Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Pozdravljeni,

po hitrem preletu teme sem opazil, da vas veliko usnje maže z navadno kremo za roke. Sam imam čevlje iz gladkega črnega usnja in mi je čevljar svetoval, da je najbolje da jih namažem z navadno kremo 48.

Zanima me ali se po tem ko jih namažeš s kremo kaj bolj svetijo? Sam nisem ravno pristaš preveč sijočega usnja, zlasti ne na čevljih zato me zanima če se močno poveča prvotni sijaj?

Hvala za odgovore :D

Popravljeno . Popravil kruspe114
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu krema 48 sploh ne poveca sijaja, tudi malo ne. Vpije se not, pa postane voljno in mehko. To je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam ArmorAll kremo za nego usnja. To kremo uporabljam že odkar sem imel usnje v avtu, ki je prav tako podvrženo vremenskim vplivom, obrabi,...Krema stane cca 8€, ampak usnje je ob redni uporabi vedno kot novo ;) Prodajajo pa tudi robčke, ki so navlaženi s kremo za usnje. Pač za praktičnejšo uporabo :)

www.armorall.com/products/view_product.php?product_id=4&main_group=0&category_index=leather

www.armorall.com/products/view_product.php?product_id=2&main_group=0&category_index=leather

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Jaz si usnje prvo lepo očistim z mokro gobico nato pa namažem z kremo za roke 48. Krema osveži barvo in takoj ko jo namažeš se po tistem malo bolj sveti, vendar ko se vpije in posuži je kombinezon normalno spet lep kot nov. Ne pušča nobenih sledi in je zakon pa še poceni. Ker če je za roke dobra še bo pa za usnje tudi.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Jaz si usnje prvo lepo očistim z mokro gobico nato pa namažem z kremo za roke 48. Krema osveži barvo in takoj ko jo namažeš se po tistem malo bolj sveti, vendar ko se vpije in posuži je kombinezon normalno spet lep kot nov. Ne pušča nobenih sledi in je zakon pa še poceni. Ker če je za roke dobra še bo pa za usnje tudi.

Lp

Sem videl v galeriji, da imaš popolnoma enak kombinezon kot jaz. Tako, da bom tud kar sam z 48kremo začel mazat, če praviš da je vredu. Na cca kolk časa ga pa mažeš? Kaj pa na sedež se potem lepi kaj?

Lp

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu krema 48 sploh ne poveca sijaja, tudi malo ne. Vpije se not, pa postane voljno in mehko. To je to.

Super :D potem grem pa takoj namazat

Popravljeno . Popravil kruspe114
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl v galeriji, da imaš popolnoma enak kombinezon kot jaz. Tako, da bom tud kar sam z 48kremo začel mazat, če praviš da je vredu. Na cca kolk časa ga pa mažeš? Kaj pa na sedež se potem lepi kaj?

Lp

Lej to je čist po tvoji volji kako in kolko ga mažeš. Jaz ga na začetku dolgo nism nič namazal potem pa tak v razmaku 2 meseca ga namažem in se mi zdi čisto dovolj. Pa ponavadi ponucam za čiščenje in mazanje eno dobro uro in pol in je to to.

Lp Josip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kaj ima kdo kakšen kontakt za uvoznika za Renapur, ker na tiste številke ki so napisane na 11 strani se mi noben ne javi (ena je nedosegljiva na eno se mi ne javijo)?

@shibby: Vidim da uporabljaš Corium. Kaj sčisti tudi trdovratno umazanijo? (ker imam en rabljen malo bolj usran kombinezon, zato me zanima)

Lp

Popravljeno . Popravil marinaio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima kdo kakšen kontakt za uvoznika za Renapur, ker na tiste številke ki so napisane na 11 strani se mi noben ne javi (ena je nedosegljiva na eno se mi ne javijo)?

@shibby: Vidim da uporabljaš Corium. Kaj sčisti tudi trdovratno umazanijo? (ker imam en rabljen malo bolj usran kombinezon, zato me zanima)

Lp

Renapur skoraj vsak teden prodajajo v avli v Tušu na Bratislavski v LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kako se imenuje ena krema, ki je pri nas še nisem zasledil, ima modro pakungo in ene zvezdice gor, prvotno je pa mišljena za lateks samo se lahko uporablja tudi za usnje. Anyone? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima kdo kakšen kontakt za uvoznika za Renapur, ker na tiste številke ki so napisane na 11 strani se mi noben ne javi (ena je nedosegljiva na eno se mi ne javijo)?

