprašanje...

Čemu bi si kupil WINDSTOPPER za pod usnjen kombinezon, saj skozi usnje itak veter ne prepiha?? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če imaš perforiran kombinezon? .)

Lepo piha, ko je zunaj malo bolj hladno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mali za šalo in malo zares še eno provokativno vprašanje...

Čemu bi si kupil WINDSTOPPER za pod usnjen kombinezon, saj skozi usnje itak veter ne prepiha?? .)

Kdo pravi da veter skozi usnjen kombinezon ne prepiha? Skozi korduro ne prepiha, ker je pač tak material. Usnje, vsaj kolikor jaz vem, ni nikoli slovel kot nepredušen material (ne za veter ne za vodo).

Je velika razlika med tem, ali imaš spodaj windstopper ali ne. Pri sedanjih temperaturah je brez windstoperja precej prijetneje, ker te lepo hladi. Obratno pa pri temperaturah 10 stopinj in manj brez windstopperja skoraj ne gre.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v usnju, kolikor mi je znano, te ne prepiha, nahladi pa lahko lepo.

najbrz bo professore PEPE vedel vec poevdati o vsej zadevi.

sem danes hotel z windstopper gatami na motor. je bilo "samo" 16°C zunaj in prav neprijetno je pihalo. pridem do motorja in mi ze svic po riti dol tece. sem se raje preoblekel v tanke dolge gate. pod usnje seveda. :P

muchos bolje. B)

Kdo pravi da veter skozi usnjen kombinezon ne prepiha? Skozi korduro ne prepiha, ker je pač tak material. Usnje, vsaj kolikor jaz vem, ni nikoli slovel kot nepredušen material (ne za veter ne za vodo).

odvisno ce je kombinezon naluknjan. skozi corduro pa 100% prepiha, razen ce ima kaksno funkcionalno membrano noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo-jst tut tk mislem, de me skozi usnje(ker ni preforirano) še nkol ni prepihalo. Le ohladilo, ker usnje ne zadržuje toplote (in vlage).

Premišljeval sem... Zakaj bi bilo potem bolje, če bi imel WINDSTOPPER? Neb bila zadosti(kot do sedaj) samo termo-velurka pod kombinezonom? Na to vprašanje(ob mojem dvomu) v tej temi nisem našel...

Zato pa sedaj berem, vi me pa z argumenti(ne po principu ''svaki cigo svoga konja hvali'' ) prepričajte zakaj naj in zakaj naj ne kupim WINDSTOPPERja!! :P

Najlepša vam hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

windstopper da, pod dolocenimi pogoji.

mene pod 10°C vcasih lahko lepo zebe (predvsem kolena so siba tocka), ce je tura daljsa. potem windstopper. ce je se vreme bolj kisle narave kot se to dogaja zgodaj spomladi in pozno jeseni sploh ni dileme.

spomladi oblecem malce debeljse dolge gate (pac odvisno od dnevnih temperatur), ko je toplo/vroce samo tanke dolge gate ali kratke gate.

zgornjega dela windstopper nimam, ga nekako tudi ne pogresam, ker imam nekaj razlicno debelih termo majic; po potrebi oblecem kot se mi zdi primerno. vceraj npr. ni bilo ravno toplo, pa sem se vozil samo s t-shirt pod jakno in bil moker (noja, za to je bil tudi sv. peter deloma kriv :) ).

prednost windstopperja je, kot pove ima, da ne dopusti nobenega prepiha/vetra do koze. s tem se lahko ob kozi formira tanka plast toplega zraka (katerega telo ogreje) in ne prihaja vec do premrazenja zaradi hitrejsega odvoda toplote te plasti kot lahko telo to plast ogreje.

enako delujejo vsa termo oblacila specializirana za doloceno namembnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!