Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Hola,

tale domžalski stric je res car, tudi jst sem mu prinesel mojega M-Techa za očistit, nazaj sem dobil tko spedenanga da sem najprej mislil da je nov :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Moja izkušnja z tem možakarjem: Raztrgana notranja mrežica, zlomljena zadrga na hlačah(voziček), strgan našitek na rokavu!!!

Pri prevzemu sploh ni omenil nastalo škodo!!!

Skratka več škode kot koristi!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega se kombi malo skrči po obdelavi, tko da se bom še parkrat zelo basal not, da bo spet vsaj približno komot.

Po izkušnjah sodeč bi rekel, da pride tako čiščenje v igro le pri res zelo usraniih in dotrajanih kombinezonih, ko že razmišljaš da bi npr. vzel novega, pa ga iz kakega razloga ne moreš kupit in potem daš tistih 40 € da ga za silo obnoviš in bo še za nekaj časa. Dokaj dobro ohranjenega kombinezona ne bi dal več v tako čiščenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega se kombi malo skrči po obdelavi, tko da se bom še parkrat zelo basal not, da bo spet vsaj približno komot.

Sam čistim z mokrimi robčki in gre OK!Potem pa celega nasprejam z "ABENA skincare" oil spray.In cel kombinezon oz. usnjeni izdelki postanejo takšni mehki,prožni.Potem pa ga čez čas še obrišem na "suho",da zgubi tisti sjaj oz. zato,da se ne vidi,da sem ga s čim "mazal"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam čistim z mokrimi robčki in gre OK!Potem pa celega nasprejam z "ABENA skincare" oil spray.In cel kombinezon oz. usnjeni izdelki postanejo takšni mehki,prožni.Potem pa ga čez čas še obrišem na "suho",da zgubi tisti sjaj oz. zato,da se ne vidi,da sem ga s čim "mazal"

A je potem še vedno mat barve al se sveti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz ga našpricam in pustim par ur in če ga potem na "suho" obrišem se ne sveti,zgleda pa kot nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam čistim z mokrimi robčki in gre OK!Potem pa celega nasprejam z "ABENA skincare" oil spray.In cel kombinezon oz. usnjeni izdelki postanejo takšni mehki,prožni.Potem pa ga čez čas še obrišem na "suho",da zgubi tisti sjaj oz. zato,da se ne vidi,da sem ga s čim "mazal"

sej zunaj ga ni problem očistit :rolleyes: ...velik večji problem je notranjost kombinezona...men še vedno rahlo smrdi po švicu pa sem ga skos zračil pa tudi opral sem ga z rahlo milnico, pa se nikakor ne morm znebit vonja :headbang: ...tako da če ima kdo kak predlog(razen strica s kemikalijami in nakupa novega) na dan z besedo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men še vedno rahlo smrdi po švicu pa sem ga skos zračil

Jz teh problemov nimam.Moj je perforiran in mogoče zato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se nikakor ne morm znebit vonja :headbang: ...tako da če ima kdo kak predlog

Ker skoraj vsak uporablja švic podoblačila in gre švic direkt preko majce v kombinezon se je potem težko znebiti

švica na notranjih straneh kombinezona. IMHO lahko samo zmanjšaš vpijanje švica: začneš uporabljati navadna bombažna podoblačila, da se švic v njih nabere in ne v kombinezon, pred navleko pod oblačil se lahko malo na pudraš (z otroškim pudrom), da takoj ne zašvicaš. Se mi zdi, da je to tu nekdo že omenjal. Slaba stran le tega je, da je ob pristanku dobr imeti še en komplet podoblačil, ker lahko hitr fašeš prehlad.

Švic gre hitr ven, če kombinezon obrneš in ga pustiš sušiti na soncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler nisem uporabljal švic perila je blo res vse ok-ni bilo smradu po švicu...zdej je pa res grozno...bom poiskusil s pudrom naslednič...že čakam sonce, da ga dam mal pajsat :whistle: ...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že ene par let uporabljam za pregon švicarjev iz notranjosti kombinezonov, rokavic, škornjev, pancarjev...parni čistilec in moram reči, da zadeva deluje učinkovito, predvsem pa enostavno (in seveda brez posledic za usnje) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poberem ven vse odstranljive ščitnike (enodelec Berik), ga obrnem okoli in notranjost prepiham s paro. Tako obrnjenega pustim še uro -dve na zmernem soncu in zadeva je B.P. bolje rečeno B.V. (brez vonja) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnja, pr men ne grejo ščitniki ven, niti si ne predstavljam, kako bi mi ratal obrnit kombinezon od znotraj navzven. Tnx anyway :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnja, pr men ne grejo ščitniki ven, niti si ne predstavljam, kako bi mi ratal obrnit kombinezon od znotraj navzven. Tnx anyway :)

če se boš potrudo ga boš obrnu okol...men je nekak ratal...sam večji problem ga je blo pol nazaj obrnat :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Pozdravljeni...

