Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

A Nini mogoče? Mam veze, tak da.... :blush: .

ni treba, sva kelnarci razložla da ima ona večje joške potem pa smo še o silikonih (kelnarca jih absolutno ne rabi .) ) kako rekli :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A kdo ve, kje v Mariboru kvalitetno barvajo usnjene kombinezone? Do sedaj sem našel le kemično čistilnico Maribor? Ima kdo kakšne izkušnje z njimi? Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zadjic sem v eni moto trgovini kupil za nego usnja eno kremo, pise da je milo..(leder creme-seife) od firme effax. Tanko sem namazal usnjeno jakno in je to milo lepo vpila, samo naslednji dan se je pokazalo polno belih sledi od te zajfe. Sem probal malo polirat s krpo, da bi jo odstranil, pa ne gre.

Me zanima ce je za prvi nanos pred uporabo primerno to milo, al je boljsa nivea al pa kaj na osnovi voska?? ( hlac se nisem namazal-so se nove..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega kako to odstraniti z jakne ti ne znam svetovati, ampak lahko ti povem da sem tudi sam od začetka kompliciral katero kremico izbrati...., na koncu pa sem ugotovil da je dobra stara krema za roke 48(Medicinska zaščitna krema), definitivno najbolja ker se dobro vpija, dobro mehča usnje ki kasneje ''dobro diha'', ne pušča nobenih madežev, usnje se ne sveti kot špeh, mušice in ostala svinjarija grejo dobro dol z krtačo, pa še poceni je in dobiš jo v vsaki trgovini. :OK: :OK:

ps.Mažem jo kar z rokami brez kakšnih krpic itd. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glede tega kako to odstraniti z jakne ti ne znam svetovati, ampak lahko ti povem da sem tudi sam od začetka kompliciral katero kremico izbrati...., na koncu pa sem ugotovil da je dobra stara krema za roke 48(Medicinska zaščitna krema), definitivno najbolja ker se dobro vpija, dobro mehča usnje ki kasneje ''dobro diha'', ne pušča nobenih madežev, usnje se ne sveti kot špeh, mušice in ostala svinjarija grejo dobro dol z krtačo, pa še poceni je in dobiš jo v vsaki trgovini. :OK: :OK:

ps.Mažem jo kar z rokami brez kakšnih krpic itd. :OK: :OK:

Jaz delam isto in je stvar OK!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav!

Dobil sem en DAINESE dvodelni usnjen kombinizon (sport). Zadeva je na ramenu poskodovana in umazana, ker je delno tudi bel.

Kaj predlagate? Sem iz okolice Celja. Oni stari gospod, kok ma cifro ga poklicem. Poslji v PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Dobil sem en DAINESE dvodelni usnjen kombinizon (sport). Zadeva je na ramenu poskodovana in umazana, ker je delno tudi bel.

Kaj predlagate? Sem iz okolice Celja. Oni stari gospod, kok ma cifro ga poklicem. Poslji v PM.

vprašaj KeCa.. kolikor vem, je on dal nekam v LJ do naredit.. zelo zadovoljen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se hotla potrudit in prebrat vse preden sprašujem, pa sem po 30min ugotovila, da sem še daleč od polovice :ninja: Tako, da upam, da se ne bo noben jezil ker mogoče sprašujem kar je že bilo omenjenega:

1. Zanima me torej kako pogosto je treba namazati kombinezon s kremo za roke (to sem uspela prebrati od nasvetov :)) ali s čimerkoli.. torej kako pogosto je treba zanj poskrbeti še malo več kot samo spravljanje mušic dol z vodo in krpico (tko to delam jaz) po vožnji?

2. Druga stvari, ki me zanima pa je sledeča: Imam od Dainese enodelni kombinezon s snemljivo podlogo. Po 1300 narejenih km po Dolomitih v tej vročini sem notranjost pomoje pošteno prešvicala (zmanjkalo denarja za perilo za pod kombinezon, ki "vpija" pot :blush:). Takoj ko sem prišla domov, sem jo snela in dala zračiti, rada bi jo pa še oprala.. Ne skrbi me podloga sama, ki je iz najlona, ampak zaščite za boke in roke, ki so iz nekakšne spužve.. oz. 63% nylon, 27% aramidic fibre, 10% elastane. A če se to da v vodo ali detergent ali karkoli, zgubi na kvaliteti, čemurkoli?? Ima kdo s tem izkušnje, nasvete kako oprati podlogo?

Lp B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti kar butni v stroj PAZI DA BREZ CENTRIFUGE IN NA 30° pa brez mehčalca! Se nič ne pokvari...

