Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Sej kej drucga tut smrdi po ribah, pa se nič ne pritožujete :naughty:

Direkt! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa sm jih fasu prve muhe na kombinezonu, je šlo kr z vlažno krpo dol, še sreča, da ni prevroče, da bi se zasušilo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz pa sm včeri mamo vprašu če ima kaj za usnje mazat in mi je dala to mast za vse usnjene izdelke rekla pa je da jo je kupila na nekem sejmu.Mast sploh nič ne smrdi bom pa videl kako se obnese na kombinezonu mama jo uporabla za usnjen kavč in čevlje....

post-5996-1113543138_thumb.jpg

post-5996-1113543152_thumb.jpg

post-5996-1113543166_thumb.jpg

post-5996-1113543178_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa sm jih fasu prve muhe na kombinezonu, je šlo kr z vlažno krpo dol, še sreča, da ni prevroče, da bi se zasušilo :D

i je nekoč en majstr reku,da jih je treba tele zapiknjene zadeve kr gor pustit, k če jih dol obrišeš, ostanejo v površinski plasti usnja luknjice, skozi te luknjice pa se potem kombinezon napije vlage in ne drži tako dolgo, kot bi sicer držal ... no, jst jih vseen pučem dol. enkrat na leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sm včeri mamo...

Evo, to je to. Jast mama isto stvar, pa ful dobra. Smo svinarija se kuj prime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, to je to. Jast mama isto stvar, pa ful dobra. Smo svinarija se kuj prime.

Kaj misliš s tem da se svinjarija takoj gor prime ,sej pomoje z bilokatero stvarjo mažeš se bo svinjarija gor prijemala doklerker je kombinezon masten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz svojih izkušen ti povem, da se prah ful bol prime gor, pa kombinezon črn rata prej, ko pa če ga npr. nasprejaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz svojih izkušen ti povem, da se prah ful bol prime gor, pa kombinezon črn rata prej, ko pa če ga npr. nasprejaš.

Kaku kombinezon črn rata? :eek: Sej kombinezon je itak lohk samo črn! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sm včeri mamo vprašu če ima kaj za usnje mazat in mi je dala to mast za vse usnjene izdelke rekla pa je da jo je kupila na nekem sejmu.Mast sploh nič ne smrdi bom pa videl kako se obnese na kombinezonu mama jo uporabla za usnjen kavč in čevlje....

post-5996-1113543138_thumb.jpg

post-5996-1113543152_thumb.jpg

post-5996-1113543166_thumb.jpg

post-5996-1113543178_thumb.jpg

renapur uporabljam že od začetka in mi ga je priporočil tudi mojster, ki mi je zašil obleko in ki se z usnjem bavi že pol svojega življenja..

priporočam in kongratuliram botru na uporabi :worship:

pa še nasvet: namaži, pusti čez noč in naslednji dan zbriši s suho krpo...

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

renapur uporabljam že od začetka in mi ga je priporočil tudi mojster, ki mi je zašil obleko in ki se z usnjem bavi že pol svojega življenja..

priporočam in kongratuliram botru na uporabi :worship:

pa še nasvet: namaži, pusti čez noč in naslednji dan zbriši s suho krpo...

Hvala za nasvet :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz bi rad mojega samo notranje..."globinsko" spucal....star je štiri leta in enkrat, pred dvemi leti sem ga pošteno namočil :unsure:

Posušil se je in zahteval precej kreme, da se je opomogel.....

Za v pralni stroj ni...samo namakanje ni ravno optimalno....kako naj ga rešim vsaj nekaj znoja...za prvo silo...

Popravljeno . Popravil Red
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v pralni stroj ni...samo namakanje ni ravno optimalno....kako naj ga rešim vsaj nekaj znoja...za prvo silo...