Vem,da je teme nemenjena "kako" cistiti kombinezone,oz. kako se resiti vonja po svicu...vendar potoci zvonit je malo pozno,ne...

Zelim povedati to,da je potrebno tudi kaj prej pomisliti na ta problem-ker pac usnja ne mores kar tako ocistiti,je bistvo to,da pemetno ravnamo z to obleko.

Povem iz izkusenj,ker vem kaksno cerimonijo sem jaz delala,predemn sem se odpravila na motor...

Domaci so vedno govorila,da namesto bit pred ogledalom toliko casa z sminkami v roki-se jaz lispam za oblect kombinezon....

Ko sem vedela,da bom na motorju vec kot 2h in to se posebaj v 5.,6.,7.,8. in 9. mesecu(spica moto sezone) je bil moj postopek oblacenja tak:

    ... 20min pred odhodom...

-obvezno TOPEL,skoraj VROC tus

-v stanovanju je mogla sopat klima na full

-v celoti sem se obrisala in fino ohladila

-kompletno premazala z pudrom v prahu (talco),predvsem hrbet,pod pazduho,in od kolen navzdol,skratka tam kjer clovek sam ve,da se najbolj poti

-OBVEZNO spodnje perilo (dolgi rokavi) in temu primerne tudi nogavice...

Ce je potovanje dnevno,sem vedno po koncanem, izletu svojo in partnerjevo opremo skrbno ocistila in OBVEZNO prezracila,ker s tem sem si olajsala "ta veliko" delo.Sem pac kombinezone oprala mogoce 1x na leto.

Vem tudi,da moski imate mocnejsi "svic" in je s tem tudi vonj trdnejsi,vendar sem prepricana,da ce se sveze stusirani spravite v ciste kombinezone,z intim.perilom,pa morda tudi ce imate 1 ali 2 rezervi s seboj,bo se lepse.

Bistvo vsega je,da se stvar do dobrega prezraci,ko pridete domov.Pa tudi ce je par dni zunaj ne bo nic narobe.

Fora je v temu,da se nam to ne da vedno delat,ampak...je pac potrebno skrbet za to,ker to so materjali,ki so vecni,ce jih malo vec gledamo.

Cim vec soncka vam zelim...

Bela :winkiss:

ornk pretiravaš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ornk pretiravaš....

Kje si ti bil do zdej :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: CLAN :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, bil v 4 Kemičnih čistilnicah, v 3 so me odslovili, ker tega ne čistijo, v eni pa mi je teta rekla, ja, seveda čistimo, kot nov bo! Vprašam ceno? 68 Eurov. Niti ni malo, ampak ajde, si mislim, če ga spucajo, da bo ko novi, ni problema, dam ta denar. In jaz teti rečem, da mi je najbolj pomembno, da mi očistijo notranjost in odpravijo vonj po švicu, in še ena zelo pomembna stvar, da se mi kombinezon vrne v enakem stanju kot je bil ko sem ga prinesel, razen da mora biti čist, ker vseeno zadeva ni poceni, saj vsi vemo da stane cca 900 Euro. No, na to pa mi fuksa potegjena reče, da mi ne more garantirati, da bodo lahko popolnoma odstranili vonj po švicu in da glede na to, da so ščitniki plastični in da čistijo s Perkloretilenom, ki je agresiven do plastike, mi ne more garantirati 100% da nebo kaj narobe, in da moram pred čiščenjem kao podpisati, da sem seznanjen z nevarnostmi in da če se kaj zgodi s kombinezonom, da tega oni NE krijejo.... Ob tem pa še traja 14 dni................ HALOOOOOOOOOOOOOO, PA KDO JE ZDAJ TUKAJ FUKJEN?!?!?!?!?!?!? :wallbash:

isto v AUT. € 68.- po komadu (hlace ekstra, jakna ekstra). pa nic ne garantirajo. :krneki:

bom raje smrdel. ali se se parkrat po dezju peljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

isto v AUT. € 68.- po komadu (hlace ekstra, jakna ekstra). pa nic ne garantirajo. :krneki:

bom raje smrdel. ali se se parkrat po dezju peljal.