S tisto kremo k si jo dobila zravn kombinezona pa namažeš na koncu sezone oz ko kombinezon za en cajt spraviš... ni treba mazat v nedogled s tistim. Tko sm delu js, kombinezon pa sm mel kot nov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj oprati notranjost pri dvodelnem kombinezonu, podloga namreč ni snemljiva :hmm: (Zgleda da je pri dvodelcih to normalno).Letos sem kupil novega dainese kirishima(dvodelni) ampak po nekaj deset poštenih potenjih v tej peklenski vročini so mi rokavi na spodnjem delu kjer je vgrajen ščitnik začeli rahlo zaudarjati kljub nošenju majic z dolgim rokavom ki vpijajo pot.

Če ima kdo kakšen preizkušen način bi bil zelo vesel če mi javi, ker nebi rad raskiral in zje... kombinezona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RENAPUR!!! (Naravni materiali - čebelja kemija!)

(Listaj nazaj)! Saj to že parkrat tule zadaj piše!

- 1x letno

- fejst namažeš

- zglancaš

- posušiš

- Pa še dobiš ga brez recepta! :o :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

RENAPUR!!! (Naravni materiali - čebelja kemija!)

(Listaj nazaj)! Saj to že parkrat tule zadaj piše!

- 1x letno

- fejst namažeš

- zglancaš

- posušiš

- Pa še dobiš ga brez recepta! :o :yes:

˝RENAPUR'' :OK: je najboljše "zdravilo" za vzdrževanje usnja- preverjeno. Sam ga uporabljam že vrsto let in glede na to da nimam najnovejšega kombinezona je po več letih uporabe videti kot nov!!

Prav tako z njim mažem tudi škornje, ki tako ohranjajo prvotno mehkobo.... :worship:seveda pred mazanjem usnje očistim z vlažno krpo (in ne v pralnem stroju :nono: poglejte si deklaracijo na notranji strani oblačil iz usnja..)

Veliko "čistih" km vam želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj oprati notranjost pri dvodelnem kombinezonu, podloga namreč ni snemljiva :hmm: (Zgleda da je pri dvodelcih to normalno).Letos sem kupil novega dainese kirishima(dvodelni) ampak po nekaj deset poštenih potenjih v tej peklenski vročini so mi rokavi na spodnjem delu kjer je vgrajen ščitnik začeli rahlo zaudarjati kljub nošenju majic z dolgim rokavom ki vpijajo pot.

Če ima kdo kakšen preizkušen način bi bil zelo vesel če mi javi, ker nebi rad raskiral in zje... kombinezona.

ja, obrneš jakno/hlače pa lepo z detergentom z nevtralnim Ph mal prešpricaš (kšna pumpica od stelexa ipd) pa z navadnim črevom mal pod meglico spereš... daš posušit V SENCO bog ne daj na sonce in to je to :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... daš posušit V SENCO bog ne daj na sonce in to je to :OK:

Če že, ampak potem, ko se posuši, pa obvezno namazat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

..dal spucat kombinezon v Domžale,.. zdej je k nov, čist k cuza, obnovljena barva, mehak, "dišeč",.. nč pršvican,.. zelo zadovoljen,...... aja, cena 8000 Sit,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Počasi bo treba očistit, impregnirat in pospravit kombinezon ... sem iskal tako opevani Reanpur kremo za impregnacijo ... Tako za info zadeva se dobi v vseh Alpina trgovinah. :unsure: Če bo slučajno kdo iskal zadevo ...

LP :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno prisegam na navadno kremo (nekaj podobnega Niveji). Ene 4-5 krat na leto. Od znotraj ga pa našpricam z nekim pršilom za čevlje. Na spreju piše nekaj v stilu Deo-Delux-super-duper-anti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od znotraj ga pa našpricam z nekim pršilom za čevlje....

A to kar čez mrežico, ki je notr... ni nobenih problemov zarad potenja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti sprej za čevlje je namnjen ravno proti smradu. Je nekakšen deodorant in se običajno uporablja za športne copate. Našpricam narahlo po celotni notranjosti in malenkost bolj v predelu pod pazduho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zdravo.

Prosi bi vas za nasvet kako do Renapur kreme, iskal v Alpini v Celju, Velenju nimajo :glare: . Bogataj in ... na googlu ne najdem.

l.p. Aleksander

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo,

Mene pa zanima kje se bi dal tole kremco dobit Renapur, ker teli bogataj in ostali d.n.o. ne obstajajo več oz jih telefonski imenik ne najde več.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih si to zadevo lahko kupil ob sobotah na ljubljanski tržnici pri enem prodajalcu.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih si to zadevo lahko kupil ob sobotah na ljubljanski tržnici pri enem prodajalcu.

Poznam dobavitelja iz bližine Grosuplja, ki prodaja enako kremo kot je Renapur le, da se imenuje Gavipur, je zelo uporabna za vzdrževanje govejega usnja. Če koga zanima lahko pošljem naslov dobavitelja- piši na pm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!