@shibby: Vidim da uporabljaš Corium. Kaj sčisti tudi trdovratno umazanijo? (ker imam en rabljen malo bolj usran kombinezon, zato me zanima)

Lp

ola. mislm da 99% bi dobil stran,jest bi takole naredu, vzel kombinezon in šu v coruim in ti nej svetuje, fantje obvladajo in bodo sigurn ti to tud spucal mislm predlagal čistilo ki ga boš uporabu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Daj lepo prosim ne komplicirat :headbang: . Že peto leto čistim Spykovega dvodelca z Erdal leather lotion (v DM za 2€), pa je, ne morem rečt kot nov, ampak glede na kilometrino, čudovito ohranjen in mehak :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kako se imenuje ena krema, ki je pri nas še nisem zasledil, ima modro pakungo in ene zvezdice gor, prvotno je pa mišljena za lateks samo se lahko uporablja tudi za usnje. Anyone? :)

Ne serji ga po usnju s kremo za latex :headbang: , potemtakem je že bolje, da ga enkrat na teden prebrišeš z mokro mikrofibro!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo kdo naročeval Renapur je ta številka delujoča 031639421, sem jih uspel dobit in naročit! :OK:

Če ni skrivnost, kolikšne pa so cene ko si naročil in kakšna je poštnina.

Imam pa vprašanje za vse, žena me gnjavi, da naj zrihtam kakšno kvalitetno zadevo za nego usnjene sedežne, pa zdaj ne vem ali je ta renapur ugoden tudi za to, ali mi lahko svetujete kaj drugega.

Rad bi ji ustregel, še najbolj pa sam sebi, da mam mir, saj veste kako je to. :bum:

Pravi, da za motor imam vedno čas in vse vem za to malenkost pa ne, ja ona misli, da je to malenkost, če pa ni moje področje, he, he.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni skrivnost, kolikšne pa so cene ko si naročil in kakšna je poštnina.

Imam pa vprašanje za vse, žena me gnjavi, da naj zrihtam kakšno kvalitetno zadevo za nego usnjene sedežne, pa zdaj ne vem ali je ta renapur ugoden tudi za to, ali mi lahko svetujete kaj drugega.

Rad bi ji ustregel, še najbolj pa sam sebi, da mam mir, saj veste kako je to. :bum:

Pravi, da za motor imam vedno čas in vse vem za to malenkost pa ne, ja ona misli, da je to malenkost, če pa ni moje področje, he, he.

Objavljeno 10. March 2012 - 12:14...s to zadevo vzdržujeva tudi usnjeno sedežno..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

po iskanju, prebiranju in pogovorih sem imel vsega skupaj dovolj in vrgel dainese usnjeno jakno (brez scitnikov) v pralni stroj.

tudi zame velja isto oziroma podobno.

sam sem ob pranju tribarvne (bela, črna rdeča clover jakna) dodal tako pralni prašek kot mehčalec, nastavil na program za občutljive cunje z dodatnim izpiranjem in to je to...

ko sem povedal svoji dragi kaj počnem mi je djala, češ, da če hočem novo jakno naj ji raje povem.

malo frustriran zaradi teh njenih besed sem jakno za pol ure dal še v sušilni stroj, naj se uniči, kar se mora, kjer pa sem program predčasno prekinil, saj sem namerno hotel, da zadeva ven pride vlažna..

no, še precej vlažno (beri mokro, tako na uč bi rekel da je vpila vsaj za 5kg vode) jakno sem obesil poleg radiatorja v najbolj suhem prostoru ki ga premorem, v pisarni... tam sem zadevo pustil sušiti 3 dni, tako da ni bilo zaznati vlage v notranjosti rokavov kot sicer najbolj zaprtega in najdebelejšega dela jakne.

tako posušena jakna je bila trda, usnje je delovalo povsem pripravljeno na to, da v vsakem pregibu in ob vsakem šivu poči...

no, v glavnem, tako posušeno jakno sem nato (še vedno na obešalniku) celo izdatno premazal z ixs -ovim oljem ( trgovina kmc ) in jo pustil na obešalniku za en teden.

na površini se je prav lepo videlo, kako zadeva lepo vpija to olje.

po enem tednu sem jakno, ki je že bila povsem mehka in volja oblekel. vse OK, tudi skrčila se ni, vsaj bistveno ne. mogoče je bila prej malo raztegnjena, tako kot shojen čevelj.

