Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

A je mogoče kakšen v bližini primorske, ki čisti kombinezone?

Oziroma kateri je najbližji? (Samo čiščenje, nič barvanja)

PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Mene pa zanima kje se bi dal tole kremco dobit Renapur, ker teli bogataj in ostali d.n.o. ne obstajajo več oz jih telefonski imenik ne najde več.

Hvala za odgovor.

Greš na http://www.renapur.com/ in kupiš preko neta. Če ni kreditne si jo izposodiš pri nekomu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz iščem to kremo renapur,...pa jo zadnjič v Lj na placu nisem zasledila...kakor vem,je bil za to kremo uvoznik Inti Bogataj z Orehka... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravlen motorist.

Krema RENAPUR za nego usnja je še vedno na našem tržišču. Še vedno jo lahko kupite na vseh sejemskih prireditvah tako enodnevnih sejmih kot večjih sejemskih prireditvah. Trenutno smo med drugim prisotni na sejmu v G.Radgoni. Še vedno je aktualna mobilna tel. št. na embalaži in sicer 031/041-639 421. Stacionarna tel. št. ni več v uporabi zaradi reorganizacije podjetja.

Krema za nego usnja GAVIAL je ravno tako naš proizvod vendar za vaše potrebe priporočamo RENAPUR.

Naročila sprejemamo tudi osebno na zgoraj navedeni tel.št. oz. e-mail: bogataj.boga@gmail.com.

Lep motoristični pozdrav,

Zastopnik za Slovenijo

Bogataj Boštjan

"SAMO EN JE RENAPUR" :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
jaz mam trenutno effax, balsam

mal še ščišti poleg

ima kdo s tem dost izkušenj ?

kupljeno v louisu?

Ja js že kr en cajt tole kupujem in sm zelo zadovoljen,odlična roba :worship: priporočam ti pa še effax leder 2-in-1.Odlično za čistt kombinezon pa spravljanje muh iz njega.po tem pa še un balsam namažem .pa še smrdi ne kot kkšni dugi .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečanju Harleyev je eden ponujal nek balzam z gobico za čiščenje in nego. Mi je obrisal škornj in spodnji del hlač pa je res enostavno šlo vse dol in se je lepo svetilo. Trdil je tudi, da je vodoodbojno. Stala pa je doza samo pol cene - 15€. Po vonju sodeč podobno kot Louisova zadeva. Sem povohal uro kasneje v Beljaku. Ne vem kako se obnese ta Effax, zadeva na srečanju je bila videti kar v redu. Je samo potegnil z gobo dvakrat po usnju in je bilo čisto in sijoče. Kako učinkovit je Effax oz. Renapur?

Jaz trenutno čistim z destilirano vodo in mažem z mlekom za čiščenje usnja (Ivec)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ms zelo zadovoljen z effaxom...dans sm oboje uporabu in se mi vsa oprema (razen čelade) sveti kot da bi bla čisto nova,pa še vsa umazanija gre stran.res pa da morš oboje uporabt 2-in-1 pa balsam .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravlen motorist.

Krema RENAPUR za nego usnja je še vedno na našem tržišču. Še vedno jo lahko kupite na vseh sejemskih prireditvah tako enodnevnih sejmih kot večjih sejemskih prireditvah. Trenutno smo med drugim prisotni na sejmu v G.Radgoni. Še vedno je aktualna mobilna tel. št. na embalaži in sicer 031/041-639 421. Stacionarna tel. št. ni več v uporabi zaradi reorganizacije podjetja.

Krema za nego usnja GAVIAL je ravno tako naš proizvod vendar za vaše potrebe priporočamo RENAPUR.

Naročila sprejemamo tudi osebno na zgoraj navedeni tel.št. oz. e-mail: bogataj.boga@gmail.com.

Lep motoristični pozdrav,

Zastopnik za Slovenijo

Bogataj Boštjan

"SAMO EN JE RENAPUR" :worship:

Ej!

Ali je primerna tudi za kengrujevo usnje?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej! Ugotovil sem, da je moj usnjen kombinezon močno potreben čiščenja notranjosti. Vsa podloga je seveda na žalost neodstranljiva, tako da ne vem kako se naj tega lotim. Pač, začel je smrdeti po švicu... A morda to delajo kakšne kemične čistilnice? Če že, ve kdo za kakšno v Mariboru ali okolici?