Kontakt za čiščenje usnja mislim da je Rudi Slevec "Renova" Tel.:051/313 054

poskusi pri tem mojstru O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne bos verjela, lahko vrzes kar v stroj in preplaknes, obesis posusis in namazes od zunaj, da se nazaj zmehca, ali pa kar v bano namocis in prezulis. Nic se bat, ne bo se ti razpadel.

jaz se zgledujem na tisto, kar uporabljam na sebi. Za notranje pranje čelade ne uporabljam namenske kemije ampak šampon za lase, ki ga sicer uporabljam. Za podloge usnja pa 1x letno naredim milnico iz tekočega detergenta za mrzlo pranje delikatnih stvari .Vlažna goba pa gremo. Spiranje na enak način z gobo.

Drugače pa robo čez leto luftati in še enkrat luftati. Še posebej po uporabi in ne v omari.

Preden se nad kombinezon spravim z Head&sShold. ter Wapom :D , bi bil hvaležen še za kak namig.

Večino znoja vpije usnje in tega z gobico ne bom uspel sprati-spucati...podloga pa je nadležna stvar.... :hmm:

rešitev vidim v veliiko vode.....zelo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tisti, ki boste dali kaj delat,

poslikajte PREJ in POTEM,

da bomo lahko ocenjevali in predrabljali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rad mojega samo notranje..."globinsko" spucal....star je štiri leta in enkrat, pred dvemi leti sem ga pošteno namočil :unsure:

Posušil se je in zahteval precej kreme, da se je opomogel.....

Za v pralni stroj ni...samo namakanje ni ravno optimalno....kako naj ga rešim vsaj nekaj znoja...za prvo silo...

Glede čiščenja, ti priporočam strokovno čiščenje :OK: . Moji punci je ata v Renovi zrihtu kombinezon res vrhunsko, Usnje je le usnje, ga nebi šel sam neki drgnt, k sploh ne vem kako... V Renovi ga namočjo v ne vem kaj, k ti očist zadevo globinsko, o "švicu ni ne duha ne sluha" pol ti ga pa še namaže, pobarva če hočeš,... doma ga jaz ne čistim razen mrčesa seveda.

Sam notranjost ne vem kako bi očistu :hmm: , modoče probaš s čistilom za čiščenje avtomobilskih tapet, pa z globinskim sesalcem (vodni filter) dobr presesaš.... mogoče...., sam da ne fašeš kakšnedga vnetja kože, k boš švicu v poletni vročini. Prašanje agresivnosti čistila.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rešitev vidim v veliiko vode.....zelo narobe?

Ti samo namakaj... :D

Kot je že napisano. Od vode ne bo razpadel.

Pa še ščepec soli z moj strani...

Šamponi za lase so zelo agresivna mila (veliko bolj od tistih za telo), zato jih jaz raje ne bi uporabljal (jih pa priporočam namesto šmiržajfe :D )!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo ene uporabne napotke kako se opere usnjen kombinezon :OK: Stvar deluje :grim

Začneš tako da pobereš vse ščitnike vn iz hlač in bunde (kolenčnike, komolčnike, ramenske itd) nato vse skupi obrneš narobe (notranjo stran navzven). Vse lepo z enim nevtralnim šamponom namiliš (kar s tistim k se tuširaš, ima vsaj Ph nevtralen) in k je vse u mehurčkah opereš kar s šlaufom (črevo) al pa štrajfixom na meglico (d nebi na prtisk k ti strže vse) opereš in daš sušit v senco. Stvar se mal skrči in strdi (usnje pač), ampak po urci nošenja je tko k prej :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače, v trgovskem centru Murgle obstja trgovina, kjer prodajajo razne premaze in čistila za usnje, ukvarjajo se s sedli za konje.

Po info. naj bi bila trgovina s profesionalnimi izdelki!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem v louisu kupil en balzam za usnje z dodatkom čebeljega voska in pol ko namažem kombinezon se lepo zmehča, tako da priporočam da si nabaviš nekaj podobnega, sicer je pa treba nov kombinezon nekaj časa nosit da se ti lepo 'vleže' po telesu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!