sedaj je vse tako kot ob dnevu nakupa. barve se OK, kot nove oziroma po slabih 30.000km uporabe... slika jakne sledi...

no, ko sem imel jakno oblečeno jo je moja draga na meni še enkrat narahlo prebrisala z rahlo naoljeno cunjico, posebej še ob šivih in na pregibih. jakno bom pustil še kak dan viseti, nato jo na suho prebrišem in dam na čakanje...

kot sem že dejal, slike sledijo, notranjost jakne pa ima zdaj prijeten vonj po nerabljenih tangicah moje drage, zunanjost pa rahli a pravi moški vonj po usnju, ixs -ovo olje pač...

sam s seboj sem bil ob vsem tem tako zadovoljen, da pred mojo paradiram s ponosom, kot že dolgo ne... ne draga, nočem nove jakne, kaj ti ni jasno???

ajde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sredstvo za ohranjanje usnjenih izdelkov = RENAPUR in njem podobne čebelje substance.

Imam kakih 5-6 let staro usnje. Zadnjič sem ga zopet impregniral. Je tak kot nov in mehek kakor ovčja volna!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem tudi probal s temi čebeljimi substancami.

meni medica več kot sede, usnju čebelji vosek pač ne... vsaj glede na moje izkušnje ne...

konec lanskega leta sem probal s podobno zadevo, ki res več kot fino deluje recimo na sedlih (konjeništvo), na moto jakni in modnih čevljih pa je zapacalo vse pore in je bila cela jakna povsem marogasta. pa ne samo to, tudi na pregib je zadeva postala čudno občutljiva. tako pri čevljih kot tudi pri jakni.

prišel sem do spoznanja, da je za usnje najbolje nekaj, kar je v sorodu z njim. čebelji vosek to pač ni...

stranskoproduktno olje, pridobljeno na tak ali drugačen način usnjarske industrije je po moje še najbolj prava stvar.

osebno bi sedaj raje uporabil recimo kremo za obraz kot karkoli, kar diši po takšnih ali drugačnih voskih...

in verjemi, probal sem marsikaj; doma ima absolutno preveč robe za vzdrževanje usnjenih jaken, čevljev, rokavic, avtosedežev, foteljev in ostalih usnjenih zadev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi dober izbor. nenazadnje gre za nekaj, kar si ljudje nanašamo na naš leder, naše več kot osebno usnje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ko jaz operem jakno, al pa me kje posteno namoci, jo obrisem z brisaco in obesim na stol. Se mokro veckrat namazem, da usnje ne rata trdo. Ko se posusi jo namazem se enkat. Prva jakna ma ene 18 let. Frisno namazana je se zmer presenetljivo cela, voljna. Skrarka OK.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša stvar za mehčanje usnja je krema 48 PA PIKA!

Ja, š'm šlišu d' res

Pa še pocen' je zadeva. Sam' mal' smrdi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Imam en problem. :) Usnjene rokavice, kupljene pred 3 meseci, sem namazal s kremo za usnje, katera naj bi ga negovala, naredila mehkega, itd., zraven ga pa še impregnirala. Rokavice so po tem, ko sem jih namazal, popolnoma izgubile lesk in postale zelo lepljive, tako da so bile praktično neuporabne za na motor. Ker nisem hotel, da se uničijo in izsušijo, sem jih večkrat namazal z Niveo, kar je stanje malenkost izboljšalo (niso bile več lepljive), še vedno pa so izgledale precej suhe. Zato sem kupil drugo sredstvo, neko tekočino za nego (brez impregnacije), ki je stvar malenkost izboljšala, usnje je spet dobilo malo leska, še vedno pa je bilo zelo suho. Ker nisem bil zadovoljen, sem zato kupil še nek vosek, ki vsebuje tudi čebeljega in je na začetku izgledal zelo obetavno (primerno masten, da rokavice spet naredi podobne novim) a so rokavice po nanosu spet izgubile ves lesk in postale lepljive.

Kaj naj naredim, da bo usnje spet izgledalo takšno kot mora biti, z leskom in nelepljivo oz. še skoraj raje malenkost mastno? Trenutno izgledajo cele prežvečene. :glare: Pa ne zanima me samo videz, ampak tudi uporabnost, da ne bodo cele popokale ob uporabi. Impregnacije ne potrebujem, ker imam druge rokavice za dež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!