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pozimi nesel v eno kemično čistilnico v Lj, ki ima pod storitve tudi čiščenje moto kombinezonov.. Sem rekel, naj spucajo zunaj in noter, pa so zunaj res naredili praktično novega, noter je bilo pa stanje nespremenjeno.. Sedaj ne vem, ali so tako slabo spucali, ali pa sploh niso.. Cena je bila 50eur, čistilnica pa Textilexpress iz lj, če se ne motim..

Tako da, če ima kdo kakšno dobro varianto za čiščenje notranjosti, se tudi jaz priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pozimi nesel v eno kemično čistilnico v Lj, ki ima pod storitve tudi čiščenje moto kombinezonov.. Sem rekel, naj spucajo zunaj in noter, pa so zunaj res naredili praktično novega, noter je bilo pa stanje nespremenjeno.. Sedaj ne vem, ali so tako slabo spucali, ali pa sploh niso.. Cena je bila 50eur, čistilnica pa Textilexpress iz lj, če se ne motim..

Tako da, če ima kdo kakšno dobro varianto za čiščenje notranjosti, se tudi jaz priporočam.

Škoda, moral bi ga tam pregledati in ga kar lepo tam pustiti, da opravijo svoje delo! Mater, zunaj si ga sam očistim, da je kot nov, pa ne za 50 Eurov!! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam.. Ampak sem ga dobil na obešalniku in v polivinilu, na zunaj je zgledal kot iz trgovine in nisem nič preverjal :) Šola za drugič..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V neki drugi temi je Bela napisala:

In sicer...polna banja vode z neutro tekocim milom za roke...tako,da fajn disi ...brez straha,da bo raspadlo,ali pa se "strdnilo usnje"...kar kompletno "potunkala" v diseco vodo,samo z roko pritiskala in drsela po notranjosti...,vse vzela ven iz banje-ko je imelo enih 10kg vec,spustila ze "smrdeco" vodo v odtok,primla za hladen tus in vse fajn splahnila...(sem pozabla povedat,da mi je pri vsem tem skoraj hrbet pocil),pustila v banji cez noc,da se vse skupaj odcedi...zjutraj pa sem obesila pod lepo sencko in pustila ene 3 ali 4 dni(zvecer,ponoci - NE!)POL SEM GA LEPO PREMAZALA IN...prodala .Res,bil je perfekten.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem nekaj probaval enkrat z blago milnico, ampak tisti zažrt vonj po švicu, ki se je nabiral 3 leta pri meni ni hotel it stran..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem tudi opral notranjost,pa še obenen zunanjost z blago milnico,posušil v senci...sicer bil mogoče malo trd,a sem ga 2x precej na debelo namazal,da se je vpilo,zdaj je pa še bolj mehak kot je bil prej....antares se mi zdi pa pravi,da se dobi en suhi šampon za pranje notranjosti tako,da malo pobrskaj po temi od dainese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni...

Vem,da je teme nemenjena "kako" cistiti kombinezone,oz. kako se resiti vonja po svicu...vendar potoci zvonit je malo pozno,ne...

Zelim povedati to,da je potrebno tudi kaj prej pomisliti na ta problem-ker pac usnja ne mores kar tako ocistiti,je bistvo to,da pemetno ravnamo z to obleko.

Povem iz izkusenj,ker vem kaksno cerimonijo sem jaz delala,predemn sem se odpravila na motor...

Domaci so vedno govorila,da namesto bit pred ogledalom toliko casa z sminkami v roki-se jaz lispam za oblect kombinezon....

Ko sem vedela,da bom na motorju vec kot 2h in to se posebaj v 5.,6.,7.,8. in 9. mesecu(spica moto sezone) je bil moj postopek oblacenja tak:

    ... 20min pred odhodom...

-obvezno TOPEL,skoraj VROC tus

-v stanovanju je mogla sopat klima na full

-v celoti sem se obrisala in fino ohladila

-kompletno premazala z pudrom v prahu (talco),predvsem hrbet,pod pazduho,in od kolen navzdol,skratka tam kjer clovek sam ve,da se najbolj poti

-OBVEZNO spodnje perilo (dolgi rokavi) in temu primerne tudi nogavice...

Ce je potovanje dnevno,sem vedno po koncanem, izletu svojo in partnerjevo opremo skrbno ocistila in OBVEZNO prezracila,ker s tem sem si olajsala "ta veliko" delo.Sem pac kombinezone oprala mogoce 1x na leto.