Ne rabiš smrdet! Saj sem tukaj na forumu napisal kako sem ga opral znotraj, ti povem meni zadeva funkcionira in zaenkrat lepo diši. Zdaj pa sem še kupil Dainese-jevo perilo, da se pač manj švica prenese v kombinezon in upam da bo zdržalo! Bom ga pa letos, če ne prej, ko bo konec sezone spet opral!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

No pa še moja izkušnja. Moj kombinizon je bil usran kot .....Itak k je bil pa v uporabi in ne v omari. Najprej sem ga sam čistil z neko šprico (podobna stelex-u , vendar za usnje), ki sem jo kupil v Műler-ju. Kombi sem še kar v redu ščistil, vendar nisem imel potrpljenja. Ker je 3 barvni sem barve med seboj tudi popackal-tisti , ki čistite sami verjetno veste o čem govorim. Ker sem se odločil, da raje plačam nekoga, ki stvar obvlada sem poiskal tega "strička" iz Domžal. Vsekakor je koristila ta tema in podane telefonske številke. V glavnem odnesel sem ga v soboto okoli 12h in prevzel včeraj (sreda)! Striček je usnjar (tako pravi) in ima več izkzušenj kolikor imam jaz sploh let :-) . Zelo optimistično je napovedal, da bo kombi očistil v nulo, v kar pa sem zelo dvomil saj sem doktoriral že sam. Pa se pustimo presenetiti. Včeraj kombi prevzamem in glej ga hudiča , striček mi prinese moj kombi vendar v odlični kondiciji. Bela je končno zopet bela in tako naprej ostale barve.... Kot pravi ga je še barval - je bilo nujno potrebno kjer so bolj obrabljeni črni predeli. V glavnem stoj pa glej. Vsekakor sem naredil slike prej, narediti jih pa še moram potem. Obljubim bom nalimal. Kombi ima osvežene barve in je izredno mehak. Bom videl kaj se bo zgodilo ko me 1. ujema dež.

Zaključek:

Vsem , ki imate usrane, prešvicane-itak kombije toplo priporočam , obisk strička. Meni je naredil za 60€ (zaradi barvanja). Normalna tarifa za čiščenje je 40€. Cena lahko naraste tudi do 100€ odvisno koliko je treba barvati-no vsaj tako pravi. Moj kombi ni popolno očiščen, nekaj malega je ostalo na notranji strani rokavov(podlaht). Ampak striček ni Coperfild, heheh.

V glavnem, definitivno dobro zapravljen denar. Do naslednjič pa ga kot vedno čistim z vodo...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh, dobro da sem videl.

po iskanju, prebiranju in pogovorih sem imel vsega skupaj dovolj in vrgel dainese usnjeno jakno (brez scitnikov) v pralni stroj. 30°C, 800/min, in ekover cistilec (neka eko zadeva). jakno se 2x splavil in

2x scentrifugiral in jo obesil v tus, da se posusi. samo se namazem jo pa bo. hlace enako, je bilo potrebno samo enkrat centrifugirati.

zdaj cote vsaj spet ne smrdijo proti vetru. ciste so pa tudi (vsaj noter zelo; zunaj se pozna, da kemija ni bila prevec prisotna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-20605-126906871679_thumb.jpgpost-20605-126906869145_thumb.jpgpost-20605-126906866812_thumb.jpgpost-20605-126906864929_thumb.jpgpost-20605-126906862551_thumb.jpgpost-20605-126906860854_thumb.jpgpost-20605-126906858592_thumb.jpgpost-20605-12690685494_thumb.jpgPa še obljubljene slikice.

Danes sem jih naredil okoli 8h in je bila svetloba pač takšna kot je bila. Razlika pa je očitna...

kombinizon-foto_5295377_17386229_17714540.jpg

post-20605-12690685494_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Torej da malo ubodim temo, ker bi rad počasi začev s sezono :), iščem primerno kremo za nego.

Kremam za roke se bi letos rad izognil, iščem pa tale Renapur, je kdo zasledil kje se sedaj pri nas dobi (da ne naročam preko spleta).

In še, kot je že nekdo zgoraj vprašal, bo dobro za kenguruja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi letos rad probal kej bol "namenskega", ker se mi zdi, da se usnje navadi na kremo, potem pa če skos ne mažeš prec rata trdo. Probov sem že en kup krem, pa je blo z vsemi isto.

Tko, da tokrat bi rad sprobal še kaj drugega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!