Vem tudi,da moski imate mocnejsi "svic" in je s tem tudi vonj trdnejsi,vendar sem prepricana,da ce se sveze stusirani spravite v ciste kombinezone,z intim.perilom,pa morda tudi ce imate 1 ali 2 rezervi s seboj,bo se lepse.

Bistvo vsega je,da se stvar do dobrega prezraci,ko pridete domov.Pa tudi ce je par dni zunaj ne bo nic narobe.

Fora je v temu,da se nam to ne da vedno delat,ampak...je pac potrebno skrbet za to,ker to so materjali,ki so vecni,ce jih malo vec gledamo.

Cim vec soncka vam zelim...

Bela :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo poskušal s spreji za preprečevanje smrdenja nog (npr. Podovis - dobi se ga pri najboljšem sosedu). Ker tisto definitivno odstrani vonj po švicu in še marsičemu, vendar ne vem kakšne posledice pušča na usnju in potem v stiku s kožo.

Verjetno če se ga potem dobro spere, nebi smelo biti problemov.

Mojih 5 min.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem ga pa kra v pralni stroj ruknu in dal na program za občutljivo perilo. Sušil se je približno en teden, pol sem ga pa našprical s srejem za mehčanje in impregnacijo. Bil je kot nov, pa lepo je dišal.

Ostali pa kakor hočete.

PS. morda bi se kak pakistanski izdelek pri takšnem ravnanju razpadel, ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni...

Vem,da je teme nemenjena "kako" cistiti kombinezone,oz. kako se resiti vonja po svicu...vendar potoci zvonit je malo pozno,ne...

Zelim povedati to,da je potrebno tudi kaj prej pomisliti na ta problem-ker pac usnja ne mores kar tako ocistiti,je bistvo to,da pemetno ravnamo z to obleko.

Povem iz izkusenj,ker vem kaksno cerimonijo sem jaz delala,predemn sem se odpravila na motor...

Domaci so vedno govorila,da namesto bit pred ogledalom toliko casa z sminkami v roki-se jaz lispam za oblect kombinezon....

Ko sem vedela,da bom na motorju vec kot 2h in to se posebaj v 5.,6.,7.,8. in 9. mesecu(spica moto sezone) je bil moj postopek oblacenja tak:

    ... 20min pred odhodom...

-obvezno TOPEL,skoraj VROC tus

-v stanovanju je mogla sopat klima na full

-v celoti sem se obrisala in fino ohladila

-kompletno premazala z pudrom v prahu (talco),predvsem hrbet,pod pazduho,in od kolen navzdol,skratka tam kjer clovek sam ve,da se najbolj poti

-OBVEZNO spodnje perilo (dolgi rokavi) in temu primerne tudi nogavice...

Ce je potovanje dnevno,sem vedno po koncanem, izletu svojo in partnerjevo opremo skrbno ocistila in OBVEZNO prezracila,ker s tem sem si olajsala "ta veliko" delo.Sem pac kombinezone oprala mogoce 1x na leto.

Vem tudi,da moski imate mocnejsi "svic" in je s tem tudi vonj trdnejsi,vendar sem prepricana,da ce se sveze stusirani spravite v ciste kombinezone,z intim.perilom,pa morda tudi ce imate 1 ali 2 rezervi s seboj,bo se lepse.

Bistvo vsega je,da se stvar do dobrega prezraci,ko pridete domov.Pa tudi ce je par dni zunaj ne bo nic narobe.

Fora je v temu,da se nam to ne da vedno delat,ampak...je pac potrebno skrbet za to,ker to so materjali,ki so vecni,ce jih malo vec gledamo.

Cim vec soncka vam zelim...

Bela :winkiss:

Halo mačka! Ja saj vem, bolje sprječit nego lječit!! Ampak zdaj je prepozno, zdaj ga moram oprat!!! Pa verjemi, sem vedno šel čist, stuširan vanj, ampak saj veš, črno usnje, sonce, potim se kar zelo in to je to! Sem pa naredil napako, priznam, nisem imel spodaj perila z dolgimi rokavi in dolgimi hlačnicami. Bom moral kupiti kaj kvalitetnega in bo to to. Dainese ziher ima kaj takega, za poleti! Zimske stvari me ne zanimajo. Če imaš kak link za te stvari, ti bom hvaležen, morda te tudi spet obiščem, čeprav iz Mb. če imaš kaj pametnega za prodat! :rolleyes:

aja, pa da nebo kdo hud, zaradi kake kao reklame, lahko tudi na PM, če imaš čas. :worship:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!